Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pedofil Dutroux zažaloval justici

Belgický pedofil Marc Dutroux se snaží oddálit začátek procesu plánovaný na březen. Podal totiž žalobu na ministryni spravedlnosti Laurette Onkelinxovou. Tvrdí, že mu justice znemožnila řádně se seznámit s obžalovacím spisem, který čítá 440 tisíc stran a zaplnil tři DVD.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

MSB

Každý obžalovaný má právo seznámit se se spisem, i Dutroux
0/0
2.2.2004 18:19

Kocuna

Docela drzost
Měli ho odprásknout při zatčení. Ono by se to už ňák uhrálo a byl by klid. Já bych mu takovou zažaloval....
0/0
2.2.2004 17:18

tom-poustevnik

Milý Blamiku
Nikde jsem neprotestoval jsem proti tomu, že se pan Dutroux dopustil trestného činu a má za něj být potrestán, ale protestoval jsem proti jeho označení za pedofila, protože pedofil pravděpodobně není. Nezastávám pana Dutrouxe, zastávám se pedofilů. Titulek považuji za nekorektní ne pro pana Dutrouxe, ale pro pedofilne orientovaná lidi. Souhlasím s tím, že mají být trestné některá sexuální chování, nesouhlasím ale s tím, že má být trestná určitá sexuální orientace (neboli vlastnost člověka). Nechci zavírat oči nad sexuálními delikty, ale odmítám, aby byl každý pachatel takového činu automaticky ozančován za pedofila. O pedofila mnohdy nejde, viz odkaz na článek na novinkách, který jsem uvedl. Píšeš: "Proti jednomu se ale ohrazuji. Ustkutečněná sexuální agrese je vždy trestným činem." Ohrazuješ se proti něčemu, co jsem nenapsal. ANO, naprosto souhalsím, ustkutečněná sexuální agrese je vždy trestným činem.
0/0
2.2.2004 15:10

Blamik

Milý Tome Poustevníku
Nesouhlasím pro změnu s Vámi.
Jisté druhy sexuálního chování a orientace jsou z hlediska trestně právního či obecného brány jako trestný čin. Jde zejména o deviace a praktiky při nichž:
a) omezujeme práva či svobody druhého do jakékoli míry z pohledu postiženého
b) způsobíme rozvrat ve vývoji oběti a to v jak fyzickém nebo duševním aspektu ( zejména v období 3-13 let )
c) provozováním sexuálních praktik s pokrevným příbuzným či osobou nezletilou
d) způsobíme zranění nebo snad vážné poškození organismu úmyslně
g) způsobením smrti nebo snad dopuštěním se záměrné vraždy.
Ať si to vemu z jakého-koliv hlediska pan Dutroux splňuje všechny tyto body bez vyjímky. Zejména body d,e, jsou dostatečným důvodem pro provaz ve mnoha zemích světa.
Ano uznám není deviace jako deviace jenže přílišné bagatelizování také není na místě. Zde trpěly děti. A co hůř byly zavražděny. To je myslím ten správný důvod proč je titulek dle mého názoru ještě dostatečně korektní.
Ad. prim. Slavoj Brichcína. Ano můžeme uvádět statistická čísla jaká chceme ale pravda je trochu někde jinde. Počet evidovaných trestných činů na tomto poli klesá snad jen v policejních statistikách. Pracuji s dětmi již řadu let v terénu a musím se proti této hlouposti ohradit. Opak je spíše pravdou. To samé můžete říci o čtyř procentní minoritě homosexuálně orientovaných lidí. Jen protože je méně vidíme ( či je nechceme vidět ) jsme ochotni uvěřit vžitému statistickému údaji. Přičemž skutečnost je zdaleka jiná.
Souhlasím s Vámi že ne každá deviace je nutně společensky nebo trestně nepřípustná. Ale zbytečným přivíráním očí nad problémem sexuálních deliktů a konstatováním že co není vidět nad tím se nemá smysl trápit také nikam nevede. Nevím zda řadit toho belgického pána mezi pedofily. S tím lze samozřejmě souhlasit i když jisté znaky by zde byly osobně v něm vidím spíše rysy n
0/0
2.2.2004 14:42

Blamik

Re: poračování
nekrofilie ( destruktivní ). Proti jednomu se ale ohrazuji. Ustkutečněná sexuální agrese je vždy trestným činem.
Tomáš P.
0/0
2.2.2004 14:48

DaveQStone

Takovy smejdy
jako je tento by meli zastrelit. A kdyz se schovava za pravnicke klicky tak zastrelit na uteku :-)
Mozna to neni podle tamniho zakona , ale rozhodne podle moralniho ano.
0/0
2.2.2004 14:15

tom-poustevnik

Nesouhlas s titulkem - pokračování
Proč články jako tento: http://www.*.cz/02/04/68.html nemají titulek "Heterosexuál zneužíval šest dětí?" (místo hvězdičky v URL doplňte slovo "novinky")
0/0
2.2.2004 13:59

tom-poustevnik

Nesouhlas s titulkem článku
"Nezainteresovaná veřejnost si běžně uvtáří obraz o parafilním chování a prožívání na podkladě zneklidňujících informací z černé kroniky. Média nám referují o selhání a deliktech jenom jistého zlomku osob postižených parafilií. Mnoho lidí netuší, že neplatí a nikdy neplatil blud - "co deviant, to delikvent". V hromadných sdělovacích prostředcích bývá za pedofila označen šmahem každý, kdo sexuálně atakoval nezletilce, i kdyby to byal třeba alkoholik nebo senior s arteriosklerózou. Belgický "pedofil" pan Dutroux nepochybně nebyl pedofil. A přece jeho aféra vyvolala novou vlnu obecné nenávisti vůči občanům s touto poruchou sexuální preference. Zveřejnování drastických útoků na nezletilce pod falešnou nálepkou povzbuzuje klamný dojem, že právě pedofilní muži představují jakýsi obzvláště nebezpečný a dravý lidský druh. Bez ohledu na senzachtivé zpravodajství však naštěstí ani kriminální statistiky, recidiva pedosexuálního chován, ani sledované klinické soubory prokázaných pedofilů nevykazují zeřtelný nárůst. V České republice počet evidovaných trestných činnů pohlavního zneužívání naopak v poslední době mírně klesá." z knihy "Žil jsem jako pedofil" - autor Janek Alexa, citace z předmluvy Slavoje Brichcína, primáře bohnické sexuologie, strana 9
0/0
2.2.2004 13:50

pinkshadow

pedofilové
...Kamil si myslí, že pedofilové by měli být uvězněni v samostatných celách aby mohli nerušeně snít o svém světě ...hmm...
0/0
2.2.2004 13:39

k

Pedofilové útočí....
budou žalovat justici!
Gangsteři,zloději,tuneláři,defraudanti,pederasti,lidožrouti,przniči malých dětí a šmejdi budou žalovat justice!
Pěknej polistopadovej bordel!
0/0
2.2.2004 13:37

MSB

Re:
To se odehrává v Belgii vole!
0/0
2.2.2004 18:14

k

Re: Vole to byl fór!
0/0
3.2.2004 6:54

Danďák

Svině
Svině jedna. Ale fakt je to už skoro jako u nás - ty největší šmejdi si vyskakují a občan nestíhá zírat.
0/0
2.2.2004 13:28

Najdete na iDNES.cz