Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Registrované partnerství

Je mi na zvracení ze všech těch pokrytců, kteří se zoufale a přitom marně snaží odůvodnit nepřijatelnost registrovaného partnerství (mezi osobami stejného pohlaví). Tváří se, jako kdyby manželství bylo něco posvátného, záruka šťastného bytí dětí i rodičů, a mnoho jiných zjevných nepravd.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

to je moje

Nebudu zaprděným nepřítelem ....
No tak nebuďte. Nebuďte ale zaprděným nepřítelem ani pro ty, kteří mají s homosexuály svoje zkušenosti. Já homosexuála vedle sebe nesnesu a vůbec se za to nestydím. Mohou si za to sami.
0/0
25.2.2004 12:40

Jirmat

když se to někomu líbí,
ať si žije s kým chce.Ale nevidím důvod k registraci přírodní anomálie.A v žádném případě nesmí dostat povolení k adopci a výchově dalších anomálií.I když - nejsme první vyspělá civilizace na této planetě.Možná,že toto přeznamená zánik další.Té naší.
0/0
19.2.2004 14:58

Dr No

O co jim jde?
Sex je zcela soukromá věc každého člověka a považuji za vrcholně nevkusné jakýmkoliv způsobem prezentovat na veřejnosti co a s kým dělám doma v ložnici. Současné exhibionistické prezentace takzvaných homosexuálů jsou trapné. Jsem zásadně proti tomu, aby byl kodokoliv perzekuován nebo odsuzován za jakékoliv jednání, které nepoškozuje jiné lidi a neomezuje jejich svobodu - ale v naší společnosti není nikdo diskriminován za svou sexuální orientaci. Není proto důvod, aby zákony specálně řešily ryze soukromé problémy určité skupinky lidí. Mám navíc dojem, že těmto lidem nejde ani tak o právní záležitosti, ale především o prezentaci své "olišnosti" ( = nadřazenosti nad námi zostalými heterosexuály).
0/0
19.2.2004 9:10

Dan 1

Ano,
vrcholně trapné. A tuhle prezentaci sexu dělají výhradně heterosexuálové, od homosexuála jsme ještě žádný popis jeho sexuálních praktik neslyšel. Prozradím vám, čeho se bojíte: že jste teplý. Normální člověk z toho hrůzu nemá, vy ano. Vidíte kolem sebe ty, kteří chtěji te své odlišnosti třískat kapitál? Cítíte se ohrožen? Pak jste latentní homosexuál a prosím,  nepište mi. Bavím se s homosexuály, transvestity, sadisty, masochisty... S těmi, kdo si to neumějí přiznat, nemluvím. Ten zákon bude. Dříve či o něco později. Na morálku to nijak zhoubně nezapůsobí.
0/0
19.2.2004 9:30

antibobo

Re: Pan Dan má asi patent na rozum ,že
Jenom to, že někdo nechce institucionalizovat úchylku přece neznamená, že je sám deviant. To, že pracujete(zřejmě) s homosexuály Vás asi poznamenalo. Tak dobře, bavte se jen s nimi. Věřím, že  v otázce tohoto zákona zvítězí zdravý selský rozum a ne demagogie na které participujete i vy.
Já vůbec nejsem proti uřčitému zákonu o registrovaném partnerství, pokud v něm nebude zmínka o sexuální orientaci.
0/0
19.2.2004 11:34

