Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Žáci si dají pár panáků a jdou do lavic

Opilé žáky vídají učitelé čas od času při vyučování v každé čtvrté škole. Že by se alkohol prodával přímo ve škole jako v Pardubicích, to tu ještě nebylo. Ředitele pardubického Sportovního gymnázia Martina Kubrychta čekají potíže.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

windmaker

MF Dnes: noviny nebo bulvární časopis?
Všichni už vědí, že uvěřejněné texty jsou lživé a nedoložené. Co redaktoři MF Dnes nanafotili, tak to si jednoduše domysleli. Nemám snad pravdu? Celkem mě mrzí, že největší české noviny  píší takovéto nepravdivé články. MF Dnes: "Děláte České Republice akorát ostudu." Pardubicím samozdřejmě ještě větší. Nejvíce je mi opravdu líto studentů Gymnázia. Když teď mají kolem sebe takovou aféru, tak se nemůžou ani pořádně soustředit na výuku. A to nemluvím o tom, že je ještě odvádí policie, kdy se jim zachce. A k těm vašim způsobům: To už rovnou můžete udělat černobílou fotku miminka, jak pije čajíček, a maminku zažalovat za to, že dává nezletilému pít alkohol (třeba pivo). 
Když už jste navštívili gymnázium, tak vám vřele doporučuji některou ze základních škol. Pak si teprve můžete dávat palcové titulky, př. Osmáci se opíjejí na školních záchodech! nebo Poblité dětské hřiště! A co takhle vzít foťák jednou někam do trafiky, co? To by nezbyla v Pardubicích ani jediná.
Páni redaktoři, zkuste se nad tímto problémem zamyslet předtím, než příště navštívíte další klub.
0/0
19.2.2004 20:09

Viky_

už je to tak
Taky mě to dneska šokovalo.
To jsou mi aféry. Jakoby každému policistovi, nebo redaktorovi MF Dnes nebylo jasné když jede kolem různých těch ... podniků, že vlítnout tam takhle v pátek večet s foťákem, mohl by si založit fotoalbum.
0/0
18.2.2004 15:13

Antonín Artaban

Policie odvádí studenty ze školy na výslechy!
Výsledkem bulvárního přístupu redaktorů MFDnes se stalo to, že policie odvádí studenty gymnázia přímo z výuky na výslechy.  Policie tímto brání základnímu právu - právu na vzdělání.
Doufám, že studenti budou pamětlivi odkazu prezidenta nejstarší demokracie světa, který sice byl přistižen s marihuanou v ruce, ale nikdo mu již nedokázal, že její kouř byl v jeho plicích.
0/0
18.2.2004 11:34

Viky_

Návrh
Možná by se to mohlo zahrnout do připravované reformy školství, při vstupu do školy by každý student foukl do balónku (pokud by ale užíval léky s přídavkem alkoholu, musel by mít potvrzení lékaře) a pak by následovalo "odbavení" - nechal by svou tašku projet rentgenem jako mají na letištích. :))
Ale nechci to zlehčovat. S prodejem alkoholu ve škole taky v žádném případě nesouhlasím, ale takový to novinářský postup mi přijde značně neprofesionální.
0/0
18.2.2004 0:08

Antonín Artaban

Buzková seděla v práci, kde se chlastá
myslím tím Parlament. Ozvala se?
Zeptejte se, prosím, paní ministryně jak se proti chlastání na svém pracovišti, či proti chlastání svého bývalého předsedy ozývala. Pokud ano, jistě to má doloženo zápisy ze svých vystoupení.
Ve škole se nemá prodávat alkohol.  S tím souhlasíte Vy i já.
Nemá se lhát. Opět souhlas, že?
Proč tedy pod fotografií na straně A/3 (MFDnes 14.2.2004) máte popisek Pivo si dá každý, když na té fotografii je jasně vidět, že žádná z vyfotografovaných postav nepije pivo?
Jste schopni u případného soudu doložit, že některá z postav na fotografii pije alkohol?
V popisce pod touto fotografií píšete "V bufetu... nalejí nezletilým studentům alkohol bez problémů." Ověřili jste si, zda na fotografii, pod kterou je tento popisek, jsou nezletilí studenti, kteří pijí alkohol?
Myslíte si, že učitel má právo kontrolovat žáka zda pil?
Myslíte si, že učitel má právo kontrolovat, zda žák ve svém batohu náhodou nemá lahev alkoholu?
 
