Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kožený spustil kampaň na internetu

Viktor Kožený zahájil na internetu kampaň před volbami do evropského parlamentu. Potenciálním voličům předestírá, jak se jim změní život, pokud uspěje se svou Občanskou federální demokracií. Během následujících pěti až deseti let plánuje investice za desítky miliard.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petr z plzně

KOŽENÉMU
TADY V ČESKU JE JEŠTĚ CO VYKRÁST?JINAK SI NEDOVEDU PŘEDSTAVIT,PROČ SEM LEZEŠ.NO NIC ,JEDNO TEPLÉ MÍSTEČKO V JEDNOM Z NAŠICH KRIMINÁLŮ SE JISTĚ PRO TĚ NAJDE.GOOD DAY,VICTOR.
0/0
31.1.2004 8:49

monstrum

Koženému by měli postavit sochu.
S veškerou úctou.....sociální demokrati alias komunisté už Vám docela vygumovaly mozky. Kožený nikoho neokradl, ty desetinásobky co sliboval opravdu vyplatil těm co o ty peníze z kupónové privatizace požádali. To, že se po několika letech už jeho fondům nevedlo mu nemůžete vyčítat, protože se nevedlo ani těm ostatním fondům. Možná s opravdu nechal spoustu peněz pro sebe, ale kdo chtěl ten desetinásobek (ve skutečnosti to byl krátkou dobu dokonce dvacetinásobek!) , tak ho dostal. Jen málo politiků a finančníků se může pochlubit tak skvěle splněným slibem.
0/0
30.1.2004 21:43

akcionar

Re:
Opravdu Kožený s Vostrým nikoho neokradli?
Možná by neškodilo se seznámit s fakty -přečtěte si pro začátek všechny příspěvky ze stránky OSMY www.volny.cz/osma-hph a dále např. všechny příspěvky z diskuse na Aliawebu http://www.fin.cz/nazory/default.asp?A=V&O=1&T=768, dále si prostudujte všechny účetní závěrky HPH za posledních 10 let, vyžádejte si zápisy ze všech valných hromad, někdy se také valných hromad zúčastněte atd.
Jak můžete tvrdit, že pan Kožený nikoho neokradl, pokud neznáte fakta?
Pravdou je, že kupónoví akcionáři v roce 1994 slíbený desetinásobek dostali (přestože v té době činil majetek cca. 50 tisíc KČ na knížku). Nikdo panu Koženému nevyčítá způsob investování kupónů v roce 1993.
K tunelování HPH došlo zejména v roce 1996, přičemž následně během dalších let byl dosažen pomocí různých fiktivních operací stav, že došlo k poklesu majetku společnosti z cca. 40 miliard na nynějších maximálně 40 miliónů KČ (stav k 31.12.2002).  
Opravdu si myslíte, že pokud v roce 1994 pan Kožený vyplatil akcionářům slíbený desetinásobek, měl již poté právo si s majetkem HPH dělat cokoliv, bez ohledu na práva ostatních akcionářů?
Uvědomujete si, že existují tisíce středních a větších akcionářů, kteří akcie kupovali na burze nebo v RMS a kteří byli vytunelováním HPH velmi poškozeni?
Pokud nejste panem Koženým nebo Matějkou, zamyslete se, prosím, nad tím, jaký je skutečný stav.
 
0/0
30.1.2004 23:07

monstrum

Re:
Podívejte mě zájmy velkých akcionářů vůbec nezajímají Já se bavím o akciiích z kupónové privatizace, ne o ty akcie, které tam novodobí zbohatlíci dali potom. Pokud vím tak svými soudními tahanicemi tomu vůbec nepomohli, ale naopak zdrželi další výplaty peněz o několik let, kdy už ve fondech nic nebylo. Svůj slib desetinásobku Kožený  splnil a to je rozhodující.
0/0
31.1.2004 14:24

