Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rodina přijde kvůli psům o byt

Novomanželům Stejskalovým z Lubů u Chebu hrozí před narozením dítěte vystěhování z městského bytu. A to jen proto, že žijí společně se dvěma psy. Zastupitelstvo města totiž přijalo usnesení, že nájemníci městských bytů nesmějí mít doma psa nebo kočku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

rakoska

jen tak ziram..
jaka je tu koncentrace lidi, kteri si kompenzuji nejake problemy sveho  privatniho zivota prave v teto rubrice, kde jsou hlavnim problemem zvirata....jeste asi chybi verejne bicovani psu a jejich popravy, to by jste chteli ??
asi ano, ze  ? treba for Listonos...  
0/0
5.2.2004 21:31

dykl

Re: .....
to není: "kompenzuji nejake problemy sveho privatniho zivota" to je boj o život, nejen u mne, ale i u těch, kteří si to ještě neuvědomují.
PSI DO PANELÁKU NEPATŘÍ !
0/0
6.2.2004 9:24

Vaclav Hanus

Re: vy se zasadne pletete, rakosko
Vetsina lidi, kteri se stavi kriticky k chovu psu v cinzacich nejsou zamereni proti psum a nic proti zviratum nemaji. Ti spis nemuzou poohopit majitele tech psu a jejich zivotni hodnoty. Byt neni prirozene prostredi pro zivot psa. Pes tim musi take trpet.
0/0
6.2.2004 10:11

dykl

....
Přiznám se, že až dosud byla tato diskuse vedena mými sobeckými zájmy. Ale po hysterických odezvách majitelů, musím toto stanovisko přehodnotit.
Tak zaprvé: navrhuji odebrat nebo neposkytovat jakékoli sociální přídavky, příspěvky dětské přídavky majitelům a chovatelům psů Za druhé: nekompromisně pokutovat policií majitele a chovatele štěkajících psů před obchody, lékárnami, zdravot. středisky a podobně, kde se tito uvázaní a štěkající   psi nacházejí Za třetí: nekompromisně zvýšit daně ze psů, min. sazba 5 000 Kč, v panelácích 10 000kč, z toho polovinu majitelům nájemných bytů. Za čtvrté: do každé nájemní smlouvy dát klauzuli o dovolení nebo nedovolení chování a držení psa v bytech a návštěvách psů v těchto domech Za páté: venčení psů dovolit pouze v místech které jsou odlehlé a nepřístupné dětem Všechny tyto body mohu zdůvodnit, ale pro rozsáhlost zde toto neuvádím Doporučuji toto pánům poslanců ke zvážení, neboť při nedostatku financí a hledání rezerv k jejich získání, by toto mohlo pomoci.
0/0
5.2.2004 12:57

dykl

Re: .....
ještě jsem zapomněl:
PSI DO PANELÁKŮ NEPATŘÍ!!!
0/0
5.2.2004 13:06

PetrHK

Re:
Nebo-li co nejvíc jim znepříjemnit život, hlavně že já budu spokojenej...
0/0
5.2.2004 13:06

dykl

Re: .....
...nejen já,nas mnogo.....
0/0
5.2.2004 13:09

PetrHK

Re:
...nejen já budu nespokojenej, nás mnogo.....
0/0
5.2.2004 13:10

pinguinone

majitel bytu
muze klast podminky do smlouvy :
Zadna zvirata,zadne deti,zadne minority,muze si urcit vek a pohlavi,chtit  kauci,najem dopredu ... kdyz mu to nepodepises,byt nedostanes.... to je EU tak si zvykejte..
0/0
5.2.2004 11:54

juton

Hmm,
a co když budu mít afrického basenji, což je pes, který prostě štěkat neumí? Pak na mě přece město nemůže použít, že pes štěkotem obtěžuje jiné nájemníky!
0/0
4.2.2004 19:35

Vaclav Hanus

Re: nejde jen o stekot, jde o hygienu
Obtezuje je tim, ze lide bydlici o patro niz nemuzou mit otevrene okno, paklize nad tim oknem je vas balkon a nam pobiha pes. Musi mit spatny pocit z toho, jak vanek vnasi do jejich bytu ruzne choroboplodne zarodky a parazity a retroviry. Je to moc neprijemny pocit.
0/0
5.2.2004 10:00