***
to je reakce na tento komentář šéfredaktora regionální MFDnes:   Klub Piha na pardubickém sportovním gymnáziu, kde středoškoláci popíjeli pivo a zelenou či rum, skončí. Provozovatel dostal výpověď. Nyní se hovoří o trestu pro studenty. Ředitel sportovního gymnázia Kubrycht zjišťuje, kdo vlastně v hospodě vysedával, ředitel sousedního gymnázia Kubát zvažuje formu trestu. Za existenci klubu s točeným Budvarem, zelenou a rumem ale studenti nemohou. A že řada z nich služby klubu využívala? Nejen poptávka vytváří nabídku, platí to i naopak. Navíc ať hodí
0/0
17.2.2004 23:29

Viky_

Jé, tady je legrace
To je ale aféra. Já teda v Pize nikdy nebyl, ale 1)Spolužáci co tam chodí jsou dospělý, čili s tím žádný problém není. 2) Pokud tam byli nějací nezletilí, byli tam ve svém volném čase, takže nevím, co s tím mají co společného jakákoliv kázeňská řešení p.Kubáta. 3) Fotografie bez souhlasu vyobrazených, s tím by myslím mohl být velký problém.. 4) Za školou nám stavějí novou hospodu (aspoň podle informace zást. ředitele to něco takového bude) :-) 5) Toníček je každopádně týpeček :))))))))))))
0/0
17.2.2004 0:30

bobpce

Zachraňte Pihu
Zdar všem co sem napsali jak to dopravdy bylo. Patřím k pravidelným návštěvníkům Pihy a nechci přijít o svou domovskou hospodu. Dneska jsem se bavil s Láďou a vypadá to velice špatně. Poslední věc, která by mohla vzniklou situaci alespoň trochu napravit je, aby se prokázalo, že všem co jsou na těch fotkách je už 18. Prosím všechny co jsou na fotkách nebo na ně máte někdo kontakt tak ji dejte vědět, aby zítra zašli do Pihy a pomohli Láďovi dokázat, že tam nikomu nezletilému nenaléval. Jinak se můžete s Pihou rovnou rozloučit. Bob
0/0
16.2.2004 21:31

Nicool@s

???
Sorry, ale vždy když sem něco napíši, tak to změní formát. Špatné noviny a i špatnéé fórum (možná je ta chyba i u mě) :(((((((((((((((((((
HANBa
0/0
16.2.2004 20:51

Nicool@s

Hanba a špína...
Čau Tondo, copak ty seš za týýpečka V těch tvých 6ti bodech jsou trochu nepřesnosti, ale v celku s tebou souhlasím (já tam byl). To, že MF Dnes poškodila jméno NĚKTERÝCH osob je pravda a měli by se nějak omluvit. Zajímalo by mě, jestli někdo z těchto bulvárních novin tohle fórum čte, abychom jsme se tu nesnažili zbytečně. Pokud ano, žádám o nějaké reakce či odpovědi! Také souhlasím, aby se noviny raději zabývali závažnějšími problémy
To, že některý, podle mě smyšlený sporťák, nezná studenty z vedlejšího gymnázia, nemá nic společného s tím, jestli je zná majitel, nemyslíte? To s tím schováváním půllitrů je taky dobrej vtip, nic takového jsem tam za tento školní rok nezažil (před tím jsem sem nechodil). Zajímalo by mě kam, se budu chodit najíst, když školní jídelna a bufet je nic moč (i přestože patří mezi ty kvalitnější v Pardubicích) a Pihu (kde se dá dobře najíst) zavřou.
O ty neuveřejněné záběry mám taky zájem s čistě osobními záměry.
Jedna osoba, která se nepřeje být jmenována, mi řekla že MF Dnes tento článek dosti př
0/0
16.2.2004 20:35

Antonín Artaban

Komu věřit? Redaktorům nebo studentům?
Do této diskuze se zapojili studenti, kteří tvrdí:
  1. alkohol pili jen ti, kteří jsou starší 18 let
  2. alkohol pili jen ti, kteří již neměli školu
  3. byli fotografováni  bez jejich souhlasu
  4. fotograf se choval tak, že nebylo zřejmé, že fotografuje
  5. fotografie se objevily v novinách bez souhlasu vyobrazených
  6. článek tvrdí, že alkohol konzumovali nezletilí, jediná nezletilá na obrázku je dívka, která pila nealkoholický nápoj, článek tvrdí, opak
Zdá se, že nyní je na redaktorech MF Dnes, aby doložili svá tvrzení. Jinak jde o lživou informaci bulvárního charakteru, kterou poškodili jméno zveřejněných osob.
Pokud i ostatní informace v MFDnes mají podobnou validitu, tak běda každému, kdo ji čte!
 
