Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanci nepřejí kolegům v EU vyšší platy

Budoucí čeští poslanci v Evropském parlamentu mají mít až 290 tisíc korun měsíčně. Některým tuzemským zákonodárcům se to zdá příliš. Sami totiž berou šestkrát méně. Chtějí proto mzdy zástupců v Bruselu a Štrasburku výrazně snížit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

k

Berou 6x menší platy???
Jó holenkové jaké platy a prebendy,jste sami sobě odhlasovali,takové máte!
Teď jste v šoku,že má někdo ještě víc,než vy?
Jednoduché-odhlasujte si taky víc! Ale země je rozkradená a bojíte se že vám to neprojde?
Bojíte se oprávněně!
0/0
24.1.2004 9:52

-Sandstorm-

...
Když Čechovi vadí, že má soused kozu, tak si nepřeje, aby měl kozu taky, ale aby ta sousedova chcípla.
 
Výše uvedené čecháčkovství se v tomhle případě přesně projevuje. Radši zaplatíme menší platy z peněz našich nevolníků, než abychom někomu přáli vysoký plat, který ale zaplatí někdo jiný.
 
Opravdu strašný, neznám slovo, které by se na naše politiky hodilo. To jen dokazuje, že jsme do EU neměli lézt. Nejsme schopni ani přispět, a jak jsme se přesvědčili, ani brát.
 
Ale co, stádo je zase zvolí, tak co se rozčilovat.
0/0
23.1.2004 14:09

Sudajev

Re:
Bohužel máš pravdu.
0/0
23.1.2004 18:21

polarniliska

Šmejdi závistiví.
Jejich rozhořčení nad výší platu europoslance bych pochopil, kdyby byl placen stejně jako oni z našeho státního rozpočtu, ale protože bude placen z rozpočtu EU, jsou snahy našich poslanců jenom  výsledkem nechutné závisti. Oni ho raději budou platit z našich peněž (a proč vlastně ne, jich se to nedotkne), než by jim přáli peníze, které jim dá EU. To je taková banda šmejdů, až to není hezké.
0/0
23.1.2004 13:42

cejkis

:))
víte jak vypadá termití termix?
Jako když hodíte bombu na poslaneckou sněmovnu
0/0
23.1.2004 13:25

pozorujivas

Termiti...!
Také Vám přeběhne mráz po zádech při zmínce, že čeští termiti zase něco "vymýšlejí" a nemůžete s tím nic udělat?
 
Chamtivá banda sobců.  
0/0
23.1.2004 13:11

gambac

Vy tupy ,zavistivy, kopyta.
Proc by si mel zastupce CR pripadat jak chudy pribuzny, kdyz bude sedet vedle Nemce ci Holandana?
Chceme aby nas brali vazne a pritom poslanec bude mit plat druheho vykonnostniho kose?
Pokud se na to misto nekdo dostane, tak je schopny a prejme mu trochu vyssi plat, vy zavistivy sasci.
0/0
23.1.2004 9:43

ppetr1

platy
dostanou jen 65 tisíc korun - uz vidim jak by se tam vsichni za takovy smesny peniz hrnuli.
treba pan Kubera mozna jo,ale jen do te doby nez by zjistil,ze najem tam vyjde na 1 000euro a stravovani na podobnou sumu.nepredpokladam,ze by se tam cpal rohlikama a chodil nakupovat do PENNY.
jenze to by za par dni zas rval,ze ma malo a ze chce tedy jezdit denne domu a autem to trva moc dlouho,tak radeji na pravidelne letecke lince.praha - brusel
chtelo by to tem POLITIKUM NAŘEZAT.rodice je v mladi rezali asi malo.
DELA SI TA ODSka PEKNE JMENO  ,tak o 3-5% jim klesnou preference a vzrostou KSCM
0/0
23.1.2004 8:59

kestrik

se divim, proc zavidi.... VZDYT BY SI TY PLATY MOHLI U NAS ODHLASOVAT TAKY
no ne ?!?
0/0
23.1.2004 8:52

ppetr1

TERMITI,do slova a do pismene
je mi z tech TERMITU zle.vetsina lidi uz konecne pochopila,ze tam nejsou pro lidi,ale pro penize.ZAJMY OBCANŮ JSOU AZ NA POSLEDNIM MISTE.
vcera jsem se dival na Škromacha v Kotli - BĚS A HRUZA
0/0
23.1.2004 8:44

Destroyer7

Re:
Z něj mi je na blití jen ho vidím. Když ale začne z toho rekta, co má na ksichtu vypouštět ty své duševní splašky, pak .... Nemám slov.
0/0
23.1.2004 14:47

Loomi

Vysoka politika
Myslim, ze z clanku je velmi pekne videt, proc se lide stavaji politiky z jinych nez politickych duvodu.
0/0
23.1.2004 8:05