Ahasver

Re:
To je trochu blbost, ne? Vanek toho ve mestech vnasi do bytu tolik ze pes o patro vys nebo niz sotva neco ovlivni. Spis myslim ze takovy pocit sam o sobe vyzaduje budto karantenu nebo pomoc odbornika.
0/0
5.2.2004 11:12

BabkaChnapka

Re:
Ale ne, tak vážné to nebude. Václav je pouze, jak jsem již včera podotkla, výjimečně čistotný chlapec. A pak, ty retroviry, to je opravdu průser, to si, přátelé, přiznejme. Nemá cenu strkat před tvrdou realito hlavy do písku....
0/0
5.2.2004 14:03

docno

mimochodem...
...není Venda Benda vlastně Jenda Benda - ten, který spáchal díru v lodi velkou???...i lupiči mohou být převlečeni za partyzány !
0/0
4.2.2004 17:29

docno

Oparava vyhlášky
...psy nad 20 kg...
0/0
4.2.2004 16:25

docno

SPRÁVNĚ ! ! !
Naprosto souhlasím - psi nemají v paneláku co dělat !!! Navrhuji vytvoření domobranných komand, která mohou v kteroukoli denní či noční hodinu vniknout do podezřelého bytu a veškerou tam nalezenou faunu eliminovat!!! Psi nad 20 kg hmotnosti střílet, do 20 kg ukopat! Pozor - kočky střílet vždy, v žádném případě nevyhazovat z okna a to ani v případě, že dojdou náboje! Bytová jádra preventivně vyčistit plamenometem! Vzpurné nájemníky shromáždit na fotbalových stadionech, hlídat, vyhladovět, nechat podepsat smlouvy s deregulovaným nájemným,posléze popravit! Sídlištní prodejny, v kterých jest nalezeno psí nebo kočičí žrádlo, vypálit! Žrádlo rozdat dle klíče půl plechovky a deset granulí na hlavu bezdomovcům.Do příslušného formuláře uvést jako b)splněné poslední nevyslovené přání před popravou. Rodiny s televizorem, pračkou, vrtačkou(s příklepem i bez) nebo paličkou pro naklepávání řízků pro výstrahu bezodkladně pověsit! Děti na sídlištích střílet popř.ubít bez výstrahy (pozor na dobu hájení v období pololetního a závěrečného vysvědčení a při epidemii dýmějového moru),trpaslíky natahovat a dlouhány krátit! Hlasitý hovor a smích trestat bičováním. V případě urputného bronchiálního kašle a kýchání využít nucenou porážku jatečního průmyslu (viz.využití jatečních provozů nesplňujících normy EU). Rodiny s dětmi - tedy prokazatelně souložící - ihned oddělit - děti vařit na klih k využití výlepu vyhlášek, ženy vyvézt do arabských emirátů(zmírnění schodku v zahraniční bilanci), muže kastrovat a šourky sušit.Produkci i reprodukci hudby trestat napichováním na kůl, vozidla v pohybu šrotovat i s osádkou! A listonoše, kteří zvoní na zvonky, aby se dostali do paneláku s roznáškou tiskovin vyhazovat i s paneláky normovanou dávkou trinitrotoluenu......
0/0
4.2.2004 16:23

BabkaChnapka

Re:
Některé listonoše bych ovšem před trinitrotoluenovou exekucí držela alespoň týden ve psím kotci ve společnosti několika bernardýnů. P.S. Bouda by byla nezateplená, bernardýnům zima nevadí.
0/0
4.2.2004 16:36

Listonoš

Re:
Ses opravdu vylizanej blbecek. Radsi vic makej at te clovek nemusi zivit z dani! Pako debilni
0/0
4.2.2004 16:43

BabkaChnapka

Re:
na těch daních dost ulpíváš. jeví se mi to jako výrazný příznak počínající paranoii. Opravdu bys měl navštívit příslušného lékaře. Věř mi, jsem velmi empatická, tvé blaho mi leží na srdci téměř tolik jako večerní příděl granulí pro mého psa.
0/0
4.2.2004 16:51

Listonoš

Re:
Potkat nekdy tveho psa tak nasadim kopacky a bude to litat. A co bych udelal s tebou, to si jeste rozmyslim
0/0
4.2.2004 16:56

BabkaChnapka

Re:
Docela by mě zajímalo, kdo by lítal...Mimochodem, se psem obvykle chodí moje vážně nemocná dcera - je totiž její...a to by ses zrovna moc nevytáh, statečný chlapče!
0/0
4.2.2004 16:58

