Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Eurovolby mohou smést Špidlovu vládu

Druhý červnový víkend napoví mnohé o další budoucnosti české vlády. Na pátek 11. a sobotu 12. června totiž vyhlásil ve čtvrtek prezident Václav Klaus volby do Evropského parlamentu. I když Češi budou volit poprvé v historii své zástupce do Evropské unie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Montaigne

Takové mám nejraději
jako např. ten 13. dalajláma, či jak se ten šašek pode mnou jmenuje. Dosud se nenaučil slepit dohromady pár českých vět, ale problém všem vynadat nemá.   Poslyš, Gigante, jestli máš mindráky se svojí mentalitou, či národní příslušností, pak máš dvě možnosti, buď se přestěhovat tam, kam podle svého mínění patříš a nebo navštívít psychiatra. Já bych ti spíše doporučil tu druhou alternativu.  
0/0
8.2.2004 11:52

Dali13

Nevím
kam se hrabeme?se svojí národní mentalitou patříme spíš na Balkán.Vládu máme takovou jakou jsme si zvolili.To,že astmatik Venda zblbnul celej národ,že patříme do Evropy je k smíchu,možná jsme někdy patřili protože jsme měli úplně jinou morálku a byli jsme hrdej národ v současné době patříme opravdu na ten Balkán protože nám nezůstalo nic s toho co jsme kdysi byli a znamenali.Těch čtyřicet let nám dalo hodně zabrat a je to na nás vidět.Je to vidět i na úrovni příspěvků,urážky vulgarita v tom jsme světová třída.A vlastně proč by jsme byli jiní když nám politici každý den předvádějí jak to máme dělat.
0/0
6.2.2004 12:56

Kleki Petra

Re:
V každé zemi je většina lidí inteligence průměrné až podprůměrné, EU nevyjímaje. Globální závěry bych z toho nevyvozoval. Záleží jen na tom, jaké procento hlupáků se dostane na net a v jaké diskusi. Já osobně se sice občas dopouštím zlehčování, nikoli však urážek. Takové příspěvky mne rovněž nutí bojovat s pocitem marnosti. Do EU nechci, zejména za pro nás sjednaných podmínek. V budoucnost tohoto dřevokocoura nevěřím a naopak si myslím, že na účasti proděláme. Co naplat, jsem bohužel příslušníkem jen 1/5 obyvatelstva podobného názoru, nevyvodím z toho však, že všichni ostatní nepřemýšlejí, vyvodím z toho jen to, že mnozí z ostatních nepřemýšlejí. Zobecňovat a zahrnout do jednoho pytle celý národ je lákavé, ale nepřesné.
0/0
6.2.2004 13:06

Joab

Re:
Náš problém není ani tak inteligence jako závist. Sice platí, že nikdo nepomůže chudým zničením bohatých, ale u nás platí, že než by měl soused víc, ať radši máme oba stejný ho…
0/0
6.2.2004 13:50

Kleki Petra

Re:
Ano, mnou na jiných místech několikrát uváděný příklad se sousedovou kozou, jistě to znáš. Nepřejeme si taky takovou kozu, jako soused, to je moc práce. Přejeme si, aby mu chcípla. Ale ani tohle není všeobecně platný princip uvažování všech, jen (bohužel) většiny.
0/0
6.2.2004 13:54

Joab

Re:
Možná ani né většiny (začínám být optimista nebo senilním), ale určitě většiny těch, co přijdou volit.
0/0
6.2.2004 14:15

Dali13

Re: Pravda
To beru a souhlasím
0/0
6.2.2004 14:06

Katoda

Re: Nvím
V souznění s klasikem se mi chce zvolat. Jsme jedné krve, ty i já !
0/0
6.2.2004 13:23

Helene

Re:
Nerudu na tebe! K nebi své zdvihni oči!  Já bych to s naším národem tak černě neviděla. V USA jsou na tom hůř.
0/0
6.2.2004 13:53