0/0
16.2.2004 11:11

chroustík

Žádám redakci iDnes
o okamžité sdělení, jak je to se zveřejňováním fotografií občanů bez jejich souhlasu. Pokud toto možné není, žádám o okamžitou omluvu občanům vyfotografovaným u výše uvedeného článku. V případě neuveřejnění omluvy zítra, t.j. 17. února na tomtéž místě, kde byl původní článek, očekávejte trestní oznámení.
0/0
16.2.2004 7:01

Johny Doe

Re:
to by me taky zajimalo jak je to s tim focenim. Me tolik nestve ze tam mam fotku bez souhlasu ale vic me stve ze to bylo v podstate bez meho vedomi. JO nemate nekdo nejake jine fotky nez byly v pardubickem vydani MF - pry verzi bylo vice. pokud je mate a mate scaner nebo dig fotak mohli byste mi je nekdo poslat na honza332@centrum.cz dekuji
0/0
16.2.2004 14:20

Dan 1

Fotografie
a videozáznamy samozřejmě lze zveřejnit bez souhlasu fotografovaného, sám jsem s tím měl dost problémů. Výjimkou byl možná Afghánistán za vlády tálibů a tím si ještě nejsem zcela jist. Jen v případě, že by popisek tvrdil, že lidé, kteří jsou na fotografii, jsou nezletilí a o přestávce pijí, mohlo by se jednat o tr. č. pomluvy.
0/0
16.2.2004 14:25

juton

O čem je řeč?
Pokud MFD informovala špatně, pak je kritika namístě.  Pokud jde jen o to, že na školách by se neměl nalévat alkohol, jsem pro!  Je úplně jedno, zda se jedná o školy základní, střední či vysoké. To by prostě mělo být tabu.
 
0/0
15.2.2004 22:43

ktv

Re:
coze? -proc by se na vyskoejch skolach nemel podavat alkohol? :)) -a zakazal bys i pivo v menze? :)
0/0
16.2.2004 10:45

zbyndadoe

to jsem zvedavej...
... jestli muzu napsat aspon negr...
0/0
15.2.2004 22:20

zbyndadoe

blamaz na 1. strane
Ten clanek byl fakt o nicem, taky autoadmin stoji za h_vno, protoze nemuzu normalne napsat h_vno. Fotky se docela povedly, nejlepsi je kucka a filda se zelenou...
0/0
15.2.2004 22:19

opily_poslanec

A proč ne?
A proč by se v hospodách a klubech nemělo nalejvat  mladistvým?Pokud u nás budou takové fajnové zákony a hospodští se nemají čeho bát,tak ať se chlastá vesele dál!!!
0/0
15.2.2004 20:34

kamil_kamil_kamil

Na veřejnost
výhradně a pouze řádně  podložené!!! Souhlasím s dříve uveřejněnými příspěvky, které kritizují nedostatky při  zveřejňování ne zcela pravdivých, nebo nedostatečně podložených  informací v tak významném sd. pr. jako MF opravdu je.
Na druhou stranu trochu sebekritiky neuškodí. I před dvaceti lety jsme pili pivo nebo víno a "bowle" a bylo nám třeba  jen 15, 16 ... Dnes si myslím, že svoboda a  další vymoženosti našeho demokratického zřízení věc trochu zhoršila. Navíc se více rozšířili drogy (tráva apod). Proto si myslím, že je dobře, že někdo "bije napoplach" - bijme na poplach ať si naše děti nevypláchnou a nevykouří znalosti z mozku.
 
0/0
15.2.2004 14:36

malfoy

přeposláno, leč k tématu...
Pozor na to co píšete... (Nicool@s, 15.02.2004 13:17)
 Já myslel, že vaše noviny podávají objektivní zpravodajství. A né pouhé spekulace, jako: Žáci si dají pár panáků a jdou do lavic. Zajímalo jak jste dospěli k závěru, že přítomní „štangasti“ jsou nezletilý a mají školní přestávku. Za celou dobu vaší přítomnosti jsme si nevšiml , jak byste se zeptali kohokoliv na věk, z jaké jsou školy a jestli se do ní ještě vrací. Někteří, co se mnou seděli u stolu, se na výuku vraceli, ale proto si objednali jen malinový střik (viz foto v novinách). Ti kteří se do školy nevracely, mají právo trávit svůj volný čas po svém, né  Proto vám pro příště radím, abyste si, než pošpiníte jméno podniku, nejdříve ověřili o čem píšete a co fotíte
0/0
15.2.2004 14:26

