Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Stopa atentátníka vede na Kavkaz

Ruským vyšetřovatelům se podařilo identifikovat dosud jen 23 obětí pátečního atentátu v moskevském metru. Prokurátor nepochybuje, že šlo o teroristický útok. Policie nyní mimo jiné pátrá po osobě údajně z Kavkazu, která je podezřelá ze zorganizování atentátu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rus2000

čečnsko I
Po vstupu ruské armády   kriminální skupiny ztratili svou moc. A začali válku proti celému Rusku ne jenom armádě.   Jak některé tady říkají jim - bojovníky za svobodu. Do bojí za svobodu patři unos lidi z cílem dostat za nich vykup.(většina   občany jiných zemí)?
Nebo obchod z otroky a narkotiky? Po vašemu asi ano.
Promiňte mne za moji češtinu.  
 
 
0/0
9.2.2004 12:53

Rus2000

čečensko
Druha- Ví někdo z vás jak   za dob CCCP nazývala republika Čečensko? Čečenoigušska republika.Ne víte proč Ingušsko ne bojuje o svou samostatnost nebo Dagestán?
V čečensku tradičné ještě za dob CCCP, byla největší kriminalita. Kriminální klany po rozpadu CCCP dostali v čečensku k moci začali vest svou činnost ve velkém. Co jasným způsobem přešlo na uzemí Ruska. Zločince které byli dopadení i odsouzení v Rusku byli posláni   odbývat trest do čečenska   kde byli okamžitě propuštěny.   A páchali svou činnost dal. Někdy Dudajev   do války ne mněl   takovou autoritu   jak to mysli tady. Někdy ne byl schopen udržet pořádek v té to zemi. Ingušsko vidělo proč odejit od čečečnska a ne vyhlašovat nezávislost. Obchody z otroky, zbraně , drogy   takové maličkosti které v čečensku   chodili na denním pořádku. Za dob   pravení Dudajeva   ze zemi uprchlo   víc než 80 tis lidi.   Po vstupu ruské armády   kriminální skupiny ztrati
0/0
9.2.2004 12:52

Rus2000

CCCP
Chtěl něco zeptat u vás. Proč Rusko u vás ztotožňuje z CCCP?   Jenom pro to co Rusko vzalo na sebe závazky kvůli dluhu CCCP? Jak co vzít po historii   v čele CCCP někdy ne stal žádný Rus ne počítám Gorbačjova. Sam Lenin ne byl Rusem. Ne Stalin,Chruštjov, Brežnev……
Většina lidi která píše tady své příspěvky   ne ví o   konfliktu v Čečensku nic. Víte spíš to co vám nabízí vaše   zpravodajství. Kdo z vás zkusil zjistit   co se dělo před válkou v čečensku? Muže někdo o tom ví ale většina ne ví   a spíš nechce to vidět. Mluví se tady o okupace   ale okupace čeho? Kdo mne vysvětli z vás proč vy tak myslete – okupace. Jak stát muže okupovat uzemí které jemu patři?   To jenom jedna otázka.
0/0
9.2.2004 12:51

alena.alena

Re:
počkej,počkej..tak tedy Rusko není totéž co CCCP? A kde tedy leží?No, určitě někde jinde, když je to úplně jiná země, která nemá s tamtou nic společného...pouč mě - nevzdělance- a vysvětli mi,kde ta zázračná země vlastně leží.Co se týče CCCP mám jasno.
0/0
9.2.2004 12:56

Rus2000

Re:
CCCP bylo jak ty víš aspoň skupinou 15 ti republik. Které ted   je nezávislé   státy jak i Rusko. Po vašemu Litevsko je těž CCCP nebo Lotyšsko nebo Ukrajina?   Nevím kdo tady nevzdělanče.
0/0
9.2.2004 13:09

Rus2000

Re:
CCCP – je Sojuz sovětských socialistických republik nebo ty Alenko ještě furt žiješ v Československu?
0/0
9.2.2004 13:16

Raswan

Re:
Je nejspíš zavřena v ústavu pro mentálně retardované :-)))Poslední přímý kontakt s realitou měla nejspíš před 15 lety :-))
0/0
9.2.2004 13:19

juventus

.....
Nedělám si iluze a vím, že účel světí prostředky, ale nedovedu si představit, že by vláda z jakýchkoliv důvodů vraždila vlastní lidi pro volební preference nebo určení nepřítele. Nikdy nikdo nepředložil důkazy, že jakýkoliv atentát dříve či tento provedla jakákoliv vládní složka RF, takže se opět všichni chytli několika pisálků v určitých denících a šíří tuto informaci jako nepopiratelnou slutečnost. Zajímavý, že pády letadel v USA si nikdo nedovolil zpochybnit jako akt teroristů(?)
 