Listonoš

Re:
Tak nesed na zadku u diskuzi a koukej pro dceru neco udelat. Podstrcit ji psa a kdakat na diskuzich je strasne jednoduchy misto aby ses ji venovala.
0/0
4.2.2004 17:07

BabkaChnapka

Re:
Dcera je teď ve výtvarce a já tu čekám, abych ji odvezla domů. Nepokoušej se ze mně udělat krkavčí matku
0/0
4.2.2004 17:13

Listonoš

Re:
Tak at se ji dari. Psy v panelaku proste nemusim, ale jinak nic proti.
0/0
4.2.2004 17:23

Venda Benda

Všechny byty ve městě snad městu nepatří.
Mohou si tedy klidně pronajmout jiný byt, třeba u soukromníka, kterému psi nevadí. Problém ale bude asi ten, že už to zřejmě nebude za regulované nájemné.To tedy ovšem znamená, že v takovém případě vlastně neřešíme problém chovu psů v bytech, ale problém regulace nájemného. Za vším hledej Křečka, to je ta žába na prameni !!
0/0
4.2.2004 15:50

mmkk

Re:
Pokud si byt pronajali před dvěma lety, tak už nemusel za regulované nájemné být. Záleží na každém městu, za kolik bude byty nově pronajímat. Na nově uzavírané smlouvy se totiž regulace nevztahuje.
Ve většině případů však města vychází z regulovaných cen. To se dá pochopit u sociálně potřebných, ale pokud někdo dostane přidělen byt jen proto, že vydržel nemá na "tržní nájemné" a vydržel čekat v pořadníku, měl by podle platit více. Podle lokality 1,5 až 4 násobek současně regulovaného nájmu. Na této hladině se totiž s největší pravděpodobností ustálí nájmy bytů po deregulaci. (V žádném případě nebudou tak vysoké jako nyní.)
Tohle bogužel ještě spousta odpovědných úředníků nepochopila a ani vetšina poslanců, kteří se bojí zrušit regulaci a přijmout nový zákon.
0/0
4.2.2004 17:42

Listonoš

CHOV PSA = DUSEVNI INDISPOZICE
Normalni clovek si NIKDY psa do panelaku nevezme. Jednak tam pes nema prirozene prostredi a jednak silne omezuje o obtezuje ostatni. Duvod, proc maji lidi psa v panelaku, je prosty. Dusevni nevyrovnanost, slabost, sobectvi, osamoceni a hlavne lenost a neschopnost navazat kontakty na sve vlastni urovni - na urovni cloveka. Pes pak prijde vhod, je to nemy, primitivni tvor vdecny za kus zvance. Muze se mu ublizovat, ale kousek masa to zase napravi. To je to, co takovy dusevne indisponovany a slaby clovek potrebuje. Jeho sobectvi pak prekroci vsechny meze a ze by jeho hodny pejsek nekoho obtezoval, to si stejne nikdy nepripusti a jeste ma kecy a propada agresi. Proto je nekompromisni zakaz jedine reseni. A kdo to neprekousne, patri do lecebny!  PES V PANELAKU NEMA CO DELAT
0/0
4.2.2004 15:20

micronimus

Re:
dlouhej příspěvek ... ale psanej právě z léčebny. Pravda je taková , ani jedna skupina (odpůrci i majitelé psů) nemají nárok kohokoli omezovat v jeho právech. Chovám-li psa v bytě nesmí nikoho obtěžovat. A naopak, nemůžu nikomu zakazovat chovat psa protože se mi to zdrovna nelíbí. Nikdo mi nemůže zakázat pořídit si třeba auto , protože smrdí a při strtování vydává hluk, je to moje volba a nikdo mi do ní nebude kecat. Je to pouze o vzájemné ohleduplnosti . Ano v obou skupinách se najdou extrémisti , ale kolik jich proboha je ? Neházíme náhodou všechny do jednoho pytle ?
0/0
4.2.2004 15:37

mmkk

Re:
Trošku poopravím:
Jako majitel bytu si mohu ve smlouvě určit podmínky, za kterých byt pronajímám. Pokud budu soukromý majitel a nebudu souhlasit s přítomností psa, mám na to právo. A myslím, že seženu nájemníky, kteří to budou respektovat.
Pokud budu obec/město/stát nebo jím zřízená instituce, musím vycházet z toho, že chov psů v bytě není zakázán a tedy ani já jej nemohu zakázat.
Můžete namítnout, že to je dvojí metr a zákony jsou pro všechny stejné, ale určité rozdíly v pravidlech/způsobech při nakládání se soukromým a veřejným majetkem být mohou a rozhodně by toto nemělo odporovat zákonu. Jako soukromý majitel čehokoliv si mohu rozhodnout za jakých podmínek svěřím užívání svého majetku někomu cizímu.
0/0
4.2.2004 17:49

