Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Co vyčíst z tabule nájemnické hanby?

Girolamo Giormani, majitel činžáku, zahájil válku s politiky o deregulaci nájmů podivným způsobem. Zbraně té války: slavní či bohatí lidé, kteří bydlí ve státem chráněných bytech. Jejich jména a adresy začal zveřejňovat na internetu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

juton

Kecy,
pronajímání bytů je podnikání jako každé jiné. Kdo nesouhlasí s nastavenými parametry, no tak ať v tomto nepodniká!!!!!!!!!
0/0
1.2.2004 14:31

Venda Benda

Re: Správně ! Pronajímání bytů je podnikání jako každé jiné !!
Pokud se někomu zdá, že např. pekař má drahé rohlíky, půjde si je koupit jinam. Stejně tak, pokud se regulovanému nájemníkovi v domě majitele cokoliv nelíbí, může kdykoliv zvednout svoji regulovanou zadel a odkulit se někam jinam. A úplně nejlépe do SVÉHO a ZA SVÉ
0/0
2.2.2004 10:41

Slunečník

Tabule pravdy
Paní Bendová,
Že se jedná o tabuli hanby jste si vymyslela Vy, autor seznamu dobře situovaných regulovaných nájemníků to takto na své stránce nedefinuje.
Myslím, že cílem iniciativy nebylo tvrdit, že regulovaní nájemníci jsou hanební, ale ukázat, že současná pravidla pro regulaci nájemného nemají nic společného se sociálním principem.
Jana Brejchová asi nepatří na tabuli nájemnické hanby /na rozdíl od Křečka/, tam ji ovšem svým zkreslením posílate Vy. Na tabuli nájemnické pravdy /pokud není sociální případ/ je napsána právem.
  
0/0
1.2.2004 0:29

Katoda

Re: Tabule pravdy
Argumentuješ výborně, nicméně přesně ve smyslu článku budou celou problematiku závistiví čížkové chápat. Vím, kde herečka Brejchová bydlí a také vím, že byt vyměnila (s mým kolegou) v době, kdy jiné než státní byty neexistovaly. Není její vinou, že objekt, ve kterém bydlí nebyl privatizován a nájemné je regulováno. Ostatně se sám nacházím v podobné situaci. Kdysi za bolševika se díky vzorné péči zřítila pavlač u bytu, kde jsem bydlel. Po vynesení dětí požebříku  jsem byl přestěhován (v podstatě proti své vůli) na sídliště. Blok ve kterém bydlím rovněž shodou okolností ušel privatizaci a tudíž, byť poměrně slušně situován, bydlím v bytě s regulovaným nájemným. Mám se snad za to stydět, nebo se vystěhovat s rodinou pod most? Abych si hrál na posledního čestného a šel zaplatit jeden a půl milionu za byt do osobního vlastnictví, na to zase dostatečně situován nejsem. Takže, jediným řešením je totální deregulace nájemného. Nebude mít  kdo cokoliv, komukoliv závidět. Já se tomu nebráním.
0/0
2.2.2004 13:58

barbudo

Proboha, o čem to tu stále vypravujete.
Žádné regulované nájemné přeci neexistuje. Naopak, vláda čas od času umožňuje jedné smluvní straně změnit podmínky platné smlouvy.
0/0
31.1.2004 18:50

Apdull

Udělat z regulace nájmu sociální dávku
Stanovit kritérium -  z výše příjmů za min. rok a kdo bude mít vyšší příjmy než je minimum pro přiznání sociální dávky "regulace nájmu" - tomu napařit tržní nájem /vlastně jen nedostane potvrzení od finančního úřadu, že jeho příjmy jsou tak nízké, že má nárok na pokračování nájmu v režimu regulace/
Pořád je to jednodušší než vymýšlení třetí sazby DPH.
0/0
31.1.2004 0:24

YFNA

Re:
chybi mi presnejsi udaje : kolik zhruba lidi bydli tak levne v regulovanych bytech - kolik z nich je opravdu " chudych " a kolik mohovitych... bavime se tu o stovkach, tisicich???
vas navrh je rozumny, tak to nejak tusim funguje v nemecku... neskodilo by se obcas podivat k sousedum, co jsou (jemne receno) v leccem napred...
0/0
31.1.2004 6:45

Najdete na iDNES.cz