Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rabování se obrací proti vládě

Rabování Romů na Slovensku pokračuje. Jde o zástěrku trestné činnosti, tvrdí policie. Kvůli nepokojům má pohotovost. Romští předáci vyzývají kvůli tíživé sociální situaci k demonstracím. Ozývají se první žádosti po změnách ve vládě, která zatím vyčkává.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

huhu007

Institut nucených prací
... je blbost. Aby totiž fungoval, museli by mít nuceně nasazení podstatně větší "motivaci", než to, že nedostanou sociální dávky. Vězni z gulagu "plnili plán" na 100 a více procent pouze proto, že kdyby to neudělali, přišli by o kejhák. V našem případě, byste na jednoho nuceně nasazeného museli zaměstnat 2 dráby, kteří by ho hlídali. Navíc je institut nucených prací v rozporu s Listinou základních práv a svobod. Pokud je třeba veřejně prospěšných prací, je třeba na ně lidi řádně zaměstnat a vyplácet jim alespoň minimální mzdu, jak to nařizuje zákon. Bylo by jistě možné, převést část peněz určení na sociální dávky na veřejně prospěšné práce a vytvořit tak další pracovní místa, kde by nezaměstnaní mohli pracovat, ovšem za standardních podmínek. Fond pro veřejně prospěšné práce by se mohl naplnit ze sankčních opatření proti zaměstnavatelům nedodržujícím a obcházejícím zákonník práce (zvláště vůči těm, kdo stát bohatě zásobuje nezaměstnanými). Dosud tato část práva nebyla patřičně vymáhána a několik set milionů až několik miliard pokut za jeho nedodržování by se jistě vybrat dalo.
Cikánský problém se myslím nepodaří vyřešit dalších 100 let. To, zda tu dříve bylo demotivované vesměs nedostatečně vzdělané etnikum s výraznými sklony k  majetkové kriminalitě, nebo xenofobní společnost apriorně neumožňující důstojné uplatnění příslušníku takového etnika, byť by to náhodou byl vzor všech ctností, je otázka stejně nesmyslná, jako jestli dříve byla slepice nebo vejce. Obávám se, že dosud navržená řešení ať již vyhovuje více onomu etniku nebo oné společnosti nikam nevedou a jestli někam, tak jen k vyhrocení situace. Situace na Slovensku je toho názorným důkazem. Já sám nejsem schopen v tomto případě navrhnout žádné řešení ani takové, které by teoreticky fungovalo. Řešení indiánské otázky v USA je dnes již poněkud zastaralé.
0/0
26.2.2004 11:57

plex

hádanka
jak se říká ciknovi v obleku a kravatě ?
OBŽALOVANÝ VSTAŇTE  !!!!
0/0
24.2.2004 20:09

lemax

Pochytejte a trestejte organizatory.
Samozrejme, ze v takovych situaci jako je rabovani prilaka vice romu do rabovani i tech, kteri stale maji respect pred zakony. A za dalsi je k tomu nemusite dvakrat nutit. Vlada slovenska sahla tam, kde se to musi libit obycejnym obcanum (slusnym), kteri jak vlada predpoklada nepujdou demonstrovat ale take nebudou rabovat obchody, aby ukazali svoji nespokojenost. A na tomhle slovenska vlada chtela stavet a usetrit dalsi diru v rozpoctu. A bohuzel diky Romum nyni vlada premysly o kompromis. To se tak stat v Cesku, kdy mnoho lidi je celkem ve stejne situaci, a Ceska vlada kdyz utahuje z ropoctu na socialnich davkach teto trpelive ceske natury vyuziva. Ted se pripravme na to si ale Romove vyrabuji za zakon priste. Ovsem stale trestejte jenom organizatory rabovani. Dale je nutne se pousmat na vyhlasujici stavku nezamestnanych a to Romskou "vladou". Nevim komu vlastne tato stavka nepracujicich ublizi. Tak to vypada, ze tam nezamestnani stavkuji uz co jsou nezamestnanymi. Snad ze nebude muzika v hospode? Rosta
0/0
24.2.2004 3:19

