Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sociální cítění ČSSD

Jedna z posledních "politických" zpráv je vskutku již daleko za hranicí drzosti. ČSSD přišlo s návrhem snížit růst nájemného, aby se kompenzoval růst ostatních cen jako např. vodného a pod.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zinho

No stejne si myslim,
ze si vicemene nepomuzeme,pac at tam nahore bude sedet kdokoliv,dycky se to nekomu nebude libit.Takze dokud nas to nebude s*at vetsinovy povicero a nevyjdeme znovu do ulic,bude vsechno vlastne tak,"jak to ma byt", a vlastne jak to je vsude.
0/0
12.2.2004 13:28

Dan 1

Pane Císaři,
oni to nezvýšení daňové zátěže odůvodnili asi takto: my vám 17 mld. vezmeme, ale nebojte, zase vám je nějak vrátíme. Čili další nesmyslná (a drahá, byrokraticky náročná a neefektivní) redistribuce, tak oblíbená mezi socany a komunisty. Kdyby to napsal Jiránek pod svůj kreslený vtip, bylo by to k smíchu, řekne-li to premiér a šéf pokladny, vhání to slzy do očí. Sociální cítění ČSSD se projevuje tím, že obírají a přivádějí do sociálních potíží svůj vlastní elektorát, což nutně budí dojem, že Špidla je Grebeníčkův tajný agent.
0/0
12.2.2004 8:32

mistef

ale ouha
věřili byste, že autor tohoto článku pomohl ve vlastním městě do křesla soc.dem. starostovi a poslušně s nimi i hlasuje??!!!!!!!!!!!!
0/0
10.2.2004 19:26

Mr-Rubikon

Re:
To je pravda, že jsem ho volil, ovšem starosta není (nebo alespoň v době voleb nebyl - neznám stávající stav) členem ČSSD. A že s ním poslušně hlasuju - o tom nic nevím, hlasuju vždycky podle svého svědomí a přesvědčení. A příště se neboj podepsat, já stejně tuším kdo jsi.
0/0
12.2.2004 8:22

Michalll

Ha,mas
také rozdává na všecko.
Sociální terorismus je úspěšná politika, hlavně že blokuje normální produktivní život. Jinak by totiž sociální terorista byl již dávno sám na smetišti politiky.
Takhle dělá smetiště pro mnohé, tzv. "nezaměstanmnost" a volná nekvalifikovaná místa a podobně.
Socialista očekává, že domácí a zaměstnavatelé jsou stejní mordýři, jako on sám. Nic jiného ze své rodiny na periferii civilizovaného života nezná. kariera v prognosťáku mu také více možností neukáže.
Je to ale pohodlně za větrem, skutečný život totiž není legrace, to raději v těchto hřejivých domácích plynech ..
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
9.2.2004 13:57

Joab

Smysl sociálního systému
Sociální systém je založen na myšlence, že část svých příjmů dáme do společné kasy, aby těm co jsou na dně se pomohlo zvednou nebo alespoň lépe žít, zkrátka pro skutečně potřebné. V praxi to vypadá tak, že ze společné kasy urvou nejvíce ti co mají nejostřejší lokty a ti skutečně nemohoucí (např. těžce tělesně postižení) ostrouhají. Je chyba v systému nebo už v myšlence?
0/0
9.2.2004 12:41

Mr-Rubikon

Chyba je v lidech
Chyba není v systému ani v myšlence. Je to vždycky a pouze v lidech, přesněji řečeno v jejich schopnostech, inteligenci, charakteru a hlavně v pohnutkách. Ty je třeba zkoumat na prvním místě, protože jinak bychom museli mnoho politiků považovat za nesvéprávné.
0/0
9.2.2004 13:00

Joab

Re:
Pokud myšlenka nebo nepočítá s lidmi jací jsou, ale s ideálem a pak nefunkčnost svede na lidi, vymyslel to celé idiot. Jako kdybych si vymyslel třeba auto na vodu a když by nejelo, svedl bych to na kvalitu vody. Tyhle keci jsem už slyšel o komunismu: myšlenka je dobrá, ale lidi to zkazili. Velký kulový. Už od počátku je to stejný nesmysl jako auto na vodu.
0/0
9.2.2004 13:19

barbudo

Re:
Myšlenka sociálního státu jest aplikována ve většině států, převážně pak  v těch demokratických.
0/0
9.2.2004 13:30

Joab

Re:
Většina demokracií taky chtěla za každou cenu mír z Hitlerem a jak to dopadlo. To, že stádo táhne jedním směrem  neznamená, že jde dobře a dojde kam si přeje..
0/0
9.2.2004 13:39

barbudo

Re:
Alebabožíčku, to se nám ale vykulilo moudro. Můžete mi popsat, co si představujete pod pojmem demokracie?
0/0
9.2.2004 13:44