draq

Nemohl jsem uvěřit...
Když mi ve čtvrtek 12.2.2004 napsal můj dobrý přítel, že úspěšně složil závěrečné zkoušky v autoškole a ještě dodal, že mám po škole přijít do Pihy, neváhal jsem a po skončení mého vyučování jsem se odebral do výše zmíněného zařízení. On už tam seděl, v klidu popíjel pivo(proč ne, 18 mu je, žádnou školu neměl, vedle něho několik mých dalších známých, kterým 18 bylo také, některým dokonce i o pár let více a slečna, která před sebou ještě jednu hodinu měla, a proto pila malinový NEALKOHOLICKÝ střik. Posadil jsem se a objednal jsem si jedno pivo (18 mi je, školu jsem měl za sebou, jsem svéprávný člověk).....v sobotu za mnou přišel jeden z těch, kteří tam v onen den seděli a ukázal mi noviny, s obrovsky nechutným nadpisem a pod ním amatérské fotografie několika lidí, které osobně znám, nejprve jsem se tomu zasmál, ale když jsem si tento článek přečetl a poté ještě něco více na webu, myslel jsem, že se neudržím!!!Jak můžou takto "seriózní" noviny uvést tento titulek a pod to fotografie lidí, kteří už mají za A po škole a za B jsou zletilí?!!!...nedokážu to pochopit!..navštěvuji vedlejší "normální" gymnázium, tento klub znám, majitele také, žádný problém jsem tam nazažil ani o ničem neslyšel a nevidím jediný důvod k nějakým nepodloženým opatřením...ať si to zajde zkontrolovat policie nebo jestli chce, tak třeba paní Buzková, ale takto stupidní a ničím nepodložené emotivní články si snad ani nemůžete dovolit vypustit ven...jsou tu tisíce jiných, mnohem závažnějších problémů mládeže a školství, nemyslíte?..
    s pozdravem
                        M. Burdych
0/0
15.2.2004 13:30

malfoy

Re:
to je ono Mílo, jen do nich!!! Lukáš Těžký
0/0
15.2.2004 13:57

Jarindoe

To se Vám moc nepovedlo. Zvláště fotky v novinách...
 
.... jsem jeden z těch, kteří byli v daném podniku v inkriminovanou dobu. Na fotkách sice vypadá můj spolužák jako mladistvý výrostek ( ten s tou zelenou), ale dobře si pamatuju, jak jsme spolu zapíjeli jeho 18. narozeniny cca. měsíc zpátky. A nikdo mladší než on u stolu neseděl. Vyjma jedné dívky, kt. však měla malinovou šťávu a to alkohol není. Vyjma oné dívky jsme měli všichni po škole. Pro stupidní lidi u novin: půl třídy má volno, půl laborky. Takže nevím, proč palcové titulky v novinách. Po škole se můžu napít, jak chci a kolik chci. Jestli hledáte story, tak jste na špatným místě. Spíše se zaměřte na trafiky. přibližně měsíc zpátky se na výběrové škola "zcákal pod obraz", který byl z daného podniku vyhozen. Šel do trafiky a koupil si láhev a pak ji v těch mrazech vypil. Následně se vrátil do školy a poblil se v hodině dějepisu(věk asi 16). To je dle mého názoru problém. A teď se snaží jeden nebo druhý ředitel hodit tuto kauzu na Ladislava Háka.
2) Jsou velmi zajímavé praktiky vašich žurnalistů, t.j. přijdou do podniku jakože nic, sednou si a předstírají, že si koupili fotoaparát právě v obchodě a teď se s ním učí zacházet. Místo toho si připraví svetry a fotí, co vidí. Jestli chcete obviňovat majitele, že nalévá nezletilím, přijďte s policií. Ať si nás všechny zkontroluje a následně palcové titulky, zdržování ministryně školství od chystané reformy školství.....
Ještě by mě zajímalo, jestli dát něčí fotku do novin bez jeho souhlasu není náhodou nezákoné. Domnívám se, že nejaký paragraf by se na to našel
Je mi z Vás s prominutím na blití !
"S pozdravem"                                  J. Ipser
(ten vedle slečny s mailnovou šťávou( věk 18 a 5 měsíců))
0/0
15.2.2004 9:48