Zani

Nezaměstnanost
Zdravím všechny slušný lidi !
Nejni prý práce , u nás, na Slovensku, ani v Německu ,kde shodou náhod pracuji. Takovou blbost můžou tvrdit jen politici. Kam se kouknu tam je třeba něco udělat. Je pravda, že soukromé firmy nepožadují více zaměstnenců , ale to neznamená , že nejni práce. Proč stát vyplácí příspěvky v nezaměstnanosti, když sám potřebuje tolik udělat. Třeba čistit potoky, ručně ,né je vybagrovat i s RAKEM KAMENÁČEM, úklid Města , vyčistit lesy, je toho potřeba udělat strašně moc. Ale má to jeden háček , někdo schopný by to musel zorganizovat .Zkrátka 4 dny v týdnu by nezaměstnaní vykonávali veřejné práce, a 1 den by měli na hledání zaměstnání. Samozřejmě né pondělí a pátek. V kombinaci s paragrafem za PŘÍŽIVNICTVÍ , nikdo by se nemohl vymlouvat , že nemá práci a za rabování ,zlodějinu a jiné neřesti by se tresty úměrně zvyšovaly , RECIDIVA !!   Věřte že lidi jsou všude stejný, v Německu je 10-12 % nezaměstnaných, a já se můžu strhat ,  co mám práce, a to jsem dokonce o chlup dražší než Němci. Romský problém nám jednou padne na hlavu, ale neměl by se řešit jen jako Romský, to by byla disriminace nás  ostatních.
 
0/0
23.2.2004 23:07

papazian

Re: Vůbec jste situaci nepochopil
Především nestačí jen to, že je třeba něco udělat, ale jak jistě víte, je třeba k tomu mít finanční krytí. A to nejen k finančnímu krytí pracovní síy (k zaplacení ceny práce), ale i dalšího materiálu, cementu, nářadí,  sazeniček apod. je-li o zvelebení obce. Za socialismu mnoho Romů pracovalo ke spokojenosti nás všech. To, že dnes většina nepracuje, je smutným vysvědčením stávajícího systému. Mnoho Romů chce pracovat na veřejně prospěšných pracech, kde pracuje za 800 Kč za měsíc (1.000,- Sk), což je nabízet svou práci za dampingovou cenu, což narušuje celý systém ostatních kapitalistů, kteří musí pracovní sílu platit minimálně za minimální mzdu, která je násebkem této tisícekoruny. Mluvíte o úklidu, ale vemte si kolik stojí úklidová firma, jistě by mnoho nezaměstnaných rádo pracovalo v úklidové firmě a nebralo ponížení na úřadech práce, kde žádné práce není. Proč ale úklidové firmy nenabírájí pro úklid potoků, lesů, obcí? Protože si je téměř nikdo neobjednává! Protože obce nemají peníze, soukromý sektor také, takže nepořádek souvisí s poruchami fungování kapitalismu, obecně, zní-li Vám to lépe, systému. S Vašimi názory nemohu souhlasit.
 
