Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Obliba vlády po roce výrazně klesla

Preference české vlády mezi běžnými občany povážlivě klesly. Za poslední rok její obliba spadla ze 48 na 27 procent. O mnoho lépe na tom však není ani opozice, jejíž práci považuje za pozitivní jen 31 procent Čechů. Výzkum provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Helene

je to normální
Už někdo viděl vládu, jejíž obliba by průběžně stoupala?
0/0
5.2.2004 10:47

k

Re: Je to fakt, neviděl....
že by obliba některé vlády stoupala,ale mohou si za to sami,zemi rozkradli,a nyní nám říkají, že na nic nejsou peníze!
Snad jim stoupaj aspoň péra!
0/0
5.2.2004 14:18

Black Oak Arkansas

A ještě 2, ty stojí za to
Vrstevník : Zkuste sehnat na malém městě práci, když je Vám přes padesát. Vladimír Špidla : Záleží velmi, ve kterém malém městě, ale jako bývalý ředitel úřadu práce vím, že lidé nad 50 let, jako skupina, jsou poměrně málo nezaměstnaní, ale když práci ztratí, je to pro ně skutečně těžké. Na druhé straně, opět jako ředitel úřadu práce vím, že většina z nich nakonec řešení najde. Ale lehké to není. To víme oba. Odpověď je obecná, stejně jako váš dotaz. Velkou roli hraje vzdělání, obor, region atd. Ale obecně to platí. Vrstevník : Není Vám trošku stydno, když vidíte, jak většina Vašich spoluobčanů tře bídu s nouzí? ( Vaše vláda jim tahá peníze z kapsy a sami žijete jako novodobá šlechta ). Nezdá se Vám o Argentině ? Vladimír Špidla : Všechny odpovědně udělané studie říkají, že v pásmu chudoby u nás není zdaleka většina lidí, že naopak ve srovnání s jinými státy, včetně západních, je lidí, kteří jsou na tom opravdu špatně, podstatně méně. U nás je to asi 8 % z celkového počtu obyvatel. Obvyklý průměr ve vyspělých zemích je 20 %. Všechny zodpvědné studie ukazují, že životní úroveň většiny obyvatel stoupá. eálné mzdy rostou, a to včetně mzdy minimální. O Argentině se mi nezdá, protože se změnou veřejných financí jsme začali velmi včas. Kdybychom nebyli aktivní, začali bychom se Argentině přibližovat. Teď je skutečně stále ještě na druhé polokouli.
0/0
5.2.2004 6:42

Black Oak Arkansas

Fundovaný politik
Jedna z odpovědí pana premiéra v lednu na tiscali:         
Antišprdla : Pane Špidlo, kde berete ty informace o průměrné mzdě 17000,- Kč. Tak možná v Praze. Na maloměstě to nemá ani rodina, kde jsou dva platy. O něco Vás poprosím: neusmívejte se tak často, když hovoříte o ekonomické situaci v zemi. Vypadá to jako výsměch. Jste šéfem nejhorší vlády, co tu kdy, po 89. roce, byla. Vladimír Špidla : Existuje statistické šetření, které nezávisle, pode vědecké metodiky, provádí Český statistický úřad. Tato metodika skutečně ukazuje, že mzda je velmi rozdílná podle jednotlivých míst. Jedna z nejmenších je např. v bývalém okrese Jeseník. Celkové hodnocení vlády je jistě otázka názoru. Ekonomický růst je kolem 3 %. Inflace 0 %. eálné mzdy vzrostly nejvíce za posledních mnoho let. Hodnota akcií se zvýšila o 41 %. Mezinárodní vztahy se všemi státy jsou mimořádně dobré. Příliv zahraničních investic se udržuje na nejvyšší úrovni z přistupujících zemí. Deficit veřejného rozpočtu se odvíjí v souladu s naším projektem veřejných financí, tzn. je vidět, že i tuto věc zvládáme. Produktivita práce stoupá. S konečným úsudkem počkejte na konec volebního období. Jak vidíte, ekonomická situace rozhodně není k pláči.
DOKONALÁ ODPOVÉĎ IDI*OTA
0/0
5.2.2004 6:39

ellukas

Kdo je tu idiot?
Co se Vám na této odpovědi nelíbí nebo není pravdivé.
Z hlediska politiky nebo statistiky to nemá chybu.
0/0
5.2.2004 13:47