Majkyho_pupik

Re:
Myslim, ze v prispevku nebylo uvedeno, ze se dotycny bavi pouze s homosexualy, ale tez..Ano, v tomto pripade skutecne zvitezi zdravy rozum a zakon bude prijat. Protoze tim skutecne pomuze nejen lidem s jinou sexualni orientaci /sex je zrejme to posledni o co tu koneckoncu jde/ ale i napriklad starsim lidem, kterym navzdy odesel jejich zivotni partner a oni ted nalezli jinou spriznenou dusi a chteji s ni uzavrit "snatek" z nehoz poplinou oboum zucastenym urcite vyhody. Nejvetsim problemem teto zeme je naprosta neschopnost prijimat jakekoliv odlisnosti oproti normalu. Cestujte pane a mejte oci otevrene, pak snad pochopite mnohe a treba i problem registrovaneho partnerstvi..
0/0
19.2.2004 16:52

amia

Re:
Vážený pane, před Vámi smekám. Málokterý heterosexuální muž (myslím, že jste) dokáže tolerovat (opravdu tolerovat, ne o toleranci jenom celý život plácat a všem trochu "odlišným" lidem se důsledně vyhýbat) homosexuální menšinu.
 
S tou skrytou homosexualitou mi mluvíte z duše, tihle lidé jsou nejhorší a nejvíc kolem sebe kopou 
0/0
19.2.2004 13:51

Dr No

Re:
Jste úplně vedle - teplý určitě nejsem ani nemám nejmenší hrůzu z toho, že bych mohl být. Jenom mi připadá směšné, že se lidé vážně a veřejně zaobírají takovou poměrně trapnou a komickou záležitostí, jakou je z venkovního pohledu jakákoliv sexuální praktika mezi lidmi libovolného pohlaví.
0/0
19.2.2004 14:26

antibobo

Není mi na zvracení z pana Pařízka
Ale některé jeho názory jsou skutečně hloupé. Jeho věta o tom, že církev údajně rozvádí, kdy se jí to hodí, je úplně mimo. Pan Pařízek asi neví, co se v kostele při církevním sňatku vlastně slibuje: "Slibuji, že ti zachovám lásku, úctu a věrnost, že tě nikdy neopustím, a že s tebou ponesu všechno dobré i zlé až do smrti..."  Z toho plyne, že církev je ta poslední v naší společnosti, kdo by si s rozvodem jen tak zahrával. To že někteří poloateisté a polokřesťané mají svatbu v kostele jen kvůli varhanám a folkloru, padá na jejich svědomí.
0/0
19.2.2004 7:43

Zubrsu

Listina základních práv a svobod
.....v naší republice již velmi dlouho tiše a usilovně ,někde v koutku a skrytě pláče a pláče a pláče a nějak nemůže přestat
0/0
18.2.2004 6:37

wvw

souhlas
Naprosto souhlasim s auterem clanku!!! Lec, chtelo by to vice takhle nesobecky a nepokrytecky smyslejicich lidi. Porad se jenom vsichni ohaneji se slovy jako svoboda, stejna prava, a ze se musi bojovat s diskriminaci, ale samotny boj za omezeni moznosti homosexualu a homosexualek je povazlivy!
...kdyz jsem byla mala, divila jsem se, procpak takto orientovani lidi bojuji za sva prava - do te doby me ani nenapadlo, ze se nemohou vzit. Prislo mi to sice zvlastni - dva zenisi anebo nevesty - a to asi proto, ze jsem nic takoveho nevidela, ale rozhodne mi to neprislo neprirozene!!! Prislo mi to naprosto normalni!
0/0
17.2.2004 21:42

S.T

hlavní důvod pro registrované partnerství
Hlavním důvodem pro registrované partnerství je obejití dědické daně a darovací daně.
V současné době lze dědickou a daovací daň obejít pouze v přímé rodové linii (tudíž přes potomky), nebo přes rodiče potomků (manželství).
Přijetí registrovaného partnerství stejného pohlaví umožní obejít dědickou a darovací daň komukoli stejného pohlaví. (Při prodeji auta, nebo domu přijmu partnerství se svým obchodním partnerem a po převodu objektu n partnera uikončím partnerství rozvodem).
Institut manželství má za úkol vytvářet potomky (budoucí daňové poplatníky). Jaký úkol má institut registrovaného partnerství? Bude akt registrace hrazen také ze státního rozpočtu
Jaký je jeho úkol  Jaké další výhody budou mít osoby v registrvaném partnerství
0/0
17.2.2004 14:14

