Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Klaus obývá vilu po odsunutých Němcích

Armáda dostala prezidenta do diplomaticky nepříjemné situace. Luxusní vilu na pražské Ořechovce, kterou mu loni poskytla k bydlení, totiž stát před desítkami let zabavil odsunutým Němcům. Sudetoněmecká krajanská sdružení tak získala ve sporu s českou diplomacií symbolický argument.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bluewind

Grohova plni ukoly Landsanschaftu
pani Grohova plni ukoly, Landsmanschaftu.....proste musi jednou za mesic nekde vyhrabat a zverejnit nejakou "sudetarnu"..... takove ukoly maji zejmena komentatori MfD a LN.......prvotni impuls k tomuto systemu ukolu davaji majitele vydavatelske akciovky MfD a LN, kterymi jsou Sudetsti Nemci z Mnichova.....tento fakt nikdy nikdo z MfD a LN nezpochybnil. Toto neni nezavisla zurnalistika ale sprosta Sudetacka propaganda. Praci jim usnadnuji jejich lide kteri se infiltrovali do zpravodajstvi CT, CRo a zejmena CTK, ktera vsechny zpravy upravuje tak aby vyznely ve prospech Sudetaku, tim ze urcite veci nafukuje a jine odbyde kratkym sdelenim a zejmena terminologii - napr. maji zakazano zminovat Nemce jako okupanty Ceskoslovenska a utlacovatele a likvidatory ceskeho naroda. Toto obdobi oznacuji slovem valka, kterou vedli nejaci Nacisti, jakoby to nebyli Nemci. Zamlcuji ze nehorsi veci delali Sudetaci pred valkou - ze systematicky rozvraceli a poskozovali Ceskoslovenskou demokracii a nezavislost  A kdyz uz nevedi jak, tak vsechny sve odpurce smahem oznaci za komunisty...
0/0
3.2.2004 10:51

vamberk

Klausovi bydleli celá léta v "králíkárně" na Proseku
a po skončení funkčního prezidentského období vilu zapůjčenou jim dočasně armádou zase opustí. Paní redaktorka Grohová má sice dojemnou starost, že se pan prezident dostal do nepříjemné diplomatické situace, ale ono to tak zlé nebude. Václav Klaus Lippertovu vilu ani nezabral, nevyvlastnil ani nekoupil, rodinu Lippertovu neodsunul a válku nezačal (i když podle některých novin a redaktorů tomu tak asi bylo - aspoň v jejich představách).
0/0
30.1.2004 4:59

vamberk

Tak zas vyhrabali něco na Klause...
Je vskutku zajímavé sledovat, jak specielně MF (a potomek Leschtiny- Grohová) vyvíjejí dlouhodobě úpornou snahu předvést prezidenta Klause zásadně v záporných souvislostech - oproti nezapomenutelnému Václavu Havlovi. Kdyby měl chudák Klaus na kontě tolik kiksů a trapasů, ožíraček ve vile Amélie, atd. jako Havel, nikdy by mu to neprošlo. Je to hnusné tažení a velice průhledné.
0/0
30.1.2004 4:07

GhorX

Standardní projev Frau Johanna Groh...
http://fraugroh.euweb.cz/
0/0
29.1.2004 22:01

yojimbo

omluva
Chudáci Němci,určitě se jim dělalo špatně, když vraždili české lidi v Lidicích,střílely české vlastence na popravišti v Kobylisých a stínali sekerou v Pankrácké věznici,proto plně chápu, že se nyní mohou cítit potupeni  tímto činem .Přátelé omluvme se jim, vedeni příkladem Václava Havla.
0/0
29.1.2004 16:19

vamberk

Re: souhlasím s tebou....
první věc, kterou Havel ve své funkci udělal bylo, že se utíkal omlouvat Němcům (asi za to, že začali válčit). Celá desetiletí vila patřící vojákům nikoho nevzrušovala, ale v momentu, kdy se tam dočasně nastěhoval prezident Klaus, masíruje MF čtenáře, že zlý Klaus zabral a ukradl vilu odsunutým chudáčkům. Z MF a jejích nanebevzetí Havla je mi nanic.
0/0
30.1.2004 4:13

Chodovarka

Co takhle soud?
Možná, že se právníci Hradu zamyslí a ten hnusnej germánskej plátek zažalují. To by byl tanec. Jak by řvali o svobodě slova. Ale o pravdě a zodpovědnosti nechtějí takyžurnalisti ani slyšet.
0/0
29.1.2004 15:20