Ulrich

Re:
Odpověď soudruha Špidly není debilní, nýbrž demagogická a zlověstná. Pokud jsou některé ekonomické ukazatele příznivé, není to zásluhou této vlády. Ekonomický růst v rozmezí 0,5 - 3% HDP ročně je typickým projevem dýchavičné a krátké konjunktury socialististy řízených zemí. Po takových konjunkturách následuje vleklá krize, která vrátí zemi na 80 - 95% výkonnosti před konjunkturou. Následně přijde krátká konjunktura atd. Pokud jde o inflaci, ta je nízká v důsledku nedostatku investičních příležitostí. Kdyby bylo více dobrých projektů, využily by toho banky k nákupu levných peněz od ČNB a potom bychom se nestačili nad růstem cen divit. Konečně růst hodnoty akcií na pražské burze není měřítkem ničeho. Všichni víme, že se tam obchodují akcie vysloveně několika společností, a to v zanedbatelných objemech.
0/0
5.2.2004 14:11

ellukas

Vláda a blahobyt
Od ranného středověku platí, že za blahobyt (úrodu) je jakoby odpovědná vláda, proto se nelze divit, že vláda má snahu si přisvojovat si též dobré počasí. Ale nemá vláda alespoň trochu zásluhu na následujících okolnostech:  "Mezinárodní vztahy se všemi státy jsou mimořádně dobré. Příliv zahraničních investic se udržuje na nejvyšší úrovni z přistupujících zemí. Deficit veřejného rozpočtu se odvíjí v souladu s naším projektem veřejných financí, tzn. je vidět, že i tuto věc zvládáme."  
Píšete-li "Kdyby bylo více dobrých projektů, využily by toho banky k nákupu levných peněz od ČNB a potom bychom se nestačili nad růstem cen divit", dopouštíte se nepřesnosti, protože dobré projekty  znamenají především růst produktivity, a to je ta nejlepší zbraň proti inflaci.
A co se týče stability cenové hladiny, neexistuje nic lepšího pro podnikaní, protože všichni jsou lépe schopni spočítat své vyhlídky.  
 
0/0
5.2.2004 15:49

Milan44

čest práci cezoři
aha cenzůra tu takyy pracuje !!! zřejmě páni cenzoři nechodí mezi normální lidi !!! tam by slyšeli daleko horší výrazi !!! čest práci soudruzi !!!
0/0
5.2.2004 1:15

vladimir-1

TAHLE VLÁDA UŽ MUSÍ BÝT ODEPSANA U VŠECH NORMÁLNÍCH A OBYČEJNÝCH LIDÍ
Návrhem o nemocenské se u mne odepsala ČSSD. Pouze dokazují jak to myslí s obyčejnými občany ČR. Nejde mi na rozum, jak někdo si může dovolit z poslanců zvednout ruku pro ten to návrh. Když sami poslanci berou 100% svého platu když jsou práce neschopni. Při schválení tohoto zákonu nemůže normální člověk již nikdy volit asociální ČSSD. Normální pracující občan si nemůže dovolit nepřijít do práce, protože by zákonitě následoval vyhazov. Asi by si měli vzít svých pět švestek a táhnou do pr..le!!!
Rád bych připomněl jejich volební program. Podpora mladých rodin z dětmi a živnostníků: kdo bude zaměstnávat matku, která má děti, když u ní je riziko, že půjde na paragraf. Otec od rodiny aby se bál jít k lékaři , aby neztratil zaměstnání a uživil rodinu. Jaký živnostník si může dovolit vynaložit výdaj za nemocenskou když už teď má většina podnikatelů problém zaplatit povinné odvody státu. Nejspíš   ještě schválí odchod do důchodu 75 letech. A je mi úplně jasné, že se nemůžu zákonitě v této zemi dožit důchodu. Když jako mladý občan (25 let) jsem v neustálém stresu a obav o zaměstnání   přecházení nemocí. Tím to vyzívám všechny občany této republiky. Nezapomeňte to u voleb až za se budou lhát ty tlustý sociální prasata viz Škromach a spol. Já určitě nezapomenu PÁPÁ!!!!!
0/0
5.2.2004 1:09