amia

Re:
Podle sebe soudím Tebe, že  
Nenapadá Vás možnost, že je třeba zaručit oběma partnerům práva, ale i povinnosti vůči dětem, které budou do patrnerství přivedeny z bývalého svazku či během partnerství přivedeny na svět (u žen)? Tzn. když se partneři rozejdou, měl by mít nebiologický rodič právo dítě vidět, ale zároveň povinnost jej dále vyživovat, tak jako u "normálních" lidí.
0/0
17.2.2004 14:22

S.T

Re:
V jakém případě vznikají z registrovaného partnerství děti?
Doporučil bych k prostudování podmínky automatického přidělení práv a povinností k dítěti z předchozího manželství v nově uzavřeném manželství a po jeho rozvedení.
Podle Vás by nebiologický rodič v registrovaném partnerství měl více práv a povinností k dítěti než nevlastní rodič v manželství...   Jak bude tato automatika fungovat po sedmi rozejdených partnerstvích
Co u Vás znamená pojem u "normálních" lidí  Domníval jsem se že do manželství i do registrovaného partnerství vstupují normální lidé. Nenormální je pouze takové řešení vztahu k dítěti...
 
0/0
17.2.2004 22:19

amia

Re:
V jakém případě vznikají z registrovaného partnerství děti? - v případě, že se v lesbickém svazku jedna z žen přemůže a přijde k dítěti normální cestou (je to sice dost ponižující, ale co mají dělat?). Zejména tady je dle mého soudu nutná úprava vztahu dítě - nebiologický rodič (partnerka).
Podle Vás by nebiologický rodič v registrovaném partnerství měl více práv a povinností k dítěti než nevlastní rodič v manželství... tohle jsem zmínila jenom okrajově - šlo mi spíš o případ, kdy se biologický rodič vzdá výchovy / výživy a dítě je v podstatě "novým" rodičem možné adoptovat (tak, jak se občas stává i v rozvedených manželstvích).
"Normální" bylo míněno heterosexuální, ale neznamenalo to žádnou degradaci l&g komunity.
0/0
18.2.2004 8:27

S.T

Re:
Vámi uvedený případ vzniku dítěti je velice nepřirozený.
Adopce je však akt řešený soudem a práva dítěte v tom případě výkonává ÚSP. Záleží na jeho rohodnutí, zda dítě do adopce svěří (nezávisle na tom, zda došlo k uzavření manželství, či nikoli). Proč by tomu mělo být jinak u svazků homosexuálních?
0/0
18.2.2004 8:53

amia

Re:
Nepřirozený - to ano, ale představte si, že byste byl v té situaci.
Netvrdím, že by tomu mělo být jinak, ale v případě, má-li se podobnými případy zabývat soud, je asi nutno vycházet z nějakého zákona.
0/0
18.2.2004 9:09

S.T

Re:
Nedokáži si představit, že bych byl v situaci žena-žena(spolu nepodné). Ale dokážu si představit, že bych byl v situaci žena-muž (spolu neplodní).       V tom případě mi také automaticky nevzniká právo na nějaké dítě...
Pokud jej budu chtít, nezbývá mi, než absolvovat adopční maraton, na konci kterého může zástupce dítěte (ÚSP) říct, že nejsem způsobilý k adopci. Zástupce dítěte se v tomto případě bude chovat v zájmu dítěte (je jedno, kdo dítě adoptuje - pokud je to osoba starší 18 let a splňuje určité náležitosti).
Proč by se měl chovat jinak v případě registrovaného partnerství a jinak v případě volného svazku
0/0
18.2.2004 11:51

amia

Re:
V případě dětí z volného svazku stojí jména rodičů alespoň v rodném listě, tudíž je pro oba rodiče možné domáhat se práv i povinností. Dvě ženy budou jako rodiče asi zapsány těžko a představte si třeba situaci, kdy se budete o výchovu dítěte podílet od narození a např. po deseti letech ztratíte možnost je vůbec kdy vidět. V opačném případě - dvě ženy si "pořídí" dítě, jedna ze svazku odejde bez jakékoliv další vyživovací povinnosti a starej se, jak chceš.
 