ktis

Re:
musi msouhlasit s kolegou, novináři si myslí ze vytriskaj senzaci ze vseho. K tomu vhledu, at si kazdej vypadá jak mladistvě chce, ale rozhoduje snad věk a ne vzhled ze, taže jak se říká není zlato co se třpití. Já ten podnik znám dost dobře a nemůžu říct nic proti majiteli. Celková pohoda a rodinné prostředí je ještě podpořena faktem, že se většina lidí v podniku zná, alespoň v dané ćasové období, a to nejen navzájem ale i sobsluhou či majitelem. obsliha a majitel zase naopak vědí komu můžou a komu nemůžou nalejt. Senzace tedy vznikla z úpný krávoviny a nepodloženejch faktů. ať žije PIHA
0/0
16.2.2004 13:05

bron

Autor si dal par panaku a spachal clanek!
0/0
15.2.2004 5:54

malfoy

pro Johnyho Doe
 Honzo... my tu vojnu vyhrajem a P i h u si udržíme!!!      
0/0
15.2.2004 1:03

malfoy

Očité svědectví
Nechtěl bych tady působit jako hnidopich a kritik novinářů a rádobyprofesionálů z MF, ale byl jsem na tom místě - v onom studentském klubu-, když se tento vyhotovovaly fotografie pro tento článek. Přístup novinářů MF byl naprosto nefér až hnusný. Nejsem sice ani na jedné z fotografií, ale je překvapuje mě, že v dnešní době je možné jen tak kohokoliv vyfotografovat a plácnout tu fotku do novin. Oba pánové se tvářili velmi nenápadně, jen bylo zvláštní, že drželi takový veliký fotoaparát, nicméně, nikoho nenapadly tyto důsledky.
Přesto bych rád podoktl, že v klubu se nenalévá nikomu mladšímu 18ti let. A pokud je člověk právně dospělý, zodpovídá za sebe sám a sám rozhodnuje o tom, jestli si pivo dá nebo ne. Nebo si vážení novináři myslí, že každý, kdo přijde do hospody by měl ukázat svůj rozvrh hodin (u pracujících asi tedy rozpis směn či co...), teprve pak by bylo rozhodnuto o tom, jestli alkoholický nápoj dostat může či nikoliv?!
Na fotografiích vidíme dívku držící růžovo-cokoliv nápoj, jde o malinový střik za 4,- = malinová šťáva a sodovka. Chlapec vychutnávající mrazivou svěžest peprmintového likéru (dokonce byl asi natolik zajímavý, že je na dvou fotografiích) mimo j iné měl již školu toho dne za sebou, ale to je přece jedno.
Jsem zhnusen zákeřností a podlostí těchto fotografů a redaktorů. Tento článek mě opět ubezpečil v tom, že se tyto noviny čím dál více blíží bulváru. Bylo to od vás nedůstojné. Řekl bych ale, že to pramení z vašich bolševických mozků, které nemají do čeho píchnout a tak dělají dusno.
Chtěl bych dodat, že pan Hák provozuje podnik pro všechny a nejen pro studenty. Schází se zde často i ybraná společnost 30níků až 50níků a nemohou si klub vynachválit...
Závěrem bych chtěl dodat, že jsem se pokusil objednat si pivo v onom klubu, když mi bylo 16 let., neúspěšně a bez jediné promile alkoholu v krvi jsem odešel domů...
Láďo, nenech se štvát závistivými tchoři bez talentu pro psaní
0/0
15.2.2004 0:55

bazy.j

Závažné odhalení nebo nafouknutá bublina?
Způsob jakým novináři manipulovali s fakty je přímo skandální. Nedomnívám se, že texty typu "Zbytek osazenstva nepůsobil o nic méně studentským a nezletilým dojmem než oni. V obličeji nedospělý výraz, po pravé ruce batůžek s učením." patří do seriózních novin. Zcela zjevně se jedná o subjektivní názory reportérů, které nepřínášejí žádná fakta, pouze působí emotivně. Jak mohou vůbec novináři posuzovat věk osazenstva podle jejich vzhledu? Proč tedy sami novináři nepřivolali policii, když se domnívali, že je v klubu porušován zákon? Anebo se snad obávali, že by policie pouze zjistila, že se vlastně nic nestalo a že všichni v klubu popíjejí jsou zletilí? A tvrzení sednáctiletého studenta, kterému prý pivo "dali naprosto bez problémů", není i nic více věrohodné, než emotivní popis osazenstva klubu. Jedná se slovo studenta, který nebyl (údajně) kvůli svému věku obsloužen, proti slovu právě těch, kteří ho (údajně) odmítli obsloužit. Skoro se to jeví jako ideální způsob pomsty. plný text na http://www.hajzl.net/?mid=tisk&pid=piha-rea
0/0
14.2.2004 23:37

