Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ochrana Havla v cizině je dražší

Výdaje na ochranu exprezidenta Václava Havla při jeho zahraničních cestách jsou vyšší, než kolik celkově stálo střežení jeho nástupce Václava Klause. Důvod je jasný: Havel strávil v cizině v uplynulém roce podstatně více týdnů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

alena.alena

já vůbec nechápu
proč hoi má vlastně někdo chránit. Žádnou moc nemá, není žádný politický představitel, co si dělá v soukromé m čase je jeho věc....potřebujete vy snad ochranku, když někam jedete?? A doma má dva boxery!
0/0
6.2.2004 12:18

Sudajev

IMO
Do záchodové mísy s havlem a dlouze spláchnout.
0/0
6.2.2004 11:41

Montaigne

pro zab1
Poslyš arogantní smrkáči, v tom, co pamatuji, bych tě nejpravděpodobněji strčil do kapsy i s tvým nevlastním tatínkem, a jestli ti unikla realita, tak bordelsrdce nad Hradem už zaplaťbůh zhaslo a prezidentem je Klaus, takže ochranku mu přepočítáváš ve srovnání se soukromníkem Veškrnou naprosto zbytečně. Co se týče vizí, lidé mohli porovnat ty Veškrnovy prezidentské s jeho praktickým chováním. No nic, tobě to v tom fofru uniklo, stává se
0/0
6.2.2004 11:07

zab1

Re:
Tak jo, poslyš, ty slušňáku starej,kdo je tu arogantní je myslím jasný. Podle toho jak píšeš to vypadá, že s tvým stářím to není tak žhavý. Takže ti tykám.Jsi na to asi zvyklý. Jestli má exprezident na zahraniční cesty ochranku nebo ne , s tím ty nic neuděláš i kdyby ses stavěl na hlavu. On si ji nevymyslel a má na ni nárok. Mě osobně je to úplně fuk. Až opustí úřad Klaus, bude mi to jedno zas, na rozdíl od tebe,že? Svoje vize mi radši nepopisuj
0/0
6.2.2004 12:11

Eldrb

Re:
Zabe,Zabe..nějak se zamotáváš.Nevím jestli má bývalý president České republiky nárok na ochranku jako soukromá osoba.O tomto zákoně nic nevím.Podle mne je to úsluha vládnoucí kliky za : "zásluhy o výstavbu čtyř-tří-dvou koalice a celkové nynější koalice,jakožto představitele nového politického stylu " ,prostě vize "nepolitické politiky ".Termínu,který může vymyslet jen a jen Veškrna; sorry Havel. Ostatně vůbec nechápu to,že je v zahraničí chráněn,když je všemi uznáván a ctěn,jak píšeš. Klause dle tebe nemá nikdo rád,a je to současný president,čili tam je to jasné. Nebo snad né ? Jinak k tomu stavění na hlavu a že je ti to jedno...takovéhle lidi jako jsi ty,potřebuje Špidla a vy potřebujete Špidlu. Že ty budeš státní úředník ? Za chvíli máš padla,snad si to stihneš přečíst. Doma určitě net nemáš,to bys ho musel platit ze svého.Viď ?
0/0
6.2.2004 13:19

Montaigne

Re:
já bych ho podle tónu šacoval na pana učitele, kterej je zvyklej rovnat děti a kterej si o přestávce skákne k počítači na Internet
0/0
6.2.2004 13:23

Eldrb

Re:
Proboha,učitel ? No to jsou v podstatě také státní zaměstnanci.Ale to asi né,to bude nějaký přiblblo ze "samosprávy ", nebo spíš z Úřadu práce nebo Sociálky,čili Škromachův rezort.Tam jsou opravdoví exoti,včetně svého ministra.A i Špidliče,ten jim velel před "prasátkem ". Tam to chce čistku a to důkladnou. Živnostník to určitě nebude. A sleduj,už se nehlásí : prostě padla.
0/0
6.2.2004 13:57