0/0
25.2.2004 9:58

Zani

Re:
Já vím ,že to nejni jednoduché, ale nějak se musí začít. A začít se musí tím , že nikdo nebude sedět doma a jen si stěžovat že nejni práce. Obce nemají peníze na obecné práce ,ale mají peníze na podpory v nezaměstnanosti. 1 hodina práce bagru stojí několik tisíc korun , lidé kteří nemají práci to můžou vykopat krumpáčem a lopatou, stejně jim stát dáva příspěvky v nezaměstnanosti a sociální dávky. Možná to zní šíleně , ale hlavní je ,aby nikdo nebyl doma jen proto že nemůže najít práci. Samozřejmě by to v celku bylo asi o něco dražší ,než vyplácet podpory ,ale mnoho lidí by pak zintenzivnělo vlastní hledání práce, třeba za minimální mzdu. Ta je pořád o něco vyšší než soc . dávky. Nedělejme si iluze , značné procento pracuje ve načerno, nebo se jim nechce kvůli malému rozdílu mezi soc. podporou a min . mzdou ráno vůbec vstávat. Tím se samozřejmě nechci dotknout poctivých lidí kteří mají pech a práci hledají i jinak než jen 1 za týden na pracáku. Já si pamatuju doby, kdy se do práce muselo a stejně se by to mělo být i dnes. Bez práce nejsou koláče. Romové chtějí práci , soukromníci je ze známých důvodů nezaměstnají, tedy jim tu práci musí dát stát. Klidně jen Romum,klidně jen za minimální mzdu. Až se ukáže kolik jich vydrží pracovat 6 měsícu bez absencí , pak se uvidí. Sám mám nějaké zkušenosti. Ti co nežili v ghetech byli fakt dobří pracanti. Ale ti co žili pohromadě 15 lidí na 10 postelích (5 bylo na střídačku v base), tam to bylo s pracovní morálkou hodně špatný. Je mi opravdu líto , že ti Romové ,kteří se  včlenili do České společnosti, a jsou přínosem pro nás pro všechny, nespravedlivě trpí za své zločinecké soukmenovce.
0/0
25.2.2004 14:15

l-p

hmmm...
to bude neco, romske deti dokonce prijdou do skoly ... sice az na druhou hodinu, ale prijdou ...
0/0
23.2.2004 18:10

Sudajev

Důležité upozornění
Rabováním to neskončilo, nebojte se cigáni to skončí střelbou do vás a pak už vás nebude trápit hlad vy sebranko.
0/0
23.2.2004 16:32

Nedobik

Re: NEBOJ? PŘIJDE NOVÝ HITLER SE STALINEM
a všechny cigoše a sudajevy postřílí.
0/0
23.2.2004 17:51

papazian

Re: Máte hloupý názor!
Mezi chudými nejsou jen Romové! Týká se to celého národa, který nechala pravicová vláda zbídačit! Je to ostuda!
0/0
25.2.2004 9:59

in-ces

nic nevíte...
vy jste tam zjevně nebyly, a tak jenom vaříte z vody. Víte co je hlad, skutečný hlad? Já to nevím, ale myslím, že pokud to někdo ví, pak jsou to právě Rómové ze Slovenska.  V českých médiích zaznělo, že sociální dávky se jim sníží "až" od března, realita je však taková, že snížené soc. dávky obdrželi právě v tomto týdnu, v některých regionech již dříve.
Zaslechl jsem následující skutečnost: Rodina pobírá sevším všudy 3 700 Sk, přitom jen nájemné je ve výši 4 500 Sk, tak mě teď řekněte jak to mají zaplatit a navíc ještě celý měsíc vyžít? Chtěl bych vidět Vaši reakci, kdyby jste měli v kapse 3 700 Sk a žili jste v regionu se 100% nezaměstnaností.
Možná by to stálo za zajímavý průzkum: Za jak dlouho se stane ze "slušného" člověka "asociální živel"?
0/0
23.2.2004 15:24

chetgar

Yqáku
Už zase? Tihle Cikáni netuší, co to je nájemné.
0/0
23.2.2004 16:56

GhorX

Re:
V únoru byly vypláceny dávky za leden v nezměněné výši. A cílem rabování nejsou základní prostředky k přežití, ale základní prostředky k flámování (neříkám, že nebyly vyjímky). Většinou se "pohřešují" cigarety, alkohol a luxusní potraviny.
0/0
23.2.2004 17:03