Johny Doe

Druh strana mince
No lidi je hezky jak tady debatujete ale vemte to z druhy strany. Ja v ty hospode byl. Dokonce jsem i najedny z tech fotek(teda jenom v regionalnich novinach). Nerad bych se dotknul důvěryhodnosti těhle novin, ale ...... . Všechny lidi co jsou na fotce na straně A3 v MF z 14.2.04 znám. Jediná který nebylo 18 je dívčina uprostřed. Ovšem jak je z fotky patrné ona nedrží pivo a jakožto očitý svědek mohu říct že to neni ani žádný vinný střik nebo vodka s džusem ale malinový střik což je sodovka s malinovou šťávou. Další věc o které bych se rád zmínil je podlost fotografa MF Michala Klímy. Spolu ještě se dvěma ldmi sedděl u stolu v rohu. Předstíral jako že nic. Pak vytáhl digitální fotoaparát a začal si ho spolu se společníky prohlížet. Pak začali nenápadně fotit. Přitom měli v ruce manuál k tomu foťáku takže to vypadalo, že si foťák nedávno zakopil a ted jej zkouší. To bylo podle mě podlé. BTW. nevite někdo jestli existuje nějaký zákon o uveřejňování fotek bez souhlasu lidí kt na nich jsou???? Docela by mě zajímalo jestli to bylo legální.
0/0
14.2.2004 22:28

Johny Doe

Re: DruhÁ strana mince
jo ještě bych chtěl dodat něco k těm palcovým titulkům "Žáci si dají pár panáků a jdou do lavic". Pravda je totiž trochu jinde. Je pravda že to byla polední přestávka, ale pouze pro půlku třídy -2. půlka už měla volno. Do té půlky která se musela vrátit do školy byla z lidí na fotce na str A3 pouza ta nezletilá dívčina která NEpila alkohol ale jenom tu malinovou šťávu.
0/0
14.2.2004 22:48

Dan 1

Jen si nevymýšlejte,
my, věrní čtenáři MFD, těmto novinám na slovo věříme a nepochybujeme o tom, že v bufetu prodávají i kusovky s obsahem jen vzdáleně připomínajícím tabák.
0/0
14.2.2004 22:57

Johny Doe

Re:
nic jsem si nevymyslel všechno co jsem napsal je pravda! O těch vašich kusovkach nic nevim ale moc bych na to nesázel,že se tam něco takoveho prodává. Dyť tam se i kouřit (cigarety) chodi ven před budovu. Jo a neni to bufet (ten mame ve skole my a vypada uplne jinak) ale hospoda/restaurace(jak se to vezme).
0/0
14.2.2004 23:11

Dan 1

Tím tedy chcete naznačit,
že tak skvělé, přímo investigativní noviny, které jako první informovaly o strašlivém utrpení humrů v supermarketech, zvěřejnily jako jediné akty vedoucího odboru kultury MÚ Boskovice a v jejichž kolektivu jsou zkušení žurnalisté jako pan SSMartin Komárek, přehánějí? Jsem zdrcen.
0/0
14.2.2004 23:28

CheHumrevara

Hlášení agentury GEHUMRO
HUMR NA HRAD !!!
0/0
15.2.2004 14:28

bazy.j

Re: seriozní noviny ?
Lituju každýho člověka kterej věří na slovo novinám a neposuzuje informace v nich. V článku se sice píše že obsluha nelévá nezletilým ale není to NIČÍM podloženo - posudek novinářů o vzhledu přítomných je zavádějící a tvrzení studenta více než nedůvěryhodné ... a ostatně policie v klubu údajně provádí kontrolya při nich nic neodhalila ....
0/0
14.2.2004 23:33

brick_top

kdyz mohli poslanci...
se jim ani nedivim , u nekterych kantoru bych rekl ze to je skoro nutnost :-)
0/0
14.2.2004 17:53

