Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Češi lpí na tradiční dělbě role otce a matky v rodině

Žena patří k plotně a k dětem, muži náleží role živitele. Na rozdělení rolí nahlížejí Češi stále konzervativně. Z průzkumu Sociologického ústavu a Centra pro výzkum veřejného mínění vyplývá, že přes tři čtvrtiny lidí jsou přesvědčeny, že o malé dítě se má starat žena.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

oranzovej

Utan
Myslím, že bych měl přiznat barvu.
Lpím na tradiční dělbě role otce a matky. Činnosti, které ze mne udělají otce si nechám výhradně pro sebe a předpokládám, že moje žena je srozumněna s rolí matky.
 
Pokud jde o roli živitele, někde tu jsou články, jaký plat dostane za stejnou práci muž a jaký žena.
0/0
9.2.2004 14:00

Kleki Petra

Re:
Já zase lpím na tradičním dělení role muže a ženy v rodině, zejména o pozdních večerech.  Jinak ale souhlas.
0/0
10.2.2004 14:20

pinguinone

Re:
nevidim nejmensi duvod menit odzkouseny prirodni model :)
0/0
10.2.2004 15:03

krysa66

Trocha biologie
Už z prbního pohledu je patrné, že muž a žena mají jinou úlohu v reprodukčním řetězci člověka. Nechápu jak dnes se může někdo pozastavovat na tím  (a považovat to za disriminaci), že žena rodí děti a kojí je (ještě před sto lety byla obvyklá doba kojení 2 roky) a stará se o ně. Kdyby to mělo být naopak pak by mléčné žlázy měl muž. Pouze ženy, ktré se nevyrovnaly s vlatním ženstvím to mohou brát jako diskriminaci a popřípadě mohou bojovat za obrácení rolí snad jim medicína poskytne v budoucnu řešení.
 
Možná ještě k připomínce 2Mac7 souhlasím ani jeden z partnerů by si neměl plést partnerství se zaopatřovací službou. Bohužel je v čechách stalé více žen, které si z manžela udělaly výrobní prostředek a nebo živou kreditní kartu, která hradí (a je povinna hradit) všechny jejich rozmary.
0/0
9.2.2004 13:41

Helene

Re:
Už z PRBNÍHO přečtení je mi jasné, co jsi zač   nejspíš nějaký chudák pod pantoflem, který si tady hojí komplexy! Myslím, že tady vůbec nebyla řeč o rození dětí a kojení, ale o výchově a starání se. 
 
0/0
9.2.2004 13:55

oranzovej

Re: Utan
Co napotřetí?
0/0
9.2.2004 14:01

Michalgard

Češi lpí na tradiční dělbě role otce a matky v rodině
Z titulku tohoto článku vyplývá, že Češi uznávají manželství jako vztah nadřízenosti a podřízenosti a ne jako PARTNERSTVÍ.Vždy je chyba, když jeden dělá všechno a druhý nic.
0/0
9.2.2004 13:13

a-riana

doplnění
1) můj manžel si toto sám přeje
2) neznamená to že by se cítil jakkoliv ponížen
3) jak už jsem řekla nechci chodit na sociálku
4) kojit nesmím
5) děsně se mi líbí jak jste mě to vysvětlili chlapáci
 
0/0
9.2.2004 12:50

hop54

Re:
Vážená paní, myslel jsem si, že budete vnímat názory ostatních jako námět na přemýšlení, nikoliv kampaň na prohloubení Vašeho přesvědčení, že jste neomylná . Vašeho  již narozeného nebo potenciálního  dítěte je mi upřímně líto. Ale snad Vám to někdy odpustí. Nic víc a nic míň nemá v tomto okamžiku smysl říci.  
0/0
9.2.2004 13:23

krysa66

Re:
Nerozčiluj se žena vždy vstupuje do diskuse s tím, že podniká "kampaň na prohloubení vlastního přesvědčení o tom, že je neomylná"  Viz článek jak diskutují muži a ženy.
0/0
9.2.2004 13:32