papazian

Re: nemáte pravdu!
Ne všude byly vypláceny dávky v únoru za leden v nezměněné výši. Díky bordelu na úrovni Slovenska, chyběl totiž prováděcí předpis, takže si to jednotlivé úřady v okresech vysvětlili po svém, protože zákon nabyl účinnosti od ledna, tak někde skuteně snížili již hned. Za další snižování dávek není poprvé, ale po vícekrát a týká se to  všech občanů Slovenska. I u nás není vyjimkou, že  hledáte práci déle jak dva roky. Tak těch všech se to takto týká. Problém je, že životní minimum coby ekonomická kategorie asi nic v pravicovém Slovensku neříká, protože již delší dobu vyplácí u déletrvající nezaměstnanosti půlku životního minima a nyní toto minimum snižují vlastně na čtvrtinu a k tomu začali chudým dávat menší přídavky než bohatým. Neuvěřitelné! Všichni si myslí, že v kapitalismu je normální, že kdo chce pracovat, tak pracuje, jenže fungování kapitalismu takto postavené není.  Jistě si všiml, že se rabují prodejny s potravinami, ale člověk k životu potřebuje i další položky, od železářství po drogerii. Takže cigarety, alkohol jsou velmi dobrým naturálním "zbožím", které se v oblastech, kde je nedostatek oběživa, stává platidlem pro výměnný obchod. Tím neříkám, že při situaci, kdy Vám hrozí kriminál za to, že máte hlad, že si nedáte i nějakou cigaretu či nedáte "jednoho" panáka... To chce mít silné nervy! Slovákům držím palce v jejich spravedlivém boji za důstojnější život!  Pokud se situace nebude řešit, dojde k úprku zahraničních investorů ze Slovenska (nebudou riskovat rabování svého majetku), k poklesu zahraničních turistů (nebudou riskovat, že jim vyrabují auto, případně ho rovnou ukradnou hladové bouře) a to nemluvím o obrazu země coby diktátora bohatých. To se dnes v Evropě nenosí, všichni se snaží o sociálně tržní kapitalismus, o sociální smír a to nikoli samoúčelně, ale aby mohl v kapitalistům v klidu naskakovat nový další zisk. Když je válka (i občanská), pak se zisky špatně generují. Dejte na mne!
 
0/0
25.2.2004 10:17

J*U*R*A*J

Re: romovia, co s nimi?
tak mily inces...
mne je tiez na vracanie z tupeho rasizmu ale romska otazka je strasne komplikovana.
davky: esteich necitia, ale uzernici si zratali, ze dostanu menej, preto romov organizuju a robia tie utoky.
najomne: romovia nevedia ani co to je, byvaju bud na miestach bez stavebneho povolenia, v opustenych domov, z ktorych ich vlastnici vzhladom na velky pocet deti nemozu vyhnat , alebo proste neplatia. minimalne percento , resp. promile, plati najom...
takze struktura nakladov romskej rodiny je asi takato: 1. cigarety & alkohol 2. mobil 3. a potom vsetko ostatne.  ak ma l rom 7-8 deti, zabezpecil si velmy slusny zivot (v romskom meradle...) ale tomu bude teraz koniec.
mna desi iba ich skryvene zmyslanie: STAT nam ma dat jest, STAT nam ma dat ubytovanie, STAT nam ma dat pracu...to komunisticke zlo citime stale...
nemyslim, ze rasisticke orgie problem vyriesia. su to chudaci, ktori nevedia o com je zivot a vsetky tie reci o "strelbe na ciganov", akokolvek myslene na srandu, su dost odveci. ulohou spolocnosti je ukazat im, ze postarat sa musia o seba sami. stat nie je dojna krava.
alebo tu ma niekto iny konstruktivny napad? navrhnite, co s nimi?? dnes su problem slovensky a zajtra budu europsky! ak nie aj cesky! ...
 
0/0
23.2.2004 17:49

opily_poslanec

Re:
Háček je v tom,že cikáni nájem ze zásady neplatí!
0/0
23.2.2004 17:54

Montaigne

Re:
nevím co je skutečný hlad, za to vím, co je to skutečná lenost v podání cikánů, protože jsem nedávno na vých.Slovensku byl .
0/0
24.2.2004 8:04

sotomero

Re:
O jakém nájmu to mluvíš??? Copak se za "lepené podomácku vyrobené boudy platí"????
0/0
25.2.2004 8:02

titus007

Re:
prvé čo cigání na Slovensku v roku 1989 urobili, že oficiálne prestali pracovať, lebo už to prestalo byť trestným činom. Prestali sa vydávať za mrzákov, invalidov a ja neviem čo ešte. Je 14 rokov po zmene ekonomických podmienok, ale táto skupina ludí, a je to uplne jedno či žijú v 4echách alebo na Slovensku,  to proste neakceptuje ( až na pár výnimiek ) a len proste naťahuje ruku a kričí daj, lebo ....
0/0
25.2.2004 9:10

nikoo

Romští lídři rabování nepodporují!!!
Rómský parlament SR rabování nepodpoříl!!!!! Romští lídři vydali několik prohlášení, kde rabování odsuzují.
PODÍVEJTE SE NA www.romea.cz
0/0
23.2.2004 14:01

