Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Špidla i jeho kritici jsou spokojeni

V ČSSD zavládl klid zbraní - alespoň na první pohled. A těžko říct, na jak dlouho. Poslanci, kteří tento týden v dopise kritizovali vedení své strany, tvrdí, že jsou spokojeni: jejich výhradám vůči chystaným změnám daní vláda ve středu ustoupila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Venda Benda

Slyšel jsem opravdu dobrý vtip.
Víte, kdy bude ČSSD zase oblíbená ? Až vdova po Špidlovi půjde Kavanovi na Pankrác oznámit, že Grosse trefil šlak na pohřbu Součkové
 
0/0
17.2.2004 13:08

pinochet-

Socanský džihád
Kavan a Laštůvka potvrzují, že se coby zkušení spolupracovníci STB leccos přiučili. Když k tomu připočteme ještě zahořklost kvůli absenci jejich jmen na čelných místech kandidátky ČSSD do EP, můžeme se těšit na pravý socanský džihád, v němž opět bude "přítel příteli" vlkem.
0/0
13.2.2004 13:46

celtic

Co radíte?
Už několik měsíců většina lidí posílá Špidlovu vládu do hájí (asi právem), ale co Vy všichni radíte aby bylo po tom, kdyby opravdu vláda padla? Předčasné volby? Vláda všech stran? Vláda ČSSD+KSČM? Další OPOsmlouva? Jsou tu jen 4 strany! Vyhraje-li příště ODS s kým půjde do vlády?Vrátí se zpátky náš milovaný Zeman? Existuje spousta otázek na které je nutno mít odpověď! Prosté "ať už jde vláda do háje" je málo, bez odpovědi co bude potom. Tak co bude???
0/0
13.2.2004 10:02

_Sandstorm_

Re:
ODS + KDU-ČSL by teď snad většinu v parlamentu získaly. Na druhou stranu je pravda, že v ČSSD se ozývá komunistická frakce, která by raději spolupracovala se stalinistickou KSČM.
 
Abych byl upřímný - méně se bojím této vlády, než většiny svých spoluobčanů, kteří by pro sliby kusu žvance zadarmo a plošných sociálních dávek volili kohokoli.
0/0
13.2.2004 10:43

celtic

Re:
Je to tak. Český volič, divný volič...
0/0
13.2.2004 11:11

Eldrb

Re:
Já vidím jediný recept : Změnit volební systém.Poměrné zastoupení je přežité a není na to u nás politická kultůra.Většinový systém,vítěz bere vše . Ještě lepší by byl presidenský systém. Příklad : Rusko; USA. Tam je vše jasné,hlavně v USA.Prezident = premiér,a jeho brzda Kongres. Jiná šance není. Nynější systém,který funguje u nás,nahrává pletichářům a partajničení.
0/0
13.2.2004 11:20

Helene

Re:
Co takhle zrušit politické strany a ať kandiduje každý sám za sebe? To by se ušetřilo peněz! A program by každý musel mít svůj a ne se schovávat za stranickou disciplínu.
0/0
13.2.2004 11:21

Kleki Petra

Re:
Těžko překonatelný nedostatek této myšlenky spočívá ve skutečnosti, že pak skutečně netušíš, koho volíš. Mejstřík se taky prezentoval jako nezávislý, na což mnoho naivů z Prahy 1 skočilo a dalo mu přednost před daleko schopnějším MUDr. Weisem, přitom komu nebylo jasno předem, následně se mohl ubezpečit, že ve skutečnosti je na stejné lodi jako Unie Svatých, k níž se přimknul oficiálně v průběhu několika vteřin.
0/0
13.2.2004 11:25

Helene

Re:
To by se dalo lehce překonat odvolatelností poslanců v případě, že by neplnili svoje sliby. A taky jejich povinností nahradit způsobené škody. Ale to by pak už o tyto posty asi nebyl takový zájem, že?
0/0
13.2.2004 11:34

