Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

ČSSD se bojí voleb, zdražení se odkládá

Strany vládní koalice se dostaly do vážné roztržky kvůli reformním krokům chystaným na letošní rok. Nejsilnější ČSSD se obává prohry v letošních trojích volbách a začíná couvat: odmítá měnit daně. Lidovci a unionisté to považují za porušení koaliční dohody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kodlik

Žeňme Špiclovu bandu sviňským krokem.I s lidovci a unionisty!
0/0
29.1.2004 11:42

Kentus

Ta hrůza!
Lidi hloupí....
 
Neozvete se, když jdou po vás? Vždyť nám chtějí zdražit pleny - to máme chodit s holým zadkem? Místo abyste šli zvonit klíči, nebo alespoň chrastítky, neplodně zde plkáte!
 
 Zděšený Kentus
0/0
29.1.2004 11:33

cejkis

..
už zjistili termiti, že jim teče do bot a že přijdou o korýtka...inu budete muset zase pracovat blbečci.
0/0
29.1.2004 11:30

kodlik

Re: Nebudou, prostě okradou jinou skupinu voličů!
0/0
29.1.2004 11:44

Destroyer7

Re:
Kéžby! Snad bych dal i na modlení. Kdyby se tohle stalo, tak přísahám, že zajdu zapálit do kostela modlitební svíčku.
0/0
29.1.2004 12:03

cejkis

zaznělo tu něco o porodnosti
Omyl je to otázkou ekonomickou, ale jde i o odpovědnost. Někdo je schopný mít 15 dětí bez toho, aby měl prostředky jim zajistit krásný život, možnost studia atd.
Raději než abych nemohl svým dětem koupit něco hezkého na sebe a nebo jim nemohl zaplatit krásné dětství a následné studium je mít nebudu. Nehledě na to, že trh s byty nefunguje. To není trh,ale šmelení
0/0
29.1.2004 11:28

Destroyer7

Re:
A ty myslíš, že ti, co si pořídí 15 dzetcí, jim nezajistí zajímavé dětství? Od mala je učí jak vytáhnout peněženku z kabelky či kapsy, aniž by si toho majitel všimnul (kreativita, manuální zručnost), jak otevírat zámky krumpáčem a protahovat se i těmi nejužšími sklepními okénky (fyzická zdatnost), jak z pracovnice Správy sociálního zabezpečení vytáhnout jakékoliv dávky (výřečnost), jak dostat k soudu ty, kteří mají výhrady k jejich životnímu stylu (právní vzdělanost) atd. Jak vidíš, dávají svým dětem daleko rozsáhlejší školu života, než kdokoliv z nás.
0/0
29.1.2004 12:10

_Sandstorm_

Re:
0/0
29.1.2004 12:46

delbor

Jenom zase nezapomínejme
ČSSD se bojí. Čeho ? Že v příštích volbách přijde o pár koryt pro své vyvolené. Nebojí se o to, jestli pro tento stát dělá dobře, jestli jedná podle toho, co je prospěšné občanům této země, bojí je jenom toho, jestli ještě někdy a kdy vyhraje volby. Nezapomínejme na to. Protože jestli ČSSD v dalších volbách vylepší svojí bilanci, pak nám to všem teprve pěkně spočítá. Jejich dnešní "ústupky" nejsou víc, než taktická příprava na zvládnutí situace, která jim přerostla přes hlavu.
0/0
29.1.2004 11:08

pjcom

Re:
aby to nebylo tak, že se nažerou, krknou a odfuní od prázdného koryta a budou jen kvičet : všechno je špatně, mi to dělali líp, podívejte se na naše plná bříška !
0/0
29.1.2004 11:12

pozorujivas

Mají proč :o)))
Staníku, Ládínku, Celere...
 
váš čas se brzy naplní... :o)))    
 
Myslím, že i komunisti věděli více jak řídit tuto zemi (a to je co říci!!!!!). Dokáže si někdo představit  , jak by to tu vypadalo ( ), kdyby ta banda ulhaných a pokryteckých neumětelů byla u moci až do roku 2050
 
