Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

US-DEU se rozhodla zůstat ve vládě

Unie svobody zůstává ve vládě. Rozhodl o tom republikový výbor po dlouhém večerním jednání. O novém stranickém vedení budou unionisté rozhodovat až po volbách do evropského parlamentu v červnu. Sejde se kvůli tomu republikové shromáždění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hnuson

US je ještě horší než špidlouni!!!!!!!!!!!!§§§§§§§§§
protože ti alespoň na rovinu přiznávají že jsou hova.a a že chtějí okrádat ty co si vydělávají víc než je v našem státě slušné..........US se tváří že oni jsou pravicová strana ..... + blijící chybějící smajlík
0/0
8.3.2004 21:57

Kei

Unie Sviní
Koryto je koryto, to víte... vždyť jsou přece UNIE SVINÍ!
Chtěl bych vidět toho magora, co by je i teď volil. Ať se kdyžtak klidně ozve... třeba takovej Kocek:-))
0/0
8.3.2004 14:55

kostej-nesmrtelny

Zuby nehty
Tak tato partaj dokazuje (opět), že udělá úplně všechno, aby zůstala u koryta a s kýmkoli. Doufejme, že v příštích volbách ji v parlamentu už neuvidíme. Ještě nic nedokázala. Na ní se hodí rčení: kam vítr, tam plášť.
0/0
8.3.2004 13:36

Johny_S

Re:
Však ona se zase objeví jiná strana sdružující ty opravdu česné politiky, kteří "nejsou jako ti ostatní". Budou v ní sprání chlapi a ženské z ED Jana Kasla (mají zajímavé jméno na to, že Kasl kritizoval ODS, že je stranou jednoho muže), zřejmě i příslušníci strany, která se rozpadla ještě předtím, než vznikla (tj. Naděje+Cesta změny), bývalí unionisté, ODáci, atd., atd. Strana se bude moci pyšnit podporou pana Havla a bude se vyzačovat univerzalistickým liberálně sociálním programem s důrazem na tradiční hodnoty, trvale udržitelný rozvoj, Evropskou unii a občanskou společnost (jako by to tady už nebylo...), což jí podobně jako lidovcům umožní být v jakékoli vládě, a nakonec jí zase naletí aspoň deset procent lidí.
0/0
8.3.2004 13:59

Johny_S

Re:
Paralelu toho lze vidět u nás v Chrudimi. Již druhé volební období je zde v opozici strana s názvem Chrudimská volba, která má rod od roku větší podporu. Toto uskupení bylo však založeno stejnými lidmi, kteří krátce předtím město okradli o čtyřicet milionů (založili fingované družstvo, v rámci něhož od lidí vykupovali pozemky pro průmyslovou zónu a pak je prodali městu, přičemž tvrdili, že na tom nic nezískali - ale to lhali, ukázalo se, že měli zisk právě těch čtyřicet milionů). Nyní je na ně podáno trestní oznámení, což jim ovšem nebrání, aby starostu právě za tuto transakci kritizovali. Jejich program je založen na negaci veškerých kroků radnice, případně na tvrzeních "my jsme to říkali už dávno". A protože si do čela kandidátky dávají samé populární lidi, leckdo jim uvěřil (zvlášť když se současně v regionální příloze MF Dnes objevily údajné nestranné články útočící na starostu kvůli nevýhodnému nákupu pozemků, které ovšem zcela zamlčovaly, kdo za ním skutečně stál). Tak se stalo, že Chrudimská volba v minulých volbách získala 19% hlasů, a stala se tak druhou nejsilnější stranou v zastupitelstvu (po ODS, která má o mandát víc). A tak to nějak bude vypadat s tou novou stranou. Lidi vždycky rádi slyší kritiku a věří těm, kdož se označují za ty "jediné správné".
0/0
8.3.2004 14:16

hajnej

Nebude vás škoda
Tak se s váma drahá US už musíme definitivně rozloučit, na jednu starnu je to škoda, taková strana, jakou jste proklamovali by tu byla třeba, na stranu druhou zaplať pán bůh za ty dary, protože to vaše vedení se stalo spolkem karieristů. To si fakt vaše členská základna neuvědomuje co jste provedli a fakt vás nevymete? Tak jo. Bohužel ani ODS není ochotná poslat růžováky do háje, i když je má na talíři, tak tady v tom socialismu holt budem trpět dál.
0/0
8.3.2004 10:49