Nikdo nenutí Vás ani lesbické páry, aby šli do jakékoliv zákonné formy partnerství. Ale proč by nemohli mít možnost svůj svazek zlegalizovat a tím upravit práva k případným dětem?
0/0
18.2.2004 13:31

S.T

Re:
Mluvíte o dvou růných věcech:
V případě volného svazku jsou v rodném listě jména rodičů - nikoli partnerů ve volném svazku.
Stejně tak v případě dvou žen jsou v rodném listě jména rodičů - nikoli partnerů (žen) ve volném svazku.
 
 
0/0
18.2.2004 15:46

amia

Re:
Nemluvím. A Vy to dobře víte.
0/0
19.2.2004 13:52

S.T

Re:
Pokud se adopce(osvojení) = porod, potom  musím uznat, že  mluvíte o naprosto stejných věcech.
Potom přijměte mojí omluvu, poněvadž jsem provedl chybu, za kterou může mé nedostatečné vzdělání v oborech biologie, psychologie, pedagogika a právo.
 
0/0
23.2.2004 14:18

Isbjoerna

Re:
Bohuzel Vam chybi schopnost myslet a videt veci v komplexu dnesni reality.
 
Podle platneho prava se smi vdavat/zenit kdokoli (heterosexualni pare), aniz by byl povinen v tomto manzelstvi plodit rodit deti Zakazovat homosexualum snatek je stejne, jako zakazovat snatek zenam starsim 50ti let (nemohou rodit deti).
 
Dedicke pravo manzelu nemá basis v pokrevni pribuznosti, kazdy/a manzel/manzelka "obchazi dedickou dan". K tomu prijde vdovsky duchod a pod.
 
Institut manželství má za úkol vytvářet potomky
 
Ulozil jste si tento ukol sám, a nebo tu chcete oblbovat národ
0/0
18.2.2004 10:11

S.T

Re:
94/63 Sb.
§1
2/ Hlavním účelem manželství je založení rodiny a řádná výchova dětí.
0/0
18.2.2004 12:10

Isbjoerna

Re: Paragraf je zcela bezpredmetny, ja hovorim o realite! Praxis!
Pak by se melo manzelstvi povolit jen parum s vlastnimi spolecnymi detmi, k tomu se ale zakonodarce jaksi nemel.  Stejne tak postradam dedickou dan mezi bezdetnymi manzelskymi pary.  A uz vubec nemluvim o tech, kteri sice vlastni deti maji, ale nevychovavaji je vubec (kdepak radne).
0/0
18.2.2004 12:21

S.T

Re:
To jsou však problémy, které je třeba řešit.
V mnoha zemích je možné rozvést manželství na základě žádosti pouze jednoho z partnerů v případě, že po určité době nedošlo k naplnění účelu manželství.
Případy těch, kteří mají vlastní děti a nevychovávají je vůbec se řeší v různých zemích různě. Někde jsou takoví rodiče ukamenováni.
Nechápu, proč se nesouhlas či poukázání na slabiny registrovaného partnerství považuje za disriminační chování? Pokud nebudu souhlasit s registrací algoritmů na patentovém úřadě či poukážu na slabiny registrace a možnosti jejího zneužití, budu také označován za toho, kdo diskriminuje programátory, kteří se rohodli algoritmy patentovat
0/0
18.2.2004 12:55