akcionar

Re:
Co to tu píšete za nesmysly?
Akcionáři HPH nejsou jen "novodobí zbohatlíci", ale také bývalí kupónoví akcionáři Sklo Unionu Teplice (který se sloučil v roce 1996 s HPH), kterých se slíbený desetinásobek netýkal a dále jsou akcionáři tisíce lidí, kteří nakoupili desítky až tisíce akcií (převážně v hodnotě desítek tisíc) a stotisíce lidí, kteří akcie v roce 1994 neprodali, neboť očekávali nadále kvalitní správu jimi svěřených peněz/kupónů.
Podstatné je nejen to, že v době výplaty desetinásobku byla hodnota majetku pětinásobná, takže kupující na výplatě ještě výrazně vydělal (mimochodem, pokud nyní pan Kožený tvrdí, že žádné akcie HPH nevlastní, co tedy udělal s nakoupenými akciemi?) ale zejména to, že k poklesu majetku HPH nedošlo vlivem vnějších okolností, ale důsledkem hospodaření pana Koženého a Vostrého, kteří tento majetek převedli pomocí nejrůznějších převážně fiktivních operací z účtů HPH na své firmy -celkem se jedná o majetek v hodnotě několika desítek miliard KČ.
Co se týká soudních tahanic, nebyly by jistě zapotřebí, kdyby dotyčné osoby hospodařili se svěřeným majetkem řádně a nikoliv tak, jako by jim patřil. Máte pravdu, že vlivem liknavosti státních orgánů (Policie i soudů) tyto "tahanice" zatím k ničemu nepřispěli, myslím však, že bitva ještě neskončila.
Pokud vím, i majitelé zkrachovalých kampeliček v první fázi své klienty vypláceli, to však nic nemění na skutečnosti, že kampeličky průběžně vytunelovali, čímž se dopustili rozsáhlé trestné činnosti.
Rozhodující tedy není, zda pan Kožený v roce 1994 splnil svůj slib desetinásobku, ale mnohem důležitější je, jak po celou dobu s majetkem HPH "hospodařil" a jaký to přineslo výsledek.
0/0
31.1.2004 16:02

YFNA

Re:
chci podotknout, ze spousta lidi na nej doplatila... ale budiz - kdyz myslis, ze je v poradku ze nekolika lidem vyplatili desetinasobek a zbytek shrabli do kapes, je to tvoje vec...
chci poukazat na pozitivni stranu veci: kozeny ukazal naraz celemu narodu, jak funguje propaganda a jak se prima da podvadet s akciemi... sikovny cesky clovek se dneska uz ve svete neztrati...
0/0
31.1.2004 6:56

antal

Drzost
To není o morálce. Je to drzost největšího kalibru, s vědomí toho (jak se píše) od malička podnikal. To jsme snad ve svém životě zkusili téměř všichni. Jde o to s jakým efektem a dopadem na sebe či okolí. U p.Koženého je efekt zřejmý a dopad na něho žádný (snad na hlavu), ale okolí (ČR) to pocítilo. Hodně nezdaru v levotě, kterou chystáte Mr.Kozeny.
0/0
30.1.2004 19:04

k

Navrhuji...
pozavírat všechny šmejdy,co škodí českému národu!
0/0
30.1.2004 17:29

YFNA

Re:
KAM???  vis co bys musel postavit veznic  ?
0/0
31.1.2004 6:58

Katoda

Zaslal jsem, ale....
Na shora uvedenou stránku pana Koženého, na adresu uvedenou v části "Dopisy" jsem na žádost o příspěvky panu kandidátovi odeslal e-mail následujícího změní: Příspěvky a dary V. Koženému, aneb přispějte na chudé zlodějské milionáře! Pane Kožený, Vaše drzost přesahuje meze snesitelnosti ! Nepočítejte s mým hlasem a tím méně s   mým   příspěvekem na Vaše sídlo na Bahamách!   Darebáku!
S veškerou neúctou, podpis. K obdobné akci vyzývám všechny "přátele" pana koženého. Katoda
0/0
30.1.2004 16:26

old fashioned Vince

Re:
che che che, tos mu to nandal  Snad se z toho vzpamatuje
0/0
30.1.2004 18:39

k

Navrhuji...
zavřít všechny šmejdy!
Nazdar!
0/0
30.1.2004 15:08

KADO

Ubozaci Zelezny a Kozeny jsou nad vasim prizemnim obzorem!
Deformace naroda trvajici 43 let je tak hluboka ze neni v dohledu zadna zmena  
0/0
30.1.2004 15:03

Helene

Re:
To je ale volovina
0/0
30.1.2004 16:12

Péťa.