Joab

Re:
Kde jsou na tom hůř se pozná podle toho jak lidi "hlasujou nohama". Pořád víc Čechů táhne do USA i na práci na černo než američanů k nám (o těch nevím). Pro nás "hlasujou"  hlavně Ukrajinci. (Nevím proč opouští  tu zaslíbenou zemi, kde zítra již znamená včera?) 
0/0
6.2.2004 16:30

frantaklika

Re: Předevčírem
...to je ale blbý slovo.
0/0
7.2.2004 14:12

Destroyer7

Re:
Myslím, že ona vulgarita vyplývá z frustrace nás, kteří si uvědomujeme, že proti zvěrstvům, která páše tato vláda nemůžeme zakročit. O volbách bude jednak pozdě a jednak není nikde jistota, že se nenajde dostatek naivních idealistů, kteří opět sednou na lep socialistickým medovým lžím.
Jsme tedy zahnáni do kouta a tak jen štěkáme, neboť nám nic jiného nezbývá.
0/0
6.2.2004 13:53

mrskut

Poučení z historie
My Češi jsme před staletími měli takovou pěknou tradici. Jmenovala se defenestrace. Zdá se, že jsme na ni poněkud pozapomněli.
0/0
6.2.2004 12:18

_Sandstorm_

Bacha na lůzu
Předpovědi sice vyznívají dobře pro pravici, ale mám strach z masívní kampaně levičáků před volbami. Aby nakonec lůza s vidinou předvolebního guláše a slibů nereálných dotací z EU nevtrhla do volebních místností a nezamíchala kartami.
 
A volby do Evropského parlamentu nemají význam jen ohledně těch 24 křesel (nebo kolik jich je), ale budou mít i významný vnitropolitický dopad. Třeba bude Velký Regulátor odstaven is celou svou kohortou sociálních inženýrů (spíš sabotérů).
0/0
6.2.2004 11:35

kodlik

Berme každé další volby jako pomstu-Špidlově panoptiku!!!
Už jen pro tu naději, že by vláda Špidlových banditů mohla padnout, stojí zato jít volit!
0/0
6.2.2004 10:44

emdy

"špidlánistán"
Myslím, že je čas poslat tuto vládu do háje. Nejlepší příležitostí pro to bude tento multi-volební rok.
Apeluji na všechny rozumné jedince,  aby již nikdy nevolili socialisty a= komunisty. V opačném případě můžeme očekávat útěk  rozumných lidí do zahraničí z toho "špidlánistánu".
0/0
6.2.2004 10:08

XX007

Vladni kandidati jsou slabi
Pokud me budou zastupovat v EU-parlamentu Remek a Sladek, budu spokojenej. Remek je schopny clovek, kosmonaut. V EU parlamentu bude jeden z nejinteligentnejsich a muze pomoci EU s budovanim dulezitych dobrych vztahu s nasimi slovanskymi bratry v Rusku. Sladek se nikdy nebal mluvit napr. o cikanskych otazkach, svuj nazor neohejbal podle nazoru pseudohumanistu. Nejlepsi je, ze ty pokrytecky zahranicni pseudohumanisti nas za cigany strasne kritizovali, ale pak se strasne branili (a brani) jejich imigraci. Sladek je potreba, zvlast kdyz Sudetaci zacinaji zkouset, co si nechame libit.
0/0
6.2.2004 9:45

sisko1

Podpořme kandidáty vládní koalice !!!
Kandidáti ČSSD , KDU-ČSL a US -DEU jsou jedinou zárukou , že naše země bude v EU zastupována kvalitně a zodpovědně . Nenechme Evropský parlament Modrým ptákům , kteří poté ,co vytunelovali naší republiku ,chtějí tunelovat i evropské fondy a dotace !! Řekněme ve volbách jasné NE ODS !!!
0/0
6.2.2004 9:31

Kleki Petra

Re:
Ale no tak, Stando, vymysli už něco nového. Třeba pak dostaneš nějakou dotaci na léčení.
0/0
6.2.2004 9:35