0/0
9.2.2004 11:59

barbudo

Re:
V demokratických zemích se takové události důkladně vyšetří a s výsledky je seznámena veřejnost, v případě nezbytnosti utajení pak volení zástupci.
0/0
9.2.2004 12:07

alena.alena

Re:
jo to máš pravdu...příkladem je vyšetření vraždy JFK
0/0
9.2.2004 12:57

Rus2000

Re:
Za vyhozeni obytných baráku v Moskvě i Volgodonske   už obviněni lide z kterými jde soud. A není to agenty FSB. Je to čečency který to přiznali a dalších deset – na nich vyhlášeno pátraní.        
0/0
9.2.2004 13:04

Raswan

Re:
Á Danuška zase dostala záchvat a jala se spasit svět skrze Institut Dementních Tlachalů :-))
0/0
9.2.2004 0:57

alpon

Re: Duvody valky v Cesku
Romove proti cechum
0/0
9.2.2004 4:20

Englishman

Stopa
Já si zase myslím, že stopa vede k FKSB, potažmo k Putinovi, stejně jako v případě atentátů před minulými prezidentskými volbami. A stejně jako v případě zmizelého protikandidáta.
0/0
8.2.2004 19:56

Rus2000

Re:
Poslyš velký znalče Ruska a Putina.   Putin má tak vysoký   úspěch v Rusku co ne potřebuje to-to dělat . Tím jenom sobe zhoršil.
   
0/0
9.2.2004 12:49

pinkshadow

terorismus: válka proti civilizaci
...terorismus je zlo, které je nutno hubit bez zábran ...není to zločin kriminální, nýbrž ideologický ...s učením, které uznává zabíjení nevinných ve jménu ideje, nelze o ničem jednat ...teroristé chtějí zničit bílý, neislámský svět a zavést svůj ...myslí si to i Kamil ...hmm...
0/0
8.2.2004 14:44

flakac

Kdopak nám to udělal?
Roztrhaná lidská těla, jen tak se to dneska dělá,
vždyť mi máme před volbami, proti nám kdo není s námi
A veřejné mínění, tvrdý zákrok ocení.
Ruský člověk rozjímá, půjde volit Putina.
A tak komu se to hodí, a kdo komu vlastně škodí,
 je taková bombička, užitečná věcička,.
 
 
 
0/0
8.2.2004 13:59

Swen

hadejte kdo to napsal
"Ale Islam fúrii intolerance nekroti, ale pobízi. Byl puvodne siren mecem a jeho vyznavaci vzdycky byli pod vlivem tohoto druhu silenstvi vice, nez prislusnici vsech ostatnich vyznani. Plody trpelive lopoty, vyhlidka na hmotnou prosperitu i sam strach ze smrti, vse je v jednom okamziku odmrsteno stranou. Emocionalni Pastuni jsou bezmocni, majili tomu celit. Vsechny racionalni uvahy jsou zapomenuty. Chopi se zbrani a stavaji se ghazii, nebezpecnymi a vnimavymi jako vztekli psi, tak je s nimi treba i zachazet..." Tohle nepsal zadny rus, tohle napsal W. S. Churchill "pribeh malakandskeho sboru" Britove to pochopili jiz v predminulem stoleti co na ne plati a dusledne to aplikovali. Vypalovani vesnic, zadne slitovani, zadni zajatci. Tuto knizku doporucuji precist vsem kdo se o danou problematiku trochu zajimaji.
0/0
8.2.2004 13:28

Raswan

Re:
Ono se stačí podívat kdo to byl Mohamed-epileptický bandita,který financoval svou bandu i své nové nábožensví skrze přepadávání měst a obchodních karavan.
0/0
8.2.2004 13:33