   
0/0
29.1.2004 11:08

briza

O co tem pitomcum jde?
Jde jim o plenky, ktere do te vyssi sazby spadnou asi tak jako tak protoze patri ke zbozi o kterem se to tak dohodlo s EU? Proc se potom brani sblizovani sazeb. Vzdyt by se ta horni sazba snizila (plan byl misto 5 a 22% mit 7 a 18 %) a plenky ( kterym uz zda se neni pomoci :-0 ) by alespon o neco zlevnily. Podle mne je to zastupny problem.
0/0
29.1.2004 11:03

pjcom

Re:
problém je, že místo reformy DPH se divoce přesunuje zboží a služby do 22% !
Jinak v EU nemají všichni plenky v horní sazbě, zrovna tak jako třeba restaurace nejsou všude v horní sazbě !
Ale to je opravdu jen zástupný problém ! To je pravda, hlavní problém je tady bezradná vláda pod tlakem pseudopravicových přisluhovačů ! To je jako povoz hluboko v blátě - nejede ani dopředu ani dozadu ( ikdyž si myslím, že dozadu se teď docela pohnul !)
0/0
29.1.2004 11:09

briza

Re:
Me ta vlada neprijde az tak bezradna. Jsem zvedav jak odvazna by byla vlada pseudopravicovych populistu (zejmena pri vzpomince na mnohokrat prokazanou "odvahu" v minulosti).
0/0
29.1.2004 12:39

hzahza

Re:
Přesuny mezi sazbami DPH se většinou nedělají kvůli EU (na to se pouze vláda chybně a neprávem odvolává), ale proto aby se záměrně  vybralo do naší státní kasy od lidí více peněz, aby měl Šmidra z čeho brát. Jasným příkladem jsou ty pleny, stravování a řada dalšího zboží či služeb, o kterých se ani nemluví, protože to netrápí takovou řadu lidí.
0/0
29.1.2004 11:31

pjcom

tajné zprávy
Mám tajné zprávy že ČSSD ve svých laboratořích téměř dokončuje vývoj kyberčlověka s následujícími parametry :
Skromný, velmi pracovitý, obdařený řečí (říká : mám rád Špidlu, daně platím rád, volím ČSSD)
První série bude vypuštěna již před parlamentními volbami !
0/0
29.1.2004 10:56

pjcom

Re:
Nejčerstvější zpráva:
robot říká mám radši Zemana !
0/0
29.1.2004 10:58

pražák_schweiz

ČLOVĚK BEZ PŘIROZENÉHO PUDU!
Myslím "pudu rozmnožování". Ten je normálně dán všem živým tvorům. Zdá se, že člověk přestal být "živým tvorem" a odsuzuje se, alespoň v určitých prostorech, K VYMÍRÁNÍ.
S takovými názory je skoro zbytečné, aby člověk vyhazoval peníze za svatbu(y) a následný(é) rozvod(y), zůstal sám, druhému pohlaví se vyhýbal (mohlo by dojít k "náhodnému"oplodnění) a "pomáhal si"sexuálně "samoobsluhou". VŠE BUDE POHODLNĚJŠÍ, BEZ RISIK A BEZ ZBYTEČNÝCH VÝDAJŮ!!!   Nechť žije "budoucnost" našeho národa!
0/0
29.1.2004 10:41

_Sandstorm_

Nejsmutnější je,...
... že strany nejsou rozděleny podle svých programů a názorů na úlohu státu ve společenském životě. Strany v parlamentu spíš připomínají kluby v různých dresech, ale hrající stejný fotbal.
 
Takže když ČSSD něco podělá, tak to nebude znamenat konec levice, ale akorát to, že voliči ČSSD budou volit buď reformní levici v ODS nebo extrémní levici - KSČ(M).
 
Čecháčkovsky připodělaný systém poměrného zastoupení, aby nikdy nikdo nevyhrál a tedy nikdy nenesl na nic plnou politickou odpovědnost, tomu jen nahrává. Ať už příští volby dopadnou jakkoli, bude vládnout nesourodý slepenec, který bude držet pohromadě jen chuť být ve vládě, nikoli chuť vládnout. Navíc ta vláda bude jako vždy menšinová, takže její výsledek bude stejný, jako u této vlády - levicové drtění schopných a pravicová lakota k těm, kteří potřebují pomoc.
 