Hnuson

Re:
tomu říkám realistický pohled na svět naší politiky.....ale jak z toho kurňa ven?
0/0
8.3.2004 11:07

Kleki Petra

Re:
Jediným uspokojivým řešením je většinový volební systém. Nač totiž likvidovat vládu růžovek, když každá další vláda se setká opět s miniaturní většinou, pokud vůbec, přičemž bude zase jen koaliční? Na toto slovo i způsob vlády z něj plynoucí už mám léta alergii.
0/0
8.3.2004 11:44

Hnuson

Re:
Máš pravdu, je to bludný kruh. I já jsem pro většinový volební systém. Alespoň by strany mohly ukázat co dovedou a neschovávaly by se za to, že je koaliční dohody a opozice nenechají vládnout.
0/0
8.3.2004 13:16

kodlik

Zradily svůj program,voliče,je na čase se pakovat! Ale korýtka jsou fajn.
0/0
8.3.2004 10:39

Kleki Petra

Dovedu si to v červnu představit.
Dozvíme se něco ve smyslu: "Skutečnost, že do Evropského parlamentu nebyl zvolen žádný kandidát za naši stranu, pokládáme jednoznačně za pozitivní, neboť voliči mám tím dali jasný signál, že si přejí další pokračování naší mravenčí poslanacké práce a výkonu vládních funkcí v ČR, od čehož nás nyní nebude rozptylovat nutnost řešit žádné celoevropské potíže blablablabla..."  Ti z vlády neodejdou, dokud je někdo nevykope, protože moc dobře vědí, že to je jejich naprostý konec, zatímco takto mohou ještě doufat v zázrak, například v podobě náhlého úmrtí 97% populace republiky.
0/0
8.3.2004 10:27

peli

Re:
to pěkně lžeš vymřít by museli všichni
0/0
8.3.2004 10:50

Johny_S

Re:
Možná proto oni tak podporují přistěhovalectví, jinak záležitost veskrze odmítnutíhodnou. Zřejmě doufají, že jim naletí někdo, kdo je ještě nezná.
0/0
8.3.2004 11:33

Hnuson

ať už jdou konečně do pr...e
0/0
8.3.2004 10:08

ROSES LIVE

Hmm
Majetkova priznani, vyssi danove zatizeni ... To fakt prosazuji svuj predvolebni program :-)) Ti blbecci , kteri je voli,l asi tedka maji velkou radost :-) !
0/0
8.3.2004 10:00

martixy

Jako ODS za Klause
US se chová jako ODS v době opoziční smlouvy. Ti také podpořili vládu ČSSD, protože prý jiná možnost nebyla. Jenomže tehdy mohla  mít  ODS s ostatními stranami stojícími spíše napravo myslím 103 hlasů. Také je prý tzv.  brzdili, i když jim nakonec schválili např. všechny deficitní rozpočty..
0/0
8.3.2004 9:22

Eldrb

Re:
Pravdu máš jen v tom že se jednalo o 103 hlasů.Ale tehdejší nadutost Rumla a vůbec Unie jako celku,to znemožňovala.Klaus byl tehdy těsně po sestřelu a spolu s ODS byl hnán od válu. V pozadí a dost temně působil Veškrna se svou vizí nepolitické politiky,kterou se přes Luxe a Tošovského vládu snažil uvést v život. Opoziční smlouva byla vlastně truc. A nic jiného vlastně ani nezbývalo. Musí vládnout jen jedna strana.Koalice nás ženou do záhuby.
0/0
8.3.2004 9:45

martixy

Re:
Možná jedna strana. Ti je americký, britský, obecně řečeno spíše anglosaský přístup. Tak ať se to uzákoní.Je to jeden ze způsobů. Naopak v řadě států Evropy jsou zase koalice. Určitým nebezpečím čistého většinového systému pro  Česko je nesmírný vliv komunistů, který ve světě nemá obdoby (samozřejmě kromě totalitárních států)
0/0
8.3.2004 9:50

martixy

Re:
Opoziční smlouva byla taky v podstatě koalice. Protože ODS držela ČSSD. To znamená, že když KSČM vyhraje volby (pravděpodobné je třeba toto: KSČM 28 %, ODS 26, atd., pak by měla být KSČM automaticky jediná vládnoucí strana a ostatní strany by jíměly formou opoziční smlouvy držet u moci (ve skutečnosti by se stejně jednalo o koalici s komunisty)
0/0
8.3.2004 9:56