Re:
Myslím, že ta deformace trvá podstatně déle, ale zatím bilancovat nemůžeme, plánovaný převrat v r. 1989 tu deformaci rozhodně neukončil.
0/0
31.1.2004 9:32

Helene

A co takhle třeba Babinského?
Drzé čelo lepší než poplužní dvůr!
0/0
30.1.2004 14:38

Michalll

Třikrát a dost, je, z se
ení.
Některým lidem  totiž už nic jiného nezbývá.Jsou recidivisty nenapravitelnými. Snad ale bude zvolen  a  nakonec i vydán českému soudu, snad to jeho příjemná obezita vydrží, zdraví a šance na plodný dlouhý život obvykle vypadá jinak.
Michal, Libčeves, t. 03771186
0/0
30.1.2004 14:12

KADO

Re: placas Ivane!
0/0
30.1.2004 15:05

novotna-andrea

"Viky, nauč se česky!"
Soudě z jeho oficiálních stránek, má pan Kožený asi poněkud zvláštní představy o stavu českého pravopisu (že by zapůsobilo bahamské slunce?) .
0/0
30.1.2004 13:48

Octonion

Vzdělanostní společnost, aneb Kožený má kuriózně v lecčem pravdu
Ovšem nejvíce hodno pozornosti je, že p. Viktor Kožený, ať je kdokoliv a jakýkoliv, má stran futuristické vize pro ČR z podstatné části PRAVDU. Odvážné kroky ke vzdělanostní společnosti a spjaté odvážné futuristické vize jsou to, co kuriözně od jiných politických stran neslyšet. Kdo chce kladný příklad odjinud, ať si vezme Japonsko po druhé světové válce. Bude naše země opravdu žít a přežívat jen z podbízivé levné pracovní síly (která je na východ ještě levnější) a z našich hloupých ekonomických omylů devadesátých let? Vždyť je to ostuda ...
0/0
30.1.2004 13:06

Dan_C

Re:
Škoda jenom, že to spíš připomíná kolektivizaci po druhé světové válce u nás. Ještě mi tam chybí jednotná zemědělská družstva, znárodnění a národní fronta.
0/0
30.1.2004 13:15

Iridium

Re:
Je to to jediné, s čím souhlasím. Už mockrát jsem se tu rozohňoval, že je nutné se přeorientovat z "montážníků" na výzkumníky. Celkem chápu, že polovina lidí u nás nemůže dělat ve výzkumu a vývoji. Jde o to, že pokud tomu zlomku procenta geniálních mozků poskytneme optimální podmínky (aby nám neutekli do Států), tak výsledky jejich práce přinesou do ekonomiky tolik peněz, že zbytek národa se bude moci věnovat zvelebování země. Protože na to budou peníze! Montováním se ještě žádná země nikam kupředu neposunula. A přitom by do začátku stačilo IMHO nějakých 20-30 mld ročně. A vrátily by se desetinásobně. Máme obrovský mozkový potenciál. Ale necháváme ho utíkat mezi prsty. To je hrozná škoda. Na druhé straně nevěřím, že zrovna by Kožený byl schopen své vize realizovat.
0/0
30.1.2004 13:18

chroustík

Re: taky souhlas
s těmi prostředky na vědu. Pokud by bylo možné do výzkumu dát jen to, co se například dalo Lauderovi za Novu, do bank atak dále, možná bychom se divili. Ale jak každá mince má svůj líc a rub, peníze na vědu bude nutno kontrolovat, aby nám naši staří socialističtí vědci, kterých máme habakuk jenom nejezdili po světě na hory a za teplem. To oni perfektně dovedou. Takový jeden profesor když není každý rok v USA, tak by nebyl. Co za ten rok vymyslí, to ovšem nikdo neví. Nebo jiný takový vědec mající tolik grantů, že už ani neví, kolik jich má a pracující na 4 vysokých školách, to je taky docela běžné, zejména v humanitních vědách, kde výzkum spočívá leckdy v plácání o ničem, co se dá opsat nebo ve vyvozování různých teorií. A těch peněz, co na to jde.
0/0
30.1.2004 16:19

Iridium

:)))))))))))))))))))))))))
No vážení, tak jsem se už dlouho nepobavil. Fakt mě to málem porazilo! Jenže když jsme si zvolili do Senilátu podrazáka největšího kalibru, proč si druhýho takovýho nezvolit do EP? Proč tento druh lidí nenapře své schopnosti k poctivým aktivitám? Proč se kdekdo snaží nabalit za každou cenu a oškubat při tom stát i občany? To máme v povaze, nebo v genech?
0/0
30.1.2004 12:58

