Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Slovensko vyvezlo zbraně do „zakázaných“ zemí

Slovensko zřejmě nemá svůj obchod se zbraněmi pod kontrolou a umožnilo vyvézt zbraně do Libérie a Angoly, na něž se vztahuje embargo OSN. Uvádí to zpráva organizace Human Rights Watch, která dohlíží na dodržování lidských práv.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

palanka

je to stále o jednom.
Neustále cpeme zbraně do zemí které jsou na pokraji bídy. Oni sice mají čím zaplatit (jejich přírodní bohatství není expoatované), ale většina lidí tam žije pod existenční úrovní (na rozdíl od zkorumpovaných mocipánů). Nakonec nám za naše zboží ani nezaplatí, mezi sebou se desítky let rvou jako hovada a nakonec ani své dluhy nezaplatí a požádají nás o jejich prominutí. Dokud se tam válčilo jen pomocí šípů a kopími, bylo to přijatelné. Nedocházelo k velkým zločinům označovaným genocida. Konflikty byli lokálního charakteru a tedy poměrně směšné. Neustále se mi vrací slova W.Churchilla o tom, že "největší zločin který jsme kdy spáchali na koloniích bylo, dát jim nezávislost". Ani jedna bývalá kolonie neprosperuje, ve všech se  dějí věci s nepřímou pomocí "bohatého severu" příšerné. To ale válečníka Bushe netrápí. V Africe je ropy příliš málo na to aby se tam výrazněji exponoval.
0/0
12.2.2004 10:06

chetgar

Re:
Za zbraně se odjakživa platilo na ruku. Prodávat na fakturu je docela risk, vzhledem ke způsobu života kupujících
0/0
12.2.2004 16:39

Byznysmeen

Havel
Velký podíl má na tomto stavu i Havel. Začátkem 90. let se podílel na likvidaci zbrojního průmyslu na Slovensku. Za to si vysloužil velký obdiv amerických senátorů. Tleskali mu ve stoje. Bohužel americké firmy  okamžitě obsadily  uvolněné trhy. Slovási teď mají velmi stíženou situaci a toto je také důsledek práce našeho nejdražšího ...
0/0
12.2.2004 9:17

GhorX

Re:
Neumíte psát a nejspíš ani uvažovat. Jaké trhy obsadily americké firmy ? Ty, co opustilo Slovensko - tedy malou část trhu východního bloku ? Myslíte si, že skončení výroby na Slovensku by mohlo pozitivně ovlivnit ekonomiku USA tak, aby tomu někdo tleskal ve stoje ?
0/0
12.2.2004 10:29

chetgar

Re:
Nejde ani tak o býv.východní blok jako spíš o rozvojové země - zejména pak Afriku a Blízký východ. Na Slovensku zaměstnával zbrojní průmysl sto tisíc lidí a byl jedním z hlavních exportních odvětví země - děla, OT, rakety, munice, radary... Zbrojařství každoročně exportovalo zboží za miliardy korun.
0/0
12.2.2004 16:37

Sudajev

IMO
Všichni kdo můžou vyváží a mají z toho love!
0/0
12.2.2004 0:24

Najdete na iDNES.cz