Montaigne

Re:
myslíš, ale blbě, se soplákem jsi přišel najsamprv ty. Nanominoval ses tady kdovíproč do role staršiny, ale opět ti uniklo, že s Havlovou ochrankou dělat nic nehodlám...  H - vize jsi už podpořil, naštěstí už skončily stejně jako H - systém
0/0
6.2.2004 13:21

admiral_Atvar

havel...
je nutno si polozit otazku, CO je to zlocinec havel.
je to snad hrdinny disident, upici v temnem zalari za nas vsechny ? NE ! je to rozvratnik, saboter a exponent vatikanske kliky, ktera citi, ze se blizi konec a tak kolem sebe kope jako dodelavajici kobyla ! nasazuje ruzne havly na vysoka mista, maskujic to jejich tzv. "liberalismem" a vstricnym vztahem k "reformovanemu" krestanstvi ! ale prohledneme temne reje proticivilisacniho prelatstva ! jaci jsou kamaradickove otyleho zrzaveho chrchlouna ? knezi a jejich prisluhovaci, popr mladi sebevedomi, avsak sebemrskacsti liberalni floutci jako je mejstrik nebo leprechaun ! churavy pokladac vencu se po hospodach nad pullitrem namisto prace venoval ozraleckym recem s predstaviteli kleru na nastoleni nove diktatury, ktera se blizi a kterou chysta vatikan ! jaky je ukol ruznych tech haliku, kohaku, vlku a jinych degeneratu ?
jako symbol pohrdani nechal hrad zprznit paintelektualy a radoby rokokovymi pseudoumelci vedenymi dekadentem Sipkem !
vzpomenme i minulosti havla, plne styku s osobami prace se stiticimi, s vlasatymi asocialy, neb jak jinak nazvat ty ruzne rumly a pitharty, kteri dnes, ac porazeni vuli lidu se zdrahaji odejit od koryta ?
NE HAVLOVI ! NE CIRKVI ! NE porevolucne-hradnim pahodnotam ! NE NEOLIBERALISMU !
0/0
6.2.2004 10:16

zab1

Re:
Je nutno si polozit otázku,CO jste vy? Jestli je to míněno jako fór, tak dobrý. Jestli ne, tak může jít i pan Dolejší se svou "Analýzou" do kelu,protože s teorií, že změnu režimu zařídil a Havla dosadil Vatikán ho suverénně přebíjíte.
0/0
6.2.2004 10:28

Montaigne

Re:
Lituji, klidně mě zab , ale ta Dolejšího analýza se už dnes, po 14 letech, píše bez uvozovek
0/0
6.2.2004 10:56

Montaigne

Re:
a naopak v uvozovkách se píše revoluce
0/0
6.2.2004 11:09

2hxeSH

Jo, titulek
Ten je zoufale tendencni, samozrejme. Co byste taky mohli cekat od manipulativni JFH, zejo.
0/0
6.2.2004 9:41

2hxeSH

Proc OCHRANA?
Kdo by mohl chtit ublizit tak vseobecne vazenemu a UZNAVANEMU, i kdyz senilnimu LASKYPLNIKOVI? Ani vlci smecka, ktera jej zkorumpovala, k tomu nema nejmensi duvod.
0/0
6.2.2004 9:37

xaeris

???
Opravdu moloděc.Na normální občany bez zábran vypouštěl vrahouny, s Chalupovou omilostňoval jednoho grázla za druhým, ale sám se přitom schovává za hradbou goril.Něco shnilého na tom člověku................
0/0
6.2.2004 9:18

Koaraeeel

Dáša
vy hloupí,nechápete, že Havla musíme hlídat,jinak by nám mohl být ukradený.Takové zásluhy a taková dramata.Věc má ještě druhou stránku, jestli toho příčinou není Dáša, nechci ani domysliti ,kdyby došlo k pokusu o její zcizení. Stále budeme čekat až pravda a láska  zvítězí nad lží a nenávistí.
0/0
6.2.2004 9:15