Dan_C

Socialismus z Harvardu
Bojím se, že je u nás hodně lidí, kteří na tuto slátaninu  (program OFD) naletí a budou volit pana Koženého. Stejně jako naletěli na nesplnitelné a nesplněné sliby jiných levicových stran. Nic jiného totiž OFD není (když odhlédnu od faktu, že to vlastně ještě ani oficiální politická strana není). Připomíná mi to megalomanii socialismu. Pan Kožený si možná neuvědomuje, že nehraje počítačovou strategii, kterou po zrujnování svěřeného území vypne. Že pozemky okolo dálnic a letišť už někdo vlastní a že je tedy nedaruje panu Koženému z lásky. Nebo je bude vylastňovat? Stejně jako pozemky nad 3000 ha pro krajská školská městečka nebo 6000 ha pro 2 supernemocnice? Všechno bude obrovské a pokud možno ještě více centralizováno. Chytrý tatíček Kožený nám bude diktovat, kam máme poslat děti do školy, zaměří celé hospodářství na karbon 60 o kterém se někde dočetl a o kterém se možná za pár let zjistí, že je karcinogenní nebo jinak na ho... a celá ekonomika půjde do pr...... . Všichni budeme programovat HTML stránky a projektovat v CADech.
K ČEMU ?????? 
Podobně vyznívá celý megalomanský program.
Pane Kožený, děkujeme - odejděte. Nebo raději ani nepřicházejte. Myslím, že jste toho za 40 let nacestoval dost a doufám, že teď už bude v kapitole cestovatel Vašeho životopisu pouze vzrůstat délka Vašeho pobytu v oblasti Karibiku.
 
0/0
30.1.2004 11:37

Kyki

Re:
na druhou stranu nemuze byt hure, nez za pokracujici vlady socanu ci modrych ptaku. a naopak by vitezstvi ofd melo jisty a nesporny pozitivni efekt v podobe otresu zahnivajici politickou scenou a pouceni vsem politikum, ze nebudou voleni automaticky a na vecne casy, pokud neudelaji alespon neco dobreho pro narod. pan kozeny ma muj hlas
0/0
30.1.2004 12:52

postmortem

Re:
Jasně, ať tady investuje peníze, který ukradl, a pořádně nám znova pustí žilou. Potom v tichosti a se všema prachama zase zpátky na Bahamy. Výbornej nápad...
0/0
30.1.2004 17:37

Kyki

Re:
aq mas lepsi? koho chces volit ty?
0/0
31.1.2004 10:36

2blaha2

Ne Komensky,
Viktor je ucitel narodu, i kdyz nas to pravda neco stoji, tak alespon vidime jak nadherne mame dirave zakony, takze ne Viktor je lump, kdo ty zakony dela? No on ne...
0/0
30.1.2004 11:26

Nedobik

KOŽENÝ SPRÁVNĚ SPUSTIL KAMPAŇ!!
On si prostudoval příspěvky na netu Idnes a zjistil: To by bylo, aby se nenašel nikdo mezi tolika voly, kteří mě podpoří!!!
0/0
30.1.2004 11:11

old fashioned Vince

Kvalitka!
ne jeho webu pro zaostalé se lze dočíst i toto" " Kč 15mld ročně pro vývoj a výskum po dobu 10 let.
Cíl pro ČR v průběhu pěti let je vytvořit špičkové centrum pro 1. applikovanou a teoretickou nanotechnologii,  genetické inženýrsví a applikovanou kvantovou mechaniku  a 2.  bezdratové kommunikačni sitě, distribuované výpočetní sítě a kvantové výpočty (6mld Akademie Věd, 7mld Vysoké Školy a 1mld Garantová Agentura) " -- opravdu důvěryhodná, inteligentní  a kvalifikovaná osoba
0/0
30.1.2004 10:55

old fashioned Vince

Re:
a to jsem tam jenom namátkou hrábnul... Ostatní gramatické chyby a obsahové zhůvěřilosti si raději přečtěte sami - nemám na to sílu
0/0
30.1.2004 10:57

pajadol

Pokus o vtip?
Jako recese je to opravdu dokonalý!!!
0/0
30.1.2004 10:44

Hadati

:o))))))))))))
Máme podporu řádově 27% voličů. Tak tohle mě tak rozesmálo, až jsem spadl pod stůl. Asi si to nenechával zjišťovat od agentury Reuters :o)
0/0
30.1.2004 10:08

Kleki Petra

Re:
Možná měl na mysli, že 27% jeho voličů ho bude volit.
0/0
30.1.2004 10:10

Kleki Petra

Koukám,
že hlavně cintat a bryndat se od dětství ještě neodnaučil. Že má miliardové plány, to věřím. Sám mám podobné už léta. A pokud má lék pro nemocné zdravotnictví, já mám lék pro jeho nemocné zdraví (duševní). Chce to pravidelně omývat přirození vlažnou vodou a koupit si medvídka mývala.
0/0
30.1.2004 9:27

djdave2

zlodej
samolibej zlodej - hrozny ten jeho zivotopis, pekne mu narostl hrebinek ...
0/0
30.1.2004 9:22