Apdull

Násilí je stejné
ať se do dopustí Němec na Čechovi nebo Čech na Němci. Dopustili se ho oba. Divoký odsun se asi nedá poměřovat s Mnichovem a okupací na počet mrtvých, ale násilí se přece neměří takhle. Možná je to nespravedlivé, ale násilí je když umírají tisíce, stejně jako když umře jeden. Pokud chceme odškodnění tisíců, musíme uznat právo na odškodnění i toho jednoho.
0/0
29.1.2004 14:13

Cybermud

Re:
Slovy Josifa Stalina - úmrtí jednotlivce je tragedie - smrt milionu je statistika...???
Odsun byl následkem toho co tu němci za války vyváděli jako prevence aby se to už neopakovalo. Divoký odsun prostě byl zrovna tak, jako waffen SS vypálili Lidice a Ležáky a další vesnice na Slovensku a stovky vesnic v Polsku a na Ukrajině.
My jsme němce odsunuli na základě národní a politické vůle. SSáci vraždili na zákldaě národní a politické vůle němců... nebo snad ne???
Měli jsme právo to udělat, zrovna tak, jako se Angličani pomstili na Drážďanech a Američani na Tokiu...
Je to prostě boj o přežití...
0/0
29.1.2004 14:38

Apdull

Re: Trochu jinak
Smrt jednotlivce a smrt milionu se liší pouze "sazbou", trestným činem je obojí. Tragédií je obojí. Omluvu zaslouží obojí. Odsun na základě dekretů a divoký odsun je rozdíl.
...my odsouváme a Němci vraždili.. pán spadnul z višně. Bylo to jinak - my jen vraždili podstatně míň než oni.
 
0/0
29.1.2004 19:21

Cybermud

Tentokrát se omlouvám i za hrubky a i za to, že mi poněkud blbne počítač a tak
 tu je těch mých příspěvků nějak moc...
Takže sorry všem...
0/0
29.1.2004 14:10

Libor0

Za
trapas nemůže ministerstvo obrany ale sám Klaus. Kdyby si pořídil bydlení za své případně se spokojil s Hradem nebo Lány nedošlo by k tomu.
0/0
29.1.2004 14:01

MartinaGe

Re: Jaký trapas?
Žádný trapas neexistuje, jen z Vašich příspěvků je evidentní, že nesnášíte Klause.
0/0
29.1.2004 14:08

qoknu

Re:
Ten článek je voda na mlýn takových truhlíků jako jsi Ty Libore0 a to je oč tu běží. Pro většinu normálů žádný trapas.
0/0
29.1.2004 14:12

Cybermud

Omluva za pravopisnou nedokonalost...
0/0
29.1.2004 13:06

Cybermud

Myslím, že už je konečně čas požadovat na Německu válečné reparace...
Až tu zase uvdičím někde to vycpanýho Poszlta nebo jak se ten vepř jmenuje, tak budu mít opravdu sto chutí se mu do toho panděra podívat, jestli tam náhodou neschovává to co tu němci nakradli za války. Když se budeme bavit o dávné historii, tak Markomani a Kvádové tu na našem úžemí vydrželi nějakých padesát možná sto let (vytlačili keltský kmen Bojů - odtud z latiny název Bohemia - země Bojů - BTW: Legie nás nikdy nedobily) V horských oblastech keltské kmeny zůstaly a postupně se spojili s příchozími Nýskými kmeny, z nichž jeden byl kmen Cichů - později Čechů. Samozřejmě, že o tak dávné historii lze mluvist pouze nesouvisle, protože i prameny nejsou ucelené.
Navíc odsunu Němců předcházelo vyhnání Čechů po Mnichovu a pak 6 let teroru, který svým životem zaplatili desetitisícé českých vlastenců i zcela obyčejných lidí, kteří k tomu přišli jak slepí k houslím. Pro připomenutí historie doporučuji velmi ale velmi moc číst.
I sám Eduard Beneš napsal, že jeho dekrety budou dříve či později zpochybňovány. Vyzívá národ k tomu aby neztrácel svou paměť. Kdo By si to chtěl přečíst, tak je to vystaveno ve vitríně hotelu Legií na IPPavlova v Praze.
Další doporučená literatura je Národ v lénu bohů (teorie o příchodu Nýských kmenů do vlasti) a Volá Londýn od Jana Masaryka, kde jsou přepisy jeho rozhlasových volání do protektorátu... Někdy z toho člověk má až slzy v očích...
Myslete si co chcete. Já jsem vlastenec a "nároky" skobčáků jsou nesmyslné, drzé až nehorázné. Nezapoměňmě to co udělali oni nám, když oni jsou tak draví o to aby nám připomněli to co jsme udělali mi jim. Klidně si mě tu ukřižujte, že jsem nácek, ale nejsem - možná tak trochu Husita, ale s němectvím nemám společného nic. Mohou být mí sousedé, možná za pár let i kamarádí, ale nikdy to nebudou bratři. Tak jako třeba Poláci nebo Slováci. Germání jsou totiž tak trošku jiný....
0/0
29.1.2004 13:01

