Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Autobus s cestujícími skončil v příkopu

Mezi obcemi Kožušany a Nemilany na Olomoucku havaroval autobus. Sjel do příkopu. Podle informací hasičů se zranilo patnáct lidí. Vesměs však šlo o oděrky. Zdravotníci museli ošetřit pouze tři závažnější zlomeniny rukou. Nehodou se začala zabývat policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Děd Vševěd

Nová silniční pravidla v ČR - výňatek pokr.
...světlo.§ 20 Ve městě není rychlost nijak omezena.§ 21 Ve městě je vhodné co nejvíc používat zvuková výstražná znamení, zejména k upozornění méně pohotových řidičů, k troubení na své známé a na pěkná děvčata. § 22 Světelné výstražné znamení je řidič povinen vždy použít pro upozornění ostatních řidičů jedoucích v protisměru na silniční policejní kontrolu.§ 23 Přes křižovatku lze přejet prakticky na jakoukoliv barvu semaforu, pouze před průjezdem na červenou je řidič povinen se přesvědčit, jestli se v dohledu nenachází příslušník Policie ČR.§ 24 Chodce je nutno bavit troubením, honičkou na přechodech, rozstřikováním bláta a vody.§ 25 Parkovat lze kdykoliv a kdekoliv. Vhodnými místy jsou především chodníky, přechody pro chodce, výjezdy z garáží, parky a dětská hřiště. § 26 Pokud parkujeme ve druhé řadě vozidel, dbáme na to, aby u vozidla v první řadě nešly otevřít dveře a aby toto vozidlo nemohlo vyjet. Pokud parkujeme do mezery pro dvě auta, zaparkujeme doprostřed, aby se nám následně dobře vyjíždělo.§ 27 Cyklisty je třeba vytlačit ze silnice, protože tam nemají co dělat a jen překáží.§ 28 Trabanty a Wartburgy je třeba vytlačit ze silnice, protože smrdí.§ 29 Při řízení motorového vozidla je možné telefonovat, svačit, číst denní tisk a osahávat spolujezdkyni.§ 30 Pokud už nás dohoní a zastaví policisté, aby nám udělili pokutu, usmlouváme s nimi přibližně poloviční výši a nevyžadujeme od nich žádné pokutové bloky.§ 31 Pokud máme starší vozidlo, jsme povinni si co nejdříve sehnat známého na STK, aby nám zabezpečil alespoň papírovou technickou prohlídku.
0/0
9.2.2004 16:37

Děd Vševěd

Nová silniční pravidla v ČR - výňatek
§ 1 Na silnici se jezdí vpravo nebo vlevo, podle toho, která část silnice je v lepším stavu.§ 2 V případě potřeby může řidič použít místo vozovky chodník, park nebo dětské hřiště.§ 3 Řidičský průkaz není nutnou podmínkou prořízení motorového vozidla.§ 4 Řidič vozidla by měl mít dobrou náladu. Je proto vhodné se před jízdou i během jízdy posilňovat nějakým vhodným druhem alkoholu.§ 5 bezpečností pásy jsou ve vozidle pouze pro ozdobu a proto není nutné je při jízdě používat.§ 6 Zpětná zrcátka nejsou potřeba. Dobrého řidiče se silným autem nezajímá, co se děje za ním§7 Na silnici o dvou a více jízdních pruzích zásadně používáme ten nejvíc vlevo.Pokud řídíme zemědělský stroj, traktor nebo přetížený nákladní vůz, jezdí tato vozidla pokud možno souběžně vedle sebe.§ 8 Přerušované a plné čáry na vozovce slouží pouze pro ozdobu. Jiný význam nemají.§ 9 Na dálnicích a na silnicích pro motorová vozidla je vhodné používat k jízdě odstavný pruh.Předjíždění§ 10 Silnější auta vždy musí předjet auta slabší.§ 11 Novější auta vždy musí předjet auta starší.§ 12Řidiči muži vždy musí předjet řidičky.§ 13 Všichni řidiči vždy musí předjet vozidla začátečníků označená “ Z ”.§ 14 Při předjíždění lze překročit povolenou rychlost maximálně o 200 km/hod.§ 15 Předjíždět je možné buď zleva nebo zprava. Znamení o změně směru při předjíždění dávají jen slaboši.§ 16 Pokud jsme předjížděni jiným vozidlem, zajedeme co nejvíc ke středu vozovky a přidáme plyn. § 17 Při předjíždění je vhodné při míjení předjížděného auta pozdravit jeho řidiče vztyčením prostředníčku pravé ruky.§ 18 Při zařazení se před předjeté vozidlo dupneme na brzdy, aby se procvičily reakce toho kreténa za mnou.§ 19 Předjíždět lze kdykoliv a kdekoliv. Vhodné je předjíždění na křižovatkách, na přechodech pro chodce, v blízkosti škol a nemocnic, v tunelech, před nepřehlednými zatáčkami a na železničních přejezdech, zejména pokud již bliká červené s
0/0
9.2.2004 16:34

chroustík

Ono je to těžký, že iDnes,
když do diskuse napíšete, že řidič jel na h****, tak Vám to bdělý cenzor u iDnes nepustí. Ale že Herianová a spol. sem cpou raklamy různých dementních serverů, to nikomu nevadí ! A přitom to v blokaci příspěvku píšou ! Tak co, soudruzi svazáci, jak to Je ?
0/0
9.2.2004 15:46

PresiDeath

Dotaz
Nestalo se něco někomu ?
0/0
9.2.2004 14:49

necu

Freud
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo.
0/0
9.2.2004 14:23

antix

Re:
teda, věčná škoda, žes v tom autobuse neseděl a nezhmoždil si prsty, abys nemohl pořád dokolečka cápat stejnou pitomost a neotravoval tady.
0/0
9.2.2004 14:32

Najdete na iDNES.cz