Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nikoliv policistou, ale poslancem se vyplatí být!

Mrzí mne,že dnes a denně jsme svědky laciných siláckých řečí,které do médií zejména pronášejí zpravidla ne moc věrohodní politici za účelem zvýšení si vlastní popularity u voličů.Naposledy včera v hlavní zpravodajské relaci obou největších televizních stanic jeden takový obrýlený rádoby populární poslanec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

delbor

Až jindy
Policajtem bych být nechtěl a poslancem být nemohu. Já totiž zvracím, jakmile na politiku jenom pomyslím.
0/0
7.2.2004 18:58

eiji

Ježkovy voči...
...von T602 je procesor?
A "tzv." 486 nejní takzvaný, ale právě ten procesor. Proboha, co to je za vidláka?
K věci. K tomu, co policajti dělají, jim stačí hajzlpapír. Nepotřebujou na to nejnovější notebooky.
Základ je kvalitní výcvik, kvalitní plat a kvalitní kontrola, takže u policie budou mít zájem pracovat schopní lidi. Nebude ji potřeba tolik a zbyde víc na slušný vybavení... A lidi je hned budou vnímat mnohem pozitivněji.
0/0
28.1.2004 15:37

vlada17

Re:
Jistě, T 602 je "word processor", na to není nic vidláckého, vážený specialisto.
0/0
6.2.2004 22:49

GhorX

.
Většinou souhlasím, tedy pokud nehovoříte o zkorumpované, líné a neschopné dopravní policii. Snad bych jen poopravil, že uvedené používané konfiguraci by se dnes nesmály jen dítka bohatých; i dítě z rodiny, žijící z minimálního platu a sociálních podpor by nejspíš odmítlo něco takového používat (tedy jako počítač). Plus, žádný počítač se nejmenuje Pentium. Ale to jen na okraj, protože v tom hlavním máte pravdu, stejně jako má pravdu níže bojovná polární liška - být policistou se skutečně vyplatí jen neschopným a nevzdělaným lidem s mnoha komplexy (možná pan poslanec měl na mysli toto ?). Člověk, který by rád dělal tuto práci dobře, pokud ho neodradí směšný (nejen nástupní) plat a prehistorické vybavení, se buď časem stane masochistou, nebo krysou. Nebo skončí.
0/0
28.1.2004 12:45

Babul

Práva a povinnosti
Práva a povinnosti policisty jsou: - mlčet, poslouchat nadřízené, plnit bez přemýšlení jejich rozkazy, protože jinak by nad tím zůstal rozum stát, vykonávat službu s neplacenými přesčasy a neplacenými svátky, nechat se urážet a nadávat si od všech, počínaje od novinářů a politiků, konče od bezdomovců a Romů, nechat se kopat a vozit pana Kaisera na zádech, vždyť on je přece veselá kopa a jenom si hrál na klíště, být kdykoliv osočen z braní úplatků i z jiných nekalých praktik bez jakéhokoliv důkazu atd. 
0/0
28.1.2004 12:34

polarniliska

Vyplatí se obojí
O tom že funkce poslance je  velice dobré korýtko není třeba diskutovat, ale nevím, proč je srovnávat s policisty a tím pádem srovnávat nesrovnatelné. Samozřejmě, že se vyplatí být poslancem, stejně tak se ovšem spoustě lidí vyplatí být policistou. Díky tomu, že závodně provozuji bojový sport, jsem se setkal s mnoha lidmi, kteří jsou u policie zaměstnáni a můžu zodpovědně prohlásti, že většina z nich by měla v soukromém sektoru problémy vůbec sehnat práci a uplatnění, natož mít jistotu zaměstnání a relativně slušného výdělku, za práci při které se nepředřou. A pro takové lidi se práce policisty nejen vyplatí, ale je pro ně doslova požehnáním.
0/0
28.1.2004 11:34

bernardyn

Arogance moci
 S tímto hodnocením naprosto souhlasím, úplně mi mluví z duše.
Je však smutné, že se k tomuto článku dosud nikdo nevyjádřil, což svědčí o tom jaká je v této zemi atmosféra. Každému je dnes jedno jestli zachranáři, policisté a učitelé mají dobré pracovní podmínky a trošku solidní životní úroveń.
Dneska každý myslí jen na sebe a lidé jsou ke všemu lhostejní. Většina lidí má dnes pocit bezmocnosti. Každá snaha něco změnit k lepšímu je pozásluze potrestána a o to naší vládě a poslancům jde. Jim současný stav absolutně vyhovuje a když něco zaskřípe, tak se vymluví na Evropskou unii ( viz nesmyslné zdražování dětských plen, služeb v restauracích, cen pohonných hmot a mnoho jiných.
Je přece věcí každého státu jakou dań na jaké zboží si určí. Je lehké svádět svoji neschopnost a aroganci na Evropskou unii. Doufám, že většina lidí vás prokoukne a zvolí si někoho lepšího a ne pitomí socani, lidovce a uhelný sklady 
0/0
27.1.2004 22:20

Najdete na iDNES.cz