Lavan

Re:
Rozumný názor. Souhlas a neomlouvej se, prostě představuješ zdravý jasný vlastenecký názor.
0/0
29.1.2004 13:09

Baxter

Re:
Dobře napsáno. Mám doplňující otázku: Nikde jsem se zatím nesetkal s termínem Nýrské kmeny. Jsme přece součástí slovanského osídlení, které sahalo až k Hamburku. Kde byli bohužel západní slované němci v průběhu dějin vyvraždeni a asymylováni.
0/0
29.1.2004 13:30

Cybermud

Re:
Termín Nýských kmenů se objevuje právě v knize "Národ v lénu bohů" Je to jedna ze skupin, která se vydala na západ z oblasti kolem Dněpru. Jiná skupina kménů známá jako Árjové se vydala na východ do dnešní Indie. Pro nácky by asi bylo docela zajímavé zjištění, že ti praví Árijci jsou vlastně Romové :o))).
Tato kniha "N.V.B." sbírá vlastně nejstarší prameny, přehodnocuje pověsti, staré kroniky apod. Na základě systémové analýzy v knize autor dochází k názoru, že Čechové jsou výsledkem křížení mezi Hyperborejskými kmeny - Nýské větve a zbytkem keltského obyvatelstva.
Velmi zajímavá je teorie, že velká spousta místních názvů v Čechách má svůj základ v keltském jazyce. Jsou tam uveny i příklady. Navíc víznamná místa, kde se naši předkové usidlovali bývala i významnými keltskými místy - nejznámnější by měl být tzv. Vyšehradský nemethon. Prý by tam měl být i nějaký pramen vody... Nevím to ale dopodrobna.
Každopádně se ale nemá cenu tahat o slovíčka a pokud mluvím o Nýsech, tak v podstatě mluvím o území osídleném slovany i když názor na jejich původ může být jiný. Ano v bývalé NDR je velmi mnoho "slovanských" názvů zachováno dodnes.
Čechové nejsou rozhodně holubičím národem a umí se mstít nemilosrdně stejně jako ostatní. Mám ale za to, že jinak bychom v cenru Evropy nepřežili. BTW: Skobčáci nám ukradli na konci války i patník "Střed Evropy" umístěný francouzskými zeměměřiči nedaleko Chebu... :o) Slovy Františka Palackého v jeho veledíle "Dějny národu českého" - mám vydání z roku 1939 - jaký to hrdinský čin po Mnichovu zdeptanému národu poskytnout tento (i když idealistický) obraz jeho dějin - Poloha naší vlasti je ztrategická. Vprostřed Evropy může národ chráněný ze všech stran neprostupnými hraničními hvozdy a pohořími nerušeně vzkvétat a bránit se je li povahou slabý. Národ silný a výbojný může odsud celou pevninu Evropskou ovládat.... Samozřejmě, že jeho nádhernou obrozeneckou češtinu neovládám, ale snad v nějaké knihovně nebo anti
0/0
29.1.2004 13:53

šplouch

Re:
Ale historická fakta podložená archeologií praví, že Keltové opustili naše území kolem r.0 a odešli do oblasti dnešního Rumunska. Z pozdější doby se již žádné keltské památky nenalezly, jsou jen určité spekulativní náznaky, že pár pozůstalých Keltů mohlo ovlivnit germánské pohřební obřady. První zprávy kronik hovoří o tom, že Slované osídlili původně germánské oblasti vylidněné Attilovými Huny v 2.pol.5st.n.l. Rovněž Árjové jsou v indických legendách opisování jako lidé se světlou pletí a vlasy, ne jako Romové. Proto se také Němci měli za árijce, ačkoli je to dnes pojem lingvistický , z tohoto hlediska je více "árijská" jazyková skupina slovanská.
0/0
29.1.2004 16:33