Ještě se někdo diví tomu, že zločincům (komunistům) rostou preference?
0/0
29.1.2004 10:34

ODSakEda

Podnikatele nejsou rodinami???!!!
Sobotka: zduvodnil zvyseni vyberu dani - ".....vláda potřebuje vybrat peníze na podporu rodin s dětmi."
  Copak OSVC ci majitele jinych forem podniku (nespresne a casto zaujate nazyvani podnikatele...) nejsou casto otcove, ale i matky deti, cili RODINY???!!!
  At zije socialisticke prerozdelivani!...
  Neni lepsi jim ulehcit na danich a az nesmyslne prisnych podminkach podnikyni (prilehavejsi je samozivenise) vcetne dane ze mzdy jejich zamestnancu at jim jednak muzou pridat a vice jich zamestnat a radeji pak nemuset vice a vice vybirat a nespravedlive a slozite (a draze a byrokraticky!) prerozdelovat?!
  Jen dodavam: DPH se nezdrazuje! U DPH pouze konci DOCASNA (!) vyjimka z tenkrat 23% ja to 0% a 5%, proti niz jiz tenkrate prezident jako predseda ODS protestoval (navrhoval jednu sazbu a hnet  20% coz ma nejvice zemi i v EU a nemuselo by se jiz nikdy na zadny zakon sahat!)  a ve vyspelem svete nemajic obdoby a slouzici dodnes jen k danovym unikum (znam par prikladu z meho okoli!). No a kdyz DOCASNA tak CAS SE prave ted NAPLNIL! Ale mnizi asi, vcetne redaktoru a politiku a to i kolegu z ODS zapomeli a hazeji ono ZDRAZOVANI jen na CSSD......
ODSakEda
0/0
29.1.2004 10:31

pjcom

Re:
za prve země EU mají až 3 daňové skupiny
za druhe : je to zdražování a může za něj pouze ČSSD, protože nedokázala za 6 let (!!) hnout se sazbami DPH (např.: 5 na 9 a 22 na 17) pokud by se totiž tak stalo, mohlo se rovnou přerozdělit zboží do nových skupin. Toto přesouvání beze změn je zdražování !
0/0
29.1.2004 10:51

alex150

Škodná liška
Část národa si konečně začíná uvědomovat, že ČSSD je pro národní hospodářství něco jako škodná liška pro lovecký revír. Souvislosti mezi příčinami a následky jejich reformy funguji většinou přesně opačně, že se očekává. Př.: Snížením příspěvku stavebního spoření mysleli, že ušetří peníze ve státní kase a ejhle, mělo to přesně opačný efekt, lidi se masově vrhli ke konci roku na uzavírání nových spoření čímž se stát zavázal k vyplácení dalších peněz. Pro společnost je největší tragédií, když je vedena lidmi, kteří chtějí vládnout ale chybí jim určitá schopnost odhadnout, co vzejde z toho či onoho rozhodnutí. Na druhé straně, co jsme si zvolili, to máme... 
0/0
29.1.2004 10:29

_Sandstorm_

Porodnost
Vláda pochopila, že pokud chce dojné krávy, nemá cenu čekat cca 18 let, než se narodí, dospěje atd.
 
Proto rození dětí považuje (v souladu se svou krátkozrakostí "Ve špajzu ještě něco zbylo, jdem se nažrat") za nevýhodné a místo nich sem začíná houfně dovážet Ukrajince a podobně.
 
Jaké to bude zklamání, až ze závěrečného účtu zjistí, že z černé práce na stavbě a pouliční kriminality mnoho daní odvedeno nebylo. Pozdě budou spolu s lidovci volat po českých dětech: "Nedáš gumu na kolík, jako správnej katolík."
0/0
29.1.2004 10:11

Marťásek

To je přesně ono!
"S těmito kroky proti podnikatelům souhlasili lidovci a unionisté ..."
Kroky proti podnikatelům!
0/0
29.1.2004 9:25