Mnata

Zákon je zákon
Je rozdíl, jestli nezletilec vypije jedno pivo nebo něco ostřejšího doma, potajmu, nebo i s rodiči, když má táta narozeniny. Jiná věc je, když stejnému nezletilci se pivo nebo jiný alkohol nabízí v hospodě nebo dokonce přímo ve školní budově. Na začátku je kromě výchovy a vlivu rodičů také snaha dodržovat zákon, který zakazuje prodej alkoholu mladistvým. Copak směšná tisícovka pokuty může přimět hospodského k tomu, aby mladistvým nenaléval? To samé ale platí i o prodavačích, kteří dítěti klidně prodají  litr rumu. Dokud hospodský nebo prodavač nebude vědět, že při opakovém porušení zákona přijde o živnostenský list a dosmrti si v téhle branži neškrtne, tak raději bude riskovat slaboduchou pokutu. A pokud si některý rodič blahopřeje, když mu dítě přijde domů "jen" zmožené alkoholem, tak by se měl stydět.
0/0
14.2.2004 17:09

ktv

Re:
dobry - a ty sis pivo pred 18ti nikdy nedal? -ja teda jo - skoro myslim, ze sem v 16-17ti chlastal nejvic ve svym zivote a zadny nasledky to na me nezanechalo - v 18ti to ztratilo nadech zakazanosti a clovek z toho proste vyrost... ja bych snizil hranici pro pivo na 16 (a myslim, ze by to jeho konzumaci naopak snizilo, pze uz by to nebylo zakazany ovoce a deti by to pily s mirou :)
0/0
16.2.2004 10:54

Leto_Atreides

Chlastám od 15ti. A co?
Je mi 24 a jako alkoholik si rozhodně nepřipadám. Zrovinka včera (pátek 13.) jsem byl svědkem "akce" městské policie, kdy 2 chlapi a 5 (!) ženskejch ve slušivejch uniformách vlezlo do hospody a zprudili skoro celý osazenstvo (mě ne, asi vypadám "nad 18"). Dva 17tiletý kluky k smrti vyděsili. Proč??? Zbytečné, pokryteké. V ČR se k chlastu bui chtít stejně dostanou. Možná to bude znít cynicky, ale rodič může bejt jen rád, když mu domů potomek přijde "jen" ožralej a ne zfetovanej... Tu hranici bych prostě posunul řekněme na 15; je-li člověk dost tělesně a hlavně mentálně zralej souložit, může se k tomu i v klidu ožrat...
 
0/0
14.2.2004 10:28

elrik

Re:
chlapce ty si fakt uplne mimo...rodic muze byt rad ze se mu dite vrati domu jenom ozraly? ....policiste ze zprudili skoro cele osazenstvo? ty mas tu hlavu taky pekne vypitou.....ja se jim ani nedivim a celkem to podporuji, jednou existuje nejaky zakon, tak by se mel plne dodrzovat,nehlede na to ze dite v takovym veku 16-17 let (tj. dospivani) si tim dost drasticky nici zdravi. a majitelum restauraci bych sazel pokuty ein zwei a poradny. aby si to pro priste zapamatovali. kdyz snizis vekovou hranici dolu, tak nebude trvat dlouho a budou se normalne opijet deti jeste mladsi.
0/0
14.2.2004 11:52

tekkhc

Re: co?
jednou existuje nejaky zakon?Ty jsi snad zazil ze by se tady v tom state dodrzovali nejake zakony?Bud rad ze jenom chlastaj.nez aby delaly kradeze a podobny blbosti,taky kalim od patnacti a neni to nic neobvyklyho u nas teda rozhodne NE!A to nejsem z Moravy:))Clovek ma zivot jen jeden a musi si ho uzit a ne cekat do 18 a pak si rict: "Tak tohle uz ted muzu a tohle taky,tohle je zakazany zakonem tak to radsi ne..." Na tohle jsou u nas zakony kratky a nic se na tom jen tak nezmeni.O tom tady muzem jen tak zvatlat thats all.Mejte se a kalte s mirou:))))))
0/0
14.2.2004 12:30

Leto_Atreides

Říkám že od 15ti chlastám, ne že se ožírám den co den
A jako co? Myslíš i že to jako rodič ohlídáš? Bez šance. Když nějakejch - já nevím - 30 procent (?) náctiletejch na diskárnách okusilo na diskárně extázi aj. svinstva, můžeš bejt opravdu rád když se "jen" ožerou. Zakázat jim bacit se podle svého? V tom věku to budou brát jako největší buzeraci a přestanou tě brát vážně; něco ve smyslu "no jo fotr, tak se vykecej." Neříkám je v tom nějak podporovat, ale rozhodně je lepší liberálnější přístup než nějaké zakazování. To si pak potomek nechá všechno pro sebe a familie se pak může dočkat nemilého překvapení. Alespoň u nás doma se to velice osvědčilo. Taťulda mi v 15ti řekl: "Jseš dospělej, když nebudou problémy ve škole, nebudou problémy se mnou." A to platilo. Jednou jsem to zkusil porušit, dostal po tlamě a srovnal se. Tehdy jsem to moc neocenil, zato teď ano.
Se zákonama na mě nechoď. To je jen cár papíru, kde může bejt napsáno něco moudrého, nebo taky pěkná blbost. Pokaždý když někomu začnou docházet argumenty, začne se shovávat za paragraf.
0/0
14.2.2004 12:59