Montaigne

Už je to tady zas
neverending story o Veškrnovi, němečtí majitelé MFDnes nemohou zřejmě Veškrnovi zapomenout nehynoucí zásluhy o sudetské Němce
0/0
6.2.2004 7:57

zab1

Re:
Setrvačnost trochu ne? Tohle je oda na Klause, jestli jste to vubec četl. Přemýšlím, co je to za lidi, kteří na tuctový článek reagují pliváním, urážkami a přáním ať Havel chcípne. Že by bolševici vystrkolvali růžky, nebo mladý sopláci, kteří pamatují možná tak rok 94? Závist?Zášť?Jestli se vám ubožáci zamindrákovaný alespoň na chvilku ulevilo, tak je dobře, že Havel ještě je. V týhle zemi je tolik problémů, které se mě dotýkají, že jeden člověk dělající ochranu na zahraničních cestách exprezidenta mě vůbec netlačí. A samozřejmě je to účelově napsané.S Klausem jsou minimálně dva ochránci denně, nejen na zahraničních cestách, takže náklady na ně jsou větší. Já to ale chápu a nevadí mi to.  Otázkou je, co nám v té cizině je Klaus platný, když ho na rozdíl od Havla nikdo nepřijme.Povedlo se mu to u hlavy státu pouze jednou, pokud je mi známo. Aspoň že ho poslouchají  světoví ekonomové v Davosu. Možná by bylo lepší a pro ně levnější přijet se podívat k nám, jak vypadá přechod ke kapitalismu v praxi a výsledky jeho ministerských a premiérských vizí.No nic.
0/0
6.2.2004 8:50

Kleki Petra

Re:
No, co dodat. Zasmál jsem se. Nevím, co má společného "óda na Klause" s bolševiky, pokud vím, tak největší podporu měl Havel vždy na levé straně politického spektra (kam komunisti nepatří, neb jsou extrémisty). Má paměť sahá skutečně mnohem dál, než k roku 1994, ale i kdyby to bylo jen k tomuto roku, bohatě by to stačilo k tomu, abych Havlovi upřel existenci jakéhokoli realismu v myšlení i konání. Je mi jedno, jestli jeho výjezdy do zahraničí stojí více, než výjezdy Klause. Hlavně že už nemá oficiální pozici, která by mu umožňovala šíření "blbé nálady" pokaždé, když je mu cokoli proti srsti, čti proti jeho nebetyčně naivnímu vnímání reality.
0/0
6.2.2004 9:00

zab1

Re:
Článek s bolševiky moc společného nemá.  Je o tom, jak je Klaus oproti Havlovi i dnes skromnější(?).Já psal o komentářích ke článku. S tou levicovou podporou nějak nevím, protože ODS jako pravicová strana buhužel praktikovala levicovější politiku, než ČSSD. Vždy o tom pouze kecají a když jsou u moci,zmůžou se tak maximálně na záchranné balíčky. To mi to s tím škatulkováním nějak nevychází. Kdybych s Havlem nesouhlasil v ničem, tak jeho označení nálady ve společnosti  blbou mi jako naivní vnímání reality nepřipadá, spíš naopak. Nebo vy myslíte, že je dobrá, nebo výborná? Leda byste psal z ciziny.
0/0
6.2.2004 10:04

Kleki Petra

Re:
Píšu z české kotliny a náladu mám dobrou. Spousta mých přátel rovněž, i když to nijak nesouvisí s politikou naší vlády, ale jen a jen s jejich schopnostmi se vypořádat s klacky házenými pod nohy. Havlův termín "blbá nálada" mohl potěšit jen ty, kteří pokládají jakýkoli projev úspěšnosti za odsouzeníhodný a hledí na něj s podezřením. Vystoupil s ním navíc v době, kdy rozhodně nebyl čas na přilévání oleje do ohně. V tom byl ovšem tento Václav nenapodobitelný, jeho schopnost mýlit se v hodnocení čehokoli a střelba mimo terč, vyšperkovaná mnoha značně nesrozumitelnými filosofickými úvahami, by stála za pečlivou analýzu a následné vydání učebnice s názvem "Vliv omílání nesmyslů na náladu společnosti". Jsem rád, že je již jen soukromou osobou a nevadí mi, jaká část mých daní je použita na ochranu tohoto exotického rozumprda.
0/0
6.2.2004 10:12

zab1

Re:
Máte-li dobrou náladu, přeji vám to a gratuluji. Ale jelikož předpokládám, že nejste společnost, svůj názor si ponechám. Možná byste měl na pár chvil opustit své úspěšné přátele a zajít mezi lidi do hospody, prodejen,na zastávky autobusů, do čekárny k lékaři a poslechnout si, jaká že to nálada u zbytku společnosti, kromě té vaší,je. Nezdůvodňuji, neobdivuji, pouze konstatuji.
0/0
6.2.2004 10:58

