Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Farář zpronevěřil zvon, dostal šest let

Soud poslal na šest let do vězení faráře z Dětřichovic na Bruntálsku. Podle verdiktu zpronevěřil gotický zvon a mobiliář kostela. Škoda, kterou způsobil přesahuje čtyři miliony korun. Tříletý trest a podmínku dostali i dva památkáři. Verdikt si vyslechlo i deset kompliců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

Kde byla ekonomická rada
farnosti? kde zodpovědný diecezní konzervátor? neměl na benzín? kde sousedé, asi všichni slepí.
inu jsme v Sudetech, nefunguje nic, vyjma sociálního terorismu po vzoru hamasu v režiji státu, který jen uplácí, místo aby poskytl prostor rozumnějšímu uspořádání.
Ke správě tak úžasných hodnot potřebujete asi odpovídající prostředky, stejně jako na vhodného obhájce popř. terapeuta. Ty lze těžko získat sbírkami v sutinách.
Kde není zákon schopný funkce, nastupuje improvizace. Asi i paní soudkyně není dál, byl to ovšem jen útržek na R1,jí použitý  titul pro odsouzeného  zřejmě neoprávněný, dotyčný byl asi jen administrátorem, o tom svědčí.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
9.2.2004 13:45

Michalll

Re: Možná paní soudkkyně,
pokud jsem dobře slyšel, příště bude říkat uklízečce z nemocnice paní primářko. Prostí lidé v nemocnici to tak občas také říkají.
Přiměřený reportér v síni by jistě podobné dohady rozptýlil. jinak jsme stále v mlze pana goeblse či jeho napodobitelů v hávu postkomunistickém.
m
0/0
9.2.2004 13:48

Michalll

Embargo ve všech mediích
na tento příběh nechápu. Vždyť ve věku dotyčného či při jeho pravděpodobném psych stavu je to skoro poprava.
Člověk co čeká podmínku a dostane 6 natvrdo, je případ pro znalce.
Obecně je možné, že chtěl opravovat a dal tak zvon "do sběru". pokud vzdělání obdržel doma za současného stavu  souvisejících angažovaných institucí, nelze se takovému zkratu divit. Chtěl prostě možná zachránit střechu, nebo koupit zabezpečovací zařízení do jiného kostela, kde jsou takové zvony dva vydány všac komukoliv. Možná jen zajistit chod farní kanceláře, který "sbírky" zajistit nedokázaly.
 Když byl při zcela zbytečném požáru rozlit obdobný zvon v Krásném Lese u Frýdlantu, nikomu to nevadilo. pokud by rozlit nebyl, nezachovalo by se ani torzo, dodnes tam nejspíše není ani minimální požární signalizace, natož bezpečnostní. proč asi.
 Kdo spravuje majetek předky určený k údržbě? blokace pozemk. fondu.- to se alarm nekoupí, než bude fond vytunelován, potom možná, se nějaký tunelář ustrne a alarm dnes  v jisté nabídce za pouhou 1 Kč pořídí /je nutné platit dále měsíční paušál/
Jiná možnost byla možná  vrátit takto zvon rodákům, tedy potomkům těch, kdo jej kdysi ulili, někam do bavorska, kde nyní žijí. možná tam už zvon skutečně je. Takový svběratel zaplatí nejvíc, má k artefaktu vztah.
TO UŽ TO EMBARGO CHÁPU, SAMÉ BOLESTIVÉ VĚCI, JEŠTĚ ŽE MÁME KOHO ALESPOŃ ZAVŘÍT. /ne že by si to nezasloužil, zřejmě, ale ve hře jsou důležitější věci/
Rád sdělím i detaily.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
9.2.2004 13:09

Templ

Vzhledem ke stavu
památek jsem si poopravil svůj názor na zloděje.... Zloděj je hodný pán, který tím, že památku ukradne a předá do pečlivých rukou, zachrání tuto hodnotu pro další generace...
0/0
5.2.2004 10:09

jirka04

Trest je to přísný,
snad  velmi přísný, ale určitě spravedlivý! Zprostředkovatel laiků s Bohem prodá za mrzký peníz vybavení chrámu Páně. Skutečný trest jej teprve čeká a je to tak dobře!
0/0
4.2.2004 17:29

zlý fořt Emil

Jo jo ...
To je úchyl od pohledu ... no jo ! ... vždyť to je vlastně farář ...
0/0
4.2.2004 17:11

Ghort

Re:
Ale no tak, nechte skatulky odpocivat :)
0/0
4.2.2004 18:11

zlý fořt Emil

Jo jo ...
0/0
4.2.2004 20:26

hockeysta

boží mlýny
co? takovou paletu? 6 let? za defraudaci? to mě pos....jsem pro přísné tresty, ale tohle je snad  přehnaný, ne? Kdyby tím zvonem někoho vzal přes hlavu a zabil ho, dostal by jistě tříletou podmínku.
0/0
4.2.2004 17:09

Najdete na iDNES.cz