Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Případ Bohdalová: politici mění zákon

Kvůli herečce Jiřině Bohdalové se zřejmě budou měnit zákony. Vyhrála sice soud kvůli svazkům StB, ale vadí jí, že v seznamech agentů dál zůstane. Významní politici hned začali mluvit o změně zákonů, aby lidé s podobným osudem jako Bohdalová v seznamech nezůstávali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

V papírech to má šikovně,
sama za nic nejspíše také nemůže.
Co ale půl století služby reprezentace zločinného režimu v mediích? To nikoliv náhodou mluví o tom, že  /cituji/ JSEM VRAH.
I "vrahům" lze odpustit, i u vrahů lze chápat, že vinu necí¨tí, potlačují, zapomínají, popírají. I "vrah" se stane zabijákem ne docela svobodně, někdo hájí "vraždou" svou prestiž, někdoi chrání svého /cituji/ "otce".
Je to všechno lidské, pokud zmíněná dáma tím však nereprezentuje současný postoj společnosti, jak se svým neštěstím hospodařit. To by byla tragedie u jednotlivce omluvitelná a snad péčí okolí zvládnutelné, ve společenském rozměru však fatální.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
24.1.2004 14:31

Katoda

Tak to máme...
Po létech letoucích byly publikovány seznamy bolševických donašečů a vůbec nepochybuju o tom, že již patřičně vyčištěné. Stačí ostatně porovnat původní Cibulkovy seznamy s těmi publikovanými. No a teď budeme ještě v případě prominentů rozhodovat o tom, kdo byl a kdo nebyl donašečem. Dovolte mi jedno nepříliš lichotivé porovnání. Při rasistickém tažení Hitlerova režimu proti židovskému národu existovala instituce "čestných árijců". Absolutní fanatik Himmler měl proti této instituci námitky a klasický konjunkturalista Goering měl na tyto jedinou odpověď. "Já rozhoduju o tom, kdo je Žid!" Takže dnes nikdo nebude říkat  nahlas, já rozhoduju o tom, kdo byl konfident, ale výsledek bude stejný. Vysvětluju si to správně? Ostatně se vůbec o nic nejedná. V čele státních podniků stojí bývalí donašeči a soudy jim vydávájí potvrzení o bezúhonnosti jak na běžícím pásu. Takže o nějakém postihu nemůže být ani řeči. Teď se oklepali a nevoní jim už ani to, že se o jejich konfidenství ví. Pane Langer, budu muset zvážit své priority. Zatím jsem ODS držel palec.
0/0
24.1.2004 10:30

dykl

paní
 Jiřině Bohdalové se omlouvám, že jsem si o ní myslel tak špatné věci. Je mi líto a věřím nezávislému soudu, že rozhodl spravedlivě. Ještě jednou se omlouvám.....
0/0
24.1.2004 9:30

Dedek NY

Zloba a nenávist
Pánové,čtu vaše příspěvky a z většiny čiší zloba a nenávist.Dejte si ruku na srdce a přiznejte si,co byste dělali a na co by jste byli ochotni přistoupit,kdyby někdo ohrožoval vaši matku,nebo otce.Ono je lehké člověku ublížit i když je ten dotyčný /pí.Bohdalová/ třeba nevinný. Ale žijí mezi námi skuteční viníci,kteří hrozbami donutili lidi,aby se ponížili.A s těmi náš právní systém nedělá nic,protože pan Havel a jemu podobní se s nimi domluvili a pod heslem "Nejsme jako oni"jim zaručili beztrestnost.Komunismus a jeho lživá demagogie je pravým viníkem stavu charakteru našeho národa. Na hesla "Pravda a láska zvítězí nad......"je potřeba zapomenout. Je potřeba vyčistit společnost od komunistické sebranky.Tam je třeba začít. Potlačit, třeba silou ideologii,která zanesla do společnosti tolik zla a neštěstí. Je strašné, že v současné době je více než dvacet procent voličů ochotno volit KSČM. Češi probudte se.To chcete,aby se vaše děti rodili do zdegenerované společnosti?Chcete zase poslouchat hesla typu "SE Sovětským svazem....atd.? Já ne
0/0
23.1.2004 16:04

k

To víš holka....
Podepsalas,tak se nediv!
0/0
23.1.2004 15:02

-Sandstorm-

Co je zarážející
Bez ohledu na to, zda se jedná o známou osobnost, chvalně či nechvalně, je paradoxní, že zákon neumožňuje výmaz člvoěka ze seznamu STB, přestože soud rozhodl o tom, že dotyčný do seznamu nepatří.
 