rewell

Re:
ale ono to není jen u těchto nejvyšších státních úředníků (nemocenská 100%),  ale i u dalších státních složek - policajti , lampasáci a pod. Opět tedy kasta vyvolená.
0/0
5.2.2004 8:04

juton

Tahle vláda
byla demokraticky zvolená. Každý však má právo ji veřejně poslat do pr+ele.  Ale ten nenáviděný Špidla se odmítnul paktovat s komunisty!!  A s těmi už nejednou hlasovala ODS. Co dělá současná vláda, je prý děs. Co dělaly (nebo spíše  nedělaly) vlády předchozí, je na zvracení.
0/0
4.2.2004 20:48

Blackshield

Re:
Ty jsi taky pěkný magor. ODS nehlasuje s komunisty, hlasuje proti debilním Sobotkovým či Škromachovým návrhům. A její postoj nemá s pstojem komunistů nic společného, jenže to bys nesměl být tak trošku kretén a přemýšlet, co píšeš!
0/0
4.2.2004 21:17

Johny_S

Re:
To bylo trochu demagogické. S komunisty hlasuje i vláda, a ČSSD s nimi hlasovala i v době opoziční smlouvy. Čtyřkoalice vlastně taky, protože opozice tradičně hlasuje proti vládě.
0/0
4.2.2004 22:12

rewell

Re:
coby absolutní nestraník ti hlásím, že tato vláda je doopravdy nejhorší ze všech vlád, které tady kdy vládly.
0/0
5.2.2004 8:06

Sudajev

!!
Jediná naděje je KSČM! Ty ostatní strany dělaj jen pro sebe a na ostatní kašlou.Špidla a jeho vedení patří zavřít na 15let za vlastizradu v případě válečného stavu zastřelit.
0/0
4.2.2004 17:50

Alfik007

Re:
Táhni na Kubu ty zamindrákovanej bolševickej zmetku. Škoda, že revoluce v 89 byla "sametová", Leninovy prohrobky je třeba vybít, stejně jako všechny neschopný socanský agitátory.
0/0
4.2.2004 18:20

Joab

Re:
Vládu téhle naděje už jsem zažil, tenkrát ji v názvu chybělo to M, a radši občanskou válku než další normalizaci.
0/0
4.2.2004 18:49

Sudajev

Re:
Vy jste nějací chytráci,nebo spíš ču........
0/0
4.2.2004 19:01

Destroyer7

Re:
Nápodobně
0/0
4.2.2004 20:17

Sudajev

Re:
Sedmičko občas máš zdravý názor, ale tato vláda dokázala rozkrást a rozprodat tuto republiku takovým tempem jakým se to nepodařilo komunistům za 40 let.Zatím to tady všechny posametové vlády akorát kur...Takže zbývá jediná KSČM takže proč by neměla mýt šanci?
0/0
5.2.2004 0:03

rewell

Re:
a koho chceš m ý t   nebo mít?
0/0
5.2.2004 8:11

Sudajev

Re:
Ty děláš jako by ses nikdy nepřeklepl.
0/0
5.2.2004 9:03

jirka04

Re: Jasně Sudajeve
     Vláda skutečně stojí za prd, ale vaše KSČM pak dokonce za hov...o! Proto musíme být ve skrytu duše rádi že máme alespoň toho mizerného Špidlu, než Vašeho geniálního Grebeníčka. Ano, říkáte to tak, jak skutečně uvažujete. Zavírat a střílet! To je Vaše politika. Naštěstí již minulá.
0/0
5.2.2004 0:10

