Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dva poslanci jsou proti zvýšení poplatků

Chce-li vládní koalice splnit svůj cíl a zvednout České televizi její příjmy, bude to od jejích lídrů ještě vyžadovat nemalé přesvědčovací úsilí. A to ve vlastních řadách. Úterní, druhé čtení zákona o poplatcích ve sněmovně totiž ukázalo, že ani tentokrát nemusí projít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

navratil03

je to opravdu tolik?
e to opravdu tak velke zdrazeni, ze kolem toho musi byt takovy povyk?
0/0
18.2.2004 15:37

k

Re: Musí .....
být povyk,protože ty šmejdi zdražujou všechno a tak zbídačují český národ!
Tisíc malých zdražení,udolá každou rodinu !
Ať si šetří na sobě šmejdi
0/0
19.2.2004 10:40

THE-CORNHOLIO

Ať si ČT svůj signál zakóduje
a prodává dekodéry. Ale nutit lidi z pozice síly platit za něco co nepoužívaj, nebo nemaj je zlodějna.A pro mě za mně ať de celá ČT do prdele.Práci co vytvoří jeden pracovník komerční TV musí  v ČT dělat 50 lidí. To o něčem svědčí.Za ty vybraný prachy by bylo 15 televizních programů a ne dva a z toho je jeden pro intoše a druhej pro důchodce. Schválně se podívejte na rozpočty a účetnictví komerčních a kabelových TV.Tak na co cpát prach do ČT, stejně by je poslanci ukradli
0/0
18.2.2004 11:34

Enver Hodža

Re: Investice do ČT
ČT může dotovat Ruml, když tam občas přespává, nebo ať si ji zprivatizují ti co při krizi hulákali na Václaváku a do vedení si můžou zvolii partu umělců co stávku podporovali. Jsem zvědav na kvalitu a úspěch takové TV.
0/0
18.2.2004 14:02

Jirmat

!!
Však oni se dohodnou.Copak je nějaká veřejnost zajímá.
0/0
18.2.2004 11:24

Zdravííím

Když si to všichni necháme líbit
Poslanci si dělají co chtějí, žijí úplně mimo realitu v jakémsi poslaneckém mikrosvětě, stotisícových platů za žádnou práci, utrhni co můžeš, vydrž za každou cenu, vnucují mi placení za něco co vůbec k ničemu nepotřebuju, kdyby ČT přestala vysílat zítra tak to jdu oslavit na Václavák, ať si jí platí, kdo se na ní chce dívat chce. Unie Svobody patří do pekel, zradila vše, co hlásala, jediná slušná poslankyně raději odešla, hlavně že si nahrabou už tam brzo budou Lidovci taky - každý dva roky vytáhnou zákon o zákazu potratů, svých 6% stupidů mají jisté, k plusu se jim dá přičíst to, že se snaží proti kriminalitě a čoklářům, Socdemáci tragedie této země. Když budou takto společně pokračovat, tak by do pekel měli vzít i parlament a sněmovnu hlavní škůdce, A když už budou u toho rušení, ještě doporučuji nezapomenout na Aero, zbytečný letadla, zbytečný tanky, zbytečný obrněnce, bez Českých Drah se mi bude taky žít líp. Vzniknou lepší soukromé dráhy. Kdo si na sebe nevydělá mimo sociálních záchraných sítí, neměl by existovat, povinné daně ze zákona je státní zlodějna, hnus a ostuda země.
0/0
18.2.2004 9:05

babca

Re:
Když si takovej drsňák - opravdu sis v životě nezapnul ČT? Nenech se vysmát. Nadáváš na moc jedněch a bez obalu jí přihazuješ těm, za který už teď platime 10mld pokuty. Používej mozek, od toho ti byl nadělen. I když jak to tak čtu, asi nebyl...
0/0
18.2.2004 9:39

Zdravííím

Re:
Nejde o to jsetli jsem drsňák, cítím se dotčen a uražen jsem nucen k něčemu, co nechci a k čemu jsem svým zástupcům poslancům nedal mandát. Mohou chtít aby se platilo když jdete kolem kavárny, tak povinnej účet za českou kolu, kolem bazénu tak plavenku za českou vodu, v trafice za české noviny, Cokoli bude Český, budu za to platit. Jen dávám svým zastupitelům na vědomí, že pro mě za mě ČT mohou zrušit hned, Nebo ať si jí platí kdo chce. 10 mld platíme ne za televizi ale za špatnou práci našich poslanců, kteří píší špatné zákony a štiky mezi nimi proplouvají, špatné zákony se tu vyžadují dodržovat, jenže bohužel, v cizině se na naše místní vynálezy jaksi neslyší.. tam platí právo. Nadruhou stranu vůbec nechápu, proč by na ČT nemohla být reklama nepřátelé reklamy se mohou sdružit v klubu nepřátel reklamy a založit si vlastní televizi. ČT má na reklamu právo kdy chce jak chce. Mě osobně se reklamy líbí, jsou lepší než flustrující současná česká tvorba nemocnice a pod. Několikamilionové odstupné managerům Televize se Vám líbí, když poplatek budou vybírat od invalidů, slepců a sociálně slabých . ??
0/0
18.2.2004 11:00

