Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zval studenty na pohovor kvůli křížku na krku

Byl komunista Jan Snášel arogantní? A pokud ano, byl arogantní proto, že byl předsedou komunistické buňky, nebo se arogantně choval v konkrétní situaci? Odpovědi hledal ve čtvrtek brněnský městský soud, který se (opět marně) pokoušel dotáhnout do konce třináctiletý spor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

George33

Komouši jsou na koni a mi v pr...
KOpali nás 40 let do prde.. , 250 lidí popravili, 180 000 zavřeli za to že byli ,,z našich rodičů potažmo dětí udělali loutky. A dnes mají spravedlivý trest. Sedí na fukcích hrabou a znás? Udělali ty největší ču... a idi.. jakými jen můžeme být. A tak soudruzy Laubové Vrbové Koláří a jím podobní dobitc. sedí u fízlů na flecích a pěkně nám nakládají a ještě se smějou a tak je to všude. Bohužel již stím nic neuděláme. Musíme mi slušný alespoň z principu jimi pohrdat tak aby to věděli a svým dětem řící. Venoušku támle jde po chodníku soudruh Kolář pojď půjdem na druhou stranu ať nemáme stejně krvavé ruce jako on ......
0/0
27.2.2004 10:59

vendaak

Re: plně souhlasím
Komunisti jsou zhouba národa!
0/0
27.2.2004 15:35

borisov1

situace 14 let po té
Tento případ spolu s případem Vladimíra Hučína jasně ukazuje jak je to s naším vypořádáním se s komunistickou minulostí.
0/0
27.2.2004 10:31

Micheall

Omluva?
To je vyborny, tak my se nakonec budem komunistum omlouvat ;o)) Ach jo, to jsou teda veci.
0/0
27.2.2004 10:18

Nedobik

FŠECHNY KOMOUŠE BEZ ROZDÍLU KE ZDI
a když ne odstřelit, tak aspoň POČŮRAT. Ku*va!
0/0
27.2.2004 10:01

Sudajev

Re:
Jenže ty se bez pumpy nevyčůráš.
0/0
27.2.2004 10:28

zdzd

Snášela znám osobně a to v osmdesátých letech
Byť by mne dnes někdo mohl označovat za člověka s ulepenou svazáckou minulostí, musím se studenty souhlasit. Sám jsem s ním měl tehdy opletačky za názory, které mu nebyly dost "v lajně".
0/0
27.2.2004 9:22

StandaT

Re:
Tak vystupte jako svědek
0/0
27.2.2004 10:59

zdzd

Re:
To nemá význam. Moje rozbroje s ním nemají nic společného s touto kauzou..
0/0
27.2.2004 19:01

traveler

neomlouvat se
těm zmetkům komunistickým... Měli by chodit kanálama a ne se soudit... Ovšem co se dá čekat v našem schizofrenním státě, kde je na jednu stranu zakázána propagace komunismu a fašismu a komouši klidně sedí v parlamentu.. je mi z nich na blití a ze soudců, kteří nejsou schopni tohoto mrzáka odeslat do patřičných mezí stejně tak..
 
 
0/0
27.2.2004 8:53

Hlup

Absurdistán
Cech lhářů, zlodějů a vrahů se ohrazuje proti tomu, že je někdo označí za lháře, zloděje a vrahy.
0/0
27.2.2004 8:48

staghorn

Ach jo
Být tou studentkou, tak postavím své svědectví takovým způsobem, že by pana KSČdocenta úsměv a sebevědomí rychle přešlo. A přitom by vůbec nešlo o křivé svědectví.
0/0
27.2.2004 8:20

chroustík

To bych rád věděl,
jestli tato komunistická zrůda ještě působí na vysoké škole. A pokud nedejbože ano, který akademický senát se konečně rozhoupe a vyrazí tohoto bolševika tam, kde patří, to je pryč z akademické půdy. Ovšem není sám, stovky bývalých soudruhů vesele učí na vysokých školách jako by se nic nedělo. A také se neděje, neboť ruka ruku myje, kamarád taky rád, dnes podržíš ty mě, zítra já tebe, všichni jsme byli svazáci a komouši, jen někdo větší a někdo menší. A dnešní studenti ? Těm už je to úplně jedno. Hlavně udělat zkoušku, dobře zachlastat, sbalit holky, proč bychom si lámali hlavu nad tím, že nás třeba učí RSDr. (doktor politických věd), který si z opatrnosti píše na dveře jenom Dr. A nebo že nás učí bývalý učitel marxismu-leninismu, který pouze přestoupil do jiného ústavu. Takový je vysokoškolský svět 14 let poté. Předsedové SSM jsou děkany, rektory a prorektory, předsedové KSČ jsou důchodci, profesory a významnými odborníky, kterých se univerzity zbavit nemohou.
0/0
27.2.2004 7:31