Iridium

Závistiví komunisti
No jistě, jak jinak. Zuzka Rujbrová a Vlastimil Tlustý, oba komunisti, svorně závidí europlaty. Od Rujbrové to až tak nenaštve, má (kvazi)rovnostářství v programu. Ale Tlustý, jako přeoperovaný pravičák, by se měl ovládat. Jenže on za to nemůže. Má prostě komunismus v krvi a povaze. Navenek radikální pravicová rétorika, uvnitř shnilé komančské jádro. A toto možná bude ministrem financí. Asi půjdu zvracet. PS. Klidně europoslancům těch 9 kEuro přeju, jen jde o to, abychom při volbách nevybrali nějaký tajtrdlíky, co nebudou schopni vést (smysluplnou)řeč ani v češtině, natož v jiném jazyce. Budou hájit naše zájmy, je třeba vybírat dobře.
0/0
23.1.2004 8:04

Erzika_z_Chanova

Kamile,
co ty na to. Ty uz sis s poslancema uzival do zadecku, rikal mi to Pinky. Jsou vazne tak blby?
0/0
23.1.2004 8:03

0100

Je senátor Jaroslav Kubera při smyslech či občas ztrácí smysl pro realitu???
Proč chce senátor, starosta, člen dozrorčí rady United Energy a.s., člen dozorčí rady Správy školských zařízení s.r.o., místopředseda dozorčí rady Severočeské vodárenské společnosti a.s., člen dozorčí rady Sport Centrum Bouřňák a.s.,místopředseda správní rady  Nadace Martiny Beyerové, Jaroslav Kubera zvýšit platy tuzemským zákonodárcům a vyrovnat je platům evropských poslanců, tedy na 9000Eur /dle MF Dnes ze dne 23.1.2004/?Je pan senátor občas při smyslech, nebo  už je sflustrován  z práce pro všechny vyjmenované instituce, že ztrácí z dlouhého působení v politice smysl pro realitu? Má pan senátor stále ještě málo z  mnoha platů, které ročně obdrží za statování ve státních institucích a soukromých společnostech? Proč mu nic neříká měkký zákon o střetu zájmů? Pracuje pan starosta Teplic 46 hodin denně jako Rudí Komsomolci, aby stihl práci ve všech společnostech mimo státních institucí. Jak asi pracuje takový starosta, který je senátorem a starostou zároveň? Vždyť dobře vykonávaná práce starosty zabere minimálně 9 hodin denně. Na tato otázky by měl spíše odpovídat pan Kubera a každý poslanec či senátor parlamentu, než vést nebezpečné řeči o tom, že platy ústavních činitelů v zemi by se měli přizpůsobovat poslancům v EU, odvíjet se od nich, místo aby se odvíjely od průměrné mzdy v ČR. Jak může srovnávat ekonomiku naší s ekonomikou EU? Snad proto, že je už unaven a měl  by si od státních funkcí odpočinout  a uložit se do sladkého lůna soukromých společností. Otázkou zůstává, zda tam o něj bude potom zájem. Vždy občana potěší, když politici, kteří vstoupili do politiky pouze ze svého vlastního prospěchu chtějí ještě více....
0/0
23.1.2004 7:49

tudorin

jen houšť
má to jednu výhodu, teď se porvou mezi sebou a to napříč stranami horem dolem. To je předvolební agitace, hlavně nesmíme zapomenout!!!!!!!!
0/0
23.1.2004 7:48

Destroyer7

Re:
Není problém nezapomenout, ale koho jiného zvolit. Všechno je to jedna banda. To mě děsí.
0/0
23.1.2004 8:00

0100

Je senátor Jaroslav Kubera při smyslech či občas ztrácí smysl pro realitu???
Proč chce senátor, starosta,člen dozorčí rada správy školských zařízení, člen dozorčí rady United Energy a.s.,
0/0
23.1.2004 7:25

0100

Jsme opravdu národ závistivých blbců....
Nevím, proč bychom svým poslancům v Evropském parlamentu měli omezovat platy. Ať mají stejné platy, jako ostatní poslanci jiných zemí. Na druhou stranu by se do Evropského parlamentu  neměli dostat typičtí vychcánkové, kteří někde působili v představenstvech  či dozorčích radách společností, nebo byly jako jednatelé, prostě všichni ti, kterým nic nikdy neříkal zákon o střetu zájmů. Ti do politiky vstoupili ku vlastnímu prospěchu a do Evropského parlamentu na zastupování ČR nepatří. Také tam nepatří lidé, kteří využili své poslanecké imunity k nepotrestátní přestupku, či k neodebrání kupříkladu krve při podezření opilství.Nepatří tam ani lidé, kteří přidělovali podezřelé zakázky bez výběrových řízení. Nepatří tam ani ministři či exministři, kteří  měli v rezortech úplatkářství a podobné aféry jako Kavan. A vůbec nezáleží na tom, zda by se tam měli dostat bývalí komunisté či nikoli. Měli by se tam dostat  lidé morálně na výši, jejich zájem o prosazování zájmů republiky je nad zájmy vlastní.
0/0
23.1.2004 6:36