NovoCZ

Re:
Tak to jsem fakt štěstím bez sebe
0/0
23.2.2004 14:56

titus007

Re:
Lebo sa boja naplnenia skutkovej podstaty trestného činu organizovanie trestného činu rabovania..... . Pred týždňom boli vyhlásenia lídrov romských organizácii súhlasné s rabovním, kradnutím  vydieraním. Urobiť to biely občan tak dostane na tvrdo 7 rokov a ani sa nistihne pomodliť "otčenáš, ktorý si na nebesiach...."
0/0
25.2.2004 9:15

Igor1

rozdíly
Vždycky když se přetřásá cikánská otázka, napadá mě srovnání s jinou skupinou. Vietnamci. Jsou u nás teprve druhou generaci. Přišli nedávno s úplně jiného prostředí a na přizpůsobení měli mnohem méně času. Někdo je nemá rád, ale já nikdy neslyšel o tom, že by žádali o dávky, neposílali děti do škol (normálních) nebo vykřikovali, že budou vykrádat naše domy, když jim nedáme peníze. Cikání nejsou schopni se o sebe postarat a obávám se že osvěta tady nepomůže, protože není z jejich strany žádný zájem. Dopadne to špatně. Jejich jediný zájem je se nekontrolovatelně množit a od společnosti vyžadůjí aby je krmila a starala se o ně aniž by jí za to dávali cokoli jiného kromě zvyšující se kriminality. nevidím z toho absolutně žádnou cestu ven.
0/0
23.2.2004 14:00

miciangora

Re:
přesně o tom mluvím - viz. níže. Jakživo neslyšíš o asijských dětech, že by snad s nimi byly nějaké problémy. Naopak, jsou velmi snaživé a pracovité a veškole mají velmi dobré výsledky i přes počáteční handicap neznalosti jazyka.AS neslyšela jsem, že by někdo vyžadoval vietnamcké, čínské nebo jiné , podobné školy.A do zvláštních škol nechodí....mají slušné výslekdky ve školách běžného typu.  Takže chyba asi nebude jen v nás.
0/0
23.2.2004 14:10

wildge

Re:
Jedna ma znama je ucitelkou na 1. stupni zakladni skoly. Rikala, ze by nejradeji ucila vietnamske deti, protoze slusnejsi a snazivejsi deti nejsou. Navic jejich rodice maji eminentni zajem, aby se dobre ucili, byli pripraveni, meli vsechno, co potrebuji, a taky aby nedelali bordel. Za to jediny Cikan ve tride je pohroma. To dite za to nemuze, jsou za to odpovedni rodice. V predskolnim veku misto, aby se detem venovali, tak radsi chlastali, coz delaji koneckoncu, i kdyz dite uz skolu navstevuje. Nikoho u nich doma nezajima, ze dite nepise ukoly, nema pomucky a dela akorat problemy. Do skoly koneckoncu chodi jenom proto, aby rodice dostavali prispevky na chlast, cigarety a dalsi nezbytnosti.
0/0
23.2.2004 18:22

baretzip

Re: Našel jsem tu správnou cestu
POSTŘÍLET !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nebo Plynová komora
0/0
23.2.2004 14:20

LegoLand

JE TO TU HRUZA
Ahoj zapadni susedia.My na Slovensku tu mame strasnu show z ciganov ze rabuju.Ale jedno zabudame.Pomer porodnosti ciganiek a bielych je 5:1.Takze za par rokov budete mat ciernych susedov.EU do nas rypu o diskriminacii a podobnych kydoch ale kto bol na vychodnom Slovensku mi da za pravdu ze je to tam otrasne.Teraz kradli chlast a cigarety takze o akom hlade to sevelia?
0/0
23.2.2004 14:00

_Sandstorm_

Kočovný národ
Často slýchám názor, že za špatné chování cikánů může zákaz kočovného způsobu života. Nevím to přesně, ale kočování bylo zakázáno za první republiky, někdy kolem r. 1920.
 