per_nov

Re: Nevím
co si mám o Tvých příspěvcích myslet. Líbí se mi jak na všechno a na všechny nadáváš. A jenom takovou poznámku, těch 10 mld. neplatíme ani tak za špatné zákony, jako za morálku této společnosti. V té cizině, o které mluvíš totiž platí, že se jednou uzavřená smlouva dodržuje, bez ohleduna to, že mi berou můj milovaný pořad, volejte řediteli, že se nebudu moci dále předvádět před národem. A pokud jsem informován, tak uzavřenou dohodu porušila česká firma. A je v moci jakéhokolv parlamentu v česku, aby prosadil takovou jednoduchou věc, jako je ta, že platí i podáním ruky strvzena smlouva?
0/0
18.2.2004 15:10

THE-CORNHOLIO

Re: Milej Babčo
za těch 10mld nemůže Nova, ale stupidnost našich zákonodárců a opět nedokonalý zákon. Kdybys uměl aspoň trochu logicky uvažovat, tak bys pochopil, že kdyby byla na vině Nova, tak by tu pokutu musela zaplatit.Tady byl však na vině stát-mimochodem o tom rozhodl soud-tak to taky musí zaplatit.nadávej spíš na ty tupce z parlamentu a hlavně nebuď takovej stupid
0/0
18.2.2004 11:19

Jirmat

Re: Jen klid,
dneska jim zakážou reklamu,nám zvednou poplatky a za měsíc se zjistí,že bez reklamy to nejde a opět je povolí.Je to jen trik jak dostat další peníze na tantiémy. 
0/0
18.2.2004 11:28

Dr. Fe1

Platit nebudu!
Nikdo mě k tomu nedonutí
muhehe muhehe muhehe
0/0
18.2.2004 8:27

k

Kdo nám bude zdražovat,
toho nebudeme volit !
Zdražovači jsou šmejdi !
Nazdar!
0/0
18.2.2004 7:40

Katoda

Re: Kdo nám bude zdražovat
No teď jsi jim to dal, Špidla podá demisi. Nemáš pocit, že takhle jsi měl uvažovat dnes už před dvěma volebními obdobími? Jenže, tehdy ti slibovali sociální stát , pečený holuby a vuřta bez práce přímo do huby. A jakmile slyší průměrný Čech o buřtu bez práce, začne slintat a dotyčný politik se rázem stane jeho favoritem. Protože za slib buřtíčka (dávat nám ho ani nemusejí) prodáme vlastní mámu, o svobodě nemluvě. Kdo tomu nevěří, nechť si vzpomene na rok 1948. Mnohem méně populární je ten politik, který říká otevřeně, že "nároK" máme pouze na to, co si dokážeme jako jedinci i jako společnost sami vyprodukovat a buřta bez práce můžeme dostat leda na dluh. A dluhy, jak známo, mají tu nepříjemnou vlastnost, že jednou dojde na jejich splácení. Už je to tady....Už je to tady... chce se mi skandovat. Takže dnes je jeden každý občan tohoto státu včetně nemluvňat a starců dlužen 45 000 Kč, příští rok to bude 60 000Kč, z čehož vyplývá, že čtyřčlenná rodina bude dlužna bezmála čtvrt milionu korun, které bude jim splatiti (plus úroky, samozřejmě). Jak jste si těch peněz užilï, oslové? A kde jsou vidět?  Nejhorší na tom je, že dnes skutečně jiné řešení není. Nedělej si iluze. Libovolná vláda od sládkovců po komunisty by nemohla dělat nic jiného, než nás nechat zaplatit na daních sociálně demokratické dluhy. V opačném případě dopadneme jako Argentina svého času. Jo, jo, takhle dopadá zaostalý národ, který se nechá nekriticky nachytat na fantasmagorické sliby chimérických vuřtů bez práce. Takže přeju mnoho optimismu při splácení Špidlíkových dluhů, ať už pod vládou kohokoliv! Nazdar!
0/0
18.2.2004 10:10

k

Re: Tvoje povídání o buřtu do huby...
mě pobavilo,už ti dal někdo buřta bez práce?Mě ne!
Země je rozkradená polistopadovejma vládama do chamtivejch pazourů cizáků,tunelářů,zlodějů,defraudantů,podvodníků a šmejdů!Byly vykradeny podniky,fondy,cestovky,kampeličky,banky(28ks),nikdo nebyl dopaden,potrestán,nakradené zabaveno!
Nesváděj všechno na nynější vládu,ta biliarda miliard byla rozkradena šmejdy za Klausovejch vlád,a proto nejsou nyní na nic peníze!
Pěknej polistopadovej bordel !
0/0
18.2.2004 11:57