Isbjoerna

Re:
Poukazujte na slabiny manzelstvi (instituce) a nechte homosexualy v klidu. Nejde o zakon v jinych zemich, ale ve Vasi.
Mimochodem, v Nemecku je registrovane partnerstvi uzakonene, ale bez naroku na vdovsky duchod, bez danove ulevy (ziveny partner, ktery je doma a stara se o deti) a s plnou dedickou dani (jako u cizich lidi). Takze dve lesby, ktere vychovavaji dva budouci danove poplatniky, staraji se o sve vlastni deti, nemaji narok na nic. To je diskriminace  Zatimco bezdetne manzelske pary vychutnavaji vsech danovych vyhod, ty dve lesby plati obrovske dane na vdovske duchody bezdetnych vdov/cu.  To je realita.
0/0
18.2.2004 13:56

Isbjoerna

Re: P.S. Nazornost v cislech
Lesba 1 dite svobodna, jeji partnerka je take vydelecne cinna:
Hrubeho: 4.500 €
Cisteho: 2.396,33 €
 
Hetero -zena zadne dite vdana, jeji manzel je take vydelecne cinný:
 
Hrubeho: 4.500 €
Cisteho:  2.891,75 €
Svobodna matka dostava ze stejneho hrubeho prijmu 500 € mene nez vdana bezdetna. Mesic co mesic, rok co rok. Za dvacet let to dela asi 120.000 €  - to je jeden rodinny dum s pozemkem kolem 400 m².
 
Tomu ja rikam diskriminace.
0/0
18.2.2004 14:21

S.T

Re:
Ta čísla nejsou vůbec názorná. Spíš zavádějící - odkud se vzaly?
0/0
18.2.2004 15:58

Isbjoerna

Re:
 
 
Nevim, jestli jsou ta cisla nazorna (relativni pojem), ale jsou pravdiva. Puvod: Danova tabulka z Nemecka.
0/0
18.2.2004 16:34

S.T

Re:
O Homosexuálech tu mluvíte Vy...
Já ne. Mluvím o možnostech registrovaného partnerství. Svobodná matka v Čechách dostává mnohem více, než matka vdaná - proto je také v čechách mnoho rodin bez manželství.
Uvedený příklad bez algoritmu je poměrně zavádějící - závisí totiž na tom, jak velký příjem má partner a jak velký je příspěvek pro matku. V Čechách doposud neexistuje registrované partnerství, tudíž žena ve volném svazku je daňově chápána jako svobodná matka (má tudíž vyšší příspěvek). Daňové zvýhodnění otce je mnohem menší, než tento příspěvek.
 
Váš výpočet ukazuje, že registrované partnerství ve Vaší zemi je diskriminací homosexuálů - proč tedy chcete diskriminovat homosexuály i u nás?
0/0
18.2.2004 15:56

Isbjoerna

Re:
Muj priklad ukazuje, ze manzelske pary jsou zvyhodneny proti nemanzelskym. Tato vyhoda nema opodstatneni v peci o deti, vyhody jsou i pro bezdetne manzelske pary.
Nejde mi o registrovane partnerstvi, jde mi o zakaz vstupu do manzelstvi pro homosexualy. Ten plati tady i u vas. Manzelstvi pro vsechny - nebo pro nikoho.
0/0
18.2.2004 16:41

S.T

Re:
Ale to je úplný začátek (dogma).
Manželství má určitý účel a je uzavíráno za určitým účelem.
Bezdětné manželství i manželství homosexuálů tento účel nenaplňuje.
0/0
18.2.2004 16:53

Isbjoerna

Re:
Manželství má určitý účel a je uzavíráno za určitým účelem
 
Zamyslete se nad tim, co pisete.  Nevim, jaky ucel mate na mysli, ale jsou nespocetna manzelstvi uzavrena mezi lidmi (treba starsi 50ti let), kteri deti nechteji nebo nemohou mit, ale vsichni vyuzivaji danovych ulev a protekci, spojenych s manzelstvim. Manzele jsou financene zvyhodnovani, a to naprosto bezduvodne Tyto manzelske vyhody se plati z vyssich dani svobodnych, kterym je -v pripade homosexualu- manzelstvi zakazane, ackoli vychovavaji vlastni deti.
 