Majkyho_pupik

JEEEE:))
Uz se tesim az k nam Kozo prijede na predvolebni mitink
0/0
30.1.2004 8:36

Marcelaq

Zlatá, Stříbrná...
Kožený, Železný ! A co takhle Kájínek? Svou kampaň už začal, je mediálně známý a dotáhl to nejdál - až k odsouzení. 
0/0
30.1.2004 8:24

pinguinone

ze si Kozo
udelal stranku,no dobre,ale proc to musi mit reklamu v mistnim platku ?
0/0
30.1.2004 8:08

Jirka Š. Svejkovský

Viki go,go!
Týbrďo, do toho du. Zvlášť ty platy, to je bomba! Je vidět, že to ten Viktor umí. I Franta, co chodí s náma na pivo říkal že ho bude volit. A ten to musí vědět, byl jednou na dovolený na Bahamách! Vůbec se nám to s klukama co chodí k nám do hospody líbí. Alespoň pořádně nas*rem všechny ty paňáky vod čéesdé a ódées co furt zdražujou maj hemzy a platy nepřidaj. Kdo má pak živit rodinu, no né?
0/0
30.1.2004 8:05

CuoreSportivo

Ach jo
Teď už nám chybí jeno Jack Rozparovač nebo manželé Stodolovi. A jsme kompletní. Jedině tito lidé jsou skutečným obrazem národa. Jinak by se v této zemi nemohlo dít to, co se tu děje.
0/0
30.1.2004 8:00

Ice-Man

Je zvlastni....
... jak se vsichni do nej opirate jaky to je zlodej, ale z me tisicovky udelal deset tisic. Tak nevim, me teda neokradl, nicmene volit ho urcite nebudu
0/0
30.1.2004 7:41

AYAN

Kožený je už "profláknutý".
Ne nadarmo se říká, že nevstoupíš do stejné řeky. Na ty jeho sliby mu naletí snad jen dement.
0/0
30.1.2004 7:07

Franta7

Re:
Ano a koho je v česku většina. Viz kriminálník Železný - taky ho lidi zvolili do senátu aby se vyhnul vězení. A těch případů je víc. Média o tom budou mluvit rozebírat jako senzaci tisknout mu zadarmo jeho internetové stránky. Narozdíl od jeho méně známých konkurentů má reklamu zadarmo.
0/0
30.1.2004 8:27

franciscan

Kožený spustil kampaň na internetu
Proc takova zloba proti kozenemu,von za to nemuze von byl v mladi pohlavne zneuzivan a urcite pochazi z rozvracene rodiny.Otec alcoholic,matka prostitutka a jestli babicka mela syfilis tak se nedivim ze tak zblbnul.Ale stejne by mezi tu partu co vladne zapadnul bez problemu.So.
0/0
30.1.2004 4:41

pjcom

Re:
chudák malej, že bych mu to vykompenzoval hlasem ve volbach ?
0/0
30.1.2004 6:21

Dedek NY

Kožený?To snad ne
ty jeho stránky mi silně připomínají kydy pátera Havlasy. Ale možná je pan Kožený stejně psychicky narušený. Nechápu jak člověk, který rozkradl miliony lidem v Česku může mít odvahu a drzost se pokusit podvést znovu.Ale nicméně když pozoruji situaci u nás nejsem přesvědčen,že bude neúspěšný. V tom našem Kocourkově je všechno možné,ale moc veselé to není.
0/0
30.1.2004 4:07

franciscan

Re:
Dedku ty jsi NY? ja jsem CA ,kdo je pater Havlasa?
0/0
30.1.2004 4:44

Dedek NY

Re: For franciscan
Ty ho ještě neznáš?To je taková postavička,která svými nejapnými kecy se snaží strašit. Myslím,že je neškodnej,ale v každým případě šíleně blbej, nebo psychicky narušenej.Říká,že žije ve Francii a nenávidí všechno co je české.Prostě debil a tak když jsem se kouknul na stránky toho jerka Koženýho tak mi ho připoměl.Jejich mluva, pravopis, vychloubání a drzost jsou si tak podobné, že mám pocit, že se jedná o jednu osobu. Jinak zdravím do Californie.Čau 
0/0
30.1.2004 7:24

Najdete na iDNES.cz