rewell

Re:
milý kryplajeve, ty bys měl ještě této nejhorší vládě co tady kdy byla děkovat za to, že se z tohoto státu po době svobody a volnosti stává opět sešněrovaná komunistická oblast, chybí jen ostnatý dráty. Státní přerozdělování, vysoký daně, rozlezlý šílený státní aparát, ohromná moc represívního státního aparátu atd. - to jsou hlavní atributy tvého komunismu. Ale jak to, že za propagaci komunismu ještě nesedíš? Nemáme na to náhodou zákon? Jenže ty víš že máme zákon, ale platí pro koho?
0/0
5.2.2004 8:10

Sudajev

Re:
No kromě toho drátu si přesně popsal politiku čssd.
0/0
5.2.2004 9:05

BjBe

Re:
no prave ty deb...   .. jeste ten ostnaty drat a jsme u KSCM
0/0
5.2.2004 9:59

Sudajev

Re:
Ten rozdíl není tak veliký.A možná by nás ten drát zachránil před dalším rozkradením ze strany EU.
0/0
5.2.2004 10:21

dobrota2000

a proč?
stačí, když chvíli mlčí, noviny nejsou plné jejich "záchraných" reforem, atd. Stačí, aby zase někdo z této vlády sebeVRAHŮ přišel s nějakou, podle něj, revoluční myšlenkou, takovou, kterou naši občané potřebují a nic jiného si nezaslouží... A k tomu připojí svou nejoblíbenější větu, že za vlády ODS šla republika po všech stránkách dolů, a až vláda ČSSD jí vrací na nohy, vstříc rovnocenosti v Evropě...
0/0
4.2.2004 17:08

Thyronx

Vlada je spatna alternativa neexistuje
Soucasna vlada je ne snad spatna jako neschopna ale alternativa prakticky neexistuje.ODS i kdyz prference ma diky soucasne koalici, nema svuj vladni program a je stejne diletantska jako vlada socanu. Neni pak divu ze lidi podporuji KSCM ci podvodnika Kozeneho. Ono opravdu Cesko nema nikoho kdo by byl schopen vladnout pravicove - tedy pro blaho PRACUJICICH a PODNIKAJICICH a pro blaho FIREM. Soucasna vlada pracuje pro blaho pocetnych mensinovych rodin,nemocnmych a duchodcu, vsech vladnich neproduktivnich urednicku,a podporuje hlavne ty kteri nevytvareji zadne hmatatelne hodnoty. Korunu tomu vsemu dava Snemovna a Senat.Pres ne totiz neprojde zadne moudre opatreni. Tim myslim financni spoluucast u lekaru a skolne na SS a vyse.Chudy nadany synek by totiz nemohl studovat a tak uroven skol pujde i nadale do hajzlu a o modernim a schopnem skolstvi si bude muset Cesko (a cele EU) jen zdat.Schopni studenti z EU odchazi do USA za lepsimi podminkami. Tahle situace tedy vezme dalsich 20-30 let. 90% populace stale mysli socialisticky POLITIKY NEVYJIMAJE!
0/0
4.2.2004 16:44

Joab

Re:
Alternativa už se rýsuje. Budeme si to nyní dál podělávat již ne sami, ale s pomocí Bruselu. To bude mít ohromnou výhodu, že to můžeme zase svést na blbé cizince a my budme ti chytří.
0/0
4.2.2004 16:53

pjcom

iDNES
žádám iDNES aby ihned odstřelila JarmilPrdel1 nebo zrušila diskuse !
0/0
4.2.2004 15:58

m-br

!!!!
proboha tuto bandu ještě podporuje 27% lidí (nebo jenom respondentů ???)!!!!!!????? Na tuto "vládu" se dá reagovat pouze  slovy generála v podání V. Postráneckého z Černých baronů : "Chce se mi zvracet...."
0/0
4.2.2004 15:52