Cybermud

Re:
Pojem Nýských kmenů se objevuje v knize "Národ v lénu bohů". V podstatě se jedná o část exodu z oblasti někde za Dněprem. Část kmena tzv. Árjové pokračovala na východ do Indie. Náckové by se asi divili, kdyby věděli, že pravý Arijci jsou vlastně Romové :o))). Nýská skupina kmenů pokračovala na západ kde osídlila široká území a smísila se se zůstavšími Kelty. Názor, že jsme spojením Hyperborejců-Nýské větve a Keltů podpořují i mnohé místní názvy v Čechách, které májí základ v Keltském jazyce - v knize jsou příklady.
Jsem toho názoru, že Čechové nejsou holubičím národem a umí se mstít jako všichni ostatní. Jinak zde v strategickém středu Evropy ani nelze přežít. BTW: Skobčáci nám na knoci války ukradli i patník označující střed Evropy, který nedaleko Chebu umístili francouzští zeměměřiči.
Slovy Františka Palackého v jeho veledíle "Dějny národu Českého", které jsem získal ve vydání z roku 1939 (považte který hrdina vydal po Mnichouv zdeptatnému národu jeho (i když idealizované) dějny): Pro národ slabí je to země chráněná pohraničními horamy a hvozdy navýsost vhodná pro obranu. Pro národ silný a výbojný je možno z tohoto místa ovládnout celou Evropu. Samozřejmě, že neumím jeho krásnou obrozeneckou češtinu plnou květů, ale měl pravdu.
Slabí se tu mohou jen bránit, silní toto místo chtějí dobít, protože odsud dá se vládnout Evropě.
Akt vystěhování zrádců po válce do německa (vzhledem k tom co následovalo (komunistická diktatura) by tento "trest" - vystéhování do západního Německa, přijal i leckerý Čech) byl jediný možný preventivní obranný tah, který měl zabránit opakování zrady z roku 1938.
Nelze vytrhnout z kontextu akt vystěhování bez toho abychom se velmi vážně zamysleli nad tím co mu předcházelo. Možná, že to byla taky jediná možnost jak zabránit pogromům na němce, protože v českém lidu bylo tolik bolesti a nenávisti...
0/0
29.1.2004 14:08

Lavan

A ještě
 
"Armáda dostala prezidenta do diplomaticky nepřijemné situace." - tolik první věta neuvěřitelného (svým podáním) článku. Proč ho dostala do nepřijemné situace? Tim, že mu dala  majetek po odsunutych Němcích, který získala pávně po II. sv. válce. Tato úvodní věta navozuje, že majetek byl zabrán protiprávně a prezident se bude co otáčet. Tato věta a celé vyznění článku odmítá patrně platnost dekretů prezidenta Beneše na základě nichž, byl majetek zestátněn. UVEDOMUJI SI TO AUTORI CLANKU?
Myslím, že i oni sami mají podivné pocity ze svého článku. Nikoliv z obsahu,  který je dán, ale z formy, kterou oni vytvořili. 
0/0
29.1.2004 12:59

Lavan

Ještě musím
 
 
Mě to nedá, jak ten článek po novinářské strance je prazvláštní, špatný jednoduše řečeno.
O Benešových dekretech a sudetských Němcích víme dlouho, teď jakoby v souvislosti s tímto případem se najednou vše změnilo a prezident Klaus bude mít prý velký problém. Jaký velký problém? Maximálně je to velmi symbolické, ale nic vic. To že prezident ČR obývá vilu pro odsunutých Němcích, přece nemůže změnit postoj  v této věci,  jak se snaží tento článek navodit.
TEĎ najednou jakoby Češi měli začít uvažovat jinak. Ale proč, když už mají na problém hotový názor (pozitivní či negativní). Tohle přece nic nezmění.
0/0
29.1.2004 12:52

qoknu

Re:
Zřejmě úmysl.
0/0
29.1.2004 13:00

mildax11

Re:
myslis?
0/0
29.1.2004 13:28

qoknu

Re:
Tobě přijde normální uveřejnit takový stupidní článek s historií rodiny Lippertů a dělat z toho drama, že tam bydlí prezident?
0/0
29.1.2004 13:35

herulinka

Ja!
Jediné,co je asi na politice ubíjející či vyčerpávající, je dost časté stěhování. To není zrovna příjemná a záživná činnost, i když jak pro koho. A když je to zadarmo, tak je to celkem jedno...
0/0
29.1.2004 12:50

