Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spravedlnost jsme škrtli dávno

Je podivné, za jak bizarními požadavky se můžeme všichni hnát. Škrtnout ze seznamu, zní dnes všemi politickými ústy - pod dojmem toho, že populární herečce bylo ukřivděno a poté zas byla očištěna. Jiní ukřivdění a neočištění padli pod stůl. Kdo by se o ně zajímal?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

juton

Cibulka
je normální svině, která si léčí své  ego  právě na seznamech.  Nevinný?  Nezájem, hlavně že on si přihřál svou politickou polívčičku.  A  navíc mám  pocit,  že ti  inkvizitoři  jsou buď tak mladí, že nevědí, o čem je vlastně  řeč,  nebo naopak ti, kteří v minulosti byli tak bezvýznamní, že ani STB se o ně nezajímala.  A z toho teď dělají  své  zásluhy!
0/0
26.1.2004 21:55

Katoda

Podobnost čistě náhodná
To je dobrej nápad, na základě politického rozhodnutí dostane kdosi právo rozhodovat o tom, kdo byl a kdo nebyl fízl. Připomíná mi toi jednu nepříliš lichotivou paralelu. V nacistickém Německu existovaly formálně legální rasové (Norimberské) zákony. Souběžně ovšem existovala instituce "čestných árijců". Nacističtí pohlaváři si přisvojili právo rozhodovat o tom, na koho se rasové zákony vztahují a na koho ne. Jistý Hermann Goering ostatně otevřeně a cynicky prohlašoval, že o tom, kdo je Žid rozhoduje on.Takže teď si kdosi osvojí právo rozhodovat o tom, kdo byl a kdo nebyl fízl. Ostatně už ty seznamy, které byly s nehorázným zdržením publikovány se od těch Cibulkových značně liší. Tím se vysvětluje, proč to zdržení. Byl potřeba čas k tomu, aby pořádně vyčištěny. Ani to ale nestačí a tak se vymyslí shora uvedený zákon. Vždyť je to směšné. Ani ty, kdo na seznamech figurují dnes, nelze nijak postihnout. Sedí na místech, kde ze zákona sedě nesmějí, ale soudní proces vyhraje každáý, kdo se do něj pustí (na rozdíl od tisíců okradených a oloupených občanů). Proč, záznamy StB se většinou zachovaly pouze na mikrofiších a to pro naši slavnou justici není důkaz. Takže nabývám dojmu, že dotyčné seznamy jsou vlastně soupisy těch jediných, kteří s StB vlastně nikdy nic společného neměli a donášeli  všichni ti ostatní, kteří na nich nefigurují. Pane Langer, vy jste se snad zbláznil.
0/0
26.1.2004 8:15

k

Jó holka ......
podepsalas,tak se nediv!
0/0
26.1.2004 7:54

qoknu

Re:
Ona se nediví. Popularitu má nějaký čas zajištěnou.Divíme se mi co dokáží naši poslanci když chtějí.
0/0
26.1.2004 8:48

Najdete na iDNES.cz