Blackshield

Takže
je tu stále 27 procent debilů. Opravdu pozitivní zpráva
0/0
4.2.2004 15:23

faux

Re:
... jiste, zbytek uz jsou socky v tom pravem slova smyslu :)
0/0
4.2.2004 15:26

Blackshield

Re:
Jak může někdo být socka v PRAVÉM slova smyslu???
0/0
4.2.2004 15:28

faux

Re:
socky, ktery z poloviny republiky tahle socanska vlada udela:)
0/0
4.2.2004 15:42

JarmilPrdel1

Pro debily jako Blackshield opakuji!!!
Doklad označený"Poštovní poukázka" lze vyplatit v hotovosti na všech poštách podle poštovních podmínek. Doklad označený "složenka", lze vyplatit v hotovosti na všech poštách a na pobočkách Poštovní spořitelny (dále jen obchodní místo). Na všech obchodních místech mohou podat majitelé postžirových účtů nebo postkont tyto doklady i k bezhotovostní úhradě podle podmínek pro postžirové účty, popř. postkonta.
0/0
4.2.2004 15:35

karoten

Re: Milánek šoupe lokty na poště?
Tak to se těším na setkání. Poštu mám jako training point asertivity. Zatím jsem eště neprohrál, ale pár zamindrákovanejch debílků obého pohlaví za přepážkou si už dává bacha na chování.
0/0
4.2.2004 16:32

Blackshield

Re:
Jsi úžasný exemplář idiota, kde jste v Bohnicích vzali počítač???
0/0
4.2.2004 21:16

JarmilPrdel1

OskartaPart
- Doklad označený"Poštovní poukázka" lze vyplatit v hotovosti na všech poštách podle poštovních podmínek. Doklad označený "složenka", lze vyplatit v hotovosti na všech poštách a na pobočkách Poštovní spořitelny (dále jen obchodní místo). Na všech obchodních místech mohou podat majitelé postžirových účtů nebo postkont tyto doklady i k bezhotovostní úhradě podle podmínek pro postžirové účty, popř. postkonta.
0/0
4.2.2004 15:40

martixy

Češi jsou nezralý národ
Omlouvám se, že opakuji příspěvek. ale komunističtí sabotéři z předchozích příspěvků jako např. jarmilprdel,kteří se snaží usměrňovat diskusi na IDnes z pozic komunistické strany (vkládním nelogických příspěvků jako vaty)  mi nedávají jinou možnost. 
 
Dnešní vláda není dobrá. Ale jaká je alternativa? V současné době si myslím hodně předáků ČSSD (např. Škromach) přeje společnou vládu s komunisty nebo menšinovou vládu tolerovanou a podporovanou komunisty ve sněmovně. Levice má dohromady pohodlnou většinu ve sněmovně. KSČM a ČSSD mají dohromady 111 křesel. Na Špidlovi je alespoň dobré to, že je to středový soc. demokrat, který nechce spolupracovat s komunisty. Vládu ČSSD s ODS si myslím přeje menšina funkcionářů v ČSSD. Navíc se poněkud zdikreditovala dřívější opoziční smlouvou. Blbé je, že KSČM je ve svých řečech o přeměně nevěrohodná. V jiných postkomunistických zemích se komunisti přejmenovali a začaly provádět v podstatě soc.dem. politiku. U nás se odmítli přejmenovat, všechny postkomunistické strany které se odštěpili od KSČM a přejmenovali se, v Česku u voličů propadli /(např. strana demokratické levice). Čeští voliči chtějí pravou komunistickou stranu stalinistického typu - proto její dvojaká tvář (debaty v televizi - relativní smířlivost z taktických důvodů; realita třeba na prvomájových manifestacích na Letné - obhajování starých pořádků, stalinistická rétorika, prodávání spisů komunistických předáků např. Castra atd. To u přejmenovaných komunistických starn v sousedních zemích neexistuje. Jsme světový unikát a pravděpodobně z vlastní vůle občanů nejsilnější zdroj komunistické nákazy na světě. Komunisté jinde ve světě mají daleko menší  vliv než u nás, dokonce i v Rusku mají podstatně méně hlasů. Když nevstoupíme do EU tak hrozí reálné nebezpečí, že levicová většina v parlamentu se silnými stalinistickokomunistickými rysy, zavede v blízké budoucnosti takovou nesvobodu a regulaci, že proti to
0/0
4.2.2004 15:15