Tedy lze s úspěchem předpokládat, že český cikán, který by byl zvyklý kočovat, již nežije. Čeští cikáni, kteří by byli vychováni rodiči, kteří ještě kočování pamatují, se dnes těší stáří cca 50 - 70 let.
 
Dnešní hlavní část cikánů, páchající kriminalitu, jsou cikáni ve věku 10 - 50 let. Tedy měli opravdu dlouhou dobu na to, aby se naučili žít podle dnešních standardů slušné společnosti. I bych pochopil určité opoždění, kdyby byl patrný nějaký vývoj. Ale dnešní cikáni jsou stejná, ne-li větší prasata, než jejich předci. Nepomáhá ani pozitivní diskriminace, ani represe. Nepomáhají předškolní ročníky, sociální dávky, terénní pracovníci (úspěšnost asi 0,5% nebo kolik).
 
Samozřejmě v dnešní, pseudohumanizované společnosti, nelze cikány přirovnávat k rakovině a nabádat k jejímu vyříznutí. To by byl trestný čin a bylo by to i zneužitelné.
 
Spíš bych zavedl pravidlo, které by postihovalo přísněji nejen kriminalitu v pravém smyslu slova, ale i znečišťování okolí třeba nuceným vystěhování do tábora pro nepřizpůsobivé. Jinými slovy - každé prase by mělo mít svou ohrádku. A chodili by tam i nepřizpůsobiví bílí.
 
Tábor by byl střežen a ven by se smělo jen na propustku. Bylo by možné podmíněné propuštění (např. při získání zaměstnání, při evidentní snaze po nápravě apod.)   Se sociální situací to nemá co dělat. To, že je někdo chudý, ještě neznamená, že může kálet na náměstí a dělat ze svého okolí smětiště.  
0/0
23.2.2004 13:46

Hnidopich

Re:
Nerad bych se pletl, ale Vámi zmiňované kočování myslím zanikalo spíše postupně, a to později. Naše "české" cikány téměř kvantitativně vyhubil Hitler (samozřejmě nikoli vlastnoručně, nýbrž pomocí podřízených mechanismů) a za komunismu, kdy skutečně kočování bylo zakázáno, nastal velký příliv cikánů z východu (ze Slovenska). Takže ti, kteří zde jsou nyní, nejsou původní "čeští" cikáni, ale východní imigrace. Od pamětníků jsem slyšel, že za první republiky celkem nebyly s cikány žádné zvláštní problémy. Ti kočovní občas někde ukradli nějakou tu slepici na polévku a ti usedlejší se věnovali docela profesionálně různým řemeslům.
0/0
23.2.2004 14:47

_Sandstorm_

Re:
Ne, kočování bylo zákonem zakázáno už za první republiky, tím jsem si jist. Jenom nevím, v jakém roce.
 
Takže ten zákaz platil i na Slovensku a slovenští cikáni se nemají taky na co vymlouvat.
0/0
23.2.2004 15:06

marek_X

Re:
ne, kočování bylo zakázáno až na začátku 50.let - tuším to byl rok 1953. tehdy vyšel zákon, který to zakazoval. za první republiky zákonem kočování zakázáno nebylo.
0/0
24.2.2004 8:46

wildge

Re:
Pokud vim, tak kocovani bylo v devadesatych letech v Cesku zase povoleno. Na Slovensku ale ne.
0/0
23.2.2004 18:24

THE-CORNHOLIO

Práce pro Al-Kaidu
Zajeďte na Slovensko, je tam spouta cvičných cílů. U nás v Čechách běží v kinech film Texaský masakr motorovou pilou, tak na Slovensku by mohl běžet reálný film Levočsský masakr pancéřovou pěstí.Tak povstaňte bratři Slováci a srovnejte ty černý tlamy se zemí.
0/0
23.2.2004 13:43