a-riana

Re:
přemýšlet ? ale ale pane vy toto slovo vlastně neznáte , proč Vám všem hrozně vadí když něco je maličko jinak než za Vašich dětských let ? Mám dvě děti , mají se fajn dobře se učí a chlapům děsivě vadí že by s tím 3 měl zůstat manžel ? a proč je to špatné ? první měsíce se stará matka poté otec jaký je v tom rozdíl ? máme své děti snad rádi oba nebo u Vás je to jinak ?
0/0
9.2.2004 13:33

krysa66

Re:
Pakliže je mu schopen poskytnout plnohodnotnou péči proč ne. Podle všeho co píšete vy jí asi nejste schopna a ani ochotna poskytnout a tak bude jenom dobře bude-li to manžel. Možná jen budete těžko hledat vztah ke svému dítěti a v pozdějším věku zjistíte, propast mezi sebou a jím. A jestli je to špatné zjistíte sama a časem. Jinak mám malé dítě 6 měsíců a závidím manželce, že je s ním  celý den.
 
Jednu věc nechápu proč si třetí dítě pořizujete, když ho nechcete. Nemyslíte si, že je to trochu zvláštní. Jak mu vysvětlíte, že o sourozence jste se ráda starala a o to třetí ne. Jak bude reagovat na svou matku? Jakou bude mít matka u takového dítěte autoritu? Ono totiž potřebuje víc než materiálí potřeby uspokojit citové, duševní a duchovní potřeby. Děti jsou vnímavé a tak pr to třetí bude vždy cítit, že Vaše práce a kariéra byla pro vás víc než ono - a toto trauma si ponese celý život.
0/0
9.2.2004 13:53

hop54

Re:
No, poslední tři poznámky, protože začínám pociťovat naprostou marnost svého konání. Tak tedy 1) není něco maličko jinak než za mých dětských let , ale základní věc je zásadně jinak, 2) možné je leccos, ale je otázka, zda-li je to rozumné - to říká jeden můj známý a já osobně ještě dodávám: "Leccos je možné, jen něco z toho rozumné, ale jen máloco vědomé" (tj. že si uvědomuji plný dosah svého konání - jen podotýkám, že to teď vůbec nesouvisí s intelektem, dosaženými akademickými tituly, postavením ve společnosti, rozumem nebo podobnými nesmysly 20. století) a 3) je mi to osobně úplně jedno, mě to nevadí. Tak hezký den.
0/0
9.2.2004 14:17

hop54

Re:
Přece mi to nedalo. Chtěl bych se zastavit u Vaší otázky, proč si myslím, že o dítě by se měla starat matka. Vše začíná početím, Od početí po celou dobu těhotenství vnímá ještě nenarozené dítě vše - teplo, výživu, tlukot srdce - žije v biologickém poli matky. Pak přijde porod. Dítě se dostává do cizího prostředí a už jenom blízkost matky znamená, že se dítě cítí bezpečné. Je prokázáno, že do cca 3 let dítěte je jeho podvědomí velmi senzitivní a až s nástupem civilizačních vlivů a výchovy se toto podvědomí uzavírá - vládu přebírá všemi lidmi opěvovaný rozum - fenomén 20. století. Člověk přestává vnímat výhradně citem a začíná postupně vše zpracovávat zejména jako dojmy zaškatulkované do mozku. Stáváme se chodícími encyklopediemi se znalostmi, vědomostmi, ale s minimem citu. S minimální intuicí. Stáváme se nevědomými. Chytrými, inteligentními, ale nevědomými. K naší škodě.  A protože jsem hluboce přesvědčen, že u dítěte bychom měli vytvořit podmínky pro maximální otevření podvědomí do co nejzažšího věku - prohloubit u něho vnímání pocity a ne rozumem, odchodem matky a jeho nahrazením otcem mu vezmeme to, co základní co má - jistotu blízké osoby. Dítě nechápe své okolí tím, že ho má někdo rád a někdo ne - ono vnímá pocitem, že něco tu 15 měsíců bylo a teď to tu není. Reakce organismu je jasná - stres, podráždění. úzkost, ..... pod praporem prosperity rodiny ochudíte dítě o 2,5 roku života dítěte a začneme z něho dělat už po půl roce života dospělého. Každý normální psycholog (já jím profesně nejsem) Vám má slova potvrdí. Dítě přežije - to je jasné - ale za jakou cenu?  Za cenu ztráty dětství Vaším rozhodnutím. Nejde to zvážit a ztrátu vyčíslit v korunách. O to je to horší.  Otec může dítě milovat stejně jako matka, ale biologicky mu nikdy nemůže dát to, co mu dá matka. Takže vzhůru do práce. 
0/0
9.2.2004 16:41