Raswan

Re:
"Mírumilovnost" islámu naznačuje už i to že se hned po smrti Mohameda začali hádat mezi sebou o nástupnictví a pohotově se vyvražďovat...Bohužel v tom vzájemném vyvražďování byli málo důslední
0/0
8.2.2004 13:34

Swen

Re:
na te knizce je zajimave to, ze ac byla napsana v r. 1897( je to Churchillova prvotina) je aktualni dodnes. Tamni kmeny a zpusob zivota se vubec nezmenil. Jedine co na ne platilo a plati je jit a spalit vesnici i s urodou. Je take zajime si cist jak tuto taktiku Churchill obhajoval.
0/0
8.2.2004 15:49

Montaigne

pro Jirku04
teď nevím, za které Čečence jsi mluvil, jestli za Basajeva a spol a nebo za ty, kteří šli k volbám a zvolili si své legální představitele, po kterých teď Basajev a spol. střílí
0/0
8.2.2004 12:33

pinkshadow

Re:
...dneska mi Kamil řekl, že když nebudu věnovat více času internetu na iDNES, tak to bude mít vážný dopad na náš vztah ...hmm...
0/0
8.2.2004 14:46

jirka04

Každý podobný útok je hrozná nespravedlnost
     Ten muž v saku s kravatou jemuž výbuch utrhl hlavu jel do úřadu. Chlapík z něhož zbyla jen roztrhaná brašna s nářadím měl namířeno opravit kapající kohoutek. Mrtvá žena s holčičkou spěchaly k lékaři. Holčičku bolelo bříško. Ta slečna jela místo do školy na své první rande. Ti a mnozí jiní, naprosto nevinní lidé udělali jen jednu chybu. Byli v nesprávný čas na nesprávném místě. I těm kteří přežili se změní život a od této chvíle bude směřovat uplně jiným směrem než dosud. A také jejich příbuzným a známým. A ptejme se proč? Udělali něco, mohou za něco? Ne!
     Právě proto jsou podobné atentáty tak zoufale nespravedlivé a proto také neospravedlnitelné. Žádná, sebevětší nepravedlnost na mně páchána mne neopravňuje přenášet mou bolest a neštěstí na jiné, nevinné lidi. V tu chvíli se z poškozeného pasuji do role škůdce nejméně špatného jako je ten můj.
     Čečenci a zde se mluví o čečenské stopě, nesmějí neštěstí svého národa přenášet na neštěstí prostých Rusů. Ti nemohou za politiku svých vůdců. Navíc spravedlivý boj proti ruské armádě degradují podobnými činy. A svět se pak díky obdobným teroristickým činům od Čečenska odvrací a řadí jej do jedné řady se skutečně teroristickými organizacemi!
0/0
7.2.2004 22:10

YFNA

Re:
tvuj prispevek se mi libi, ale... znas osobne nejakeho cecence? vis jak mysli, jake maji idealy? znas ten typ?
0/0
7.2.2004 22:18

jirka04

Re:
     Čečenci jsou malý kavkazký národ. V době rozpadu Sovětského svazu se pokusili uvolnit z Ruské federace. Rusové, kteří neradi, ale přece akceptovali rozpad SSSR, nebyli ochotni totéž trpět u Ruské federace, kam tento národ díky ruské imperiální politice patřil. Chápat lze oba postoje. Rusové tuto malinkou republiku strašlivě převálcovali a ničí ji doposud. Čečenci ze zoufalství páchají podobné atentáty což je pochopitelně degraduje v očích světové veřejnosti. Jejich postup nelze akceptovat! A to je to co jsem chtěl říci.
0/0
7.2.2004 22:33