Ma-li jeden (heterosexual) pravo uzavrit manzelstvi (o nemz se predem vi, ze zustane bezdetne), druhemu (homosexual) se zakazuje uzavrit manzelstvi, pak je ten druhy diskriminovan.
0/0
18.2.2004 19:10

S.T

Re:
Je vidět, že čtete pouze polovic příspěvku, na který reagujete...
Z toho vyplývá jediné....        a to si domyslete, doufám, že to už o sobě víte a nemusíém Vám to psát.
0/0
19.2.2004 9:10

pandorka

Re:
Ctu vase prispevky a je mi z nich spatne. Soudite lidi nejspis podle sebe, ze o nich tak pisete.
Vidite v tom pouze vyuziti a ne lasku 2 lidi. Rovnez si mohu myslet, ze jste se zenil z duvodu, ze po smrti zeny, budete dedit. Radnou rodinu nezarucuje manzelstvi,ale lide v nem. Pokud jsou spatni lide,je spatna i rodina.
Jste nejspis starsi rocnik a diskrimunujete mensiny.
0/0
18.2.2004 12:28

S.T

Re:
Špatně by Vám mělo být jen ze sebe samé.
Nijak nediskriminuji menšiny a naopak jako menšina jsem diskriminován. Manželství určuje rodinu a rodina jsou narozené děti.
Proč bych se měl někde (za peníze daňových poplatníků) registrovat k tomu, že mám někoho rád? Manželství tří a více lidí také naše právo nedovoluje, přestože naplňuje (v případě, že alespoň jedne jedinec má jiné pohlaví) jeho hlavní účel.
Pokud někdo nemůže mít děti, není to proto, aby si je mohl někde vybrat   a koupit.
Znovu opakuji, když se dva mají rádi, nepotřebují uzavírat žádné smlouvy. Pokud potřebují uzavírat nějaké smlouvy, nemusí tak činit na náklady daňových poplatníků.
0/0
18.2.2004 12:44

pandorka

Re:
Mluvite jako snob. neznamena, ze kdyz vy nechcete, ze ostatni taky. At uzavrou svazek, kdyz budou chtit. me osobne to nevadi, ani ze to pujde z me kapsy. Spis mi vadi 50% rozvodovost nemensinovych svazku a ty naklady na rozvody.
Takze pokud vy nechcete, neupirejte to stejne jinym. Trochu tolerance. Nashle.
0/0
18.2.2004 17:33

S.T

Re:
Tak se tedy zaregistrujte, ale nechtějte na základě té registrace nějaké výhody, které ten, kdo registrován není, nemá. Pokud ta registrace nemá pozitivní vliv na národní ekonomiku, potom by z národní ekonomiky neměly být placeny žádné nadstandartní výhody.
Rozvést registrované partnerství je mnohem méně nákladné, než manželství (nevznikají v něm totiž děti).
0/0
18.2.2004 18:32

pandorka

Re:
A co tvori rodinu..me osobne je to jedno..muz a zena,.2 muzi, 2 zeny. Rodinu delaji lide v ni.
0/0
18.2.2004 17:35

pandorka

Re
Naprosto souhlasim. Manzelstvi nezarucuje spravny chod rodiny, ale lide v nem. A ti maji vliv na vychovu svych deti.
Podporuji registrovana partnerstvi.
0/0
17.2.2004 12:53

BabkaChnapka

Re:
Aj ja
0/0
17.2.2004 13:49

antix

Re:
a já taky -  pokaždné, když vyjde článek na tohle téma,vždycky jsem pro registrované partnerství. Problém je v tom, že je nám to  - nebo spíš JIM - naprosto k ničemu a chybí politická vůle k prosazení zdravého rozumu.
0/0
17.2.2004 14:08





Najdete na iDNES.cz