pinguinone

Re:
Doufam,ze si mohu dovolit jednu otazku. Jakou mate vlastni zivotni zkusenost s uvedenym problemem ?
0/0
9.2.2004 13:28

Destroyer7

Ženy, nehloupněte
Neustále se nám sem valí manýry z Ameriky, ovšem zcela vytržené z původního prostředí a přesazené do prostředí našeho.
Pokud jde o to, zda má být na mateřské matka či otec. Přinejmenším z důvodu kojení je zcela nemyslitelné, aby byl v prvním půl roce na mateřské otec. Žádné odčerpání mateřského mléka pro pozdější podání nenahradí vazbu matka-dítě. Otcové se dokáží o dítě postarat stejně kvalitně jako matky. To ano. Toto jsou ale úvahy na úrovni materiálních potřeb dítěte. Dítě potřebuje nakrmit, přebalit a uložit ke spaní. Jistě, je to to nejmenší minimum. Takto vychovávané děti pak postrádají citovou vazbu na rodiče, což nakonec vede k tomu, že nedokáží vytvořit kvalitní citovou vazbu ve svém budoucím vztahu. Vše se odehrává na úrovni peněz a naprosto se opomíjí citová stránka vývoje dítěte. Pak se rodiče diví, proč ten jejich potomek šikanuje ve škole spolužáky, že jej nezvládají, když začne s drogama apod.
Milé dámy, nehloupněte, mateřství a první roky života jsou pro vás jedny z nejkrásnějších ve vašem životě a pokud opravdu stojíte o to dát svému dítěti do života to nejlepší, pak je to váš úsměv, vaše tvář sklánějící se nad postýlkou. Je to zdarma a můžete toho miminku poskytnout tolik, kolik jen potřebuje. V žádném případě to nejsou peníze.
0/0
9.2.2004 10:20

2Mac7

Re:
Řekla bych, že problém bude trochu někde jinde. Samozřejmě , že 90 % žen chce být na mateřské se svým dítětem, ale považuji za zcela normální, že některé by se třeba po 2 letech doma rády vystřídaly s otcem dítěte . Na tom nevidím nic špatného. Další problém je ,že péče o dítě  u nás ( většinou) automaticky zahrnuje veškerou péči o domácnost a dokonce i o muže -  proč ?
0/0
9.2.2004 11:07

krysa66

Re:
Nevím jak si představuješ střídání - kdyby to neohrozilo životní podmínky rodiny proč ne, možná bych ten věk posunul na 3-4 rok, ale to je jen detail.
0/0
9.2.2004 13:59

a-riana

proč ne naopak ?
můj manžel zůstane po mém porodu doma a bude se starat o NAŠE dítě proč by ne ? vydělávám mnohem víc, jeho zdravotní stav je trochu pochroumaný takže pánové "Lovit " budu já. Vím že všechny moje známé a "hodné sousedky" jsou bez sebe protože to se nesmí tohle že jo, ale život je o tom ZAJISTIT svoje děti, pokud možno neplazit se po sociálkách a ŽÍT.
0/0
9.2.2004 9:20