Joab

Re:
Systém, kde jedni gauneři hlídají druhé, protože pomocí voleb je možné bez střílení se dostat k moci. Na rozdíl od systémů, kde volby vůbec nejsou nebo nadšeně volí 99,9….% stáda. Jestli to víš lépe, rád se poučím.
0/0
9.2.2004 13:51

barbudo

Re:
Nuže, pokud necháme dostatek voličů padnout mimo sociální síť a to přímo na ústa, jistě se najde někdo, kdo před volbami vyleze na patník a začne vykřikovat něco o spravedlnosti a jiná moudra. Asi ty volby vyhraje. Asi následně prohlásí, že odporní bohatci ke svému majetku přišli neoprávněným obohacením, neboť odírali své zaměstnance na základě pracovních smluv uzavíraných za výrazně jednostranně nevýhodných podmínek (a tedy od počátku neplatných). Co bude následovat již známe.... Už víte, proč v demokraciích mají propracované sociální systémy?
0/0
9.2.2004 14:03

Joab

Re:
Souhlas, rozhoduje stádo, které se chce mít z minimálním úsilím dobře. Chová se ekonomicky. Jen výroba hodnot (protož práce je ta poslední zoufalá možnost jak přijít k penězům) zaostává a tak je to jako před pádem Říma: Víc lidí je zaměstnáno vybíráním daní a přerozdělováním, než výrobou a vytvářením zisků. Jako padl Řím, padne i tahle civilizace. Není v dějinách první, ale díky rvačce o zbytky a jadernému arzenálu budeme mít tu čest být poslední. Bohužel.
0/0
9.2.2004 14:21

barbudo

Re:
Až tak horké to nebude. Již dlouho platí, že hodnoty vytváří menšina společnosti. V technicky i jinak vyspělých společnostech je to výrazná menšina. Zbývající rádobypracující část na ní vydatně parazituje. Zbytek společnosti umístěný v sociální síti parazituje též, ovšem nikoli tak silně. Všechno by fungovalo, problémy se objevují, pokud parazitující rádobypracující většina příliš výrazně zasahuje do práce pracující menšině. Ať si ti všichni poslanci, úředníci a ostatní mudrci berou své platy, ale ať proboha házejí výsledky své práce rovnou do koše a neobtěžují. Dost na tom, má-li je jeden živit. Ještě číst ty jejich blekoty ....
0/0
9.2.2004 14:54

Mr-Rubikon

Re:
V politice se bohužel většinou nedá poznat dopředu, jaká ta či ona myšlenka je. Většinou je to totiž stejně jen zástěrka sloužící k získání moci. Sama myšlenka pomoci sociálně potřebným není podle mne špatná, ale je natolik nekonkrétní, že ji nelze kvalifikovaně posoudit. Otázka zní např. JAK MOC podporovat, ZA JAKÝCH PODMÍNEK, KOHO atd. A tyto konkrétnosti včetně spousty vyjímek už realizují a vymýšlí živí lidé a tam nastává ten problém.     
0/0
9.2.2004 13:31

habit

Nelze nesouhlasit...
... a v podstate neni co dodat. Bohuzel tvar politika nejakou tu facku snese - zvlast od neceho tak abstraktniho, jako je hanba. Premierova tvar navic nese rysy, ktere davaji tusit mimoradnou odolnost vuci fackam vseho druhu.
0/0
9.2.2004 12:20

Zubrsu

Velmi trefné....
 Souhlasím a klidně podepíšu a taky se hlásím do té dlouhé řady, až bude "hanba" fackovat  Jen bych to rozšířil na celou vládní koalici aby si to užili všichni bez rozdílu stranické příslušnosti a pohlaví
0/0
9.2.2004 12:10

Ahasver

Hřebíček na hlavičku
Bezvýhradně souhlasím a nemám co dodat. Snad jen kdyby hanba špidlu někdy fackovala rád bych se přidal.
0/0
9.2.2004 10:42

Katoda

Pane Jiří Císaři!
Není na těchto stránkách bohužel zvykem, aby se někdo vyjadřoval tak jasně, srozumitelně a k věci, jak jste to učinil Vy. Již dávno jsem nečetl tak pregnantní shrnutí jádra problému a před chvílí jsem psal něco podobného ke článku na domácích zprávách. Jsme jedné krve ty i já, chce se mi zvolat s klasikem.
0/0
9.2.2004 10:14

Najdete na iDNES.cz