maret

Re: Nevolit nynější strany
 
 Co radím ? Udělat si seznam všech poslanců z nynějšího parlamentu, všech ministrů a jejich poradců, všech lidí ze senátu, všech lidí z magistrátů a při dalších volbách ignorovat ty strany, které dají tyto lidi znova na své kandydátky . Tito naši spoluobčané už minimálně 10let nám ukazují čeho všeho jsou schopni pro svůj prospěch na úkor normálních lidí. Jedině tak skončíme s komunismem, protože žádná ze současných politických postkomunistických stran / každá politická strana má ve svém členstvu bývalé komunisty/ nedostane ani hlas. Stále pevně věřím ,že do voleb se najde ještě pár vzdělaných ,/ bohatých pozor nezaměňovat se slovem zbohatlých/, kteří se nenechali otrávit a založí politickou stranu. Která úprovede skutečné reformy, sníží daně,ve zdravotnictví zavede tak prostou věc jako platební karty, hned se uvidí kolik vlastně stojí vyšetření, udělá pořádek v soudnictví a zruší ašpoň polovinu všech nesmyslů bránící svobodnému podnikání. Pak se přátelé teprve začnou dít věci. Růst DPH bude min 8 %. Děkuji za pozornost.
0/0
14.2.2004 7:05

sisko1

ČSSD ukázala že umí naslouchat obyčejným lidem !!!
Vládní koalice nám svými kroky dokazuje , že skutečně dělá politiku pro obyčejné lidi a ne jen pro tuneláře a podnikatele jako ODS !!!
Ministři Gross , Mareš , Škromach či Sobotka se Součkovou jsou zárukou další demokratizace naší země a také zárukou vyhledání a potrestání všech tunelářů z řad Modrých ptáků a podnikatelů !!!
0/0
13.2.2004 9:58

Kleki Petra

Re:
Přehoď aspoň pořadí vět, kdo má pořád číst ty bludy ve stejném sledu. A doufám, že až se naučíš některá další slova, podaří se ti je někam vmáčknout, ať je to textově bohatší, když už myšlenka má dovolenou.
0/0
13.2.2004 10:00

Jardiss

Re:
Běž to hlásat někam na náměstí... jsem zvědav, z které strany něco přiletí
0/0
13.2.2004 10:28

rewell

Re:
vážený velmi se pleteš, je to jen o tom, že si další garnitura  u růžovek chce ještě něco přivydělat, mít ještě nějaký vliv než skončí v propadlišti dějin. Vůbec to není o tom, že růžovky dělaj politiku pro obyčejné lidi. Oni ti růžoví dělaj politiku hlavně pro své kapsy  Stačí se jen podívat, kam se všude cpou - myšleno jaká to jsou výnosná místa ať řídící či jako mnohadesítetisícoví poradci apod.
0/0
13.2.2004 10:55

mouser

Re:
Naprostý souhlas. Pod vedením jednotné síly NF ke světlým zítřkům. Pryč s tyrany a vykořisťovately, pryč s klerikánským fanatismem, pryč s intelektuálskou slovočí, pryč s dělnickou třídou ......... a skakra tady jsem ujel, průser, zase abych převlékl kabát. Možná jsem Tě pochopil, dokázal jsi některé lidi pěkně vytočit a o to Ti asi šlo, né??
0/0
13.2.2004 13:22

Kleki Petra

Re:
Nevytočil. Dělá to dlouho a ani nemění slovosled.
0/0
13.2.2004 13:31

Helene

Re:
Šiško běž se položit do lesa pod papír, nebo se rovnou spláchni
0/0
13.2.2004 14:21

balazsova

Re:
Píšeš jak z Rudého práva, že? Akorát si zapomněl, že je rok 2004 a ne r.1950 Vlastně ono je to, co píšeš spíše k smíchu, než k pláči. Zřejmě rád provokuješ a děláš si srandu - sice trochu nevhodnou! Ti lidé, co je tak obdivuješ jsou totiž největší  hlupáci, které v současnousti nosí tato zem!!A bohužel je máme ve vládě díky Tobě a podobným lidem.Doufám, že máš alespoň výčitky svědomí
0/0
16.2.2004 9:25

martixy

Český národ jako zdroj komunistické a levičácké nákazy
Levice má v parlamentu pohodlnou většinu - 111 hlasů (KSČM+ČSSD). Ale kdo levici zvolil? Český národ, čeští občané. Jsme světové unikum, nikde nemá nepřejmenovaná stalinistická strana KSČM v současné době a i po zkušenost s komunistickým režimem (viz např. stalinistická vystoupení na májových shromážděních na Letné, které ukazují její skutečnou tvář)  takový vliv na národ. Ani v Rusku nemá takový vliv. A její preference a vliv stoupají. Nejlevicovější křídlo ČSSD, které získává stále větší vliv (Skromach atd.) by si pravděpodobně přálo spoluvládu s KSČM nebo menšinovou vládu s podporou komunistů v parlamentu. Může to  být ještě daleko horší.
0/0
13.2.2004 9:05

_Sandstorm_

Re:
Dávám ti za pravdu. Důvod bude ale i v tom, že na české politické scéně není politická strana, která by se dala nazvat opravdu pravicovou.
 