Hnuson

Re:
šak to u mě mají taky spočítaný........hajzlíci
0/0
29.1.2004 9:42

pjcom

Re:
zkus to upřesnit - prosím !
0/0
29.1.2004 9:44

Marťásek

Re:
Na tom není co upřesňovat - prostě už jen to, že i noviny to správně nazývají jako kroky proti podnikatelům.
0/0
29.1.2004 10:44

pjcom

Re:
lidovci to tiše táhli po celou dobu s komunisty až do 1989, čemu se divit ?
unionisti jsou levicový odpad z ODS, čemu se divit ?
0/0
29.1.2004 9:52

karoten

Re: No já nevím....
Zdá se mi že unionisti jsou spíš utopicky pravicovej odpad. Jim se nelíbil rozpor mezi rétorikou a konáním ods. Jenže schopnosti holt nebyly.
0/0
29.1.2004 10:01

pjcom

Re:
beru to jako lepší vyjádření skutečnosti 
0/0
29.1.2004 10:04

Joao

Re:
A nejhorší je, že člověk kterej u nás chce volit pravicovou stranu (myslím skutečně pravicovou), tak nemá dneska koho volit. Sám nevím jak se při volbách rozhodnu.
0/0
29.1.2004 10:09

ptcko

Demografie
Já tedy mám sice vzdělání z demografie, ale nějak mi prostě nejde do hlavy, že tím, že zvýším cenu plen, tak mi klesne porodnost. Tím tak nanejvýš naštvu rodiče... Kde se pořád bere ten mýtus, že dnešní mladí nemají děti z ekonomických důvodů ??? Je to blábol - je to otázka našeho životního stylu a kdo dnes řekne, že si dítě nemůže dovolit - tak si ho NECHCE dovolit (snad kromě 1% nejchudších ...).
0/0
29.1.2004 8:52

Hnuson

Re:
to 1% nejchudších má dětí nejvíc.
0/0
29.1.2004 8:53

ptcko

Re:
Další důkaz, že klesající porodnost není otázkou ekonomickou ! Se zvedající životní úrovní obyvatelstva klesá jejich přirozená reprodukce ! (tedy porodnost) - většina z toho jednoho procenta nejchudších o tom fakt nepřemýšlí a pak své dítě neuživí ...
0/0
29.1.2004 8:55

Hnuson

Re:
Já osobně si myslím že na světě je lidí až dost. Takže s klesající porodností si moc hlavu nedělám.
0/0
29.1.2004 9:01

ptcko

Re:
To je další oblíbené klišé - lidí dost na této planetě možná je, ale mohlo by jich být klidně dvakrát tolik - uživit by to nebyl při správné logistice žádný problém ... a on se také počet obyvatel zdvojnásobí - jenže než se to stane - tak evropské národy budou mít trošku jiné problémy - snižování počtu obyvatel - stárnutí obyvatelstva - a tedy více důchodců (větší náklady na důchody, sociální dávky, zdravotnictví ...) a méně pracujících takže menší příjmy ! ! ! - co z toho plyne sociální a ekonomická krize - tedy pokud se nezvedne porodnost !
0/0
29.1.2004 9:05

Hnuson

Re:
To si tak úplně nemyslím. Bohaté státy absorbují chudé přistěhovalce kteří si většinou osvojí životní styl obyvatel té dané země a začnou se chovat stejně...tzn. že taky omezí počet potomků. A znovu dokola. A řekl bych že je na zemi už dost namačkáno.
0/0
29.1.2004 9:10

ptcko

Re:
Namačkáno ? máš pocit že je v Cesku namačkáno ??? lidé jsou namačkáni ve městech - jinde ne ... V CR je hustota zalidnění někde kolem 130lidí /na km - v Belgii 330 a není to žádný problém - celosvětová hustota je 40 lidí - a i při odečtení všech nehostiných míst (kdo by chtěl bydlet na poušti) by byla maximálně kolem 80/ na km ! - věř, že namačkáni nejsme ...
0/0
29.1.2004 9:15

Hnuson

Re:
v tomhle asi nemá cenu se dohadovat. Záleží na úhlu pohledu......zlehčím to: v létě na koupališti bych řekl že mám pravdu já
0/0
29.1.2004 9:18

husband

Re:
Ale vždyť přeci nejde o počet obyvatel na km2, ale o úplně něco jiného... Nebo si vážně myslíš, když se mluví o přelidněnosti zeměkoule, že se všichni kromě tebe mýlí??? No to snad ne!!! A jen jeden malý dotaz k porodnosti: nebydlíš náhodou v obecním bytě? Nebo jsi zdělil byt či barák po příbuzných?? Já bych dítě chtěl, ale min. 2 roky si to ještě nemůžu dovolit (pokud nechci doma vidět exekutory!!!)
0/0
29.1.2004 9:39

ptcko

Re:
Jen malou poznámku KDO MLUVI o přelidnění ? novináři, politici, .... možná, ale demografové, tedy odborníci, o ni nemluví v žádných katastrofických vizích !!!! Bydlím v domě, který má soukromého majitele (a já ani nikdo z rodiny to není...)
0/0
29.1.2004 12:25

