Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vězni sázejí na fotbal, dozorci berou podíl

V českém vězení se dá už i sázet na aktuální sportovní výsledky sázkových kanceláří Tipsport nebo Fortuna. Není to však úředně povolená zábava, ale další z řady podvodů, které se v přísně střežených káznicích rozmáhají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

Možná jen peníze nejsou
všechno, co  člověk v extrémní   situaci  potřebuje. Zatím nám sice media tají, kolik dozorců zemře stresem před dosažením důchodu, ale zkušenost je to obecně dostupná.
Proč v zemi sousední, saské i polské, je ve vězení veselo i v mezích zákona? uvolněná pohoda , klid, ? zázrak??
Ne docela, v Sasku fungují dobrovolníci a mění atmosféru napětí docela přirozeně, Polsko má svoji identitu v autoritě státu a vojenském drillu.  Pokud my jen budujeme nějaký ismus, je to chabé.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
30.1.2004 14:24

lom01

No...
Nechápu, co je škodlivého na tom, aby si vězni mohli vsadit na výsledky sportovních utkání. Stejně tak, proč by si třeba nemohli za své peníze vsadit třeba sportku? Co kdyby třeba vyhráli, tak by hned měli na úhradu svých nákladů na věznění. Tipování na sportovní výsledky není žádným způsobem amorální, sázející přitom musí  zhodnotit své znalosti sportu. Druhou stranou je současný stav, kdy to není zlegalizováno a zkorumpovaný dozorci toho zneužívají a pakujou se na vězních.   
0/0
30.1.2004 9:18

lom01

Re:
Pardon, omlouvám se za dvojí zveřejnění článku, ale poprvé mi ho to tam neukázalo, tak jsem ho radši napsal znovu a už tam byl i ten původní. :-)
0/0
30.1.2004 9:21

lom01

No
Nechápu, co je škodlivého na tom, aby si vězni mohli  vsadit za své peníze na sportovní utkání. Taky jsem neslyšel o tom, že by si třeba nemohli vsadit sportku. Co kdyby náhodou vyhráli? Tak by měli třeba hned peníze na uhrazení nákladů na jejich věznění. Tohle bych normálně zlegalizoval, protože na tom nic amorálního není. Oni pouze mohou zhodnotit legálním způsobem své sportovní znalosti. Druhá věc je ovšem současný stav, kdy to není legální a zkorumpovaný dozorci toho využívají a na jejich výhrách se pakují. Tak jako na drogách a mobilech.   
0/0
30.1.2004 9:13

Dufi

Re:
naprostý souhlas...
0/0
30.1.2004 9:16

chroustík

Myslím,
že v normální společnosti by po tomto článku odešla ředitelka vězeňské služby, ředitel věznice. U nás se ustaví komise a budou hledat viníci, dlouho hledat.
0/0
30.1.2004 7:33

0100

Vězeňství v troskách....
Je načase odvolat paní ředitelku, nebo zachvíli vězni budou z vězení i podnikat a dělat bílé koně. Kdy už konečně zavládne ve vězeňství přísný režim a podobní dozorci, zavádějící takové praktiky budou bez odstupného a výsluhy vyhozeni na dlažbu? Proč nejsou nehlášené kontroly, proč nejsou nasazeni provokatéři do řad vězňů, aby zjistili jak to ve věznicích chodí? Proč nejsou vyměněni ředitelé?  Ještě jim tam voďme holky na pobavení a mají opravdu lepší podmínky, než nezaměstnaní řádní občané!!!
0/0
30.1.2004 5:47

chalenger

Re:
Protože pak by jsme měli ještě víc vyvalené bulvy než doposut.Ale Standa je klidný a spokojený jak to všechno klape.
0/0
30.1.2004 8:03

Dufi

Re:
Nevěděl jsem, že ministr spravedlnosti se jmenuje Standa...
0/0
30.1.2004 9:01

Najdete na iDNES.cz