tudorin

Re:
a koho bys tam teda dal. Blb Kubera se opět předvedl, to je přesně ten člověk kterýmu nestačí žrát, vo musí ještě mlaskat
0/0
23.1.2004 7:43

ppetr1

Re:
tak to by se tam z tech nasich termitu nedostal NIKDO
0/0
23.1.2004 8:47

Destroyer7

Obyčejná závist
No to je neuvěřitelné. Ono těm nenažrancům nestačí jak se z našich daní kapsují. A to maj zadarmo dopravu, mobily, notebooky, skoro zadarmo žrádlo a bydlení. Vždyť ty nekřeťanský prachy, co berou, ani nemaj za co utratit. Kromě ošacení není zač svůj plat utratit. Teď zahlícli ještě hlubší a vyšší koryto a můžou se z toho podělat, že u něj nebudou.
Teď chápu ty tahanice okolo našeho zástupce. Říkal jsem si, že opět staví nad zájmy státu zájmy stranické. To bych i trochu pochopil. Ale ono možná existuje ještě přízemnější vysvětlení. Obyčejná lidská závit, že by měl někdo víc než oni. Jako malé děti. Tohle je výkvět národa. Je to k zblití.
POSLANCI, TÁHNĚTE UŽ KONEČNĚ PRYČ!!!!!!
0/0
23.1.2004 5:47

lemax

Konecne nekomu zavidi
Konecne pani poslanci nekomu zavidi. Duposud nebylo komu, platy samozrejme daleko vetsi nez jejich volici a k tomu nadozivoti zajistene dobre bidlo. Tak jen dale pani poslanci a ukazte se svetu proc jste byli zvoleni. Jsem opravdu rad, ze nebudou mit tak dobre sny jako doposud. Doufam take ze se o tyto EU posty porvou mezi sebou at uz to ma korunu. Diky EU.
0/0
23.1.2004 4:01

ppetr1

Re:
lepsi by bylo jim dat rovnou zbrane,treba by se postrileli a byl by od nich konecne pokoj
0/0
23.1.2004 8:49

polarniliska

Re:
A můžeme tam taky hlasovat?
0/0
23.1.2004 13:47

ka_no_hr

Jaká matka taká Katka
Jací poslanci, takový lid. Všichni závidí všem i hovn.. v kalhotech. Nezapoměňte,  jdeme do EU!
0/0
23.1.2004 1:06

xix

nenazranci zavistivi
 Tak na toto uz  nemam vubec slov.
0/0
23.1.2004 0:47

ramese

hunus
Ted se projevil kazdy znich ... nazrat se a jeste sebrat tem druhym zavidet jim a hlasovat protokzy nemam ja nebudou mit ani oni a kdyz uz ji oni tak chci taky! Nenazranci chamtivci az budou k necemu prosim zatim stale jen ukazuji ze misto do parlametnu a vlady patri do cirkusu!
0/0
23.1.2004 0:42

cejkis

..
Termit v ČR: proč nemám tolik peněz jako termit v EU?
Terimit v EU: nezáviď
Termit v ČR: uděláme vše proto, aby jsme zase měli nejvíc :)
 
0/0
23.1.2004 0:38

juton

Ta ubohá závist,
to je snad sen. Ti, kteří žerou z plných koryt, chrochtají a mlaskají, mají tu drzost závidět jiným. Vážení poslanci a poslankyně, až budete mít plat bez  příplatků, až budete mít imunitu mimo půdu Parlamentu jako běžný občan, pak teprve máte nárok hovořit o platech svých kolegů v Bruselu. Tamější plat navíc nepůjde z naších kapes! Ale to vás asi nezajímá, hlavně, ať nemají více, než vy! To je tak ubohé!
0/0
23.1.2004 0:35

ples

Jsem stejně...
...důležitý, jako ti termiti v parlamentu. Bez mých daní by neměli svoje platy. A proto chci brát tolik, co oni.
0/0
23.1.2004 0:33

juton

Re: Nechápu,
proč urážíš termity! Čeští poslanci přece  nejsou vůbec užiteční!
0/0
23.1.2004 0:38

pylorus

Platy poslancu
Podle meho nazoru by platy poslancu mely byt jednotne - tj na evropske vysi.
Zavistivi partajni kolegove, by si meli uvedomit, ze Brusel je nekolikrat drazsi nez draha Praha a prace Europoslance je, myslim , narocnejsi.
Na platy nasich 24 evropskych zastupcu CR penize ma.
0/0
23.1.2004 0:25

Sudajev

!!
Vážení páni poslanci rozeberte si národní majetek hned a táhněte do p.......A dejte šanci někomu kdo by to tady myslel upřímě, vám jde opravdu jen o koryta.Nemáte jinou starost jen ať mám víc než tamti.
0/0
23.1.2004 0:19

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.