Baxter

Re:
ALe země je přelidněná, díky tomu přelidnění zdevastujeme planetu během několika desítek let. Optimální by bylo tak 0.5-1mld obyvatel planety....
0/0
29.1.2004 10:24

Marťásek

Re:
Na světě dost, ale v ČR málo. A to povede k tomu, že nás tady zaplaví číňani, vietnamci, indové, afričáci apod. Ne že bych byl rasista, ale rád tomu nejsem. Nevadí mi cizí turisté, ale nevidím výhodu v tom, že třeba v Paříži mají čínské čtvrti nebo arabské, kam se bojí policie jezdit. Povede to k promíchání kultur a ta naše bude první, která skončí. Prostě nejsem tomu rád. Taky bych rád jel podívat se třeba do číny, a ať si číňan přijede s cestovkou, ale nechci, abychom tady češi byli v menšině. Podívejte se do Francie, teďka tam udělali zákon zakazující nošení muslimských šátků, židovských jarmulek, křížů apod. v úřadech, a už jim tam arabi demonstrujou. To nechci. A se vstupem do EU se u nás bude moci kdejaký arab z Francie usadit.
0/0
29.1.2004 10:44

cejkis

Re:
Omyl je to otázkou ekonomickou, ale i odpovědnost. Někdo je schopný mít 15 dětí bez toho, aby měl prostředky jim zajistit krásný život, možnost studia atd.
Raději než aby nemohl svým dětem koupit něco hezkého na sebe a nebo jim nemohl zaplatit krásné dětství a násldé studium je mít nebudu. Nehledě na to, že trh s byty nefunguje. To neí trh,ale šmelení.
0/0
29.1.2004 11:27

pjcom

Re:
tedy promiň, ale když máš to vzdělání, tak určitě znáš dnešní největší problémy mladých lidí. Přistupuje tu hlavně otázka budování kariéry (kdo nezačne včas je ve 30 v háji), kariéra se buduje zejména kvůli postavení a tím i příjmům (byt stojí dost peněz, auto stojí dost, i dítě stojí dost), takže myslím, že na konci je ta ekonomická otázka zastoupená velice výrazně ! Proto ta nejchudší vrstva má tolik dětí, protože je už v síti, vlastně se o sebe nemusí starat a má svou jistotu, že nebude hůř ani líp. (to je bohužel fakt a dost taky souvisí se vzděláním, které stojí taky peníze)
0/0
29.1.2004 9:02

ptcko

Re:
Vždyt to povídám je to sociální problém
0/0
29.1.2004 9:09

pjcom

Re:
myslím, že si rozumíme a to je hlavní !
0/0
29.1.2004 9:22

Joao

To není tak jednobarevný
Důvodů je víc. Ekonomický je jeden z hlavních, změna životního stylu je další důvod. Protože stát těžko bude diktovat lidem jakej mají mít životní styl měl by je motivovat alespoň ekonomicky a ne jim naopak házet klacky pod nohy se svou bytovou, daňovou a asociální politikou (kdy nemakačenkové mají větší příspěvky než matky na mateřský).
0/0
29.1.2004 9:05

ptcko

Re:
To že jim stát nepomáhá ale naopak háže klacky pod nohy je fakt. Ale všechno je otázka priorit ! Většina lidí dnes uvažuje tak, že když bude mít dítě, tak se nebude moci tak užívat (jezdit na dovolené, také budovat tu kariéru, a buhví co všechno ... ) ale to není EKONOMICKý PROBLEM - ALE SOCIALNI problém - mimochodem snižující se porodnost je ekonomicky velmi krátkozraká a sobecká !
0/0
29.1.2004 9:08

Kazbunda

Re:
Ano je to otazka priorit. Ale nejen jednostlivcu ale i statu. A stat v nasem podani ma rodinu jako priorotu odne nizkou. Mnohem nize nez socilaky, ktere jen stoji s natazenou dlani. pak se nemuze divit
0/0
29.1.2004 9:16

Najdete na iDNES.cz