Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kinský žádá omluvu od Dostála

František Kinský se ohradil proti výrokům Pavla Dostála v britském Daily Telegraph. Ministr kultury ho údajně nazval kolaborantem. Kinského advokát hrozí žalobou, pokud se Dostál do konce ledna neomluví. Nápravu žádá také příbuzná Karla Schwarzenberga Alžběta Pezoldová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Wampir RA

Hail Hitler???
Fandím panu Dostálovi! Pokud je známo (kdo sleduje publicistiácké pořady, dá mi za pravdu), velevážený pan otec dnešního hraběte Kinského byl hlavním organizátorem rozbití tehdejší ČSR a předání pohraničí do rukou nácků. Tento "pan nevinný" si snad tykal s Hitlerem a tak jsme mu po válce majetek vzali. A jeho synovi ten majetek nyní máme vracet?  TO SNAD NE!!! Jistě, on nemůže za činy svého otce, ale pak taky nemá nárok na majetek, jež byl jeho otci sebrán! Alespoň takhle to napovídá zdravý selský rozum. Nebo se mýlím?
Pokud se podívám na jeho "originální" České občanství... Pan Kinský jej získal prostřednictvím jedné (nechci být sprostý), která jej navíc udělila nezákonně! A pak že je Český občan, když ani není jasné, zda jeho občanství nebude prohlášeno za neplatné. O tom, že neumí blafnout česky ani fň není třeba hovořit? On že je Čech? FUJ!
A za třetí, to, že dobrá (minimálně) polovina majetku, o který se soudí, jeho otec už před válkou PRODAL Českému státu, aby zaplatil své dluhy, to snad ani nikoho nezajímá. Kinský tehdy rozprodal značnou část svého majetku, za kterou utržil peníze,a my teď jeho synovi budeme tento vracet? To už snad trošku přeháníme, ne?
Kdyby šlo o mě, vyhrabal bych staré materiály o "dobrých skutcích" (pro Třetí říši) jeho otce a na jejich základě prohlásil, že potomkům nacistických zločinců žádný majetek vracet nebudem! Nebo ano? A pokud jo, komu dáme sudety? Ty bychom pak přece taky měli vrátit!
Dostálovi zdar, Češi, spojme se!  
0/0
29.1.2004 10:54

brick_top

Re: sohlasim je to vepř
ja to rikal stale - je to prase ktere tady nema co delat. jen at mu nic nedaji a pak at ho pekne zkasnou za soudni vylohy
0/0
29.1.2004 11:01

kqpiii

Re:
Clovek by rekl, ze kdyz uz o tomhle pripadu toho bylo tolik napsano, tak uz budou vsichni chapat alespon zakladni souvislosti... ale jak se zda, tak ne...
No, tak znovu, i kdyz vim, ze je to zbytecne... Nemuzete konfiskovat majetek nekomu, kdo ho nevlastni. Majetek Kinskych v dobe konfiskace patril malemu Kinskemu, NIKOLIV JEHO OTCI. Jediny, na koho muzete nadavat, je ten neschopny urednik, ktery se snazil zabavit majetek mrtvemu nevlastnikovi...
O urceni vlastnictvi  muze zadat kdokoliv, bez ohledu na statni obcanstvi. Pokud mas dukazy o tom, ze to obcanstvi dostal nezakonne, tak je prosim predej policii.
Pokud ten majetek skutecne prodal statu, tak mu ho samozrejme zadny soud nevrati...
 
0/0
29.1.2004 12:46

Isbjoerna

Re:
tak uz budou vsichni chapat alespon zakladni souvislosti...
 
Nechci Vam brat nadeji, ale nekteri lide asi neumeji ani cist.
0/0
29.1.2004 20:33

jarda1

Kolaboranti
Kolaborantští pohrobci se zase o něco hlásí? jejich předkové táhli s Němci, a teď se to snaží zpochybnit? Nebavil bych se s nimi. Pane Dostále, vyslovuji Vám své sympatie.
0/0
29.1.2004 9:31