Eldrb

Re:
Nepouštějme se do nějakých akademických úvah co by bylo kdyby bylo.To nemá cenu. Hlavní náplň opoziční smlouvy,tak jsem to alespoň pochopil já,byla změna volebního systému. To Veškrna se "svým" Ústavním soudem zablokoval. Takže se pokračuje dál a to z patu do patu,až se upatujeme . Komunisti volby nevyhrajou,ale bude to dost značná síla. A kdo se o toto zasloužil ?
0/0
8.3.2004 11:39

Johny_S

Re:
Mohla být jiná koalice, ale požadavky pánů Rumla, Luxe a spol. byly nesplnitelné. Vždyť ty strany si i diktovaly, kdo bude premiérem a kádrovaly osoby, s nimiž by nikdy do vlády nešly. Klaus nakonec pochopil, že nejmenší zlo bude domluvit se se Zemanem. Byl veden logickou úvahou, že by se menšinová vláda mohla zdiskreditvat, takže by příště volby vyhrála ODS. Bohužel mu Zeman udělal čáru přes rozpočet, když odstoupil a dosadil na své místo Špidlu, takže naivní voliči uvěřili, že už je to jiná strana, strana slušná, čestná, která je nikdy nezradí.
0/0
8.3.2004 11:36

Eldrb

Re:
Napsal jsi to přesně.
0/0
8.3.2004 11:40

martixy

Bezvýchodná situace
Pokud by nezůstali ve vládě, tak by ČSSD začala otevřeně spolupracovat s komunisty. Dohromady má ČSSD s komunisty 111 hlasů, tj. jasnou většinu. Pokud vím, tak většina ČSSD je proti spolupráci s ODS (což by mohlo být vzhledem k vlivu a síle ODS možná lepší variantou). Vzrůstá význam krajně levicového křídla ČSSD (Škromach atd.) Špidla je spíše neutrální. Pravice většinu v Parlamentě nemá. Předčasné volby nikdo nechce, protože by poslanci všech směrů mohli přijít o korýtka. Navíc by pravděpodobně nic nevyřešili. Mezi tradičně levicovým českým obyvatelstvem vzrůstá podpora komunistů (myslím skoro dnes 23 %, světový unikát u nereformované, nepřejmenované stalinistické strany, její pravé názory je možné slyšet např. na 1. máje na Letné). Takže levice by měla pravděpodobně většinu i po předčasných volbách.
0/0
8.3.2004 9:13

Gebles

Logicke, ne?
Vzdyt jinak by prisli o mastne korytko, LOL
0/0
8.3.2004 9:04

chachris

Ještě 2 roky.
Jen jim ještě na chvíli ta korýtka dopřejme. Vždyť mají před sebou už jen maximálně 2 a půl roku existence. Pak už všichni unionisté doufám půjdou tak, kam už delší dobu patří.   
0/0
8.3.2004 9:03

mukr

Re:
No vzhledem k tomu, jak to stihli podělat za necelé dva roky, tak mám strach, že to potom budou ti nástupci dávat dohromady déle než po totáči.
0/0
8.3.2004 9:10

Sudajev

Re:
Jo půjdou a s veselou a nikdo je nepotrestá! Kdokoliv z nás udělat dluhy tak je taky musí splatit, a tito vyžírkové mají doživotní imunitu. Doufám že budou bolestně scípat.
0/0
8.3.2004 9:16

mukr

KORYTOS MAXIMOS
H-N-U-S-N-Ý   K-O-R-Y-T-Á-Ř-I
0/0
8.3.2004 8:56

sisko1

Správný krok US-DEU !!
Společné působení vládních stran ve vládě umožní prosadit zákony , které vylepší stav naší vytunelované ekonomiky, zlepší tristní stav zdravotnictví , školství a dalších odvětví !! Všichni si dobře pamatujeme , že tento stav je zapříčiněn tunelářskou politikou Modrých ptáků a jejich příznivců z řad podnikatelů .
0/0
8.3.2004 8:49

mukr

Re:
No koukám, že jsi taky podlehnul balamucení některých politiků. Osobně si myslím, že z toho, co tady předváděj tito nazdárci se pěkně poděláme a nebude to dlouho trvat.
0/0
8.3.2004 8:57

neachem

Re:
Špidla by mohl "vylepšit stav naší vytunelované ekonomiky" jen tím, že by zmizel.
0/0
8.3.2004 9:10

cheos

No,
No, je to bída, na kterou politickou stranu se člověk jen ohlédne. Celkem není divu, politikou se špiní opravdu jen podivné existence. Nezbývá než volit strany typu Balbínovy poetické, ať je aspoň trošku sranda.
0/0
8.3.2004 8:32

