Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vládu čeká ostrý spor o drogy

Blíží se velký vládní spor o tresty za držení narkotik. Vicepremiér Petr Mareš (US-DEU) kabinetu předloží návrh, který počítá s rozdělením drog na měkké a tvrdé. A žádá, aby se tresty za držení narkotik lišily podle jejich škodlivosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

phenomenon

Drogiiii!
Ale no táák - ja už bych se nějaké zákony o drogách vykašlal - ať si každý našlehá do žíly sračku jakou chce, ať se zhulí do bezvědomí...Jen bych pro tyhle individua vytvořil nějakou rezervaci, aby neotravovali slušné lidi  
0/0
9.3.2004 14:18

zrush

LEGALIZE IT !
hulej rodiče i babičky , když nehulej , aplikujou mastičky .
i vařit se z toho dá , pánečku , jaká pak vládne pohoda ..
chcete nám zakázat trávu , pak ptám se , kdo tu vládne právu ?
poslanec v lihu naložený , K.O.K.O.T.K.O.T.T., našim lidem vyvolený .
co dodat k tomu mám , vždyť za naše hlasy jen škodí nám .
za špeka nevinné trestat , co ta vaše korupce , můžu se zeptat ?
za neschopnost vlády naší , nevědí co , tak mají trpět další ?
tvrdé drogy tvrdě trestat ! ale s tou trávou , nechcete už přestat ???
0/0
5.3.2004 16:44

malajský tygr

j
Smrt drogám,smrt feťákům!
0/0
5.3.2004 13:09

PetrHK

Re:
Chraňte malajské tygry!
0/0
5.3.2004 13:18

malajský tygr

Re:
Správně!
0/0
5.3.2004 13:18

PetrHK

Re:
Chraňte malajské tygry, ty tygry, kteří připomenou našim dětem, jak svět v oněch dobách špatný byl, leč tygři v tom čase pravdu hlásali a lidstvo ze špatných návyků vyvedli, ámen...
0/0
5.3.2004 13:27

malajský tygr

Re:
Tak pravil prorok
0/0
5.3.2004 14:22

c10150

Re:
Kdyz se zrovna kymácel z hospody zpátky do klece..
0/0
7.3.2004 11:46

Sudajev

Re:
Smrt celému lidstvu!
0/0
5.3.2004 13:35

malajský tygr

Re:
Zase bych to nepřeháněl
0/0
5.3.2004 14:21

Ivan II. Hrozný

Re: Sudajeve
Sudajeve, když čtu Tvoje každodenní glosy (sorry - výblitky) k jakémukoli tématu, přemýšlím, zda jsi doopravdy takový vypatlanec nebo si naň pouze hraješ? Osobně Ti přisuzuji to první. P.S. Ochraňujme se před Sudajevi.
0/0
5.3.2004 15:18

Katoda

Tak jsem si.....
..... přečetl názory slabobyslných fanatiků všeho druhu a odcházím zvracet. Hitler měl pravdu, jsme slabomyslný, méněcenný národ. Pokud se o národě dá ještě vůbec mluvit.
0/0
5.3.2004 12:37

Sudajev

Re:
Chcípni vaginoide!
0/0
5.3.2004 13:01

malajský tygr

f
Už kouření cigaret je odporné,hulení je pak naprosto nechutné a nepřirozené.Ten ,kdo to kouří je ubohej zfetovanec s vykouřeným mozkem,co není dost silný ,aby mohl žít v realitě života a místo toho se prostě zkouří a je mu dobře.Recept.Ty ,kdo to prodávají věšet,zfetovance zavírat a bude pokoj.
0/0
5.3.2004 11:30

Ahasver

Re:
Ted jsi nám to nandal. Nejsi lidovec? (fuj!)
0/0
5.3.2004 12:05

malajský tygr

Re:
Bez politické příslušnosti.A co ty?Můžu hádat?Anarchistická obec
0/0
5.3.2004 12:26