Vévoda

Re:
A to nikdo neřek, ty lovkyně, že dítě musíš nejméně 4 měsíce po porodu pravidelně kojit, jinak mu zajistíš tak leda zdravotní problémy na celý život? LOVU ZDAR!
0/0
9.2.2004 9:26

pinguinone

Re:
vsude ctu jaky je to zahul byt doma s ditetem a ty to nechas delat nemocneho manzela ?
0/0
9.2.2004 9:32

hop54

Re:
Vaše vyjádření je tak jasné a racionální, že si nemohu odpustit pocit (z oblasti spíše iracionálna), který mi naskočil, že Váš muž byl zneužit Vaší naprosto jasnou a racionální analýzou a z toho vyplývajícím racionálním závěrem. Ale život není jen o racionálnu. To Vám možná dojde až časem, kdy se dostanete do stavu, že Vám všechny hmotné statky budou ukradené, protože začnete vnímat pocit, že jste se svého dítěte pod praporem pomíjivého materiálna vůbec neužila. Že jste ho strčila do kouta jako nepotřebnou hračku a jen sem tam ji vytáhnete, abyste v sobě posílila své všeznalé ego. Začnete si uvědomovat, že to už nejde vrátit. Že jste sice krásný "stroj na peníze", ale duchovní rozměr Vašeho života Vám proklouzl mezi prsty.......... začnete se možná starat o charitu, zapojíte se do dobrovolných spolků, budete dávat sponzorské dary - ale  současně snad začnete vnímat, že to jsou jen berličky Vašeho pokaňkaného života a náhražka plně prožitého pocitu se vším, co není racionální, ale tak krásné.............. , neodpustím si nevyjádřit svůj hluboký pocit - je mi Vás upřímně líto.  Ale snad tento můj příspěvek ve Vás naboural ten racionální postoj........... , a pak jsem ho nepsal zbytečně
0/0
9.2.2004 9:55

YFNA

Re:
 potlesk...
0/0
9.2.2004 10:01

Destroyer7

Re:
   
mluvíš mi z duše.
Naprosto nelogicky roste v ženách potřeba stát se muži a potlačují tak své ženství. Z toho vyplývají mnohé frustrace. Zbytečně se pak podivují nad tím, že jim muži utíkají za ženami, které jsou šťastné a spokojené, že jsou ženami. A to rozhodně neznamená, že jsou uvázány k plotně, smetáku a hadru.
0/0
9.2.2004 10:24

2Mac7

Re:
Jen malý dotaz . .....Že jste ho strčila do kouta jako nepotřebnou hračku a jen sem tam ji vytáhnete, abyste v sobě posílila své všeznalé ego....myslíte , že k tomuto poznání jsou schopni dojít i muži nebo ne ?
0/0
9.2.2004 10:39

hop54

Re:
Myslím si, že ano. Bohužel. A bohužel, v ještě větší míře, než ženy.  Tak jako některá žena nezvládá v dnešní rozhárané době, kdy každý se chrtí jen za materiálními statky, aby po určitré době poznal jak hluboce se mýlil (a to může mluvit o štěstí, že na to vůbec přišel), své přirozené poslání jako nositele rodu, tak i řada mužů není schopna jít se svou "kůží na trh" a zajistit své ženě pocit vnější jistoty a relativního klidu. Důvod, proč u žen je to v menší míře je dán opět více přirozenými dispozicemi ženy jako takové - žena je mnohem více spjatá se zemí - stabilitou, přežitím. Muž, zpravidla s "hlavou v oblacích" zaměřený na "lov jelena" není přirozeně schopný "strávit najednou více podnětů a zpracovat je. Je to jeho daň za to, že je mnohem více schopný filosofovat a koukat na problémy běžného života minimálně z pohledu oběžné dráhy družic naší Země.  Tak jako ženy feministky či puťky od plotny (ne zcela nez oprávnění nazývané slepice) nepochopily svou roli ženy, tak "chapáci" v hospodě, kteří se pyšní tím, že ještě nikdo je nepřinutil umýt nádobí nebo si vyžehlit košili, nepochopili to, proč žijí. Živoří ve svém naprojektovaném světě, trápí se a žehrají na to, že jim osud nebyl příznivě nakloněn. Nejsou to ani ženy, ani muži - to jsou směšné a politováníhodné kreatury toho, co z tak krásných stvoření jako je ŽENA a MUŽ mohla udělat lidská neschopnost a nevnímání ani sebe sama. A těm, kteří poctivě hledají, občas si natlučou nos, ale hledají dále, přeji krásný den.....  
0/0
9.2.2004 11:52