Názory estébáka Ibla či křesťanského fašisty Kasala mě nepřekvapují, ale i tak to je ostuda.
 
Analogie s nadsázkou: Odsouzeného nepustíme z basy, protože státní zástupci se nesnaží soudy vyhrávat a protože mezi osvobozenými může být spousta skutečných zločinců.
 
Přístup některých ústavních činitelů je opravdu tristní. A smutné je, že se musí jednat o známou herečku, aby se tomuto problému začal někdo věnovat.
 
Navrhuju seznamy STB úplně zrušit, je to stupidní hra na sametovou revoluci. Největší komunistické svině nikdo neodsoudí (to se vždycky najde tuna výmluv - zdraví, promlčení atd.) a lidi, kteří jsou v seznamench nevinně, nikdo nevymaže.
0/0
23.1.2004 13:35

rachotlebek

10 miliónu a ňáký drobný
Bohdalka si může říkat co chce, ale já jí nevěřím. Je to práskačka. A to jsem jí míval tak rád ..........
0/0
23.1.2004 11:18

Jedena

STEJNÝ METR
COPAK TO TU PANÍ BOHDALOVÁ MÁME? ŽE BY PROTEKCE? KDO ZASE BUDE ROZHODOVAT KDO BYL HODNÝ PRÁSKAČ A KDO SVINĚ? NEVZNIKÁ NÁM TU ZASE DALŠÍ PROSTOR PRO KORUPCI?!
0/0
23.1.2004 10:51

taksi

Re: správně
ustanovíme komis z pracovníků STB, protože Ti mají přehled a oni budou vystavovat potvrzení o účasti v jejich firmě
0/0
23.1.2004 12:53

Havirov Devils ! ! !

EU
To je přesný, politici budou řešit píčoviny, místo aby řešili to, že je ekonomická situace země ve sračkách a bude ještě hůř    
0/0
23.1.2004 10:31

Helene

Re:
Na takové voloviny čas mají a když mají změnit zákon na něco opravdu potřebnýho, tak to nejde.
0/0
23.1.2004 13:32

P-H

Seznam
V mem seznamu Bohdalka ale zustane, takze dodatecne korektury nejsou nic platne. Petr.
0/0
23.1.2004 9:45

Alleycat

Bohdalka podepsala
spolupraci s STB, to je zcela evidentni. Mozna nikoho neudala, ale podepsala. A jen tak mimochodem, byli takovi umelci, kteri misto STB podepsali CHARTU 77.
0/0
23.1.2004 9:15

qoknu

Re:
Mám pocit, že " musela podepsat" ANTICHARTU" jako všichni umělci tehdy.
0/0
23.1.2004 10:37

afancullo

Toť důkaz,
0/0
23.1.2004 9:09

afancullo

Toť důkaz, kterak
může obyčejný bezúhonný občan ovlivnit věci veřejné.
0/0
23.1.2004 9:11

P-H

Seznam
V mem seznamu Bohdalka ale zustane, takze dodatecne korektury nejsou nic platne. Petr.
0/0
23.1.2004 9:07

qoknu

Re: PO-H
 no a popularitě je učiněno zadost.Možná, že se budeme ucházet i o senátorské křeslo.
0/0
23.1.2004 9:12

DEMO

Jsem zvědav,
co se bude dít, až se to celé dostane před evropský soud, protože tzv. lustrační zákon je založen na principu kolektivní viny. Jestliže se dnes ukazuje, že postižení jsou i nevinní, tak o jejich odškodnění by se měli postarat ti, kdo pro zákon zvedli ruku. V tomto případě se to ví zcela konkrétně. Máslo na hlavě má i exprezident Havel, který zákon podepsal a jen v cizině si občas hrál na moralistu.
0/0
23.1.2004 8:53

Santa Klaus

Re:
Cožpak lustrační zákon nějak souvisí s případem Bohdalové? Ta přeci nepracuje ve státní správě. Anebo přeci? Má snad namířeno výše a poslanci, jak je u nás zvykem vždy najdou cestičku jak zákon obejít? Je to ovšem, jak by řekli jiní páni poslanci řešení nesystémové. Občané si vezmou ponaučení. Zákon neplatí pro každého stejně, ale v zvislosti na tom či onom, se dá vždycky nějak zaonačit. Však jsou také zákony označovány tím zakrouceným znakem!
0/0
23.1.2004 10:17

backmilk2

elita národa
Hlavně že za peníze z našich daní mají stále co na práci. Ať si všichni papaláši sednou na kolečková křesla, připoutají se, odbrzdí, a dají si závody ze Sněžky dolů. Která strana bude mít víc mrtvích - vyhrává. Doporučuju opakovat každý týden!!!
0/0
23.1.2004 8:30

otakas

Re:
Trefa,jsem po úrazu 30 let na vozíku,není třeba se poutat...
0/0
23.1.2004 9:12

