Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Už i Špidla to ví: k biči patří cukr

Základní problém takzvané druhé etapy reformy veřejných financí se skrývá v tom, co řekl na její obranu Zdeněk Škromach: "Změny, na nichž jsme se dohodli, jsou kompromisem, který se dá ustát. Vybere se více, ale jsou tam významné sociální kompenzace pro důchodce a mladé rodiny."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kleki Petra

K biči patří pevná ruka
a mozek schopný zásadového jednání. Bič je na to aby práskal a pokud už se rozhodnu ho použít, nebudu o tom jen plácat, ale budu tu ruku muset taky zvednout a dotáhnout příslušné pohyby. Pokud toho chci uprostřed nechat, riskuju, že kmitající konec trefí mne samotného. Což by v případě Špidly bylo jen dobře.
0/0
6.2.2004 14:36

Katoda

Líbí se mi....
....hlavně ty kompenzace. Sice se opakuju, ale nemůžu si to odpustit. Česká televize jimi okamžitě omráčila diváky tvrzením, že rodiny s dětmi "ušetří" šest miliard ročně. To Česká televize dělá ráda. Spoléhá (celkem oprávněně) na to, že 99% pitomců ze kterých se tento národ skládá, si nezjistí fakta, nevezme kalkulačku a nespočítá si, co vlastně tahle omračující suma znamená. Já mám takového koníčka, že přesně tohle vždy udělám. Podle údajů statistického úřadu a na základě výsledků posledního sčítání lidu je u nás 1 091 000 rodin se závislými dětmi. Šest miliard děleno tímto počtem to máme, to máme, ejhle 5 499Kč hrubého ročně. Děleno dvanácti měsíci to máme, to máme, a sakra, 458 Kč hrubého měsíčně. Omračující částka, že? Tak o tuhle částku by si rodina s dětmi průměrně polepšila, kdyby ovšem na základě téže "reformy" nedošlo ke zdražení celé řady zboží dětskými plínkami a hygienickými potřebami počínaje, přes vodné a stočné až po vstupenky do kina a zoologické zahrady. Sakra, ty se budou mít, ty rodiny s dětmi!  Skutečně nemám rád, když ze mne někdo dělá blbce. V případě České televize dokonce za moje vlastní peníze. Mimochodem, ten zvýšený poplatek, nebo spíše daň televizním darmožroutům si mohou ti šťastní rodiče rovněž odečíst od oné závratné částky 458 Kč hrubého. Platit ji budou dokonce i v případě, že ani televizi, ani radio nevlastní. Poplatek za obojí činí přesně 25% oné částky, kterou podle názorů pánů televizních redaktorů "ušetří".
0/0
6.2.2004 14:06

Nedobik

KDE JSI DANO HERIANOVÁ?
A  kde je HENOCH - RUDOCH blbej? Sháním nějakýho leváckýho leváka, kterýho bych poslal do prde*le!!!
0/0
3.2.2004 1:17

Najdete na iDNES.cz