GhorX

Re:
Mýlíte se. Čečna díky své vytrvalosti již jednou jistou nezávislost získala. Tato nezávislost skončila v okamžiku, kdy napadla sousední zemi (Ingušsko), aby ji připojila k sobě s cílem vytvořit jednotný islámský stát. Od tohoto okamžiku nemá jako útočník Čečna právo na nic.
0/0
7.2.2004 23:08

barbudo

Re:
A Čečna měla řádnou vládu a řádnou armádu a napadla cizí stát? Mimochodem nepamatujete si název autonomí dovětské republiky? 
0/0
7.2.2004 23:35

otakas

Re:
Milý příteli,každý terorismus je špatný,ale to nedošlo soudruhovi Putinovi,že násilí plodí zase jenom násilí,nedošlo....Rusové jsou bohužel národ násilníků...A,jak se jednou začne křesťan,katolík míchat do světa muslimů dopadne to zle.
0/0
8.2.2004 10:37

Kanadan

Re: otakas
Narod nasilniku? Kdy jsi trochu znal dejiny tak by jsi musel zjistit,ze vsechny valky proti Rusku se odehraly na uzemi Ruska.Cili,ze Rosove byli napadeni.
0/0
8.2.2004 14:08

dami

Re:
no, nejsem zadny znalec historie, ale presto me napada par valek kdy Rusko (SSSR) vystupuje jako agresor: 1939 - Polsko 1939 - Finsko 1940 - Litva 1940 - Lotyssko 1940 - Estonsko 1956 - Madarsko 1968 - Ceskoslovensko 1979 - Afganistan
0/0
8.2.2004 16:40

Kanadan

Re: dami
Najsem take znalcem historie ale vim,ze na Rusko napadali Tatari,Svedove,Francouzi,Nemci ale take Polaci.U Rusu se vyvinul pocit staleho ohrozeni ktery trva dodnes. Ty pripady o kterych se zminujes byla snaha oddalit potecniho nepritele od svych hranic.V Afganistanu videli prilezitost rozsirit svuj vliv na dalsi zemi.Videli,ze US rozsiruje svuj vliv nejenom ve svem sousedstvu tak mysleli asi tak: Kdyz to muze Amerika tak proc ne my.
0/0
8.2.2004 18:10

Kanadan

Re: jirka04
Chronologicky to bylo nasledovne.Po dlouhe dobe nepokoju tam ruska armada vtrhla s tanky a mela velke ztraty. Vojsko se castecne stahlo a zacalo vyjednavat s vysledkem, ze cecenci dostanou samostatnost a presidentem bude Maschadov.Ocekavalo se ze bude klid ale oni nedali pokoj.Meli sice vytycene hranice ale dal napadali loupezne prepady pres hranici,bralo rukojmi a tak dale.Rusko muselo jednat a byla tak zvana druha valko,tentokrat lepe organizovana a Maschadova s jeho lidmy zahnali do hor.Tam se stale skryvaji a s podporou cizich zemi a najmutych bojovniku pokracuji ve sve cinosti.
0/0
8.2.2004 13:52

YFNA

Re:
jde pouze a jenom o penize... podivejte se na mapu - na uzemi cecenska je jediny prusmyk, kterym se da bez vetsich problemu polozit ropovod od nalezist v kaspickem mori...
0/0
8.2.2004 17:07

PitBull.CZ

Re:
Sám bych to neřekl lépe. K tomu se nedá nic jiného dodat.
0/0
8.2.2004 10:30

slug

Kamikaze
Tak kdo to teda udělal? Putin tvrdí, že to byli čečenci, iDnes zas že to byli kamikaze. No to sem z toho...
0/0
7.2.2004 14:07

fleret

Re:
kamikaze (puv. jap.)-sebevrazedni dobrovolnici - odkud jsou nehraje roli,tedy to mohli byt cecenci.
0/0
7.2.2004 14:15

Kanadan

Re: fleret
To by si mohl kazdy sebevrah pomyslet, proc ja se treba upalovat,kduz se muzu nechat roztrhnout bombou a vzit sebou jeste par lidi. Tohle neni zadna sranda.
0/0
7.2.2004 14:23

fleret

Re:
ne,sranda to rozhodne neni.....i kdyz nekteri jsou skalopevne presvedceni,ze jim nic nehrozi..
0/0
7.2.2004 17:04

cport

to all
kamikaze nebo kamikadze? :-)
0/0
7.2.2004 17:36

Danďák

Re: MAJA
Toto psal Aleš Slabý, MAJA.
0/0
7.2.2004 13:36

Najdete na iDNES.cz