Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Papež a televize

Svatému otci vadí, že televize barvitě popisují sex, staví se kladně k homosexuálům a antikoncepci. To je pravda. Televize všeho druhu se sice brání zobrazování sexu takříkající natvrdo, ale sexuálními narážkami se to tam hemží klidně i v deset ráno. Člověk aby to dětem vypínal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ufounek

...oprava...
eh... spolecnosti melo v ty posledni vete bejt...
0/0
27.1.2004 7:06

Ufounek

at si papez rika co chce
ja s nim nesouhlasim, nicmene me desi to, ze takoveho cloveka s takovymi kazanimi a nazory nasleduje miliarda lidi. gay sice nejsem, nicmene kdyz napriklad bude gayovi sefovat clovek kterej bude papezem zfanatizovanej tak papezovo kazani neni jenom rec jednoho cloveka k jinejm lidem, ale aktivne ovlivnuje zivot lidi ktery s tim nemaji nic spolecnyho. pokud nebude mit jeho kazani zadnej vliv na me, tak at si rika co chce - me jako ateistu moc netoci ani to co rika ani lidi ktery mu to zerou. ale tak tomu urcite neni ve vsech pripadech protoze ti lidi hrajou aktivni lidi ve spolecni ve ktery ziju i ja.
0/0
27.1.2004 7:03

Kleki Petra

Re:
Mám-li navíc věřit jedné ze základních křesťanských pouček a bůh opravdu stvořil člověka k obrazu svému, měl zřejmě s homosexuály nějaké úmysly. Nechce se mi věřit, že by měl na mysli jen katolické kněží a jejich potřebu vybít někde sexuální napětí, když vím, že celibát je bezvýhradně vynález lidský (jakkoli nelidský by se mohl zdáti). V Bibli o něm není ani zmínky. Nevadí papežovi, že se katoličtní kněží nemilují a nemnoží? Samozřejmě, že nevadí. Jak jinak udržet majetek v lůně církve, než eliminací možné hrozby v podobě dědiců?
0/0
27.1.2004 14:21

juton

Pius XII.,
vl. jm. Eugenio Pacelli (1876-1958) , od 1939 papež.  Ačkoliv  k nacismu zaujal rezervované stanovisko, jeho zločinné projevy otevřeně neodsoudil,  během války zachovával neutrální postoj...  
0/0
26.1.2004 22:06

Kanadan

Respect
Papeze bych si vazil kdyby ve svych prohlasenich take jmenoval odkud to co on nazyva zlem pochazi.On je take proti nasili a nespravedlnosti ale nepovi kdo komu ublizuje,ktery narod utlacuje druhe narody.Za minule valky teddejsi papez se vyslovoval proti zabijeni a vyhlazovani celych narodu ale nacisty jmenem nenazval.Odkud ta opatrnost? Co by se Vatikanu mohlo stat kdyby tehda rozlobil Nemce?Asi nic .Oni papeze respektovali i kdyz se to dnes zda divne.
0/0
26.1.2004 15:56

zlý fořt Emil

Jo jo ...
Tak tak, nacisty jménem nenazval, ale jeho protinacistické smýšlení a touha po spravedlnosti se zcela dokonale projevily po válce, když přes Vatikán pochodovaly zástupy nacistických válečných zločinců z řad SS a Gestapa za azylem do Jižní Ameriky ...  ... možná se tenkrát za války papež Pyj vyslovoval proti zabíjení esesáků ... kdo ví?
0/0
26.1.2004 16:02

kostej21

Re:
Ve skole budete brat (zrejme, jestli se osnovy definitivne nezvrhly), ze politika neni nikdy cernobila. Papez nemuze byt proti konkretni zemi, ale proti urcitym cinum ("byt proti konkretni zemi" se nazyva xenofobii ci sovinismem, to budete zrejme brat v obcance). Jinak co se tyce postoje Pia XII., tak v dejaku budete brat, ze na zacatku valky byla s Hitlerem vice ci mene cela Evropa a huronsky odsuzovat nekoho, s kym je vice ci mene cela Evropa (s vyjimkou tehdejsiho Ceskoslovenska) by prece byl nesmysl, ne? (to byste brali v psychologii, kdyby ovsem ministrstvo skolstvi melo dost rozumu ji do osnov zaradit)
0/0
27.1.2004 3:07