ktv

Re:
nehlede na to, ze nejsou tu lidi pro zakony, ale zakony pro lidi - nema logiku kriminalizovat 90% mladistvejch (jestli to ted neni 90%, tak az to 90% bude, tak je treba na case uvazovat o zmene...)
0/0
16.2.2004 11:18

Cornholio

Re:
Taky "Chlastám" od 15 nebo 16. Přístup rodičů byl velice liberální. Nejvíce "Kalící" roky byly na gymplu od druháku po začátek čtvrťáku, to jsme by každý týden "Naprach". V současné době vypiji za měsíc cca. do deseti panáků Whisky a do litru dobrého vína. Z toho plyne, že pokud má člověk rozum, užije si a přijde na to, že to není o tom, být neustále na prach, ale spíš si vydhutnat, to co má rád.  V posledních letech se velice bavím pozorovnáním unavených. Ráno se vzbudím a mám čistou hlavu, protože to nepřeháním.    
0/0
14.2.2004 13:16

jojoj897

na jedné střední škole v Brně
jménem Moradské Symnazium - si také nikdo nedovolí žákům poručit  a proč? protože je to soukromá škola a tatínci (potažmo maminky :o) platí školné  takže pokud vaše děti ještě nekouří atd. ......... - tak honem šup sem s nimi - tady se to v pohodě (a hlavně v klidu) všechno naučí - žádné omezování, žádná výchova      
0/0
14.2.2004 6:44

Thyronx

A co jinde?
V USA kdyz nekdo proda alkohol mladsimu nez 21 let ci cigarety nekomu pod 18 let, tak napoprve to ma prodejna za 500 USD na podruhe za 5000 USD a na potreti jim seberou licenci na prodej alkoholu a cigaret. Pak uz se muzou jit vycpat.Tu licenciuz nedostane v zadnem miste USA a muze jit treba past husy. Nezridka se stava ze si policie vezme teenagera a posle ho koupit ciga nebo pivo.Beda jestli se mu to povede.(Lahvove ci v plechovkach take ne jen cepovane) Nejake vymluvy ze je to pro tatinka,co je linej si pro pivo dojit se tu neberou. U Vas? Sranda ne?
0/0
14.2.2004 4:12

Magdon

Obdivuhodné!
Tak žádný alkohol teenagerům a ve školách, vskutku neskutečné... jen sem tam si některý studentík přinese do školy zbraň... jen tak si postřílet pár spolužáků... či že by mu ji půjčila policie, aby vyzkoušela reakce učitelů??? Co by ne, vždyť je to země neomezených možností...
0/0
14.2.2004 8:02

vlada17

Re: USA
Příklad o zbraních není moc povedený, protože i u nás je možné tatínkovi "vybrat" zbraňový trezor ) pokud ten dotyčný ovšem vůbec nějaký vlastní).
V USA jsou opravdu speciální a pečlivě sledované licence na prodej alkoholu a podle mého názoru je úplně v pořádku, aby se održovala stanovená pravidla. Pokud si někdo myslí že pravidla jsou špatná, apk asi nebude bydlet v USA, ale pojede se ožrat do českého gymnázia.
Už jsem se setkal s požadavkem, aby na gymnáziu byla zřízena kuřácká místnost pro studenty starší 18 let. Demokracie a liberální přístup v českých zemích nezná mezí, ale to je špatně. Vysvětlujte potom uchazeči o zaměstnání ( o práci zatím nebyla řeč), že v podniku je kouření zakázáno a pokud se mu to nelíbí, tak může jít pracovat někam jinam.... Pod dojmem, že všechno se smí, zřejmě bude zírat jako jelítko.....
0/0
14.2.2004 10:22

mukr

Re:
Nepoužívat slovo demokracie!!!
Liberální přístup už je lepší.
0/0
14.2.2004 11:17

gloria

Re:
0/0
14.2.2004 8:35

Najdete na iDNES.cz