GhorX

.
Původně jsem chtěl jen "poděkovat" našemu ministrovi kultury za to, jak nás hezky reprezentuje v zahraničí, když s naprosto nulovou zkušenosti a znalostmi v oboru práva, historie nebo etiky vydává své názory za názory občanů ČR, ale když vidím, jaká bolševická svoloč se tady dnes slezla, dodám ještě toto : každý, kdo o to požádá, má v ČR možnost se soudit o majetek. V okamžiku, kdy se v průběhu soudu k němu začne vyjadřovat činný politik tak, že se zřetelně staví na jednu stranu, jde o jednoznačnou snahu o manipulaci soudního řízení, která je v civilizovaných zemích hodnocena vysokými pokutami pro média a dobrovolnými (víceméně) odchody politiků z funkcí.
0/0
28.1.2004 21:19

juton

Re: Kecy!
Kdyby se politici, a to nejen u nás, měli vyjadřovat ke kauzám až soudně vyřešeným, pak by se často nemohli vyjádřit vůbec, nebo až za několik let.  Nebo snad třeba ve státech  americké unie, kde je povolen trest smrti, neprobíhá často  doslova kampaň politiků z obou stran spektra a to podle toho, na čí je ten který politik straně? Ale ano a běžně. A mimochodem, nazvat ty, kdo mají jiný názor¨, bolševickou svoločí, to je ubohost a svědčí to o tom, že bolševický  pohrobek jsi tak akorát ty.
0/0
28.1.2004 22:05

GhorX

Re:
V jedné věci máte pravdu - slušný politik se k běžícím kauzám nevyjadřuje. Co se děje v USA, je věcí USA, ačkoliv si vzpomínám, že tyto kampaně probíhají jen výjmečně a to v době mezi odsouzením a exekucí, u sporných případů. Poslední věc, za člena BS (bolševické svoloče) považuji každého, kdo někomu odmítá právo na spravedlivý proces jen proto, že se mu to nehodí do krámu, ať už si říká Montaigne, nebo ministr kultury.
0/0
28.1.2004 22:19

juton

Re: Zkusme to tedy jinak,
já jsem toho názoru, že se může každý vyjádřit během procesu tak, jak uzná za vhodné. Od toho snad existuje soudcovská nezávislost  a hlavně neodvolatelnost  soudce  v souvislosti s jeho  soudcouvskou činností.  Pokud podléhá náladám veřejného mínění, pak to není dobrý soudce! Srovnání s USA asi nebylo moc dobré, tam někdy musí soudce svou činnost obhajovat, protože je pravidelně volen. Samozřejmě, jak v kterých státech. Navíc je tam porotní systém, takže je to tam úplně o něčem jiném a proto nesrovnatelné.
0/0
28.1.2004 22:30

GhorX

Re:
Nejsem odborník na trestní řád USA, ale matně si vybavuji, že například porotce si nesmí opatřovat informace o probíhajícím procesu jinak, než v průběhu jednání soudu, nebo ze spisu. Ale pojďme k nám. Ovlivňování soudců je u nás nepřípustné. Přímo není sankcionovatelné, ale vím o několika případech, kdy nevhodné výroky v médiích vedly k peněžitým trestům; pokud si vzpomínám, jednání potrestaných bylo kvalifikováno jako maření úředního výkonu. Další věc je právo na spravedlivý proces a právo na institut presumpce neviny. Pokud vysoký politik (člen vlády) jezdí po světě a vykládá, že žalující strana předkládá své nároky neoprávněně z důvodů, které jsou mimo jiné předmětem sporů, porušuje tím právo žalujícího na spravedlivý a nezaujatý proces. Ministr Dostál v mých očích velmi přesně kopíruje praktiky vysokých státních činitelů v padesátých létech.
0/0
28.1.2004 22:57

juton

Re: No, nevím,
ale zkus si představit, že soud  se táhne třeba rok.  Takže soudce celou dobu buď nesmí číst tisk a sledovat televizi,  aby náhodou nebyl ovlivněný něčími nevhodnými výroky, nebo je to prostě nezávislý soudce, nic více, nic méně.  Presumpce neviny jako taková ve své ryzí podstatě je porušena už tehdy, kdy je kauza zveřejněna.  Protože přece "není šprochu,....".  A výroky médií  typu "je obviněn, prý zavinil", tak už jen to presumpuje vinu. A srovnávat Dostála s politiky  50.let,  to je přece jen silné kafe.
0/0
28.1.2004 23:18

