Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

K příčinám sociálních nepokojů

V posledních dnech jsme se v našem tzv. politicky korektním tisku mohli dočíst o „Romských nepokojích na Slovensku“ či „rabování obchodů slovenskými Romy“ apod. MF Dnes, Právo, či Lidové noviny píší v podstatě o tomtéž:

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

huhu007

Cikánská otázka
Vzhledem ke kulturním rozdílům jednotlivých etnik je jediným konečným řešením cikánské otázky jejich vlastní národní stát. To je ovšem pouze řešení hypotetické a značně utopistické. Reálné řešení cikánské otázky, které by pomohlo v historicky dohledné době nevidím
0/0
3.3.2004 14:01

miciangora

Re:
no, na to se přímo těším...už je vidím, jak makaj jak mourovatý ay platěj daně, ze kterých živí svou vládu...hahahahahaha no, dlouho jsem se tak nezasmála
0/0
3.3.2004 14:13

Dr No

Koho vlastně stát živí?
Podle toho, co si občas někde přečtu, tak to vypadá asi tak, že v romských komunitách to funguje tím způsobem, že naprostá většina "obyčejných" Romů je zadlužená u lichvářů a pravidelně jim odevzdává veškeré peníze, které od státu dostávají. Pak si znovu půjčují na vysoký úrok. Dá se předpokládat, že lichváři to mají dobře spočítané, takže vlastně časem inkasují veškeré peníze, vyplácené od státu. To znamená, že v rámci naší sociální solidarity vykrmujeme lichváře a Romové se stejně živí krádežemi a podobně. Pokud by na státních úřadech neseděli tupci, tak by zrušili veškeré peněžité dávky pro Romy a nahradili je naturáliemi (pokud možno ve formě, která nejde zpeněžit - proplácení nájmu, jídelny a podobně). Navíc si myslím, že kdyby byl zájem, jde lichvu trestat.
0/0
2.3.2004 14:49

miciangora

Re:
tohle už tu kdysi bývalo..stát nevyplácel hotovost, ale dětem obědy, dostali pro děti zdarma pobyt na táboře plus poukaz do dětského domu, kde měli připraven balíček s výbavou, dostávali poukázky na potraviny, za které nešlo kupovat ani alkohol ani cigarety...atd.atd.Nojo, všechno jde zneužít, ale rozhodně by se z toho lichváři nenapakovali.Nehledě k tomu, že při pokusu ty lichváře potrestat, to budou přávě zadlužení, kdo odmítne svědčit.
0/0
3.3.2004 14:17

Evilman

Nechápu jak
mohou mezi námi žít takoví úchylové, kteří se začnou sami mrskat za naši barvu kůže, naši inteligenci a cílevědomost a kteří stejně uchylně začnou zvýhodňovat  příslušníky jiné národnosti.
To je fakt úchylka, jako kdyby někdo dal volební právo třeba ještěrce.
Já si opravdu nemohu pomoci, ale oni jsou pro mě vyčůraný a ulahaný degeši. Nevidím jediný důvod, proč bych jim měl za něco platit.
0/0
1.3.2004 21:15

Isbjoerna

Re:
Ja to take nechapu!
 
Nechapu, jak muze nekdo, kdo dostal od CR zadarmo skolu, remeslo, vystudoval vysokou skolu, a pak necha svou zemi lezet v prachu a jde do ciziny a podporuje cizinu.
0/0
3.3.2004 14:12

Katoda

Re: Isbjoerna
Á pozor, naše bojovnice za cikánská práva zase nastoupila do služby. Moc pěkná demagogie, moc pěkná. Milá Isbjoerno, nic zadarmo nedostávám. Stačí se podívat na výplatní pásku, nebo obdobný doklad do rubriky daně, potažmo zdravotní a sociální pojištění. Na té mojí pásce jsou v dotyčných rubrikách takové částky, že reprezentují téměř polovinu hrubého příjmu. Musel bych žít sto let, abych tyhle peníze dostal zpátky, nebo by mně museli na ústavu plastické chirurgie vyměnit celého. Schopnosti a vzdělání jsou již tradičně v tomto bolševickém a následně neobolševickém státě tvrdě trestány. Moje děti budou mít velkou kliku, jestli se dostanou na vysokou školu. Ne že by byly blbé a měly ve škole špatné výsledky, ale namísto investic do škol, musí "sociální stát" (tedy daňový poplatník) přece živit parazity. Až dojde k oné "pozitivní diskriminaci" cikánské populace, která je logicky diskriminací v pravém slova smyslu těch ostatních, nebudou mít šanci vůbec žádnou. A to všechno jen proto, že umím víc než někdo jiný.  Navíc si musím na základě solidarity živit několik ožralých cikánů a podobných darmožroutů. Žijeme přece v sociálním státě, že? Zadarmo dostávají tito darmošlapové, ne já !!!!!
0/0
5.3.2004 13:46