PetrHK

Re:
To musí bejt hrozná kocovina, co?
0/0
5.3.2004 12:08

malajský tygr

Re:
Není to tak hrozný
0/0
5.3.2004 12:27

Isbjoerna

Re:
Tak jim to koureni doprej. Nejak se museji odlisovat od zvirat.
0/0
5.3.2004 12:16

recnik

Dealeri
Ted mi reknete, co je za teroristu clovek (dle zakona dealer), ktery si s kamosem hulicem vymeni vzorky sve travy?
0/0
5.3.2004 10:43

malajský tygr

Re:
Není to terorista ,ale zločinec.Dealer si trávu nevyměňuje ale prodáváji,čímž je pro společnost nebezpečný a měl by být popraven
 
0/0
5.3.2004 16:39

_Sandstorm_

Hm
Podle mě by poslanec Karas nějakého špeka vyzkoušet, třeba by se mu to líbilo víc, než osahávání kluků ve zpovědnici. Zajímavé rovněž je, jak se vyrovnává s knihou, která naznačuje možnost, že i Ježíš docela dost smažil (ještě aby ne, takový vidiny z hladu nejsou).
 
Postoj vůči drogám je u lidovců podmíněn hlavně tím, že stárnoucí strejcové z jihomoravských inbreed vesniček chtějí získat zpátky kontrolu nad mládeží. Buď z důvodu, že je rajcují rozechvělé chlapecké půlky (jasně, Tollner by řekl, že buzeranti jsou prasata, ale otočte se a foukne vám ho tam, že se nestačíte divit), nebo z důvodu, kdy chtějí zpět získat pocit bývalé otcovské síly, kdy po příchodu z pole seřezali všech 12 ratolestí potěhem a manželku donutili k orálnímu sexu pod krucifixem.
 
Dopřejme jim právo mít touhy, které budou slábnout spolu s jejich údy. Ale realizace těchto zvrácených tužeb by se jim povést neměla, na to jsme (doufám) příliš normální.
0/0
5.3.2004 10:05

recnik

Re:
Hehehe, tak to je nejlepsi prispevek, co jsem tu cetl!
0/0
5.3.2004 10:39

electronic cowboy

huliči jsou teroristi
Varování: Dáte-li si špeka, automaticky jste se stali členy celosvětové teroristické skupiny "Zelený list" ! To, jakým způsobem interpretuje škodlivost měkkých drog bigotní fanatatik Kalousek mi přijde jako hodně nemístný anachronismus. KDU-ČSL tímto vyrazili do předem ztraceného předvolebního boje a snaží se oslovit chráněný druh jménem Český věřící. Populističtější stranu by člověk na české politické scéně hledal hodně hodně dlouho. Kalousku, po nedělní kachně si nedávej Plzeň a radši řekni synovci, neteři nebo někomu z rodiny, aby ti dali zahulit na lepší trávení. Věř, že bys měl brko na stole dříve, než bys řekl švec! A nediv se, že ho ti přinese 17 synovec, který má na gymplu vyznamenání, vyniká v češtině, geometrii, mluví dvěma cizími jazyky, zdraví starší lidi a má ambice jít na medicínu...
 
 
 
0/0
5.3.2004 9:32

El_Dudelino

experiment
nabízim všem alkoholikům vzorek hulení zdarma ze své zahrádky!!!! Nejsem dealer,jen chci aby poznali, jake to je si v klidu zahulit a bejt v pohodě a né bejt agresivní hovado!!!!
0/0
5.3.2004 9:31

c10150

Kott versus přispěvovatelé do této diskuse
Když porovnám výroky poslance Kotta po užití alkoholu (drogy) s tím, co tu napsali ostatní přispěvovatelé, připadá mi, že by Kottovi prospělo vrátit do na chvilku do základní školy a něčemu se tam ještě přiučit.
Mimochodem, po těch jeho slibech, že se bude léčit, jak to s ním dopadlo? Už je zase schopen za naše peníze dělat svojí práci a ne se opíjet? Nebo budeme ještě nějakou dobu dotovat jeho léčbu nejen z daní (budiž mu dopřána), ale i poslaneckým platem?
0/0
5.3.2004 9:30