hop54

Re:
Víte Chroustíku, akorát teď nevím, zda to kritizujete jenom tak, abyste si přihřál svou polívčičku a na školy nad úroveň základní školy v Horní Dolní jste se vždy jen koukal, nebo jste se s panem Snášelem osobně setkal, dělal u něho zkoušky  a on Vám také ublížil. Pokud je to to první, tak nemá smysl diskutovat, protože jde o obecné převzaté, ale osobním prožitkem nepoznané, názory zejména těch méně vyvinutých, zakomplexovaných a zamindrákovaných jedinců v naší společnosti, nebo je to to druhé, a pak mi není jasné, proč svým aktivním vstupem do soudní síně se osobně nezasadíte o to, aby takový člověk neučil naši mladou generaci. Ono něco je tlachat tady v ilegalitě a hrozit pěstí v kapse  , a něco jiného s tím něco konkrétního a smysluplného udělat . Jen k dokreslení podotýkám, že tu smůlu pana Snášela poznat, jsem chválabohu neměl, vím z diskuzí na jiných chatech, že je dost pravda i to, že naše vysoké školy se od doby předrevoluční moc nezměnily, kupa opravdu talentovaných mladých odborníků po VŠ nebo získání doktorátu místo učení a postupného vytlačení osob tohoto stylu z naší vzdělávací soustavy raději kšeftuje nebo odejde tak, kde si nich více váží a oceňují, což považuji za tragedii českého národa. Ale takto to nezměníme. Počítám se již spíše k té starší generaci a mladým fandím - sám mám dva kluky, kteří oba chodí na UK, ale věnují se i jiným aktivitám, než nějak uplácat zkoušky, sbalit holky a zachlastat.  Ale o tom to je - nejenom kecat, ale dělat a přesvědčit svými vlastními výsledky, že nejsem jenom ukřivděný tlučhuba, al ečlověk, který něco chce, jde za tím a dokáže to. Jinak ale přeji hezký den a doufám, že moje nesouhlasné vyjádření k Vašemu ohnivému výlevu o ničem Vám nezkazilo náladu .
0/0
27.2.2004 8:10

jojoj897

Re: váš příspěvěk je smutný
Vážený pane hop54 - vaší větou: " ....... Pokud je to to první, tak nemá smysl diskutovat, protože jde o obecné převzaté, ale osobním prožitkem nepoznané, názory zejména těch méně vyvinutých, zakomplexovaných a zamindrákovaných jedinců v naší společnosti, nebo je to to druhé ..." jste ze sebe udělal pitomce "na druhou"  chtěl jste snad prohlásit, že myšlenku zrůdnosti komunismu nelze převzít jako axiom, ale každý TO musí prožít - jinak nemá právo odsoudit zvěrstva bolševiků? tak tomuhle vašemu názoru zase já říkám přizdisráčství - víc nemá cenu k vašemu "vynálezu" snad ani psát  a pan Chroustík to napsal na jedničku s hvězdičkou a pro mne neni vůbec důležité, jestli chodil (jako vaši dva synové) na UK a měl další aktivity (jako vaši dva synové)    nebo ne - v práci v šest
0/0
27.2.2004 8:19

hop54

Re:
Pojem "přizdisráčství" je hezký, to musím uznat, ale to jen tak na okraj. Asi jste nepochopil základní myšlenku mé reakce - můžeme tu kecat o všem, ale pokud za tím nenásledují konkrétní činy konkrétních lidí, tak jsou to jenom žvásty. A na ty já nikdy nebyl, nejsem, a doufám, že nebudu. Kecama se nikdy nic nevyřešilo. Vždy mě zajímalo spíše to, co za člověkem z jeho snahy pozitivního zůstalo, než to, o čem uměl plamenně hodiny hovořit. Víc k tomu nemám co dodat. A prohlašovat obecně o vysokoškolácích, že jejich jediným zájmem je nějak udělat zkoušky, uhnat holky a ožrat se v hospodě - to mě uráží, a doufám, že nejenom mě. Je kupa snaživých mladých lidí, kteří dělají a nekecají. Papa. 
0/0
27.2.2004 8:52

logar

Re: Hm, Hm
pane padesáty čtvrtý poskoku
 Ztotožňuji se s názorem pp.Chroustíka a jojoj897, s jednou výhradou. Neodsuzuji p. Chroustíkem jmenované zájmy dnešních studentů, nýbrž velmi závidím. I tu situaci, která jim to umožňuje lépe, než kdysi nám. Ale taky  jsem v tomto ohledu nezahálel.
0/0
27.2.2004 8:51

logar

Cha Cha
quote :  Jeho čtvrteční vystoupení bylo očividně po letech soudních tahanic sebevědomější a z jeho hlasu nebylo zřejmé, zda se bývalým studentům nevysmívá.
Bodějť ne. Postavení komunistů je v této republice stále pevnější. Řekl bych neotřesitelné.Jsou všude. Plný parlament, všechny strany, šéfují většině škol a státních podniků, soudí, sedí v kontrolních úřadech, na státních zastupitelstvích, teď mají EUROKOMISAŘE, média, policii, armádu. Že bych na něco zapomněl??? Ještě pár průtahu a vymění si se studenty u soudu lavice.
0/0
27.2.2004 6:41

svobodny obcan

komunisticke prase
Ano, Jan Snášel je arogantní a demagogicky kariérista.
0/0
27.2.2004 1:46

Cynyc

Neuveritelny
Na takovyho hajzla, kterej jeste navic zneuziva soudu, je potreba pockat si s bejsbolkou. At to taky ochutna z druhy strany, az mu policie a soudy nebudou umet pomoct a on bude vyrvavat z invalidniho voziku.
0/0
27.2.2004 0:11

Najdete na iDNES.cz