GhorX

Re:
Neexistuje člověk, který by se rok trvajícím masírováním v médiích a svém okolí nenechal ovlivnit. Vy sám samozřejmě můžete říct "Kinsky nemá právo nic žádat" - ale Vy nejste představitel státu, notabene státu, který garantuje onen nezaujatý proces. Stejně tak nemůže říct představitel státu, který má v ústavě rovnoprávnost, že cikáni jsou v tomto státě vážným problémem, ačkoliv je to veřejné tajemství. Dále, zveřejnění kauzy, zůstane-li autor objektivní, není porušením presumce neviny. Samozřejmě to nesmí vypadat tak, jak nedávno předvedly naše média v případě zadržení dvou čechů v Austrálii pro podezření z pašování orchideí; například tyto noviny (v zastoupení sprosté udavačky Petry Jurčové) bez ohledu na možnou nevinu zveřejnili v obou případech jména, v jednom případě dokonce fotografii a zaměstnání. A srovnávat ministra Dostála s 50' léty mohu - i tehdy publikovali k běžícím procesům "státníci" názory, které zahrnovaly historické souvislosti, osobní údaje a především byly naprosto jednostranné.
0/0
28.1.2004 23:44

juton

Vivat Dostál,
konečně udělal něco smysluplného!
0/0
28.1.2004 20:52

antisvejk

úlety "ministra" Dostála
Dostál je ukázkou, že v česku se ministrem stane klidně amatér...
0/0
28.1.2004 20:49

Tomassk

Spadl z měsíce
Pan Kinský zrejme spadl mesice, když si myslí, že dostane od bývalých komunistů, to co ukraDLI. Šála bolševického redaktora hovoří za vše co je v  jeho hlavě.
0/0
28.1.2004 18:44

jardahorak

Re:
Možná by neškodilo zopakovat si pár tříd zákadní školy. Kdyže došlo k vyrovnání s Němci a kolaboranty za činy během II. světové války??? Kontrolní otázka: byli v té době u moci komunisté??? Odpovědi: a) ano b) ne c) nevím a je mi to jedno... Ano c je správně :-/ Navíc nebylo nic ukradeno. Konfiskoval se majetek kolaborantů a občanů německé národnosti, kteří neprokázali účast v odboji. Takže si běžte tlachat někam jinam...
0/0
28.1.2004 19:04

kqpiii

Re:
Mily Jarousku,
mas asi ponekud prehnane naroky...osmilete dite se jen tezko muze ucastnit odboje... a tak mu ani nemuzes zabavovat majetek pro kolaboraci... a kdyz uz mu ten majetek chces zkonfiskovat, tak ho musis konfiskovat jemu a ne jeho sedm let mrtvemu otci... Tobe to treba prijde malicherne, ale pravo je pravo...
P.S. O jakem vyrovnani s Nemci to mluvite? Cesi se dosud nevyrovnali ani se "znarodnenim" z dob komunismu, natoz pak s Nemci a se svymi ciny po skonceni druhe svetove valky...
0/0
28.1.2004 19:20

svobodny obcan

Re:
Mily dyslekticky kryple,
k vyrovnani s Nemci opravdu nedoslo, protoze nam nezaplatili valecne reparace, za tu skodu, co v nasi zemi napachali od obsazeni pohranici do konce 2. nemecke svetove valky.
0/0
28.1.2004 20:11

jardahorak

Re:
Nevím nevím. Zkuste se trochu více zajímat o problematiku. Konfiskace majetku se týkala všech, kteří se hlásili k německé národnosti, pokud neprokázali, že se účastnili odboje. Správně, osmileté dítě, navíc emigrované do Argentiny, se těžko mohlo účastnit odboje. Nynější spor se vede o to, jetli malý Kinský byl nebo nebyl německé národnosti. Kinský se snaží dokázat, že byl národnosti české, a tedy že se na něj konfiskující zákony nevztahují. Trochu irelevantní mi přijde Vaše poznámka o vyrovnání Čechů se "znárodněním" a s Němci za činy II. svět. války. Ne zcela jsem to pochopil :-/
0/0
28.1.2004 20:36

krysa66

Herr Kiski gute Arbeit
Chapeme, že chcete vrati majetek, který vaše rodina ziskala za služby říši. Bohužel říše nevyhrála a tak jste ostrouhal. Jó to nejde vracet zpět dějiny. Já bych také chtěl vrátit majetek co jste zabavili našemu rodu po bitvě na Bílé hoře.
0/0
28.1.2004 17:13