Smileface

Re:
Zejmena pokud ODS zbroji proti unii.Nejvice se mi libi pon Zahradil,kdyz říka na otazku jestli je pro EU tak odpoví: "Ano,my jsme pro unii,ale ...  (Nyni nasleduje nakolikaminutovy proslov orientovany na kritiku EU a nektere jeji cleny) ... ".Co zbyde z českých hlasu pro ODS?Jedině to,že pan Zahradil bude chodit po EP a hledat nějaké euroskeptiky,aby spolu vrátili EU jak sám řekl do jejího nejlepšího odbodí(tedy pouhé zony volného obchodu),což se mu samozřejmě nepodaří,tudíž budou hlasy pro ODS zbytečné.
0/0
6.2.2004 9:37

joexit

Re:
Upřímně řečeno lepší euroskeptik, který bude nahlas vyjadřovat svůj názor, než člen vládní koalice, který se tam před všemi posadí na pr..l a všechno odhlasuje!!!!
0/0
6.2.2004 9:42

Smileface

Re:
Jestli máte stejné "extrémní" názory na budoucnost EU jako pan Zahradil,můžete se spolu o tuto malou revoluci pokusit
0/0
6.2.2004 9:45

Joab

Re:
Tahle řízená integrace Evropy shora povede, buď  k vytvoření nedemoratické autokracie, aby se tento umělý konglomerát udržel pohromadě, s vyhlídkou na přechod k totalitě typu bývalá Jugoslávie, nebo k renesanci nacionalismu jaký byl např. v Rakousk-Uhersku před rozpadem (proč by jsme měli mít v EU lepší vztahy s Němci, když jsme je po staletí nedokázali mít?) a následně k rozpadu EU. Totalita nebo revoluce, jiné vyhlídky nevidím.
0/0
6.2.2004 10:05

Smileface

Re:
EU je hlavně celek který má uspět v mezinárodním ekonomickém měřítku(například ekonomická opratření a sankce jako protiopatření atd.),nabídnout široký otevřený trh z velkými možnostmi,zajistit silnou a významnou měnu,navíc do něj patří státy které sdílí základí křesťanské kořeny(narozdíl např. od Japonska) a sociální cítění(narozdíl např. od USA) a mají hodně společného.Navíc samotný projekt EU zabránil konfliktům mezi mocnostmi.Prostě je to podle mě dobrý projekt který chce (proamerická)ODS degradovat.
0/0
6.2.2004 10:15

Joab

Re:
Kéž bys měl pravdu. Já si myslí, že právě na to tzv. sociální cítění dojedeme. Proč by totiž ti co, co jsou schopní měli doplácet na ostatní. V přírodě přežívají jen ti nejschopnější a stejná konkurnce se vytváří mezi státy. Pokud EU vysokým zdaněním schopných bude řešit tzv. sociální cítění, pak nejschopnější budou odcházet třeba do USA, jak se to děje a EU bude vytyčovat plán typu "doženeme a předeženeme" a skončí jak "věčný" SSSR. Tyhle umělé konglomeráty nemají šanci.
0/0
6.2.2004 11:09

mukr

Re:
co je to za kecy. Ochraná opatření vedou k degeneraci těch, kteří jsou chráněni, jedině volný obchod a minimální přerozdělování nás požene kupředu. EU se začíná blížit komunimu! Žádné dotace pro zemědělce, snížení daní uvolnění obchodu a volný pohyb pracovních sil je jedinou možnou cestou jak konkurovat, jinak se tu budeme plácat v blátě jako retardovaná prasátka!
0/0
6.2.2004 11:10

Smileface

Re:
Příklad USA uvalí cla na druh zboží a EU uvalí cla na jiné zboží jako PROTIOPATŘENÍ,už to chápeš?No pánové,pánové,opravdu nevím co s váma.Jediná vaše možnost je odstěhovat se od USA i když tam je též tzv. regulované nájemné,takze vase jedina moznost je Hong-Kong,ktery byl ale vlastně přidružen k Číně,tak nevím co s váma?
0/0
6.2.2004 11:56

Joab

Re:
Pokud nevidíš, že EU se díky tzv.sociální politice žene do problémů, nevadí ekonomika je neúprosná a čas prověří. Vždyť na tom je založen Darwinismus, že přežívají jen nejschopnější a myslíš, že lidé mají výjimku z přírodních zákonů?
0/0
6.2.2004 12:14