Tyler_Durden

Poplatek bez TV
A je to vubec normalni platit poplatky za vec, kterou ani nemam? Tak to za chvili bude muset mit i pojisteni na auto, bez ohledu jestli ho ma a nebo ne.
0/0
18.2.2004 7:36

Katoda

Re: Poplatek za TV
Kolego, nejsi příliš v obraze, protože tato otázka padla na těchto stránkách již mnohokrát. Argumentem zastánců téhle myšlenky je, že se musíme podělit o zaplacení polatků namísto těch, kteří je neplatí. Analogicky jsem navrhoval. Dálniční poplatek budou platit všichni, včetně nemluvňat, nejen bez ohledu na to, zda po dálnicích (připomínající spíše tankodromy) jezdí, nebo ne, ale i bez ohledu na to, že auto vůbec nevlastní. Vzhledem k tomu, že řada nepoctivých podnikatelů neplatí daně a stát vedený soudruhem Špidlou není schopen je k placení donutit, navrhuji rozepsat daňový únik na zbytek populace, rovněž včetně nemluvňat. Dále, vzhledem k tomu, že řada otců se vyhýbá placení alimentů a stát je rovněž nedokáže k tomu donutit, navrhuji uvalit preventivně alimenty na veškerou populaci, bez ohledu na věk a pohlaví. Má-li kdokoliv jakýkoliv návrh co všechno by se ještě dalo zdanit a uvalit na všechny, bez ohledu na to, zda dotyčnou službu užívá, nebo se dotyčného hříchu dopustil, tak sem s ním. Soudruh Vladimír Iljič Špidla bude inspirován a bude mít radost z té občanské uvědomělosti !
0/0
18.2.2004 9:40

k

Re: Tvůj humor je mi milý....
Navrhuji zdanit naši armádu 570.000 nezaměstnaných,stále přibývajíci bezdomovce,mladé rodiny s luxusními dětmi,důchodce přežívající od důchodu k důchodu !
0/0
18.2.2004 12:07

56xjf

svoboda a nezávislost
Tím, že budeme platit daň za televizi (ať je to nazýváno jakkoli, je to v podstatě daň), stane se  Česká televize televizí nikoli veřejnoprávní, ale státní. Tím, že se jí navíc sebere reklama, ztratí televize i ten poslední zbytek nezávislosti na státní moci. Je ve svobodném světě takový model rozumný?
0/0
18.2.2004 7:24

Eldrb

Re:
Problém je v tom,že nejsme svobodný svět.Pokud státní zřízení přerozděluje tz. jedněm bere a druhým dává dle svého prospěchu ( hlasy voličů ), zavádí systém co není povoleno je zakázáno a nastoluje presumci viny,nemůže se mluvit o svobodě.To jsou atributy totality a potažmo nomenklatůrních kádrů tj.Tento systém jsme už jednou prožili.Je fakt,že to  lidem zatím nedochází. Tolik řečeno v kostce.
0/0
18.2.2004 7:57

alesnovak1

Re:
Tím že se reklama NESEBERE, zůstane závislost na inzerentech typu Sazka. Ze dvou extrémů (mnoho reklamy a nízký poplatek nebo žádná reklama a vysoký poplatek) mi připadá logičtější ten vysoký poplatek. Nicméně pokud bude existovat 400 000 neplatičů, zdá se mi zvyšování poplatku dost nespravedlivé vůči těm, co platí poctivě. 
0/0
18.2.2004 8:50

DedecekHribecek

Re:
Jedná se Vám o nezávislosti na státní moci který podle Vás vyplýváz financování televiz státem. To je jednoduché zrušit poplatky a přestat financovat televizi ze státního rozpočtu. Na co potřebujeme dva verejnoprávní kanály. Ať jeden zruší.
0/0
18.2.2004 9:10

56xjf

Re:
Jedná se mi o to, že stát určuje, kolik se bude platit. V podstatě se jedná o daně určované státem, které nejdou přes státní rozpočet. Z ekonomického pohledu  ne příliš standardní.
0/0
18.2.2004 13:33

DedecekHribecek

Re:
Doteť to byla služba kterou jste mohl a nebo nemusel využívat. Jdyž se jim nelíbí, že někdo neplatí poplatky ať si to ošetří technicky. Nyní to státu nevyhovuje a chce z toho udělat daň. Co je to za nepořádek když mne stát nutí do služby kterou nechci. 2 ze 4 kanálů které mohu chytat obhospodařuje stát. Až na pár dokumnetárních filmů je v té televizi kulové. Co se zpravodajství týká tak je lepší si poslechnout rádio, přečíst noviny nebo podívat se na internet. Takovou službu si mám platit , děkuji nechci.
0/0
19.2.2004 8:27

Najdete na iDNES.cz