Destroyer7

Nakopat
Nas..at a rozmazat. To by měli Kinskému. Omlouvat se někomu, kdo se vědomě podvodem snaží získat něco, co jeho kolaboranstkému tatíkovi bylo zabaveno? Škoda místa na serveru pro takového ...
0/0
28.1.2004 16:47

Montaigne

Není nadto
když má národ vlasteneckou šlechtu, však se můžeme pohlubit:
"Vyšší soud přisoudil konec našemu drahému spoluobčanu O.F.Kinskému, který byl vždy připraven zasadit se za své němectví... on, který nasadil celou svoji osobnost k osvobození naší domoviny  z dvacetileté cizí nadvlády, mohl ten nádherný čin našeho velkého vůdce  Adolfa Hitlera ještě zažít, musel se však zřící z vyšší moci osudu sklizně přinášející plody jeho milovaného sudetského lidu." Kamnitzer Wochenblatt, 24.prosinec 1938
Kníže Kinský, který po několik let i v politickém ohledu zaujímal vůdčí roli v našem městě, měl významný vliv na velké převratné historické události r. 1938 Kamnitzer Wochenblatt (Kamenícký týdeník)
Velký okamžik společného jednání v Balzhutten s lordem Runcimanem, který měl rozhodující dopad na vývoj politických záležitostí, vpravdě zásluha skonavšího knížete Kinského.Ve dnech tvrdého útisku a bídy, byl kníže jeden z prvních, který dal svůj život do služeb dobrovolníků, aby v případě nutnosti domovinu vybojovali. Bylo mu ještě dopřáno v čestné uniformě uvítat ve zdech našeho města vůdce Adolfa Hitlera. Kamnitzer Wochenblatt (Kamenícký týdeník)
0/0
28.1.2004 16:32

Montaigne

Kolaborant to nebyl
ale byl to spratek nikoliv z kolaborantské, ale přímo nacistcké rodiny. Kdyby to jeho papá s Hitlerem vyhráli, ten by nám (Čechům) dal počudit
0/0
28.1.2004 16:27

gloria

Nadpis příspěvku
Kdy uz si konecne lide typu Pavel Dostal uvedomi, ze jednou jsou ministrem vlady a ze co jim leze z ust je povazovano ve svete jinak nez hospodsky potlach? Jen si urazejte, pane Dostale, to pr*se Kinsy a jeho krivi pravnici podaji zalobu za usle zisky a statni pokladna to zaplati, jako Diag Human. Dostalova tupost nezna mezi...
0/0
28.1.2004 15:55

Baxter

!
Dostál si zaslouží obdiv, že dokáže tohle nenažrané prase označit pravými jmény. Naši předci co umírali ve světových válkách se teď určitě obracejí v hrobě, když vidí jak se tu šlechta a kolaboranti opět roztahují...
0/0
28.1.2004 15:10

MSB

Re:
Napište nám raději něco konkrétního o tom, jak Kinský, kterému bylo v roce 1945 9 let, kolaboroval.
0/0
28.1.2004 16:23

krysa66

Re:
Byl členem Hitlerjugend  a jeho otec byl velkým kamarádem A.H. Za svou službu dostali majetek, který teď vymáhají zpět. Stálo by za to, podívat se komu to patřilo před rokem 1938 - u některých nemovitostí je jasné že šlo o majetek zplyněných židů. Nic proti restitucím, ale není toto příliš??
0/0
28.1.2004 17:18

kqpiii

Re:
Hmm, v deviti letech, v Argentine a presto byl v HJ... A rodovy majetek dostali od nacku... hm, ti jim nejspis i postavili palac Kinskych, vid?
Nepripadas si blbe, takhle se ztrapnovat na internetu??
0/0
28.1.2004 19:15

kqpiii

omluva...
Doufam, ze pana Dostala zazaluji a vyhraji...aspon by si Dostal uvedomil, ze by mel obcas zavrit tu svoji nevymachanou socanskou hubu...
0/0
28.1.2004 14:53

alena.alena

k čemu mu to bude
vždyť jí ten "rodilý Čech" stejně nebude rozumět.
0/0
28.1.2004 14:34

qoknu

Nudí se.
Poplatky musí zaplatit, tak si vymýšlí další ptákoviny.
0/0
28.1.2004 14:28

Kirken

Chachachááá
To se vepřík prohne. Pokud vím, soudní poplatky dělají 4 procenta z toho, oč se soudíte. Je-li hodnota toho majetku 5 mld., jak říká jeho advokát, dělá to 200 milónů. Pokud 40 mld., jak bylo uvedeno v tisku, měl by čuník zaplatit 1 miliardu 600 milionů.
0/0
28.1.2004 13:30