Smileface

Re:
A jsou lidi stejní jako ostatní zvířata?
0/0
6.2.2004 12:29

Joab

Re:
Těžko říct, nejsem biolog. Nevím, že by u zvířat pozorovali ve vlastním druhu úmyslné a plnovité vybíjení na jedné straně a keci o morálce na druhé straně. V tom se asi nejvíc lišíme. Jestli je to vyšší stupeň neumím posoudit.
0/0
6.2.2004 13:24

mukr

Re:
Nejsem fanda USA, ale když se budou provozovat ochranářská opatření, pak nic nepovede firmy k inovacím a hledání úspor a ve finále to zacvakne běžný občan, který bude nakupovat výrobky. Vzpomeňte jak to vypadalo, když jsme byli za železnou oponou. Např. Škodovka za totáče zaostávala, protože nebyl volný trh a jedinou inovací, kterou za patnáct let udělali bylo to, že změnili kliky u dveří a vyměnili reflektory, jinak pořád stejnej šunt. Prostě i když to není fér, tak to že uděláte protitah nepomůže nikomu, akorát tedy vlastníkům firem, protože si na tom namlátí kapsy a od toho tady stát není.
Prostě a jednoduše volná výměna zboží vede k trvalému pokroku a ne ke stagnaci a degeneraci.
Ve finále tyto opatření smlsne běžný občan, kterému je vcelku fuk, že je mají ochranářské clo na dovoz oceli, když EU udělá ochranářské opatření třeba na dovoz aut a zvýší tak cenu auta třeba o 40%. Za takové akce pěkně děkuji. Tyto hnusné loby by se neměli provádět.
0/0
6.2.2004 12:22

kouc

Re: PROČ
PROČ JE LEPŠÍ VE VŠEM SOUHLASIT,NEŽ PROSAZOVAT SVŮJ NÁZOR?NEROZUMÍM.
0/0
6.2.2004 11:12

Smileface

Re:
Nikdo neříká se vším souhlasit,jen říkám že euroskeptický názor ODS je v EP téměř vyjímkou a ODS ty své "extrémní" názory nemá šanci obhájit a najít pro ně spojence,jen nám tam udělá ostudu.
0/0
6.2.2004 11:58

Kleki Petra

Re:
Nezaregistroval jsem zrovna abnormální vstřícnost a odevzdanost z britských ostrovů... Kromě toho, pokud mám odůvodněně skeptický názor a nebudu ho zveřejňovat z obavy, abych neudělal ostudu, nemám co dělat v politice ani v jakékoli diskusi, pak je má účast jen na papíře a fakticky zbytečná.
0/0
6.2.2004 12:16

Smileface

Re:
Stačí se podívat na silné strany v EP a zjístit si jejich názory na integraci a pochopíte o čem mluvím.
0/0
6.2.2004 12:28

Kleki Petra

Re:
Postrádám souvislost s prezentací vlastního názoru. A to, že nejsilnější frakcí jsou křesťanské strany pokládám za dosti nešťasnou skutečnost.
0/0
6.2.2004 12:34

Smileface

Re:
Krestanska strana a socialisticka strana,obě proevropské.Volíte snad také podle toho jestli má ta či ona strana šanci své názory prosadit,ne? Proto většina nevolí v normálních volbách neparlamentní strany,ne? BTW uz koncim,jdu na DOVIS CUP :-)
0/0
6.2.2004 12:37

Kleki Petra

Re:
Tenis je fajn. I když tohle není odpověď.
0/0
6.2.2004 12:59

Englishman

Re:
Bez ohledu na konkrétní případ Zahradila a EU sbad každý trochu inteligentní člověk na otázku, zda je či není pro něco, musí odpovědět ano (nebo neú, ALE. V reálném světě není nic černobílé.
0/0
6.2.2004 10:06

Smileface

Re:
viz reakce výše
0/0
6.2.2004 10:16

mukr

Re:
I když není mým favoritem (jako osobnost), pak právě pro jeho názory týkající se EU budu volit ODS!!!!!!!!!!!!!
O kdo není blbej, tak udělá to samé, jinak budeme pro změnu vazaly západní Evropy.
0/0
6.2.2004 11:06