Kanadan

Re: kostej21
Tu latku jsem probiral uz davno.Vim ze nacismus byl pro papeze prijatelny ale Sovety nenavidel a netajil se s tim.Je mi znamo ze kdyz Nemci napadli v cervnu 1941 SSSR tak papez byl prijemne prekvapen,paklize uz nebyl predtim informovan o tom ,ze se to chysta.
0/0
27.1.2004 14:01

antix

opravdu nevím,
jakou cenu má názor pana Komárka. V poslední době na mě dělá dojem, že má nutkání vyjadřovat se zásadně k těm problémům, o kterých toho mnoho neví - viz níže MDŽ. Poučit se o historii MDŽ zas tolik práce nedá, ale pouštět se do filozofování o omylnosti papeže na pár řádcích je kousek hodný kamikadze. Svého času jsem se domnívala, že pan Komárek pojedl hodně vtipné kaše, ale zdá se, že už mu notně vytrávilo.
0/0
26.1.2004 14:39

kamo

Re:
Nevytrávilo mu, jen na tragédii Jana Pavla II v jeho boji proti homosexuálům a antikoncepci nic vtipného není - je to tragedie katolické církve, která se rozhodla pro pomalou sebevraždu - možná to bude ten poslední klad, který pro lidstvo udělá. 
0/0
30.1.2004 12:45

Člověk_JK

Bezzubá a ubohá kritika papežova logického a pravdivého výroku
Člověk, který nemá křesťanskou víru či ten, kdo příliš propadl vlivu "moderního" myšlení, stal se otrokem dnešní kultury vyznávající konzum, sobecké vyhledávání požitků a neodpovědnost i nemilosrdnost vůči druhým nejspíše ztrácí schopnost rozlišovat co je dobré a co zlé, co prospívá a co škodí. Článek je hloupý, kritika naprosto neadekvátní, autor nezpůsobilý (alespoň v tuto chvíli - bohužel) tyto věci pochopit.
0/0
26.1.2004 12:47

Katoda

Re: Bezzubá a ubohá kritika
Děkujeme za poučné kázání. Opět ta neotřesitelná víra slepého dogmatika, že on a pouze on má pravdu. Jak jsi seš tak jist, že ten, kdo nemá křesťanskou víru , skráceně řečeno, nemůže být slušným člověkem. Vzhledem k tomu, že křesťanská víra není na světě ani zdaleka většinová, je tedy tato planeta obydlena většinou obyvatel, kteří, cituji "ztrácí schopnost rozlišovat co je dobré a co zlé, co prospívá a co škodí." Konec citátu. Že byste se vypravili je třeba násilím pokřtít a kdo se nedá, vybít. To je ovšem nepůvodní. To už tady bylo v době konquisty. A samozřejmě nejsme, my slaboduší idioti schopni tyto věci pochopit. Přeloženo do střízlivého jazyka, my ostatní jsme méněcenní proto, že že kriticky uvažujeme, namísto toho abychom slepě věřili. Myslím, tudíž jsem, slyšels to někdy ty svatej Ignáci?
0/0
18.2.2004 12:09

Vita2

pravda se špatně poslouchá
Většina těch co tak emotivně reagovala na prohlášení papeže, tak je sama  znechucena  násilím , trapnými reklamami a upoutávkami se sexuálním podtextem a homosexuálovi by nepodali ani ruku a přesto všechno tohle podporují, Proč ? Někomu z Vás některá církev ublížila? Asi ne , jen si nechcete připustit,že děláte něco špatně. Berete si historické události za své argumenty proti církvi a ani ji pořádně neznáte. Aspoň si odpusťte ty vulgární výrazy na adresu peže, Díky
0/0
25.1.2004 18:47

Dan 1

Pane,
když jsem byl v pubertě, církev pro mě představovala obrovskou autoritu a naději. Myslel jsem, že může být silou, která se postaví proti komunismu. Jenže čas šel dál a já se seznamoval s tím, co je to Pacem in terris, pro koho dělal Siostrzonek apod. O ostudné roli Pyje XII. a jeho patolízalů ani nemluvě. Mohu tedy říci, že mi církev ublížila. Minimálně těžce zklamala. Římané interpretují MPZ Vatikánu "kdyby tohle viděl Ježíš" (SCV - si Christo vedesse. Tiso, Innitzer, Plojhar, Tollner, Janeček.. Fuj. Jestliže se od těch svinstev ten kus roztřeseného sulcu distancuje, má malé, bezvýznamné plus. Nic víc.
0/0
25.1.2004 19:00

zlý fořt Emil

Jo jo ...
Vidím, že nacistický přisluhovač Pius XII. konečně začíná být věrný svému ostudnému celoživotnímu dílu a dokončil transformaci v Pyje XII.
 
