Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Sociální stát a děti

Náš sociální stát je postaven na principu solidarity bohatých s chudými.Bohužel patřím do skupiny "bohatých" (to slovo v uvozovkách, protože bohatá rozhodně nejsem - bydlíme v družstevním bytě po rodičích, máme tři roky staré auto tuzemské výroby, dovolenou trávíme většinou v ČR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

antibobo

Paní ing. chápu jen velmi málo
Mám 2 VŠ, 2 děti , auto 15 let staré, na dovolené jsme nebyli nikdy (ani v tuzemsku). Moje žena se stará o svou nehybnou matku a já jsem letos v lednu konečně dosáhl hrubého příjmu ve výši průměrného platu v Česku. Na vládu samozřejmě nadávám také, ale nejsem žádný chudák. A pro kus žvance a sociální výhody neopustím svou vlast. Nevím na co si paní Ing naříká.
0/0
9.2.2004 9:25

to je moje

Re: Ale to ne.
Proč dramaticky opouštět vlast? Stačí jít pracovat do zahraničí a daně platit tam, tak jak už to dnes dost lidí dělá.
0/0
10.2.2004 12:49

to je moje

Princip rovnosti a solidarity
Pincip rovnosti znamená v tomto státě odvádět stejné procento platu na zdravotní pojištění a progresivní zdanění příjmu. Divné, co? Bohatší mohou platit, tak ať jsou solidární a platí. Za každou korunu ve výplatě dám víc, než člověk s nižší kvalifikací nebo nižším platem. Dám mnohem víc, než nějaký sociální případ. Za tu korunu potom dostanu úplně totéž, co on. Spravedlnost po komunisticku a sociálnědemokraticku u nás jenom kvete. Také mám spády jít pravovat jinam.
0/0
9.2.2004 8:09

Evilman

Jasně!!
Mě taky nebaví být s každým solidární.
Po státu nechci nic, kromě toho aby mě garantoval výkon justice. Vše ostatní je komerčně zajistitelné.
Ano, umím si představit, že bych se svých příjmů - rozumněj ze svého potu a výsledků své práce odváděl část na důstojné žití těžce postižených. Ale živit statisíce lenochů s tulení nemocí po mě nikdo nemůže chtít..
To raději živím domorodce v off-shore zemi. Je to legální a navíc je to i morální.
Spiteful Evilman
Phinney Ave.North
Road Town, Tortola
British Virgin Islands
0/0
8.2.2004 22:46

VITA11

paní
paní má kliku,že nemá třeba dítě postižené,protože pak by si z našeho státu hodila mašli . Až bude hledat pro svoje první dítě školu a nebude se dařit ,protože to dítě je jen trochu jiné,taková bílá vrána .Tak pak si "může stěžovat",ale komu? Až okusí jaké to je mít "nadprůměrný "příjem ,platit za manželku zdrávko atd. ,nebrat jedinou dávku od státu a platit hypo,auto...dítěti platit školu ,pak ať dělá chytrou horákyni. Nexápu na co si paní ING stěžuje.
P.S. pozor na stížnosti na ministerstvu školství= automatický vyhazov ze školy.
0/0
6.2.2004 20:46

barbudo

Autorka opomněla uvést fungující vzor jiného modelu.
0/0
6.2.2004 14:40

Daňový soumar

Re:
Každý za svoje!
0/0
6.2.2004 16:05

barbudo

Re:
A ve které osvícené zemi jest tento model provozován?
0/0
6.2.2004 16:06

Evilman

Re:
A Vám by nebylo ze sebe samého na blití, kdybyste žil s vědomím, že se na někom přiživujete?
Spiteful Evilman
0/0
8.2.2004 22:49

barbudo

Re:
Mám pocit, že žijete v podivné pohádce. Vy se zjevně domníváte, že v naší společnosti platí socialistické pravidlo rozdělování hodnot - každému dle jeho zásluh. Domníváte se, že ten, kdo vykonává práci potřebnou a vykonává jí dobře a hodně, je následně hodně oceněn. Domníváte se též zjevně, že jediným možným oceněním jsou peníze. Pokud se dobře rozhlédnete, zjistíte, že nic z toho není pravda. Pokud jde o mne a mé zvracení, nedělejte si se mno starost. I kvůli mně zavedli termín maximální vyměřovací základ.
0/0
9.2.2004 10:47

Joab

Sociální stát?
Mezi sociálním státem a mafií vybírají výpalné za "ochranu", je rozdíl jen v naší možnosti ovlivnit volbu "kmotra" a protože kmotry jsme si zvolili pořádné, dobře nám tak. Svým dětem radím také, naučte se anglicky a vypadněte odsud.
0/0
6.2.2004 13:29

karoten

Re: To jste mě zklamal
K liberalismu patří národní hrdost a zápal, vlastenectví prostě. Kdo to teda má v ČR vylepshit?
0/0
6.2.2004 16:10

jardahorak

Re:
:-)))) Člověče, vy byste mě rozesmál. Národní hrdost? Zápal? Vlastenectví??? Odkud jste přišel??? Tohle chcete po kom??? Po generaci, která byla 40 let masírovaná komoušema??? Nebo po dnešní mladé generaci, která vidí, že ne ten, kdo je poctivý, ale ten, kdo krade, podvádí a lže, je považován za úspěšného??? Kdepak, počkejte si pár desítek let, snad se z tohohle srabu nějak vyhrabeme... :-/
0/0
6.2.2004 19:02

Najdete na iDNES.cz