Smileface

Re:
pozor na to !!! Euroskepse rozhodne neznamena lepsi postaveni v EU,to si nezamenujte.Spíše horsi,protoze pro svou myslenky budete napric EP hledat tezko spojence
0/0
6.2.2004 12:00

mukr

Re:
Nechci lepsi postaveni v EU, chci volny obchod a ne poslouchat co bychom meli, v cem se musime zlepsit. To snad vime sami a nepotrebujeme zadnej buzer. Nepotřebuju aby někdo říkal kolik budeme a nebudeme platit zemědělcům, za jak dlouho se musí spotřebovat žrádlov hospodě atd. atd. Pokud bude EU centralizovat, tak to bude hodně špatné. Musí to být hospodářské společenství a nikoliv stát s jednotnou politikou. To je naprosto nemožné, protože co stát, to jiný národ, jiná kultura. V USA je to o něčem jiném, tak jsou všichni Američané, ale tady jsme Češi, Němci, Francouzi, Angličané..... .
Nelze tedy dosáhnout nějaké federalizace, můžeme dosáhnout pouze hospodářské integrace formou volného obchodu a plného využití komparativních výhod.
0/0
6.2.2004 12:27

Smileface

Re:
EU ale má nějaká pravidla a za svou historii už někam došla.Lidé ze zemí Německo,Francie,Belgie,Česko se sbližují a jejich myšlenky také,například v názoru na válku v Iráku byla většina evropanů proti bez ohledu z jakého státu pocházeli,jen vlády to udělely jinak než chtěli lidé.EU není jen zóna volného obchodu.BTW už nebudu odpovídat,protože musím končit,jdu na DAVIS CUP.
0/0
6.2.2004 12:34

mukr

Re:
A ještě něco. Pokud se najde někdo a já věřím, že to dlouho trvat nebude, kdo trochu rozdmíchá oheň pod kotlem v Německu  u dalších tahounů hospodářství EU, že bez EU jako takové se obejdou a že je to vlastně stojí hrozné peníze, tak brzy nebude žádná EU, resp. bude ale zbudou tam jen Loseři a nebude z toho plynout žádný zisk. Musime si uvědomit jednu věc. Nyní jsme v plusu co se týče prostředků z fondů EU, ale někdo to bude muset zaplatit, takže to budeme my.
0/0
6.2.2004 12:35

Joab

Re:
Jestli někdo „vytuneloval“ tuhle republiku, je mi šuma fuk, protože moje nikdy nebyla. Ale, to že tahle sebranka tuneluje moje kapsy, už mi šuma fuk není, a proto je nikdy volit nebudu.
0/0
6.2.2004 9:42

mukr

Re:
Tak jest. Já bych si na to stejně nešáhnul, takže ať si vzali co vzali, nechť si to nechají,
0/0
6.2.2004 11:13

joexit

Re:
Prosim tě, napiš nám jakou funkci v ČSSD zastáváš??? Sleduju Tvoje příspěvky na IDNES a můžu si tady u počítače nevěřícně ukroutit hlavu.
0/0
6.2.2004 9:44

Blackshield

Re:
To nemůžeš říct spoluchovancům během procházky? Zbytečně je vyčerpáváš čtením...
0/0
6.2.2004 10:54

kouc

Re: PODPORA
SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE UŽ JEDNOU OBELHALA 30% NÁRODA.PROTO JI MŮŽE VOLIT JEN ČLOVĚK S KRÁTKOU PAMĚTÍ.JEN BLBEC SE DVAKRÁT SPÁLÍ. VOLTE VŠECHNY STRANY MIMO SOC.DEM A KSČM.I DOLLY BUSTER JE LEPŠÍ ŘEŠENÍ NEŽ TYTO STRANY.KAŽDÉ DALŠÍ VOLBY  JSOU VOLBY PROTI ČSSD
0/0
6.2.2004 11:10

Najdete na iDNES.cz