Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vláda se snaží uhasit krizi

Lídři Unie svobody ve čtvrtek usilovně hasili rozhořívající se koaliční krizi, která začala hrozit poté, co z unie ve středu večer vystoupil její poslanec Tomáš Vrbík. "Práce koaliční vlády není ohrožena," prohlásil šéf unie a vicepremiér Petr Mareš po mimořádné schůzce vedení strany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Franta7

Censura
Vážená redakce, tohle je už vrchol. Necháváte tu jen pochlebovače vlády a US ! Ostatní systématicky mažete. Jakákoliv kritika je podle vás urážlivá a vulgární. Nevim jak diplomaticky a přesto durazně vyjádřit svují názor na p.Mareše.
0/0
5.3.2004 14:23

semetin

a jek to bude vypadat v úterý ve sněmovně?
Hlasování v úterý: neprošel návrh, neplatné hlasování ale někomu nefunguje tlačítko, přestávka, domluva neposlušnému poslanci, nové hlaování a už to prošlo  jsou to komici ti naši zákonodárci a je z nich do breku  ps pane Kott bacha na kartu!
0/0
5.3.2004 12:40

Ulrich

Supi už krouží nad Špidlovou mršinou
Rozhodnutí poslance Vrbíka znamená bezesporu konec vládní většiny ve sněmovně. Špidla už nebude moci silově protlačovat své návrhy zákonů. Bude muset hledat spojence pro každou konkrétní předlohu. A to bude těžké, neli nemožné. Opoziční strany totiž dobře vědí, že by profitovaly na předčasných volbách. Proto nikdo z KSČM ani z ODS Špidlovi pomáhat nebude. Teď bude záležet na tom, jak dlouho Vladimír Iljič vydrží situaci zablokovaného zákonodárného procesu.
0/0
5.3.2004 12:30

dykl

......
moc tomu nerozumím, ale jímá mě hrůza že stabilitou může zatřást rozhodnutí jednoho poslance, ......co když se podobně rohodne druhý, třetí......!?
0/0
5.3.2004 11:13

Ulrich

Re:
Klídek. Rozhodnutí poslance Vrbíka hlasovat podle svého svědomí má za následek pouze destabilizaci absolutní moci triumvirátu Špidla, Sobotka, Gross. Zatím to bylo tak, že když se ti tři hoši dohodli o nějakém zákonu, poslanci jako automaty zvedli ruce a bylo to. Občas možná triumvirát udělal nějaký drobný ústupek lidovcům a unionistům, ale v principu platilo, že poslanci ČSSD, US-DEU a KDU-ČSL fungovali jako hlasovací stroje. A stabilita takového systému přece není nic cenného. Nebo ano?
0/0
5.3.2004 11:31

dir

Re: Je to tak?
Pokud platí, že rozhodnutí jednoho člověka, promiňte poslance, zatřese stabilitou, tak já jsem se rozhodl už nevolit. Nebudu tedy článkem žádné labilní stability. Řešení existuje-tedy pro mně. Je lepší blbě sedět než dobře stát.
0/0
5.3.2004 13:50

juhasz

Vetsinovy system
Nejlepsim resenim je vytvoreni vetsinoveho volebniho systemu, ktery navhovala ODS+CSSD. Vlada jedne strany by byla mnohem lepsim resenim pro tuto zemi.
0/0
5.3.2004 11:03

celtic

Re:
To by byla pravda, ale nesmělo by jít o ČR...Zakonzervovat tu věčné střídání Škromachů a Langrů se mě hrubě nelíbí! Český volič masírovaný proodesáckou NOVOU je hloupý volič, bohužel. Já bych ještě snížil vstup do PS na 3% ať se tam může dostat i strana zelených.
0/0
5.3.2004 11:21

husband

Re:
Přesně tak, mluvíš mi z duše... Hranice 3% by byla ideální a věřím, že kromě Zelených by se tam dostaly i další, skutečně pravicové a liberální strany....
0/0
5.3.2004 11:49