Jen tak dál ...
0/0
25.1.2004 19:04

Dan 1

On se jako
pyj už narodil, jen to církev dodnes tajila a až já jsem to nyní odhalil a zveřejnil:-)
0/0
25.1.2004 19:08

Člověk_JK

Re: Proč se ztrapňujete?
Když pominu vulgární styl vašeho projevu, a zcela mylné posouzení osobnosti Pia XII., musím se zeptat - co pro vás znamenala církev jako instituce? Jako věřícího křesťana a katolíka by vás v první řadě zajímala úloha církve jako zprostředkovatele svátostí z nichž věřící žije a z vaší vírou by nemohlo nic udělat to, že nějaká skupina kněží za komunistů se chovala nějak špatně. A kdybyste byl křesťan, naprosto přirozeně byste chápal, že Papež měl v uvedených kritizovaných výrocích pravdu.
0/0
26.1.2004 13:02

GhorX

Re:
Zajímavý názor. Bohužel, pro katolíky také zcela běžný. Váš Bůh Vám dal právo rozhodovat se, vzpomínáte ? A víte o tom, že Církev svatá je pouze skupina lidí ? Na základě čeho se domníváte, že je vševědoucí ? Vaše poslední věta svědčí o tom, že každý křesťan musí slepě věřit samozvané skupině lidí (omylných, chybujících), jinak bude mít problémy. Ale Vy jste jistě dobrý křesťan, že ? A když Váš místní zástupce firmy Církev, spol. s v.o.r. (velmi omezeným ručením) zavelí, jistě se jeho "přání" nevzepřete; budete žít, jak určí, volit, jak určí, souložit, jak určí... a upalovat, jak určí.
0/0
26.1.2004 13:47

Člověk_JK

Re: To je nepochopení!!!
Křesťan přirozeně pochopí a dá za pravdu papežovým slovům prostě proto, že je křesťan, přirozeně se s tím ztotožní pro stejnou víru, kterou sdílí s papežem. Papež není v čele církve proto, aby za organizaci "církev" něco vymýšlel a rozhlašoval, on je hlavou křesťanů a hájí a zachovává učení - odkaz Kristova evangelia, které vůbec dělá křesťanství křesťanstvím a lidem, kteří se chtějí nazývat křesťany a vyznávat tuto víru zprostředkovává tento Kristův odkaz v té původní podobě, napomíná je, jak si mají zachovat tuto víru čistou. Takže já nedělám něco, protože to Papež zavelí, ale proto, že jsem křesťan a prostě tak věřím, takové je učení Kristovo - ne pouze něčí povel. - Kdybych naznal, že je Papež ve svém názoru v rozporu s evageliem - čistě teoreticky, pak bych s ním nesouhlasil - ale toto není ten případ, nyní se jedná o základní věci křesťanské morálky.
0/0
26.1.2004 15:16

GhorX

Re:
Morálka je soubor zvyků a názorů, pokud o tom nevíte. Bůh dal lidem Desatero - stručný a jasný manuál k životu. Vše ostatní je lidský výklad a názor. A fakt, že hlava církve tyto výklady a názory pravidelně vyhlašuje neznamená nic jiného, než fakt, že nějaký člověk něco hlásá. Nic víc. Není Bůh, není víc, než Vy nebo já. Je to obyčejný starý pán, který tvrdí něco, čemu věří, stejně jako byl Adolf Hitler obyčejný člověk, který věřil, že jsem členem podřadné rasy. Ani jeden, ani druhý nemají postavení, které by mi bránilo v premýšlení nad tím, zda mají pravdu.
0/0
26.1.2004 15:24