Delirium Tremens

"... a děti poslali do škol až na druhou vyučovací hodinu"
To je na žalobu slavného Slovenského rómského parlamentu !
0/0
23.2.2004 13:42

birhanzel

Cikáni
V Polsku nemají nezaměstnaní žádné sociální příspěvky. Maximálně dostanou od obecního úřadu několik zlotých jako příspěvek na bydlení. Ale ze státního rozpočtu nic.
0/0
23.2.2004 13:41

Dony

Dyt to je logicke,
cemu se divite. Nema smysl cpat cikanum penize, aniz by jsme je ucili sobestacnosti. Zacina to uz tim, ze cikansky deti jdou automaticky do zvlastni skoly. Jaky potom maji vyhlidky?! Je to zacarovanej kruh, kterej pokud se bude resit pouze vysi socialnich davek, stejne jednou narazi na hranici unosnosti a bude nasledovat to co se deje ted na Slovensku. Zatim jsou u nas cca 2-3% cikanu. Je to nejrychleji rostouci skupina obyvatel. Co se stane az jich bude dvakrat, trikrat tolik? Ze statniho rozpoctu nebude mozny uzivit tolik krku. Takze se jim privre kohoutek a maler bude na svete. Cikani vyrazi na nakupy do nakupnich center a zacne teprve poradna mela.  Takze stat by mel daleko vic podporovat tzv streetworkery, kteri se temto lidem venujou a snazi se je naucit jak byt sobestacni. Nejdulezitejsi je ovsem vzdelavani romu. Aby neco umeli, nejaky remeslo..... Protoze tolik kopacu a uklizecek zase u nas potreba neni a tak jim nezbyva nic jinyho nez si chodit pro prachy na urad.....
0/0
23.2.2004 13:17

Montaigne

Re:
vidíš a v tom se lišíme, já bych ty různé cikánské aktipasiporadce a drogové a jiné streetworkery, co za naše peníze feťákům rozdávají injekční stříkačky,  a podobnou verbež hnal svinským krokem..
0/0
23.2.2004 13:30

Rommik

Re:
Cha,cha-to je dobré scifi.Podotýkám,že nejsem rasista!Jsem pouze realista.Romove nemají zájem na tom,aby se něco měnilo.Teda něco ano-kdyby mohli dostat tak 30.000 měsíčně!Ze zhruba 200 romů znám 3!!! slušné rodiny(slušný je u mne človek,který nepodvádí,nekrade,když si něco půjčí,tak to vrátí,je ochoten něco udělat pro společnost atd...)Jinak práce je všude dost,já dělám tři zaměstnání,tzn.že dvě práce jsou volné
0/0
23.2.2004 13:54

miciangora

Re:
hele na vzdělání mají mít zájem oni sami. Mám kamarádku, jejíž dcera je učitelka na prvním stupni a vykládá kolikrát hrozný věci.Je zajímavý, že děti číňanů, vietmaců, uprchlíků ze zemí bývalého SSSR, dokonce měla ve třídě pakistánského chlapečka (ten se pak odstěhoval)..s nikým nebyly problémy jako s cikány.Cikáni se musí NUTIT, aby přivedli svoje děti  vůbec k zápisu, nemá cenu  se zmiňovat o tom, že ty děti jakživo neviděli tužku, pastelky, omalovánky nebo plastelínu....o nějakých básničkách nebo tak nebylo možno vůbec mluvit, pokud něco zazpívaly, tak písničky z reklam.Do zvláštní školy šly ty děti následně po tom, kdy měly velké neomluvené absence a nejevily žádnou ochotu se vůbec něco naučit. Zato uměly kouřit a přesně věděly jak probíhá rozmnožování homo sapiens. Je zajímavé, že děti z Číny, Vietnamu a jiných zemí, zdaleka nehovořícími jazykem slovanským, prostému lidu srozumitelným, neměly ve škole potíže, během krátké doby češtinu zvládly a prokazovaly obecně velkou houževnatost a píli.Jejich rodiče na to velmi dbali a neustále se chodili do školy ptát, co ještě mohou pro své děti udělat a jak jim ještě pomoci.A nebyli to žádní boháči.Takže takové ty řeči, jakože ubohý cikánský děti neumějí česky atd., tak neuspějete...v českém prostředí žijí a půl života tráví u televize - která vysílá česky.
0/0
23.2.2004 14:05