Montaigne

Re:
skvělé doporučení, nefungoval jsi jako Veškrnův poradce? Právě tohle jsi mu měl doporučit, zajímat se o problémy obyčejných lidí, nikoliv o společnost herců, zpěváků, princů, králů a... kámošů z mokré čtvrti.
0/0
6.2.2004 11:11

Kleki Petra

Re:
Ale no tak, nežiju ve vzduchoprázdnu, neboť se nezabývám politikou. Nikomu neupírám právo na jeho vlastní názor a přátele mám mezi lidmi reprezentujícími skutečně rozsáhlé spektrum společnosti, invalidním důchodcem počínaje a předsedou představenstva významné české akciovky konče. Přesto neměním nic na tom, co jsem napsal. Také jen konstatuji a hlavně nepřeceňuji vliv Havla a Klause na společnost jako celek, jakkoli to může nahoře vypadat trochu jinak. Jen mne dráždí neustálé tatíčkování ve vztahu k našemu bývalému prezidentovi, kterého je snad zapovězeno i zbavovat prachu a pavučin.
0/0
6.2.2004 11:13

DedecekHribecek

Re:
Tomu se říká správný člen Havlova fan klubu. Nejaký troubelín napíše odivné bláboly na Havla a vy reagujete Klausem. Ono když docházejí argumenty tak se hodí vše. Spíše mne překvapilo, že nepoužijete křiklavější příklad. Tady se hovoří o rozhazování a v tom jednoznačně vede Havel. Měl by jste místo Klauze použít většího utráceče. Asi si myslíte, že když Vláda rozhazuje a utahuje daně tak proč by nemohl také Havel. Přeci jenom ten Klaus nějakou korunu ušetřil nákupem českých vozů. Proč by tedy Havel nemohl méně cestovat. Navíc jeho cesty jsou doprovázeny mnohdy rychlým zdravotním návratem. Neprospělo by jeho zdraví a státní kase klid a pobyt u moře?
0/0
6.2.2004 12:21

fleret

pomer setrvacnych problemu
ktere ma tato republika a jdou zretelne za panem Havlem k jeho tzv. zasluham,je vyrazne v jeho neprospech.Ucel zahranicnich cest penzisty Havla me unika.Jedine ze by nazorne predvadel,jak budou nasi penziste jezdit k mori do Potugaslska,jak bylo inzerovano v jednom "vydarenem" sotu pred vstupem do EU,vcetne reklamy na idnes.......
0/0
6.2.2004 2:34

juton

Vy jte normální ubožáci,
ochranku má Havel, ochranku bude mít i Klaus, ochranku budou mít i další exprezidenti. Já na tom nevidím nic mimořádného. Tyhlety níže uvedené kecy jsou tou pravou ukázkou pozůstatků bolševického myšlení.
0/0
6.2.2004 1:27

YFNA

Re: nebudem se tady bavit o bolsevicich...
ja teda chapu, ze ochranku musi mit americti ex-prezidenti... koneckoncu byvali hlavou dost mocneho a svetovou politikou a ekonomikou manipulujiciho statu...
ovsem prezident v cechach je jenom smesna figurka majici nulova prava hybat cimkoliv... urednik, ktery ma dobre vypadat a dobre se chovat aby nedelal v zahranici ostudu...
0/0
6.2.2004 6:33

Eldrb

Re:
Po přečtení tvých několika příspěvků,a nejen na toto téma,mám za to že pravým bolševickým myšlením oplýváš ty a to vrchovatou měrou.Bohužel,je vás víc.Je to pozůstatek naprosté degradace lidské přirozenosti a svobody způsobené minulým systémem. Totalitní nomenklatůrou. V současné době nám tento systém vrací V. I. Špidla a jeho squadra.Ovšem nazývají to vzletně : Spravedlivý,sociální stát. A k tématu: Je normální to,aby pohltil více finančních prostředků na ochranu bývalý president než současný ? Nehledě na to,že Havel v zahraničí presentuje jen sám sebe ? I když je nám podsouváno že hájí zájmy ČR. Nikdy to tento člověk nedělal a dělat nebude.Tato vláda,se prezentovala změnou politického stylu za halasné podpory Veškrny,sorry Havla.Proto ta nadstadartní úsluha.Vše souvisí ze vším.
0/0
6.2.2004 7:21