Eldrb

Re:
Hele,další...
0/0
5.3.2004 16:47

Eldrb

Re:
Tak jdi do h...u,magore ! Co tu ještě pohledáváš , když jsou tady hloupí voliči. Ty a ještě Karoten,který se tu dnes nevyskytl,jste zralý na úder ! Já nechci vůbec na vás dva reagovat ale tohle už je moc. Až ta tvá podělaná strana zelených přesvědčí potřebnou část voličů,tak ať je potom v parlamentu. A pamatuj si,elemente : Špidlu už nezachrání nic.
0/0
5.3.2004 16:46

Pan_Tau

Prohlášení
"Pan poslanec Vrbík", sdělil Gros, "se provinil proti stranické disciplíně, ale v zásadě v tom nevidím větší problém. Integrita vlády jako celku nebyla narušena a v rámci aktivizace možností při hlasování o důležitých zákonech zůstává kompaktní. Mimo jiné, Vrbík bude na úsvitu zastřelen, o exekuci se postará moje osobní Grosstapo-jednotka a záznam z celé exekuce bude promítán na příštím jednání s našimi koaličními partnery."
0/0
5.3.2004 10:36

delbor

Radost až do rána...
Při podobných zprávách bývá obvykle uváděno, kolik hasičských sborů bylo nasazeno. Vláda si možná věří natolik, že hasí sama jenom pomocí kýblů. Kýbl Špidla, kýbl Škromach a kyblíček Groos na to tentokrát už stačit nemusí. Ale co bude potom ? To je vlků kteří, čekají kdy se už budou moci vrhnout na svoji kořist a pořádně se nažrat. Pochopitelně se nová smečka bude stejně podporovat a prosazovat, jako ta rozsápaná, ale protože už dlouho nežrala, tak si bude vybírat nejchutnější sousta. "Ty jsi milý občánek a ještě něco máš-CHRAMST!" "Jeje ty máš pěkný důchod, celých 5 tisíc měsíčně-CHRAMST!" "Ty bys chtěl zadarmo léčit a léky? CHRAMST!" Je ovšem možné, že se dostanou ke slovu vlci komunisti a potom už bude stačit jenom jedno chramstnutí. Na shledanou v lepších časech...
0/0
5.3.2004 10:10

_Sandstorm_

Re:
Přílišné hltání pak způsobuje nadýmavost, takže je jasné, co se to občas line ze Strakovy akademie za smrad. (Zejména z pozadí páně Škromacha občas vychází zvuk podobný trhané látce.)
0/0
5.3.2004 10:48

kodlik

Unie čehosi zradila své voliče-nemá právo na jakoukoli podporu!!!
0/0
5.3.2004 10:04

chroustík

Pan Vrbík a jemu podobní,
tedy všichni další poslanci US, kteří se chtějí řídit svým svědomím, by si měli oprášit z archivu volební kandidátky a podívat se na záhlaví, kde je jasně uvedeno, za kterou stranu kandidovali. Nekandidovali za stranu Vrbík, Marvanová či Olesz, ale za stranu koalice KDU-ČSL a US. Takže čí chleba jíš, toho píseň zpívej, vážení poslanci. A pokud se Vám to nelíbí, vzdejte se mandátů, náhradníků je dost !
0/0
5.3.2004 9:20

Eldrb

Re:
Podívej Chroustíku,nemoralizuj. V.I.Špidla musí pryč a jeho tlupa taktéž. Nějaké řeči o brždění ze strany US a lidovců jsou báchorky pro naivky. Socani se spojí s komunardama, no a to je jejich konec. Kolem dějin nehnou. Hlouběji už snad ani padnout nemůžeme.Jsme tak jako tak v totálním srabu.
0/0
5.3.2004 9:37