Kleki Petra

Re:
Punktum.
0/0
26.1.2004 16:08

Katoda

Re: GhorX
Smekám ! Podepíšu každé slovo! Dodal bych jen to, co přirozeně vyplývá z každé dogmatické víry. Je to přesvědčení o vlastní výlučnosti a z něj druhotně vyplývající domněnka, že mám právo těm druhým na základě vlastní výlučnosti  něco vnucovat. Chraňme se situace, aby dogmatici jakéhokoliv druhu získali jakoukoliv exekutivní moc jako prostředek  k něčemu  ty druhé nutit. K čemu to vede, o tom se svět přesvědčoval na východě i západě po tři čtvrtiny minulého století.  A nechť nás nemýlí sladké tolerantní řečičky katolické církve. Je to pouze z nouze cnost, protože v této chvíli onou exekutivní mocí nevládnou. Budou-li budou zákonitě jednat podle svrchu uvedené zákonitosti. Ostatně, v dávnější minulosti nás o tom nesčíslněkrát přesvědčili.
0/0
18.2.2004 11:57

zlý fořt Emil

Jo jo ...
Mohu-li se zeptat, člověče, v čem kolega zcela mylně posoudil osobnost Pia XII.?
0/0
26.1.2004 15:58

Katoda

Re: Proč se ztrapňujete
Skutečně by mne zajímalo, kdo je ˇČlověkJK. Jeho mazanost v diskuzi je skutečně jezuitská. Když se to hodí je církev pouze zprostředkovatelem svátosti. Prostřednictvím své prodloužené ruky Strany lidové však budeme vnucovat celému národu středověký zákaz přerušení těhotenství (viz dikuse k tomuto tématu v domácích zprávách). Jen ho prosadíme, začneme požadovat zákaz antikoncepčtích prostředků. Ty středověkej pablbe (jiná slova už nenalézám), přečti si někdy taky něco jiného než modlitební knížku. Vřele bych doporučoval dílo polského futurologa Stanislava Lema. Jedním z jeho závěrů je následující. Buď se lidstvo naučí kontrolovat svou porodnost, nebo nevyhnutelně zahyne. Ale vraťme se k tématu. Jak obratně omluvil ČlověkJK ostudné chování církve za komunistické vlády. Posouzení téhož chování téže církve za druhé světové války se prostě odbyde tím, že je "zcela chybné". Nic se nevysvětluje, nic se nezdůvodňuje, prostě je to tak a tečka. To je pro dogmatiky také typické, komunisti to dělali taky tak. Prostě, pravdu mám já a nebudu se o tom s nikým bavit. Ó jak ušlechtilí jsou naši křesťané a svatá církev římská. Jak ušlechtilý boj vedou za ještě nenarozený život. O tom, že katoličtí (ale i jiní) kněží se všech zcela nedávných válkách modlili za zdar zbraní té strany, jejíž chleba jedli, tím se tito svatouškové ovšem tolik nechlubí. A ještě lépe, ČlověkJK ti dá přímo návod co by tě na církvi mělo především zajímat a do čeho nemáš strkat nos. Drž hubu, krok a hlavně samostatně nemysli! To říkali už Galileovi. No a samozřemě, papež měl pravdu. Co jiného, vždyť podle církevního dogmatu je neomylný. Takže tu vlastně máme neomylné dva , Hospodina a jeho senilního papeže!  Ať mne čert vezme, jestli ČlověkJK není flanďák!
0/0
18.2.2004 11:35

malinak

Problematickým tématům
by se neměl vyhýbat ani papež. A on se jim nevyhýbá. To, že se to řadě lidí u nás nelíbí je dílem předsudků vůči všemu církevnímu.
0/0
25.1.2004 18:02

Kanadan

Pravda
Sex je vsude a je to tim ze filmovi a televizni producenti jsou lini na to aby premysleli o tom jak tvorit inteligentni programy a sexem se lacino upota pozornost divaku zrovna tak jako nasilim.Ovsem tim se snizuje inteligentni uroven obecenstva a papez to rika spravne.Jemu se da vytknout hodne veci ale v tom ma pravdu.
0/0
25.1.2004 14:45

jirka04

Papež by chtěl mít lidi lepšími!
     Ale lidé jsou tací, jací jsou. Dobří i špatní zároveň. Usedlí i sexem posedlí. Na tom se nadá nic změnit. A nezmění na tom nic ani Svatý otec Jan Pavel II. Bohužel i bohudík zároveň!
0/0
25.1.2004 14:40

Najdete na iDNES.cz