Lavan

Dávno víme
 
Souhlasim s delborem, takze nemusim ani nic dodavat v teto veci.
Jenom jedna vec - kdyz ctu to zpracovani clanku, tak mam pocit, jakoby se tu poprve objevil problem odsunutych Nemcu a Benesovych dekretu. Jako kdyby to byl prvni priklad podavany stylem pro decka ve skolce. My tento problem davno zname a vime o nem.
0/0
29.1.2004 12:41

Kirken

Tak prý diplomatický kiks, jo?
Mě spíš připadá jako kiks, že se osazenstvo redakce Junge Front Heute narodili jako Češi. Běžte domů do říše!
0/0
29.1.2004 12:25

cudla

Ahoj Hanáku,
ty ošklivé novinářské káčátko, to se ti zase podařilo nakydat hnoje.
0/0
29.1.2004 12:22

Rudolff

No a co?
Z toho chce někdo udělat aféru? Snad se tolik blbců nenajde...
0/0
29.1.2004 12:16

Montaigne

Pardon
  Stejné počty ve volbách v prosinci 38 na zabraném území se objevily po celých Sudetech. Jak prohlásil samotný Henlein, z 2 523 863 voličů v okupovaném pohraničí hlasovalo „Ano“ 2 496 000 (tedy 98,9%) voličů, „Ne“ 27 427 voličů a 5 996 hlasů bylo neplatných. Sudetští Němci čekali na zářivou budoucnost... Tak pardon, všichni takoví nebyli, 27 tisíc z 2 a půl milionu jich bylo proti Hitlerovi. Tak mám takový pocit, že rovněž ne všichni byli odsunuti
0/0
29.1.2004 12:12

Montaigne

Tak jsem se tady dozvěděl
od nějakého znalce, že prý všichni Němci nebyli takoví ...  Tož se podívejte na odkaz: http://www.mkzunicov.cz/historie.html
kapitola:  Mnichov 1938 přinesl Uničovu „osvobození z českého jha“
0/0
29.1.2004 12:02

Dana Her.

ede
hehe to je ovšem dobrý Klaus ve vile po němcích za to po komouších by to nikomu nevadilo Vzpomínka na Antonína Zápotockého
0/0
29.1.2004 11:55

pražák_schweiz

Vídeň by "SACHRA"nezrušila!
To "Magistráti v Praze" jsou jiní kadeti!  Dovolí doslova zničit BERGERA A MYŠÁKA ve Vodičkové ulici, LIPPERTA Na příkopech, LAHŮDKY na Jungmannově náměstí, uzenářství ZEMKU na Václavském náměstí (Melantrich) atd. Pražskou specialitu v bývalé kvalitě - obložené chlebíčky - najdeš zřídka (bývaly v Nekázance!)
PRO NĚ ZŘEJMĚ TRADICE NEEXISTUJE
A přece, právě tím evropské metropole a turismus žijí - TRADICÍ
0/0
29.1.2004 11:04

antisvejk

Re: SOUHLAS
TAK TO CHODÍ, OČ MÉNĚ HRDINSTVÍ V OTEVŘENÉM BOJI (ČEST MENŠINOVÉMU ODBOJI V ČESKU), TÍM VÍCE ŠPEKULOVÁNÍ PO NĚM... MINIMÁLNĚ MĚ TROCHU DĚSÍ TY JEDNODUCHÉ NÁZORY NA POVÁLEČNÝ VÝVOJ, KDE NEUMÍME SE VLASTNĚ OFICIÁLNĚ PŘIHLÁSIT K HRŮZÁM, CO SE TAKÉ STÁVALY.
0/0
29.1.2004 11:33

cejkis

Re:
Joo tady funguje jiná tradice.. a sice šmelení. Přijde Rusák nebo Ind nebo nějaký Arab do prodeny Crystal ve Světlé nad Sázavou a objedná si kamion skla na každý týden a ten prodá v oblasti Starého Města s 1000% přirážkou. Samo doplní své obchody o nějaké ty bábušky a ruské čepice. To je tradice ČR, turisté koukejte!!!!!
0/0
29.1.2004 11:38