2Mac7

Re:
Tomu " bohužel" nějak nerozumím :-)).
0/0
9.2.2004 12:03

hop54

Re:
Otázka je jasná - zda, dle mého názoru, se tak mohou chovat i muži. Odpovídám také jasně - ano, a ve větší míře, protože jejich duchovní pojetí je více spojeno s moudrostí. Poznání pak nastupuje až ve fázi identifikace problému a ochoty s tím něco udělat. Převedeno do řešeného případu - muž sebeanalýzou vlastních postojů a hledání příčin, proč se mu třeba odcizuje vlastní dítě, pochopí, že se k němu choval vždy jen racionálně. Jak ale mohou vzniknout citové vazby? A když s tím dále pracuje - nastoupí pochopení, pak změna postoje a nakonec to poslední - poznání. Poznání - jinak - možná ne tak nadneseně řešeno - moudrost - to je meta, ke které se více či méně vědomě tlačí každý člověk.  Další text pak jen rozvádí, proč muž má blíž k tomu "uletět" - protože není tak zakotven v materii. To není mé tvrzení - to píšou chytré knihy a já se s těmito názory ztotožňuji, protože mě o tom přesvědčuje každodenní život. Můžete tomu věřit a nemusíte, ale je to tak. Pokračovatelem rodu -.života je vždy žena a pokračovatelem idejí je muž.  Samozřejmě - může existovat výjimka. Ale pokud se v tom nemůžete vyznat, tak se tím netrapte. I mí blízcí mi říkají, že se vyjadřuji moc složitě. Ale ono to moc jednodušeji nejde říci. Nebo to neumím. Tak se omlouvám.
0/0
9.2.2004 12:48

2Mac7

Re:
Vysvětlil jste mi to v příspěvku ve 12:00 , když jsem reagovala (12:03 je zřejmě čas odeslání ) tak tu ještě nebyl vidět.
0/0
9.2.2004 12:51

hop54

Re:
Jen k doplnění - na tu otázku jsem neodpověděl přesně tak, jak jsem chtěl. Muži v této oblasti více chybují. Další text už platí. Ono otázka poznání je poněkud složitější na odpověď, protože s tím je spojen princip sebepoznání a kritické sebealalýzy. Takže odpověď je správná za předpokladu, že i muži, i ženy v dlouhodobém sledování vykážou stejné úsilí pochopit sebe sama. V tom případě však slovíčko "bohužel" bych vyměnil za slovo "bohudík".  Jinak přeji krásný den.
0/0
9.2.2004 12:00

krysa66

Re:
Krysa tleská, krásně napsáno - jen mi vytanulo na mysli to o těch perlách. Myslíš, že ty jimž je to určeno procitnou. Myslím, že tě nařknou z toho, že jsi zakomplexovaný a měl jsi špatné zkušenosti s ženami.
0/0
9.2.2004 13:29

hop54

Re:
Myslím, že moc zakomplexovaný nejsem a má žena také ne, jsem 25 let ženat, mám 2 děti, které studují VŠ a nemají pokroucený názor na to, v čem je role chlapa a v čem ženské v rodině. O tom, z čeho mě nařkne kdokoliv, si nedělám vůbec nic. Kluk, když je třeba, umí umýt nádobí, uvařit, vytřít dlážku na chodbě, ale vlivem nepokrouceného názoru na svou roli se umí ohánět, že to nemusí dělat často a dcera umí namíchat maltu, když je třeba a nejde to jinak vyřešit. Ale jinak se těší, až bude mít děti. Role máme rozdělené, ale když je třeba, tak se nediskutuje a maká se společně. S úsměvem na líci. Čau.
0/0
9.2.2004 14:41