DedecekHribecek

Re:
Pro mne je politika zaměstnání. Jestliže kdokoliv skončí v zaměstnání pak je to konec a nedostává nic maximálně nějaký superšéf má jednorázový zklatý padák. Nikdo z nás nedostane plat, peníze na kancelář, automobil ani ochranku.
Nejedná se o to, že Havel bude mít, ani to není v závist. Je to vytváření politických koryt a odrbávání daňových popatníků. Tito pánové to mohou odmítnout a platit si peníze vše ze svých úspor a k ochraně používat policii jako každý občan naší země.
Když Havel nastoupil a jezdil do zaměstnání ještě tramvají tak měl zajímavé myšlenky o negativním vlivu politiky na lidi ve smyslu užívání nadstandardních výhod. Zdá se mi, že na to velmi rychle zapoměl a stal se z něho přesně onen politik kterého tehdy kritizoval.
0/0
6.2.2004 7:54

Havirov Devils ! ! !

EU
 Stačí si porovnat co říkal Havel v roce 89 a co říká dnes. Jo moc mění lidi. Ale ohánět se rádoby humanismem a nevidět si do vlastní držky je dost cynické! SMRT HAVLOVI
0/0
6.2.2004 9:27

DedecekHribecek

Re:
To Vaše závěrečné provolání se mi nelíbí. Z Havla se stal tuctový politik který ani svoje politické názory prosazovat neumí. To ale není důvod proč mu přát něco takového. Bude mi stačit když se opravdu přestane tak nešťastně angažovat v našem politickém životě.
0/0
6.2.2004 11:22

Kleki Petra

Re:
 Tím bylo řečeno vše podstatné.
0/0
6.2.2004 11:24

svobodny obcan

Havle, plat si ochranku ze sveho
Proc maji danovi poplatnici platit ochranu BYVALEMU presidentovi ?
Uz aby ten Havel chcipnul, stoji nas zbytecne moc penez.
Asi to zni hnusne, co jsem napsal, ale ja toho nafoukaneho narsise, co se rad posloucha a pritom placa totalni kraviny, opravdu nemam rad.
           
0/0
6.2.2004 1:06

lom01

nechápu
Fakt nechápu, na co tenhle chcípak potřebuje ochranku. Jestli se cejtí ohroženej, tak ať si ochranku zaplatí ze svýho. Ale možná už ho naháněj Jugoši, za ty jeho kecy o humanitárním bombardování. Tak ať mu trošku potrhaj krovky, humanistovi jednomu intelektuálskýmu.  
0/0
6.2.2004 0:36

svobodny obcan

Re:
Presne
0/0
6.2.2004 1:02

k

Re: Přesně!
0/0
6.2.2004 7:13

Montaigne

Re:
no vidíš, ta asociace mě nenapadla, a je oprávněná, podobně na radost z humanitárního bombardování dojela ona švédská politička ....
0/0
6.2.2004 8:00

Dana Her.

0/0
6.2.2004 0:34

Nedobik

Re: DANUŠKA HERIANOVÁ JAKO VŽDY BEZ VLASTNÍHO NÁZORU
a opět nám předkládá jakýsi přiblblý článek. Inu je to slepice! dana@post.cz
0/0
6.2.2004 3:19

Blackshield

Proč
by proboha měl mít ochranku? Aby ho ve vile v Portugalsku neotravovali komáři??? Tfuj tfuj tfuj (=trojité odplivnutí)
0/0
6.2.2004 0:31

Byznysmeen

Ještě bych pochopil,
 že pan Havel potřebuje ochranku na Slovensku. Tam připravil spoustu lidí o práci ( likvidace zbrojního průmyslu). Ale jinak jsou to nesmyslně utracený peníze. Vždyť ho celý svět nezřízeně miluje a obdivuje.
0/0
6.2.2004 0:24

Najdete na iDNES.cz