delbor

Kdyby
Kdyby každý dům a každou chaloupku, kterou kdy u nás vlastnil nějaký Němec, měly být prohlášeny za nevhodné pro využití českými lidmi, asi bychom bytovou krizi nepřežili. Ale proč si dělat starosti s tím, co je historicky dané a pro nás neměnné. Jen vyslovený ignorant, nebo politický analfabet může dnes volat po odpuštění minulých útrap spáchaných Němci. Je pochopitelně rozdíl, mezi tím, co se stalo a bylo po zásluze potrestáno a mezi současným postojem k lidem a národům, kteří nejsou přímými viníky. Dnes nebude nikdo současné Němce soudit za činy minulých generací. Ale naléhat na to, aby to, co minulé generace prožily, vzájemně si vypořádaly a co je dnes celým světem (kromě sudetských Němců) bráno jako neměnný fakt závěrů 2. světové války, to prostě nejde. Jen ať se panu prezidentovi dobře a klidně žije v sídle, které má k dispozici a ať si nepřipouští nepatřičné starosti.
0/0
29.1.2004 10:53

Joab

Re:
Když se jednoho důstojníka v Jugoslavii zeptal novinář, proč dobývají tu vesnici, ukázal mu mapu z 9. sloletí s odkazem, že to bylo tenkrát jejich. Duchů minulosti se nezbavíš. Až přijde jejich čas, vrátí se. Žádná sjednocená Evropa tomu nezabrání.  Bohužel.
0/0
29.1.2004 11:01

Montaigne

Re:
už dlouho říkám totéž,.... a právě ta "sjednocená" Evropa je výborný nástroj na dosažení cíle... Es kommt der Tag
0/0
29.1.2004 11:35

Joab

Re:
Ano, již waffen SS bojovali za novou Evropu. Konečně se daří jejich sen uskutečnit.
Díky naivnim eurooptimistům.
0/0
29.1.2004 11:42

Lavan

Re: Souhlas
 
SOUHLASIM
0/0
29.1.2004 12:43

Al Ladin

Proč do toho někdo šťourá?
Už mnohokrát padlo z nejvyšších míst, že otázka II.sv.v. je uzavřená a diskuse nad jejími výsledky zbytečná. Tak proč se v tom pořád někdo šťourá. To se zas někdo chtěl zviditelnit. Za to přece nemůže ani Klaus, ani armáda a ani vláda ČSSD. Benešovy dekrety byly na základě dohody vítězných mocností. Vracíme se víc než půl století zpět. Proč, komu to pomůže? Záležitost je uzavřená a platí status quo. Žádná diskuse, žádné omluvy, žádné trapnosti. Stalo se a tak to je. My to měnit nebudeme.
0/0
29.1.2004 10:37

qoknu

Re:
Tak to chápe většina, ovšem novináři napíší " armáda dostala prezidenta do diplomaticky nepříjemné ... ". Taková ptákovina a svět by se měl zbořit podle některých.
0/0
29.1.2004 10:55

Michalgard

O Marii Knappové její sousedka po válce prohlásila, že byla členkou nacistické strany
No, ona asi byla sousedka pěkná svi.e,když tohle řekla.Nezáviděla jim náhodou, že se jim dařilo líp?
A pokud se zabavovalo pouze na základě tak "důvěryhodných" udání, tak je to s Čechy hodně špatné
0/0
29.1.2004 10:23

Joab

Re:
Co kdybychom u nás zveřejnili agenty gestapa, přidali k nim zveřejněné agenty StB a příslušníky StB a dále členy KSČ a jejich rodinné příslušníky a se všemi dohromady  s nimi zatočili jako se sudeskými Němci, to znamená naložit je do dobytčáků a vyvézt za hranice. Třeba na Sibiř. To by asi u nás moc lidí nezůstalo,né?
0/0
29.1.2004 10:43

qoknu

Re:
Kecáš. Zjistit si jak to tehdy bylo a pak porovnávej.
0/0
29.1.2004 10:56

Joab

Re:
Moji babičku vyhnali ze sudet Němci a mého otce zavřeli komunisti. Žádný velký rozdíl jsem mezi nimi neshledal.
0/0
29.1.2004 11:04

Michalgard

Re:
To je právě to, co se zaměňuje.Všude se píše ve smyslu Němec=fašista.To je jako kdybys napsal Čech=komunista.Němec nemusí být fašista a Čech nemusí být komunista.Naopak, Čeh může být fašista a  Němec může být komunistaPokud to bylo myšleno, že fašista=komunista, pak souhlasím.
0/0
29.1.2004 11:14

qoknu

Re:
No vidíš, tak co se pořád mluví o vyhnání Němců, oni také vyhnali Čechy ze Sudet. Pak se jim to vrátilo a je to tedy fitty, fifty.
0/0
29.1.2004 11:19

Najdete na iDNES.cz