Tomassito

Re:
Tak to se pletete a to hodně! Jestliže s nějakým programem US jde do voleb a vy s ním souhlasíte, jste zvolen do poslanecké sněmovny a najednou zjistíte, že už z programu zbylo z nejrůznějších příčin jen tozro, tak je podle mě daleko morálnější říct, že už nebudu ten cirkus podporovat, protože jsem nabídl vizi, lidi mě zvolili, ale já ji nemůžu prosadit. A mimochodem, ten "chleba" neplatí ani KDU-ČSL ani US, ale každý z nás, i vy!
0/0
5.3.2004 9:57

Axlboy

Pinkshadow
a co si myslí Kamil......................?
0/0
5.3.2004 8:54

sisko1

Unionisté by měli úžeji spolupracovat s ČSSD !!
Vláda , v čele s panem Špidlou , Sobotkou a Grossem musí napravovat naší ekonomiku , kterou vytunelovali Modří ptáci !! Zvýšování daní jednoznačně zapříčinila ODS a podnikatelé  tím  , že vytunelovali naše podniky a banky. Lidé musí jasně podpořit vládní koalici ČSSD , US-DEU , KDU-ČSL tak , aby se modří ptáci již nikdy nemohli vrátit k moci !!!
0/0
5.3.2004 8:49

Axlboy

Re:
jojo vytvoříme silný sociální stát aby tady nemusel nikdo pracovat ................ takhle to dopadne se sociálama, pěkně tvrdě snížit daně, sjednotit daňové sazby (cca 15 %),  snížit dávky a pod heslem kdo nepracuje nejí jít dál :)))))
0/0
5.3.2004 8:52

Trelane

Re:
A jéje ! V.I.Špidlovi zase někdo zapnul internet !
0/0
5.3.2004 8:58

Doktor Zvěd

Tak uz je to tu!!!
Ruzovo-rudy spojenectvi na obzoru! Je cas prijmout preventivni opatreni - musime zacit veset komunisty!!!
0/0
5.3.2004 8:37

Sudajev

Re:
A zvědy.
0/0
5.3.2004 9:52

Doktor Zvěd

Re:
Uz te na tom kandelabru vidim!
0/0
5.3.2004 11:26

Sudajev

Re:
Až po tobě beruško.
0/0
5.3.2004 13:00

rewell

a není
to náhodou o tom, že když krysy v roce 97 opouštěli loď a chtěli ji potopit a založili "uhelné sklady", tak teď prozměnu další cítí, že se jejich uhelné sklady  potápí? A současně vidí, že bývalá partaj kterou chtěli potopit má na to, aby převálcovala tu současnou vládu? ODS střez se takových lidí, kteří kvůli osobnímu prospěchu jen mění dresy - a to je i Vrbík, i příp. Bielesz nebo jak se jmenuje a možná budou další.
0/0
5.3.2004 7:38

Mjr_Zeman

Krysy opouštějí loď
Nevím jak jinak to nazvat, ale vypadá to tak
0/0
5.3.2004 7:30

idemtidem

Zajimave.
Celou dobu jsem si myslela, ze Marvanova se vzdala poslaneckeho mandatu, protoze se ji narodilo dite. Jak by asi hlasovala proti statnimu rozpoctu sestavenemu vladou CSSD, KDU-CSL a US, kdyz podle idnes z poslanecke snemovny odesla hned po vzniku teto vlady, tzn. nekdy v lete 2002?? Ono se to ale stalo na podzim roku 2003!!
0/0
5.3.2004 2:45

technik

Mareš si zaslouží koryto-bude moci do smrti čistit boty Špidlovi a Škromachovi utírat zadek.
US je perla české politiky.
0/0
5.3.2004 1:05