Podle mě bylo svého času jedno, jestli Zeman nebo Klaus. Naopak tehdy se z ČSSD ozývaly názory, které byly pravicovější, než politika ODS. Ovšem s příchodem velkého regulátora Špidly ČSSD sklouzla hodně doleva. A to je Špidla na škále levicovosti v ČSSD někde uprostřed.
 
To, že volím ODS, je z mé strany pouze negativní volba. Kdyby byla v ČR jiná, opravdu pravicová strana, ODS bych nikdy nevolil.
0/0
13.2.2004 10:51

rewell

Re:
no a přitom je "velmi zajímavé" že propagace komunismu je trestný čin (komunismus a fašismus jedno a totéž jsou akorát z opačných stran) . Není něco divného na tom našem parlamentu? že vůbec tam mohou být? jak to že nejsou okamžitě pozavíráni?
0/0
13.2.2004 10:59

@mike@

Kdo jim píše scénáře?
Jediný způsob jak je poslat k lopatě, pryč od koryt je nevolit je nikdo. Viz http://svdp.webpark.cz
 
0/0
13.2.2004 8:52

Jenda_Kenda

he
komunisti nás vedli 40 let do prdele a Špidla našel zkratku...
0/0
13.2.2004 8:37

mouser

Ať žije jednotná síla KSČM!!
A už se to blíží!!! Cítíte to? Konečně ustoupí vlády pravicové (ODS), které nenávidí celý národ z plného srdce, odstoupí ta všivá lůza z ČSSD a nastoupí dokonalý režim disciplíny, plné zaměstnanosti, smělých cílů, lidského přístupu, morálních zásad, rovnosti a bratrství, dostatku pro všechny, dovolených ROH, mikulášských kolekcí, oslav MDŽ a podobných lidových tradic, po kterých prahneme a ne které nemůžeme a NECHCEME zapomenout. Nastala doby, kdy český národ nenávidí pravicovou ODS více než Hitlera¨, Stalina, Gottwalda a Husáka dohromady, kdy jsou odpuštěny drobné přehmaty komunistů 40 let úspěšně vládnoucích v této zemi a případná nevraživost k těmto byla nahrazena absolutní nenávistí k oDS a Klausovi, doba, kdy ČSSD ztratila tvář a oblibu a národ český se zpět přimyká k staré známé dobré straně všeho pracujícího lidu k věrné leninistické a marxistické idei komunismu. A jestli jste někdo proti, tak si uvědomte, že svými výstupy neustále budujeme socialismum, ale ten komunistický.
0/0
13.2.2004 8:16

jirka04

Ach můj Bože,
nemohu si teď vzpomenout kdože byl mimo současného předsedy vlády podobný expert na předělávání prohry na vítězství. Aha už to mám! Dr. Gebls. Po debaklu německých armád u Stalingradu byla každá další prohra vydávána za vítězství. Až do pádu Berlína! A nakonec i jeho zásada, že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou, dochází uplatnění! Chci věřit, že u nás ne až do pádu Berlína
0/0
13.2.2004 1:00

Destroyer7

Re:
Ne, že by dějiny neznaly takových víc, ale ještě jeden se mi z doby nedávné vybavuje. HUSAJN. Když se musel stáhnout z Iránu a když mu amíci natrhli p.del v Perském zálivu, tak se na náměstích a v televizi, s širokým úsměvem a střílejích do vzduchu , snažil přesvědčit davy, že tyto porážky jsou vlastně jeho vítězstvím.
 
Někteří nemají tu sílu a odvahu přiznat si, že se loď, do níž navrtali díry potápí.
0/0
13.2.2004 7:18

necu

Špidla
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo.
0/0
13.2.2004 0:04

Helene

Re:
Tady seš taky ty De Bile??
0/0
13.2.2004 11:22

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.