LuckaV

Chudáčku
Ten můj němý primitivní tvor umí najít člověka zasypanýho pod sněhem i pod sutí. Ze sněhu ho někdy i dokáže vyhrabat. Už jsme spolu byly v tUrecku a v Arménii, snažily jsme se pomáhat i předloni při povodních. Myslím že nám to docela šlo. V paneláku spolu bydlíme proto že nám velká voda vzala domek a na novej ještě nemáme. Podle Vás by jsem se měla vystěhovat do léčebny nebo nechat psa utratit? Těším se na odpovšd. Slabý, líný,sobecký, a duševně indisponovaný tvor - Lucie, Mělník
0/0
4.2.2004 15:54

Listonoš

Re:
Uz vidim, jak kdejakej dementni panelakovej cokl jede zachranovat lidi do Armenie. Ty ses teda kvocna to se nevidi!!!! Jestli ted nemas barak, pro psa si najdi utulek  nebo ho dej ke znamejm. Pochybuju, ze pes zvykly na zahradu se ma ted nadherne v tom vasem panelaku a ze vubec nedela bordel. Nespad ti v ty Armenii kamen na palici?
0/0
4.2.2004 16:13

BabkaChnapka

Re:
Jsi jen hrubý, agresivní a omezený tupec. Pán Bůh s tebou a zejména s tvými bližními (pokud nějaké máš). Patříš na psychiatrii, troufla bych si říct, že na uzavřené oddělení.
0/0
4.2.2004 16:17

Listonoš

Re:
Panbuh s tebou ty babko! Radsi vic makej, at dostanes svejch 6 klacku mesicne, dojdi si jeste pro podporu a nekecej! Vy, na ktery clovek doplaci na danich, mate nejvic kecu!
0/0
4.2.2004 16:39

BabkaChnapka

Re:
Rozhodně ještě svěrací kazajku....dej si bacha, chudáčku malinkej, ať se vzteky nezalkneš, takovéhle rozčilování je o zdraví...
0/0
4.2.2004 16:42

Ahasver

Re:
Cim dal vic trapnej. Radsi toho nech nez si te nekdo najde podle reverse :-P
0/0
4.2.2004 16:45

Listonoš

Re:
Kdo by me hledal? Nikomu jsem nic neproved, narozdil od vas ubozaku s coklama
0/0
4.2.2004 16:50

Ahasver

Re:
Proc jsou lidi se psy ubozaci? At hledam jak hledam, nemuzu nikde najit co ti vlastne na psech vadi. Ze nepatrej do panelaku to se da uznat ale je to KAZDYHO VEC! A nekdo dava prednost kontaktu se psem pred plysakem nebo devkou. To je taky kazdyho vec. Zkus na chvili zapomenout na silny slova a napis konecne nejakej duvod, jinak to neni diskuze ale papouskovani.
0/0
4.2.2004 18:18

Kluk.2

Re:
Ti povim že já tě nemít tak nemám ani na slanou vodu. Fakt sem Ti vděčnej. A to jsou jen pominutelný materiální statky, čož teprve ta duševní a intelektuální stránka tvé osobnosti. Opravdu se za svou ubohost stydím.
0/0
5.2.2004 8:49

Ahasver

Re:
Nejen uplne blbej, dokonce uz i trapnej.
0/0
4.2.2004 16:38

Kluk.2

Re:
Ty si ale vážně hloupej a ještě k tomu pošťák. Nemáš náhodou ze zvířat panickou hrůzu? A nebo Ti nějakej knírač rozkousal plyšáka když si byl malej.. Pořád tady vyzdvihuješ lidi nad zvířata, ale tvor kterej umí zachraňovat lidský životy v situacích na který sme krátký ti není dost dobrej. Zkus si to po sobě alespoň přečíst abys měl představu co tady vlasntě žvatláš a jestli se ti to povede možná to se sebou zkoncuješ sám. To by bylo gesto....
0/0
5.2.2004 8:45