Katoda

Re: Isbjoerna ještě jednou
Mimochodem, dodatečně mne napadlo, že z tvých dalších vstupů vyplývá, že sama žiješ v zahraničí (obraty "u nás v Německu máme zkušenost" a další). Takže vlastně hovoříš o své vlastní zkušenosti, že někdo zde "zadarmo"  získá vzdělání a následně "podporuje cizinu". Kontroluj se, existují i pečliví čtenáři, kteří si pamatují to, co kdo slintá na těchto stránkách. Jednou zasvěcený světák, podruhé zavilý vlastenec. No, alespoň víme, s kým máme tu čest. Značka Sudajev by ti mohla vyprávět, jak pečlivě dokážu některé typy sledovat. Jestli nevěříš, tak rubrika "Názory" a debata k článku Zatím je to jen zdražení, nic víc" .
0/0
5.3.2004 13:56

miciangora

jezdím denně domů s jednou paní,
která prodává v řeznictví U Anděla. Denně tam chodí nakupovat dvě cikánky, matka s dcerou. Obě perfektně ohozené, zlaté řetězy, prsteny..nekupují žádný bůček ale pouze kotlety, kýtu nebo panenku. No a tuhle za ní ta mladá přišla, zda by jí nedali razítko, že tam žádala o práci a že ji odmítli. Tak jí ta paní řekla, ale co bychom vás odmítali, zítra můžete nastoupit - tady je pořád fofr a my máme málo lidí - byla byste v teplém úseku, právě nám odešla paní do důchodu. No a bylo. Od té doby chodí dámy jinam. Do práce nenastoupila ani jedna.
0/0
1.3.2004 14:55

petrdoktor

Re: dvě cikánky
já jsem pořád přemýšlel, kde vzal Pepa Vojtek ten text... narvaný kapsy prsteny řetězy zlatý, tam kolem krku místní indiáni maj..... a ti co nemakaj jsou nejvíc bohatý... TEĎ je to jasné, byl na prázdninách u cikánů..
0/0
2.3.2004 14:20

Yaroukh

Re:
nechci, aby to znelo posmevacsky, ale myslel jsem, ze to je nad slunce jasne /:o) ... vzdyt se ciganum "indiani" rika zcela bezne
0/0
3.3.2004 17:28

Vorel46

Pracující cigán???
Volají: Nechceme dávky, chceme práci!!!...Zkoušeli jste zaměstnat Roma? Já ano. Funguje to jen když jde o práci jednoduchou a když zaměstnám ještě jednoho člověka který místo aby tvořil jiné hodnoty tak bude stát nad cigánem předstírajícím práci. V opačném případě cigán okamžitě přestane dělat (to v tom lepším případě) nebo ukradne něco co se dá vyměnit za chlast. Je to jako v Etiopii, práce pod dozorem a výplata na konci směny. A druhý den nepřijde, protože se v nejbližší hospodě ožere jako prase. Oni nechtějí dělat, chtějí abychom je my živili. Rozhodně jsem proti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
1.3.2004 14:49

antix

výhrůžky
Snažila jsem se být v této záležitosti objektivní. Ale poslední kapka dopadla, když jsem v televizi viděla mítink, na kterém Romové nekompromisně požadovali propuštění všech zatčených, kteří byli chyceni při těch akcích při rabování a když jsem slyšela romské předáky volat k mezinárodní solidaritě a vyhrožovat nátlakovými akcemi. To už opravdu přestává všechno!!
0/0
1.3.2004 11:57

Tyler_Durden

Dvoji metr
Na vsechno dvoji metr mate.
0/0
1.3.2004 11:36

Najdete na iDNES.cz