Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zastupitel dodává Kajínkovi odvahu

Nikdy se nesetkali, ale poměrně často si píší. Stačil televizní pořad a nekonečné hospodské řeči, aby se Jiří Anderle z Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku stal neúnavným zastáncem Jiřího Kajínka. Ten je nejznámějším českým odsouzencem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Iridium

Přiměřenost trestu
Nechám stranou to, zda je opravdu Kajínek tím, kdo spáchal čin, za nějž je odsouzen. Přiznám se, že jistý si tím moc nejsem, vím, co dokážou policajti narafičit. Chci se jen pozastavit nad výší trestu. Za dvojnásobnou vraždu dvou grázlů, v podstatě službu společnosti, doživotí? Jak to vyzní ve srovnání se směšnými tresty za vraždy se znásilněním, utýrání dětí atd? Co je otřesnější? Co je nebezpečnější? Já osobně bych se víc bál toho, že mi nějakej úchyl zbije ženu nebo dítě, než že mě odpraví nájemný vrah. Asi proto, že nejsem mafián, nejedu v drogách, v lichvě, v loupežích. Proto jsem před nájemným vrahem poměrně v bezpečí. Jestli to Kajínek udělal, tak odpravil dvě společensky bezcenné a nebezpečné svině. Troufám si tvrdit, že by nikdy nezabil nevinného člověka.
0/0
23.1.2004 8:19

vafla

Re:
Souhlasím, ale problém je v tom, že on to neudělal.
0/0
31.1.2004 12:35

Jintaj

Český národ papouškuje Novu.....
...Když na Nově běží pořad (s patřičně šťavnatými záběry) o tom, že někdo někoho brutálně zavraždil, tak se zvedne vlna Nových příznivců trestu smrti. Když dávají Na vlastní oči se zpovědí Kajínka, jak je v TOM nevinně, jak se proti němu všichni spilknuli, začnou všichni plkat s ním a žádat jeho propuštění. ČESKÝ NÁRODE, PŘESTAŇ MYSLET PO NOVÁCKU, NENÍ TO ZDRAVÉ!!!
0/0
23.1.2004 6:34

Culeto

Re: papouškování
Článek byl o p. Anderlem a ne o Nově , víme ?
Mimochodem si nemyslím, že by pan Klíma, který o Kájínkovy točil reportáž byl až zas tak velkým manipulátorem. V případě Kájínka jde o to, že byl odsouzen na základě nepřímých důkazů,které podle mě netvořily celek ( jasně, stanovisko soudu je rozhodující) vyšetřování bylo od počátku zmatečné.
Nevím, jak to bylo, to by měl vědět p. Kájínek, pokud to neví, tak  je ve velmi špatné situaci.
Osobně bych raději přivítal možnost nového vyšetřování ( jak to tak vypadá , tak  nejsou žádné nové skutečnosti), než prezidentskou milost.
Tvůj příspěk vypovídá o tom, že budeš jedním z toho českého národa, ksakru co s tím? Že jo?
0/0
23.1.2004 7:34

Culeto

Re:
Evidentně tam mám chybu, samozřejmě Kájínkovi.
Se stydím
0/0
23.1.2004 7:38

Ccecil

Už jsem to jednou psal
Celá kauza, včetně důkazů je podivná. Zaráží třeba některé nesrovnalosti, na které by se nemělo zapomínat u tak závažného činu a vysokého trestu. Jestli je v tom namočená i policie, není se čemu divit...že...když si vzpomenu na "sebevraždy" u kterých se náhle zjistí, že nikdy sebevraždami být nemohly. Přitom to bylo všem jasné od začátku, že je něco špatně, jen ne těm, kdo to vyšetřují.
I v této kauze jsou některé logické veletoče a časové nesrovnalosti, nehledě na to, že nikdy - a to podotýkám u vraždy a přes několikeré žádosti obžalovaného - nebyla provedena rekonstrukce u které by se pravděpodobně přišlo na to, že takto ten trestný čin fyzicky i logicky nemohl být spáchán.
Nejvíce mne znepokojuje skutečnost, že podobné obvinění může být vzneseno proti komukoliv z vás a v podstatě policii ani nebude zajímat  vaše neprůstřelné alibi, hlavně že budou mít další čárku. To ani nemluvím o tom, že pravý viník je zatím na svobodě a může vesele pokračovat.
0/0
22.1.2004 17:29

Bolíto

zastupitelé
No jestli nemají zastupitelé nic jiného na práci, než podporovat Kájínka usvědčeného z vraždy, který se díky svému útěku stal mediální hvězdou  a který, ať již vraždu spáchal nebo ne, je recidivista, ať si vezmou lopaty a jdou kopat kanály, to je lidem prospěšnější.
0/0
22.1.2004 17:09

lukinoo

Re:
"ať již vraždu spáchal nebo ne" jestli ne, tak co dělá ve vězení???
0/0
22.1.2004 17:17

lukinoo

hmmmm
Měli by ho pustit...je to hvězda....myslím, že je dost poučený pokud to udělal a dost zničený pokud ne...na to už stejně nikdo nikdy nepřijde...
0/0
22.1.2004 15:37

x-ray-x

Re:
A když na to někdo přijde, asi moc dlouho na živu nebude. Tahle hra už není legrace. Dostat se do křížku s vraždícími policajty, to bych fakt nechtěl.
0/0
22.1.2004 16:07

Najdete na iDNES.cz