Brblal

Většinou jsou tam udavači?
Takže lidé uvedení v seznamech nejsou udavači všichni ? Ti pitomci uznávají, že jsou tam i nevinní lidé a přesto na tom nechtějí nic změnit ? To asi proto, že jim samotným dalo spoustu práce, aby v seznamech nebyli, tak se teď bouří, že jiní a navíc ti opravdu nevinní by to měli snažší. Tvrzení, že by u soudu vyhráli i skuteční agenti je pohrdání soudem.
0/0
23.1.2004 8:14

hjana75

Spravedlnost pro všechny?
Vůbec nemám moc zájem polemizovat zda verze slavné hérečky je pravdivá, ale jednou jednala at to bylo pod nátlakem a je docela možné , že je tam oprávněně - celou pravdu se nikdy nedozvíme, ale co naplat stín pochybnosti i po rozsudku, který ji osvobodil zůstává. Horšíje opět servilita poslanců ke slavné hérečce - do dnešního dne nikomu nevadilo , že je někdo osvobozen a dál zůstává na seznamu - až ted po po případu slavné hérečky. To znamená demokracie v praxi - všichni jsme si rovni , ale někteří rovnější. To znamená obačejný lide máš smůlu , ale když se to dotýká clebrity je třeba rychle změnit zákon. Je třebasi pamatovat přístup poslanců a tyhle s tímto myšlením vyhnat z parlamentu
0/0
23.1.2004 8:03

Brblal

Re:
Tak to není, ti neznámí prostě nikoho nezajímají, novináři o nich nepíšou, veřejnost se nic nedozví, tak proč něco měnit ? Naše politiky rozhýbe až případ, o kterém se mluví veřejně, teprve potom jsou ochotní dělat to, za co je platíme. Rozhodně nemám obavu z toho, že by poslanci byli na větvi z nějaké herečky.
0/0
23.1.2004 8:18

babaq

Historický dokument...
... přece nelze jen tak měnit. Kam to dospěje, k orwellovskému Ministerstvu Pravdy? Budeme při každé změně poměrů mazat seznamy, zakládat nové a smát se realitě do tváře? Podle mého je jasné, jak nespolehlivý takový seznam je. Všichni to vědí. V případech, které projdou soudem (jako je případ J. Bohdalové) stačí označit dotyčný svazek poznámkou, že se soud usnesl tak a tak. Ale to bychom nesměli být v ČR, v zemi neomezených možností, že ano... :-(((
0/0
23.1.2004 7:57

hjana75

Spravedlnost pro všechny?
0/0
23.1.2004 7:54

pater_Havlasa

jklsdgsd
<b>hj</b>
0/0
23.1.2004 7:47

Erzika_z_Chanova

Haloo
Pinky a Kamile, kde jste... je mi bez vas smutno ..hmmmm...
0/0
23.1.2004 7:46

rewell

o čem
to tady povídáte? že ti co jsou v seznamech jsou nevinní? a kvůli bohdalce se mění zákon?V tom případě budou všichni udavači bývalého režimu osvobozeni? 
Takže všichni Kavanové, Tomanové, Bohdalové apod. hurá zpět, nikdo jste nic nikomu neudělal, nic jste nepodepsali, jste čistí a čistější než všichni ostatní.
0/0
23.1.2004 7:38