OndraTM

Státem podporované návykové látky
Souhlasím, brát dogy je sebezničující a vydělávat na jejich prodeji je těžký zločin. Souhlasím i s názorem, že máme drogy "měkké" a "tvrdé" s čím však rozhodně nesouhlasím je rozdílný postoj státu k některým tzv. "měkkým" drogám vs. alkohol, cigarety. Alkohol a cigarety jsou totiž velmi vítaným zdrojem příjmu pro státní pokladnu a pokles prodeje by ji citelně zasáhl. Myslím si, že marihuana je méně zdraví požkozující než alkohol a cigarety. Jestliže je tedy snaha radikálně omezezi a vykázat mimo zákon prodej nebo dokonce i užívání měkkých drog (což si myslím že je hloupost) měl by stát postupovat stejně. Jinak v podstatě podporjue "konkurenční" produkt, což je nepřípustné.
0/0
5.3.2004 9:15

c10150

Komorous je ale chytrák
Komorous mimo jiných blbin řekl: "Můj osobní názor je, že drogy by se neměly rozlišovat." Fajn! Myslím, že práve lidi jako Komorous je rozlišují. Ale na ty, které plní státní kasu a na ty, které plní kapsy dealerů. Nezastávám se dealerů nebo užívání drog. Jen si myslím, že lidi jako Komorous sledují jiné cíle, než skutečně pomoci lidem, kteří mají s drogama problém. Pochybuji, že jim pomůže, když je zavřem na dva nebo pět let do vězení za pytlík marihuany. Trest má přeci v první řadě mít výchovný účinek, nebo už se neco změnilo? Zajímala by mě odpověď Komorouse na otázku: "Proč společnost tak hojně drogy užívá a proč to vládám tolik vadí?" Hynek Semecký Praha
0/0
5.3.2004 9:09

vitt

Re:
Ja se ani nedivim ze to Komorous nechce delit, jde mu hlavne o koryto. Kdyby mohl chytat jenom dealery a ne uzivatele tak nebude vykazovat nic moc velkou uspesnot. Ono je totiz velmi jednoduche pozbirat par hulicu a doplnit si kladne bodiky ve statistikach.
0/0
5.3.2004 9:25

vitt

Re:
kua ..posbirat..
0/0
5.3.2004 9:27

PetrHK

Re:
Četl jsem teď na tohle téma pár věcí a pokusím se odpovědět na otázku proč drogy vládám tolik vadí. A nebudu se teda zastávat jenom marihuany nebo hašiše, ale i halucinogeních drog, jako LSD nebo lysohlávky. Dnes už asi nemá cenu psát, že jsou nesmyslná tvrzení, že jsou tyto drogy schodem k tvrdším drogám, nebo že na nich existuje fyzická závisost, ale zajímavé je, že těmito pitomostmi stále vládní "experti" argumentují, i když člověk který to zkusil ví, že je to nesmysl. Proč  to teda politikům tolik vadí? Tyto drogy dostávájí uživatele do jiných stavů vědomí, rozvíjí jejich vnímání věcí kolem sebe a aniž by si to třeba uvědomovali, podporují jejich individualitu a vlády spíše potřebují, aby byli lidé stádo ovcí. Vlády potřebují lidi, kteří přijdou domů z práce, sednout si k televizi a nad ničím dalším příliš nepřemýšlejí, na politiky sice nadávají, ale přijdou volby a budou volit pořád stejně ty samé. Na politku se u nás nadává léta, ale v parlamentu jsou pořád ty samí lidi, tak proč to tak je? Tihle lidi je budou stejně z pohodlnosti volit, spíš než člověk který vnímá tento svět trochu jinak a hledá alternativu. Samozřejmě netvrdím, že mezi lidmi kteří s těmito drogami neexperimentují tohle neexistuje. Zvláštní také je, že je v těchto demokratických zemích, které si hrají na země svobody, člověku odepřena svoboda stavu vědomí. A tady přímo odcituji z knihy Allena Ginsberga Velký marihuanový švindl zprávu od zmocněnce pro narkotika v USA H.J.Anslingera z roku 1938: "Oddělení pro narkotika si uvědomuje velkou nebezpečnost marihuany pro její jednoznačné poškozování mentality a fakt, že její dlouhodobé užívání vede přímo do ústavu choromyslných." A pak jim věřte. Dnes je to spíš pro zasmání, ale smutné je, že za téměř 70 let jsme se moc dopředu nepohnuli a to nás ještě lidovci chtějí svými návrhy zákonů vrátit do těchto dob. Spíš by se měli zaměřit na opravdu nebezpečné tvrdé drogy jako je např. heroin...
0/0
5.3.2004 11:27