Katoda

Re: HOP a Destroyer
Pánové, tak se znovu setkáváme a to u debaty na obdobné téma jako minule. Přečetl jsem si debatu celou, ale napřed něco o sobě. Jsem ženat 20 let a dětí mám, nepletu-li se 4 kusy. I já jsem stoupencem určité dělby údělů v rodině, což ovšem nezanamená, že patneři nejsou a nemohou být při jednotlivých činnoste zastupitelní (minulou sobitu jsem strávil u plotny, manželka, na rozdíl ode mne pracuje na směny a v nepřetržitém provozu) kuchtěním pro celou rodinu na víkend a první polovinu týdne. Potvrzuji, co výše řečeno. Skutečně existuje typ "chlapů", kteří se holedbají tím, že si neumí uvařit čaj a přišít knoflík. Hluboce jimi pohrdám, protože jen potvrzují, že jsou jako jedinci méněcenní a bez ženského partnera by nepřežili. Kdyby tito typové byli alespoň schopni rodinu sami uživit, ale je téměř pravidlem, že podobným způsobem jako v domácnosti se chovají i ve své profesi a s kariérou a tedy i příjmem, nic moc. Tak promluvil jsem do vlastních řad. Jenže ono se stává zvykem hovořit jen do mužských řad. Se svými čtyřmi dětmi jsem kdysi strávil množsví času na pískovištích a hřištích. Byly to ovšem přítomné maminky, které se na mně dívaly jako na exota a dokonce jsem vyslechl na svou adresu poznámky o tom, že asi nemám co dělat, když mám čas chodit s dětmi na písek. Vyslechl jsem však i víc. Naprosto standardní je rozhovor maminek o tom, aby to už konečně šlo do školky a a by ona mohla vypadnout do kanceláře. V tom středním rodě hovořily matky o svých dětech !!! Jestliže považuji chlapa, který by bez ženy zahynul v bídě a špíně za tvora podřadného, tak tím spíše považuji za tvora podřadného matku hovořící o svém dítěti ve středním rodě a toužící po tom, aby "to" už konečně vypadlo do jeslí či školky a ona mohla jít do práce. Abych předešel standardním námitkám zdůrazňuji, že ani jedna z dotyčných maminek nevypadala na to, že je k tomuto kroku nucena sociální nouzí !
0/0
10.2.2004 13:56

2Mac7

Re:
A jakého rodu je dítě  ? Až do teď jsem myslela , že středního .   
0/0
10.2.2004 14:16

oranzovej

Re: Utan
...nepletu-li se, 4 kusy.
0/0
10.2.2004 14:21

hop54

Re:
0/0
9.2.2004 9:55

delbor

Platilo a bude platit
Vždycky platilo, že dělají-li všichni všechno, nedělá nikdo nic. Toto pravidlo v jisté míře musí platit i v rodině. Dělba práce je nezbytná, úskalí je pouze v tom, jak jsou nastaveny hranice této dělby. Pokud jsou nastaveny ve shodě obou partnerů, dochází obvykle ke spokojenému soužití. Žena by ale neměla chtít po muži, aby "ulovil" dostatek prostředků pro obživu rodiny, ale aby zároveň rodinu ani na okamžik neopouštěl. A muž si zase musí uvědomit, že jestliže žena kromě starosti o domácnost ještě pracuje, nebude asi vždy tou roztomilou partnerkou, která ho bude po celodenní práci obskakovat a starat se o jeho relaxaci. Problém ale bude asi i v té pitomé době, ve které se svými problémy žijeme. Ono je těžké přemýšlet o dělbě povinností v rodině, když rodina sama si nemůže nastavit parametry svého nazírání na soužití, ale je odkázána na vnější neodstranitelné vlivy, jako je např. právě nyní pro mnoho rodin nezaměstnanost. Co může ulovit muž-lovec, nechce-li přímo loupit a jak má žena stihnout všechno, včetně nutnosti vydělat ještě pár korun třeba domácími pracemi, posluhou, nebo půldenním zaměstnáním v supermarketu. I tady platí, že co člověk, to názor. Jaký je ten váš ?
0/0
9.2.2004 9:07

Milka007

Válka se v této oblasti nevyhne a to Evoluční !
0/0
9.2.2004 8:48

himeji

zena v domacnosti
No, vracejte se radostne z prace, kde se stykate se samostatnymy, inteligentnimi a dynamickymi zenami, domu ke sve tloustnouci buchte v papuckach a zastere, co uz prestava chapat realny svet a co se jeji slovnik snizuje o 50 slov denne a co pro vas pripravila rizoto k veceri, scvrkla kosile a obarvila je na ruzovo a postracela leve ponozky 
 