Eldrb

Re:
Co myslíš; bylo dobré šlechtu vyhnat,majetek jí ukrást,ten potažmo zplundrovat a prožrat.Máme být na to hrdi ? Ve světě jsme bráni jako národ který nectí tradice a krade. Líbí se ti tato vizitka ?
0/0
28.1.2004 13:45

Kirken

Re:
Jo, vyhnání kolaborantské šlechty se mi opravdu líbí. Důvody viz příspěvek níže.
0/0
28.1.2004 14:21

Eldrb

Re:
Jaký důvody níže,trubko.To jsi nezdůvodňoval ty.Já jsem se tě konkrétně ptal jak se ti žije jako zloději a závistivci.Jaké ti to přináší uspokojení.Havlova rodina se též paktovala s Němci,to ti nevadí ?  A bůh ví jak to tenkrát bylo.
0/0
28.1.2004 14:31

Kirken

Re:
Běž si léčit midráky jinam, chudáku.
0/0
28.1.2004 14:52

Eldrb

Re:
Já nevím co jsou to midráky, a chudák jsem,to jsi se trefil. To jsme ostatně všichni.Včetně tebe. Běž se těšit s toho,jak jsme zase doběhli jedno hrabátko..a těš se na účet.Jednou vše draze zaplatíme a čím déle to bude trvat,tím to bude dražší.
0/0
28.1.2004 16:47

Baxter

Re:
Vyhnání kolaborantské šlechty je činem na který musíme být jako národ hrdi!
0/0
28.1.2004 15:11

jarda1

Kolaborantská šlechta
S Kinským bych se nebavil. Ještě že je paní JUDr. Jana Havlová profesionál a rozhoduje objektivně. Kinského rodiče byli Němci, to je doložené a na to byla pařížská dohoda. Benešovy konfiskační dekrety jsou prakticky prováděcí předpisy pro tuto dohodu. Zde jsme se zavázali ke konfiskaci majetku Němců, Maďarů a kolaborantů. Podepsal ji za nás tehdejší ministr zahraničních věcí Jan Masaryk. Dohoda platí, potvrdily to velmoci, a my nemáme právo ji porušovat. Starý Kinský měl asi štěstí, že zemřel už 19.12.1938 - jinak by se dostal na černou listinu spojejeckých armád a byl by po válce popraven nebo odsunut. Takže není co řešit. Nikde ve světě se dětem kolaborantů nevrací majetek. Např. dětem pana Renaulta ve Francii se taky známá automobilka nevrátila. Ať se vrátí do Argentiny, o takové tu nestojíme. A doporučoval bych si posvítit na matrikářku Talmanovou - jak mu mohla potvrdit občanství, a na soudce, kteří rozhodli v jeho prospěch - např. Jiří Blahoň v Ústí nad Orlicí. Rovněž by se měla advokátní komora zamyslet nad pány JUDr. Čapkem a JUDr. Nevřelou - oba hájí kolaboranty dost podlým způsobem. Měla by je vyloučit a znemožnit jim další praxi. Pan Nevřela prý byl 9 let v komunistickém vězení - za copak to bylo?
0/0
28.1.2004 12:07

Havirov Devils ! ! !

EU
 
0/0
28.1.2004 12:24

Baxter

Re:
0/0
28.1.2004 15:13

Johny_S

Re:
Přesně tak . To už bychom za chvíli mohli vracet majetek všem vyhnaným Němcům - a kam bychom došli? Potom se ozvou Němci vyhnaní z Polska a Kaliningradské oblasti v Rusku, pak Poláci, které vyhnali z Ukrajiny, a můžeme mít na krku další válku. Anebo my - to už bychom se mohli přihlásit o Polské Slezsko. Anebo potomci českých exulantů po Bílé hoře o svůj rodový majetek, jejž jim zabrala zde zůstavší (a kolaborující) šlechta - např. právě rodina Kinských. Nesmysl, že?
0/0
28.1.2004 21:40

brick_top

jen at to prase pekne plati
nechapu duvod proc by nemel! certvi kdo to je...
0/0
28.1.2004 12:04

Janina7

?
To si hraje na žebráka, či co?
0/0
28.1.2004 11:52

Najdete na iDNES.cz