BabkaChnapka

Re:
Jednak je jasné, že si psa neměl, jinak bys takové žvásty nevyplodil, jednak musím konstatovat, že pejskaře, z kterého by čišelo tolik agresivity a nenávisti jako z tebe jsem ještě nepotkala .
0/0
4.2.2004 16:15

Belly

Re:
A co je přirozený prostředí pro psi? Mysliš, že psi odjakživa žili na zahradě nějakýho přepychovýho domu, nebo na dvorku přivázanej na řetěze od rána do večera???? Myslim, že by jsi se měl zamyslet nad nesmyslama, který tady píšeš!!! Pes kterej je v panelákovym bytě a je mu poskytnutej maximální pohyb, je spokojenej oproti psovi na dvorku uvazanym na řetěze! Hmmmm, a nebo se pletu??? A lidi, který tady chtěj kolem sebe máchat něčim takovym, jako je přirozenost prostředí, tak ty ať se jdou vycpat. Co myslíš, zvířata v zoo? Co si myslíš o chudejch náhražkách přirozenýho prostředí? Vždyť lidi přirozenost ze světa vytlačujou rychlostí světla!!!! Běžte do všichni do prdele!!!
0/0
4.2.2004 17:06

Listonoš

Re:
Ty ses chudak to neni mozny. Tak psy podle tebe odjakziva zili v panelaku, ze? Pako! A na dvorku jim je vlastne spatne, protoze je vsichni vazou na retez, co? Radsi vypadni od kompu a bez makat, takovyhle blby zivim diky socanum ze svych kapes! Je mi spatne
0/0
4.2.2004 17:11

Ahasver

Trocha psychologie
Omluvte prosim odbocku od tematu, ale vsimnete si, ze cim je nazor hloupejsi a cim blize ma k dogmatu, tim casteji ho dana osoba opakuje kolem dokola. Pravdepodobne je to diky snaze sama sebe presvedcit ze ma pravdu ackoli podvedome vi ze ji nema.
0/0
4.2.2004 14:55

dykl

Do
paneláku pes rohodně nepatří. Kdo tady píše, že jeho pes je hodný, vychovaný atd. nezná názor sousedů. Jejich názor může a on opravdu je, úplně opačný. Kolik nocí se jen nevyspí kvůli jejich "hodnému pejskovi".
Je ve velkém případě velkým sobectvím chovatelů takto doslova terorizovat spolubydlící.
Proto prosím pány poslance: vytvořte ZÁKON, který ZAKAZUJE chov psů v panelácích. Moc o to prosím.
Nebo navrhuji uzákonit dvoj- až tro-j násobný nájem všem těm, kdo chovají v takovém bytě psa. Družstva a majitelé domů by to jen uvítali. Za každou lásku se musí něco zaplatit!
Pes je zvíře a v panelácích nemá co dělat!!!!!
 
0/0
4.2.2004 14:15

Dony

Re:
 
 
0/0
4.2.2004 14:30

MekGajvr

Re:
Želva,  křeček nebo andulka je taky zvíře. Co s tím? Taky zakázat? A co s lidmi, jejichž malé dítě v noci pláče a sousedé se taky nevyspí? Zakázat?
0/0
4.2.2004 14:30

dykl

Re: .....
Želva,  křeček nebo andulka mě v noci nebudí.
Plačící dítě mě nevadí protože je to člověk, jestli jsi si nevšiml.....
T rochu si uspořádej hodnoty........
0/0
4.2.2004 16:57

MekGajvr

Re:
Hmm - tak já si to zkusím srovnat: Stěžuješ si, že ti vadí hluk. Když  hluk dělá kdokoli jiný než pes (opilý sousedé, řvoucí mimino, pianistka bez špetky talentu), tak ti to nevadí a můžeš spát. No, to máš docela zajímavě selektivní uši...
0/0
4.2.2004 17:45

dykl

Re: .....
Opilé sousedy nemám tam kde bydlím se lidé tohoto typu nevyskytují, plačící mimino pláče jen chvíli, protože jej rodiče utiší, a toto velmi toleruji, protože národ vymírá, jediná pianistka, která zde cvičí je virtuozka, že je jí radost poslouchat a dodržuje večerní a noční klid,
ale ti rozmalení psi štěkají a štěkají a proto PSI DO PANELÁKU NEPATŘÍ 
 
0/0
4.2.2004 18:33

Najdete na iDNES.cz