lasky77

Re:
Na jednu strani iDnes monitoruje co, kde a kdy rikame a dle meho nazoru i par "nepohodlnych" nazoru maze, ale na stranu druhou necha "zavirovat" diskuzi off-topic prispevkama, cimz cela diskuze jde do kytek, protoze jen malo lidi klika na dalsi strany a cte starsi prispevky
0/0
4.2.2004 15:18

Uslintanej_pes

Vláda odložila gájky!!
Vláda odložila GAYE!!!!!!!! Taková zvrhlost!!! Chudáci.
0/0
4.2.2004 15:12

JarmilPrdel1

Tak dobrá, že jste to Vy ...
Doklad označený"Poštovní poukázka" lze vyplatit v hotovosti na všech poštách podle poštovních podmínek. Doklad označený "složenka", lze vyplatit v hotovosti na všech poštách a na pobočkách Poštovní spořitelny (dále jen obchodní místo). Na všech obchodních místech mohou podat majitelé postžirových účtů nebo postkont tyto doklady i k bezhotovostní úhradě podle podmínek pro postžirové účty, popř. postkonta.
0/0
4.2.2004 15:11

lasky77

Re:
Ty uz to svinstvo nehul! :))
0/0
4.2.2004 15:14

Uslintanej_pes

Vláda odložila gaye!!
Taková zvrhlost!!! Vláda odložila GAYE!!!!!!!! Taková zvrhlost!!!
0/0
4.2.2004 15:11

JarmilPrdel1

Když jinak nedáte
Doklad označený"Poštovní poukázka" lze vyplatit v hotovosti na všech poštách podle poštovních podmínek. Doklad označený "složenka", lze vyplatit v hotovosti na všech poštách a na pobočkách Poštovní spořitelny (dále jen obchodní místo). Na všech obchodních místech mohou podat majitelé postžirových účtů nebo postkont tyto doklady i k bezhotovostní úhradě podle podmínek pro postžirové účty, popř. postkonta.
0/0
4.2.2004 15:10

JarmilPrdel1

Pro debily opakuji
Doklad označený"Poštovní poukázka" lze vyplatit v hotovosti na všech poštách podle poštovních podmínek. Doklad označený "složenka", lze vyplatit v hotovosti na všech poštách a na pobočkách Poštovní spořitelny (dále jen obchodní místo). Na všech obchodních místech mohou podat majitelé postžirových účtů nebo postkont tyto doklady i k bezhotovostní úhradě podle podmínek pro postžirové účty, popř. postkonta.
0/0
4.2.2004 15:09

JarmilPrdel1

A ještě jednou
Doklad označený"Poštovní poukázka" lze vyplatit v hotovosti na všech poštách podle poštovních podmínek. Doklad označený "složenka", lze vyplatit v hotovosti na všech poštách a na pobočkách Poštovní spořitelny (dále jen obchodní místo). Na všech obchodních místech mohou podat majitelé postžirových účtů nebo postkont tyto doklady i k bezhotovostní úhradě podle podmínek pro postžirové účty, popř. postkonta.
0/0
4.2.2004 15:08

JarmilPrdel1

Znovu podotýkám Potvrzení (uschovejte)
Doklad označený"Poštovní poukázka" lze vyplatit v hotovosti na všech poštách podle poštovních podmínek. Doklad označený "složenka", lze vyplatit v hotovosti na všech poštách a na pobočkách Poštovní spořitelny (dále jen obchodní místo). Na všech obchodních místech mohou podat majitelé postžirových účtů nebo postkont tyto doklady i k bezhotovostní úhradě podle podmínek pro postžirové účty, popř. postkonta.
0/0
4.2.2004 15:08

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.