SoTA

Kott a ostatní
Lidovci chtějí trestat VŠECHNY drogy. Fajn, když mě někdo chce vzít špeky a poslat mě za ně do lochu, tak chci aby se trestalo všude stejným metrem v naší zkorupované zemičce... Absolutní zákaz cigaret, kafe, coca-coly a hlavně ALOKOHOLU...
Když se může veřejně ožírat poslanec, co je pak špatného na mě, když vedu klidný slušný život s marihuanou. Odvádím daně, platím si životní a důchodové pojištění. Vystudoval jsem školu, mám přítelkyni, řádně nakupuji v obchodech. Mám slušnou práci a chci zde jen PROSTĚ ŽÍT  Kdo má právo mě mluvit do života !!! Co po mě ještě vůbec může stát chtít !!! To mě má fakt za takovýho vola, že mu budu cpát do chřtánu jen prachy za MOJÍ práci a ještě si nemůžu zajít o víkendu na kopec za městem na špíčka !!!
Říkám Marihuaně ANO.
Říkám že marihuana nepatří za volant a na veřejnost.
Nepatří dětem a mládeži do rukou, ale stejně toho zákonem nedosáhnete... Dneska se nalévá mládeži , cigarety jsou dostupné všude... a kriminalizací marihuany z mládeže děláte jen justiční oběti !!! Kdyby měl každý kdo by chtěl doma svojí kytku, možná by se mohla i naše společnost trošičku změnit k lepšímu... Kdo kouří tak ví o čem mluvím...
Ostatní jiné drogy si zakažte... v tom máte pravdu ale travičku mě prosím nechte !!!
 
0/0
5.3.2004 8:06

Kajetan11

Re:
Huleni tu zkratka nema vypestovanou tradici...
0/0
5.3.2004 9:02

Hashman

BEZTRESTNOST
Zdravim vsechny, kvuli tomuhle clanku jsem se dokonce zaregistroval abych pozadal nekoho k tomu kompetentniho, kdo by byl schopen tem nasim tzv. statnikum vysvetlit ze postihama pestovani travy opravdu neodbouraj prodeje jakychkoliv drog v tyhle sileny zemi. Myslim ze by beztrestnost pro pestovani marihuany celkem vyresila problem jak s jejim prodejem tak i s prodejem tzv. tvrdych drog (p, hero, koka), urcite to tak je, byl sem na tvrdejch asi tak 2 roky a jediny co mi z toho pomohlo byla trava, ted uz jsem temer dva roky cistej (neberu travu jako fetovani, stejne jako cigara ci pivko)...bohuzel kvuli zakonum si nemuzu tu svoji vypestovat doma a venku mi ji ukradnou nezletilci, tak musim zivit ty co se nebojej tech trestu a klidne a nemusej ani pracovat. No chtelo by to nakyho odbornika co by jim to tam vysvetlil a snad je i privedl na spravnou cestu. Doufam ze se nedockam zmeny zakonu k lepsi az za 15-20 let kdy budou vladnou lidi co v tom vyrostly.
0/0
5.3.2004 7:33