PavelKoran

poslední šance US je v p****
Myslím že si rozhodnutím zůstat u koryta za každou cenu US zatloukla poslední hřebík do rakve. Teď už jim nemohou věřit ani ti nejzaslepenější.
Pilip, Kühnl, Mlynář a hlavně Mareš ... to je esence toho nejodpornějšího, co v naší politice od revoluce vzniklo.
0/0
8.3.2004 7:56

gloria

Re:
Zapomel jsi na meho milovaneho Honzika Rumluuu!!!
0/0
8.3.2004 8:12

kestrik

no jo, korejtko je holt korejtko - hlavne neni prazdny a tepla zidle pod pr-eli taky neni k zahozeni
chrochro
0/0
8.3.2004 7:50

Destroyer7

Bližší košile než kabát
Co dodat? Jejich členská základna delší dobu upozorňuje na silný odklon od politického programu, ale oni to stejně nevzdají.
 
Plné koryto je plné koryto.
0/0
8.3.2004 7:32

Englishman

Re:
Oni mají ještě členskou základnu?
0/0
8.3.2004 8:06

Irish Stout

Hlasování US-DEU,
kdy jeji poslanci připomínají loutky voděné Matěji Kopeckými z ČSSD je věru truchlivá podívaná. Zůstanete ve vládě, ale bude to poslední vláda (asi na dlouhou dobu), v níž budete zastoupeni. Politická prostituce lidovců neudivuje: patří k této partaji stejně jako rudá barva ke komančům. Ale US by se takových poklesků dopouštět neměla.
0/0
8.3.2004 6:42

Englishman

Re:
Bude to nikoli na dlouhou dobu, ale definitivně. Přece není možné očekávat, že US-DEU po volbách, až nebude v parlamentu, nezanikne.
0/0
8.3.2004 8:09

vykurte

jak US-DEU
to si ti vypatlanci v rudy fronte furt jeste nestihli vsimnout, ze DEU - strana jednoho muze se od US - strany sesti muzu a jedny zeny pred asi tremi mesici odtrhla? ... nehlede na to ze ve vlade nikdy nebyla, takze v ni nemuze zustat ?
 
jinak US je dobra fraska, to zase jo LOL
0/0
8.3.2004 4:34

Janina7

a je ..
 A je to ošklivej člověk. Devotnost k Špidlijánovi z něj jenom čiší! Hlavně prachy a žádný strachy! Hnus!!
0/0
8.3.2004 0:27

Sudajev

Re:
Všichni jsou tam kvůli penězům, kvůli nám určitě ne.
0/0
8.3.2004 0:32

Janina7

Re:
To chápu, ale za takovouhle cenu? To už snad nejsou ani lidi? Viď?
0/0
8.3.2004 0:38

Johny_S

Re:
Spousta z nich, to nejsou lidi, ale svině.
0/0
8.3.2004 0:41

Sudajev

Re:
To jsou ti co mají za boha mamon.Neznají jiné hodnoty a ani o to nestojí.
0/0
8.3.2004 0:43

Johny_S

Re:
Copak mamon. Jsou tam ale i tací, kteří mají za to nejvyšší dobro nedobrovolnou solidaritu.
0/0
8.3.2004 0:46

Sudajev

0/0
8.3.2004 0:50

Johny_S

Re:
To jsou přece poučné stránky. Akorát že teď to tam vedou putinovci.
0/0
8.3.2004 0:58

Zwerg

Mařeši, máš se co ohánět, viď ?!
Mareš se na stará kolena rozvedl, vzal si mladší a upletl jí dítě, tak se teď musí setsakramentksy ohánět a snášet do hnízda. Proto vydrží ve vládě přilepenej tak dlouho, jak to jen bude možný... Nějaký politický program je tady naprosto nepodstatná záležitost.
0/0
8.3.2004 0:12

otakas

Re:
0/0
8.3.2004 0:13

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.