otakas

Re:
Bohužel...
0/0
23.1.2004 9:16

whitebeard

Seznamy??
Už ať jdou s těmi seznamy k šípku. Řada lidí v nich uvedených neměla o StB ani páru a přesto jsou v nich uvedeni jako spolupracovníci. Proč? Inu aktivita pracovníků StB k vylepšení služebního hodnocení. Každá expositura StB procházela ve svém rajonu podniky a zjišťovala jejich stav. Jak se to dělalo? Stbák přišel do podniku, pokecal s ředitelem /ten byl jasný a kovaný/, pak zašel na provoz a pokecal s mistry a několika dělníky, jen tak /tak co, jak to jde?, to je ale bordel, co? atd./, no a pak to "vyhodnotil". Pochopitelně, ta s kterými hovořil, uvedl jako "spolupracovníky", protože čím více spolupracovníků měl, tím lépe byl hodnocen. A tak dnes někteří lidé nevěří svým očím a někteří, ti skuteční spolupracovníci se jen smějí. V listopadu a prosinci 89 se totiž dělala skartace seznamů StB a jejich převádění na mikrofiše, které dodnes nebyly nalezeny. Důsledek? Pár vyvolených bývalých Stbáků má v ruce materiál na dnešní špičky, což vysvětluje dnešní stav úrovně naší politiky.
0/0
23.1.2004 7:19

qoknu

Takže
ona je vlastně Bohdalová hrdinka, které by měli poděkovat všichni, kteří si podali stejnou stížnost k soudu na který čekají asi už dost dlouho.Hmm je to tady pěkný binec, když poslanci chudáci musejí rychle měnit zákon.
0/0
23.1.2004 6:57

palanka

jeden můj známý
má zajímavý názor. Říká že, : Nejlepší donašeče si ani StB na seznamy nedávali, protože by jim je šikovnější kolegové vyfoukli. Většinou tam tedy mohly být nuly, ale i tím, že podepsal vyjádřil každý svůj postoj. Ať to byla za jakýchkoli podmínek (vydírání, přesvědčení, peníze atd.)! Seznamy jsou varováním dobudoucna o tom kolik lidí z našeho okolí může být nebezpečných.!
0/0
23.1.2004 6:31

0100

Jestliže někdo podepsal spolupráci, musí v seznamech zůstat....
to by pak každý STBák, který spolupracoval aktivně či neaktivně podepsal evidenci, se nechával soudně vamazat. K čemu by pak to zveřejnění bylo? Věřím, že se to některým bývalým komunistům nelíbí, ale to se nedá nic dělat cejch, který sami podepsali jim musí zůstat a nyní již není důležité, či někoho udali, nebo nikoli. Důležité je, že amorálně svým podpisem souhlasili s potencionálním udavačstvím a donášením!!!!
0/0
23.1.2004 6:18

Destroyer7

K nevíře
Je k nevíře, že nikoho nikdy nenapadlo, že by ve Svazcích StB mohl být někdo zapsán neprávem a že by chtěl své jméno očistit. A vlastně čemu se divím.
0/0
23.1.2004 6:08

Santa Klaus

Změna zákona?
Nechť změní zákon. Tím se ale nic nevyřeší. Vždyť to přece musí uznat i malé dítě. Na seznamech StB, které navíc byly podstrčeny i Cibulkovi, nemohou být žádní důležití lidé. Ti byli asi zavčasu ze seznamů vymazání a nyní si hoví na vysokých místech v politice, státní sféře a ekonomice. Občanům se do rukou dostaly seznamy sice pravé, ale těch lidí, kteří mohli být obětováni na oltář pravdy, která musela zvítězit za každou cenu nad lží i nenávistí. Pravda o tzv. Sametové revoluci byla zamlžena, vyšetřování nikam nevedlo, a asi už nikdy se nedozvíme, jaká byla skutečná pravda. Možná, že bychom se nestačili divit.
0/0
23.1.2004 6:07

Daniela H.

DD
Bohdalová je z toho venku a my jsme pořád tady ... Česká cesta k demokracii a svobodě ...
0/0
23.1.2004 3:54

MacLover

Re: Pater si gratuluje
Ty jedna neblahá nakažlivá karikaturo čehokoliv duchovního, kdyby ses místo pochlebování sobě samotnému radši vrátil na základní školu a začal se intenzivně věnovat studiu gramatiky, udělal bys asi ze všeho nejlépe.
0/0
23.1.2004 10:20

ka_no_hr

Probuzení poslanci
Zrušte celé seznamy, stejně jsou k ničemu a věnujte se pořádné práci, která této společnosti něco přinese.
0/0
23.1.2004 0:56

juton

Langer je
podle všeho magor. Kdo jiný, než poslanci jeho strany hlavně byli pro lustrační zákon v této podobě? Svádět to nyní na Grosse  je nebetyčná zhovadilost, to ať se na mně nikdo nezlobí.
0/0
23.1.2004 0:10

Sudajev

Re:
Souhlas.
0/0
23.1.2004 0:27

otakas

Re:
Pravdu máš
0/0
23.1.2004 9:19

Najdete na iDNES.cz