Dony

Re:
No, priznavam, ze v tom co jsem napsal byly davka naivity, protoze bych si moc pral, abych si nemusel opatrovat "brokovnici"  k tomu abych ochranil svuj majetek. Duveru v policii, ze by me treba i ochranila, naprosto postradam, takze co mi potom zbyde jineho?! Bohuzel, se to bude tykat nas vsech.
0/0
23.2.2004 16:01

plex

Re:
už jsi někdy slzšel o cigánském programátorovi nebo počítačovém specialistovi ? Nebo se ty počítače dělají hlavně v číně, koreji, tajwanu ....
0/0
24.2.2004 20:09

Daniela Herianova

myslím
,že nemáte všichni tak uplnou pravdu. Moje maminka pracuje ve stavebním družstvu . Má na starosti výkopové práce.Jedna stavební směna je složena pouze z Romu a to by jste viděli jak poctivě pracuji, všech skoro dvacet romaku je mistrem svého řemesla , nepiji a skutečně dřou. Je to vše o sobním přístupou 
0/0
23.2.2004 12:45

Nedobik

Re: SOUHLAS
Já a Herianová Dana +420 379731924 Sokolská  / 633 Kdyně okr.Domažlice
potvrzujeme, že20 romů maká a jsou vykořisťováni kapitalistickým stavebním družstvem. Proto také nepijí.Za tu almužnu si koupí jízdenku do práce.
0/0
23.2.2004 13:00

Daniela Herianova

Re:
Chudák ta má jmenovkyně z Kdyně................doufam, že se to nedozvědí nějycí Romové a nebudou se na ní mstít za těch pár pracovitých.
0/0
23.2.2004 13:23

Montaigne

Re:
Tak to ale nejsou cikáni, my se zde ale bavíme o cikánech , nikoliv o normálních lidech
0/0
23.2.2004 13:04

miciangora

Re:
jo, takový znám taky, znám pána, co je pokrývač, znám paní, která uklízí v hospodě, znám paní, která dělá zdravotní sestru a její muž je hudebník, znám pána, který je číšník a jiného který je zedník a jeho paní prodává v hypermarketu..jo, ale to jsou slušný lidi a kdyby se - nedej bůh - jejich děti přiblížili k cikánům (respektive Romům - slovo Rom totiž tito považují za těžkou urážku) tak je zřežou, až z nich bude krev stříkat. O těchto lidech zde není řeč a vy to víte moc dobře. Je tu řeč o těch šmejdech, co jakživo na žádnou práci nesáhli - jen natahujou ruce - a kradou.Lidi o kterých jsem mluvila o žádný sociální dávky (vyjma přídavků na děti - jako každý, kdo má děti)., nikdy nežádali a ani by je nic takovéhone napadlo.A v životě neukradli špendlík.
0/0
23.2.2004 13:13

Doktor Zvěd

Kazdymu cikanovi jeho kulku!!!
... do hlavy ...
0/0
23.2.2004 12:38

kokrhel001

.
 rabováním to neskočilo tak se bude pokračovat genocidou.-)))))
0/0
23.2.2004 12:26

CSKA Vigo

a
Docel by me zajimalo co si z toho obchodu vlastne odnesli. A docela bych se divil kdyby to bylo i neco jinyho nez chlast a cigarety
0/0
23.2.2004 12:20

LegoLand

Re:
Dobry postrech: kedze my svine rasisticke Slovenske im nedame jest tak si odniesli: 1.Alkohol 2.cigarety 3.sladkosti
 
0/0
23.2.2004 12:27

Najdete na iDNES.cz