Thyronx

Uroven vlady..
Uroven skolstvi a zdravotnictvi upada stejne jak upada schopnost vlady. Skolstvi ktere je u Vas zadarmo ma i uvedenou hodnotu.Buzkova brani zavedeni skolneho a je tim naprosto mimo misu.S takovo ministryni se skolstvi bude jen rok od roku horsit.Ja vim ze to malokdo u vas pochopi...chudy nadany synek by nemohl studovat..jenze to je prave ta nejvetsi volovina. Tim ze si platite skolstvi ma skola i jiny pomer ke studentum a bude mit snahu jich nabrat co nejvice.Profesori se budou studentum vice venovat,jinak skonci na ulici. (ano ucitele budou prodavat svoje znalosti studentum). Ve zdravotnictvi totez: Lekari je jedno jestli osetri denne namisto 100 pacientu jen 10.Ma stejny plat.( a zajem nepretrhnout se). Vase socialisticke skolstvi a zdravotnictvi klesaji do hlubin.Nic na tom nezmeni ani Buzkova ani Souckova.A vlada? Ta uz teprve ne.Nakonec kdo ji dnes bere vazne?
0/0
5.3.2004 1:01

Dan 1

Re:
Nic není zadarmo, školství je placeno z daní a zdravotnictví z pojištění, které platí každý povinně, ne jako v USA. Lékař vás honí s každou banalitou po svých kolezích a jdete k němu pak na 5 zbytečných kontrol. Ve zdravotnictví je tvrdý kapitalismus. Školství ustrnulo někde v 80. letech, to je pravda. Když slyším, jaké úctě a vážnosti se dřív (před mnoha desetiletími) učitel těšil, těžko se tomu věří.
0/0
5.3.2004 1:10

Vitezny_Viking

Re: Thyronx
Zrovna jsem v USA a musim rict, ze pozoruju, ze skolstvi je tu mnohem horsi nez v Cechach a zdravotnictvi taky - muzu dokladovat: chodim na universitu a na prednasce je casto tolik lidi, ze si neni kde sednout a v pocitacolabu se dockat pocitace je taky na puldenni cekani. Behem prednasky profesori, pokud se jim teda nahodou nestane, ze zapomenou prijit (a to se fakt stava), tak jim ve prostrdku prednasky zkolabuje technika a prednaska konci predcasne bez dosazeni cile. A zdravotnictvi? Bohuzel jsem musel do nemocnice, kdyz jsem spatne doslapnul a zlomil si palec u nohy. V nemocnici po osmi hodinach cekani mi rekli, ze je to zlomeny, ale ze se s tim stejne neda nic delat. Za tuto uzasnou sluzbu mi pak poslali ucty na 300 a 500 USD od dvou ruznych lekaru (ten prvni, kdyz nevedel, co s tim, tak zavolal jeste druheho, ktery se na muj prst taky prisel podivat). To je ta kvalita, kterou tu Thyronx tak opevuje!
0/0
5.3.2004 5:09

Sudajev

IMO
Vláda se snaží uhasit krizi, a Kott se snaží uhasit žízeň, každý něco hasí no a co.
0/0
5.3.2004 0:21

Dan 1

Re:
Rozdíl je v tom, že Kott toho svinstva chce nechat, vláda evidentně nikoli.
0/0
5.3.2004 0:47

Sudajev

Re:
Vždyť tomu nevěříš že by toho chtěl nechat, nebo nedej Bože nechal.Tuto problematiku velmi dobře znám.
0/0
5.3.2004 1:07

Dan 1

Re:
Udělal první krok. Říká se, že při léčbě je nejtěžší přesvědčit alkoholika, že pije. A to Kott říká, říká to veřejně a má-li dobré sociální zázemí, má i šanci  to zvládnout.
0/0
5.3.2004 1:12

Sudajev

Re:
To je ale chyba, bije se v prsa a dává to moc okázale najevo, šanci samozřejmě má, ale myslím si že v jeho případě to nehrozí, protože už ho nikdo nikdy nezvolí a on to bude považovat za křivdu a už má důvod si " léčit onu nespravedlnost"
0/0
5.3.2004 1:15

Najdete na iDNES.cz