 
0/0
9.2.2004 8:41

YFNA

Re:
jezis ja te tak strasne moc lituju...  
a ted si predstav, ze se muj manzel vraci denne k zene, co mu nesrazila kosile, nasla vsechny ztracene ponozky, obstarala tri deti, vysmycila dum, zatopila v peci a jeste navic vydlazdickovala koupelnu....
doufam ze te rani mrtvice
0/0
9.2.2004 9:40

Destroyer7

Re:
Nechat manželku dlaždičkovat koupelnu, tak se zahrabu metr pod zem a studem budu mít rudý i zadek.
Je ale pozoruhodné, že se mladé manželky snaží doma vytvořit onen model, jenž jim je vnucován okolím (nenech se od chlapa uvázat k plotně apod.), aby poté, co dozrají převzaly ony "ženské" práce zpět do svých rukou se zjištěním, že je to uspokojuje, když je doma uklizeno, vyžehleno, uvařeno a zašité knoflíky na košilích, jejich rukou. Naprostá většina žen k tomu dozraje. A rozhodně to není potupné postavení. Vždyť v péči o domácnost a děti jde opravdu jen o rozumné rozdělení.
0/0
9.2.2004 10:34

k

Je to tak od nepaměti lidského rodu...
Muž-lovec,ochránce rodiny,živitel i bojovník!
Žena-ploditelka rodu,pečovatelka o děti(budoucnost rodu),umí to všechno nakrmit tím, co lovec přinese(a že je toho někdy opravdu málo)!A to dnes musí ještě pomáhat muži lovit!
Co na tom chce měnit nějaká feministka či nějaká vládička?Snad sňatky buzerantů a lesbiček?
Český národ vymírá,nedejte prosím na žvásty,co sem podstrkují šmejdi ze západu!
Nazdar!
 
0/0
9.2.2004 7:54

lookas

Re:
Cesky narod at klidne chcipne, aspon v nem nebudou takovi paraziti jako ty ...
0/0
9.2.2004 7:57

pinkshadow

Re:
...máš pravdu, je to parazitující hmyz...        
0/0
9.2.2004 8:00

rencask

Re:
aha, zase nejaky lovec, ochrance rodiny, zivitel a bojovnik se boji, ze by mohl byt v lovu a boji zastinen zenou, ploditelkou a pecovatelkou, a proto ji radsi posila k plotne. Jo bez konkurence bude i podprumerny lovec, ochrance a zivitel oslavovan.
0/0
9.2.2004 12:11

pinkshadow

dělba v ložnici
...důležitá je i dělba v ložnici ...já a Kamil netrváme na tradici ...hmm...   
0/0
9.2.2004 7:42

YFNA

Re:
jak velkoryse  stahnete si zdarma virus !!!
0/0
9.2.2004 7:40

pinkshadow

Re:
...Kamil si myslel, že virus jsi ty a stahovat tě nebudeme ...hmm...   
0/0
9.2.2004 7:49

YFNA

Re:
kamil je o dost chytrejsi nez ty... hmmm
0/0
9.2.2004 9:41

Milka007

Proincip rodiny se zhroutil a právem !
Právo na svobodné vyjádření má kdokoliv, není určena práce v domácnosti jen žaenám a naopak. Je to spíše kontext rolí ve kterých si lidé mají dělit běžné denní úkoly mezi sebe bez rozdílu pohlaví, ale patriarchární společnost (černoprdelníci) si vymohli fakt diskriminace ženy jako nástroje se kterým se musí jen "zametat" a ona žena je stavěna do podřízené role ve všech úkonech lidské činnosti společně s mužem. Je to problém se kterým se hlavně tvrstvo mužské nedokáže vypořádat, protože jsou naučeni od malička k postojům, které napovídají spíše jako nadvládě k ženmám, než rovnému zacházení a chováním k ženám... Bohužel matky své syny vychovávjí k obrazu svému, protože sami tak vychovávany byly ... to je smutná skutečnost a na konec i otevřená diskriminace, která přináší zisk jen jednomu pohlaví .... :-(((((
0/0
9.2.2004 7:34

Najdete na iDNES.cz