lemax

Za koureni se take popravovalo!
Pokud si pamatujeme, za koureni tabaku, ktery prisel z Jizni Ameriky bylo zprvu i popraveno vyznavacu koureni. Pozdeji, proto ze zacalo jit o nekontrolovatelne koureni a rozmahalo se vice, bylo od poprav upusteno. Nyni premyslejme. Kdo vratil zivoty popravenych zacatecniku kuraku? Predejdeme (vlada) tedy unahlenym rozhodnutim, aby nase kriminaly nebyly plne za koureni Marihuany (Canabis). Zatim se to nepodarilo zastavit v USA, Canade, Australii a nepodari se to ani v Evrope. Lepe je ho mit pod kontrolou. Pratele z vlady, a co alkohol? Tam si myslite, ze mene nebecpecny nez koureni Marihuany? Ja jsem to zkusil jednou, ale nemel jsem zajem pokracovat, to opravdu zalezi na kazdem z nas jestli to budem kourit ci ne. Ale verte mi zbytecne vyplnovani rejstriku trestu a posilani do kriminalu a pozdeji zmirnit takovy zakon o mekke droze jako je nejen tahle Marihuana ale i alkohol. Postavte ovsem koureni drogy na zakon o pouzivani alkoholu, vysledek pouziti je ten samy. Nejezdete autem anebo nepracujte pokud jste pod vlivem. V jinem pripade je vysledek vasi cinnosti pod vlivem techto drog vasi zodpovednosti. Rosta
0/0
5.3.2004 3:09

zbenda

idioti
vazne, idioti, o huleni a kdo ho kde pestuje nevi nic. kytku ma doma skoro kazdej  neni na tom nic hroznyho. kdyby si tak panove radsi resili svoje zavazny problemy a nedelali bordel okolo marihuany.
0/0
5.3.2004 2:08

Sudajev

IMO
Jestli to budou ještě dlouho rozpatlávat tak začnu hulit. Nevím co je tak hroznýho na canabisu.
0/0
5.3.2004 0:19

Dan 1

Re:
Taky se víc bojím agresivního alkoholika, než rozesmátého pohodového vyhulence.
0/0
5.3.2004 0:45

Majkyho_pupik

Re:
Neee!!!!tak preci jen. 1x se shodnem, zazrak
0/0
5.3.2004 2:12

Dan 1

Re:
Za prvé ti lidé nepáchnou, je s nimi legrace, obvykle nezabíjejí (ani za volantem, i když tam asi nepatří) a THC na rozdíl od etanolu nezabíjí. Restrikce navíc vytváří obrovské zisky pro dealery a puberťáky magicky přitahuje vše zakázané. Nejidiotičtější tah byl dát na cigarety nápis "určeno pro dospělé". Denně potkávám čtrnáctileté se žvárem v ruce a připadají si strašně dospělí. Já sám mařenu nemusím, měl jsem 2 cigarety v životě a bylo mi tak zle, že už to neudělám, ale když někdo porovná alkoholika s kuřákem trávy, pozná, o čem mluvím.
0/0
5.3.2004 2:27

xenofob_rasista_fasista_zumpa

Re:
To je slovo do pranice uz hulim
0/0
5.3.2004 1:00

Sudajev

Re:
Tak se nepřehul, jakej máš vzorek?
0/0
5.3.2004 1:08

lapa1234

Re: Sudajev
To už tě tvoje máma učila hulit trávu v kočárku, proto jsi tak mentálně vypatlanej !! Tak nevím co ještě by jsi chtěl extra hulit tak jedině Putinovi zadek.!
0/0
5.3.2004 9:18

Sudajev

Re:
Opět jsi vtipný jako vždy, požádej o lék na mozek, trubko.
0/0
5.3.2004 9:55

Najdete na iDNES.cz