Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Součková pomohla firmě, s níž křtí knihy

Co mají společného ministryně Součková a farmaceutická firma AstraZeneca? V prvé řadě boj proti kouření, v druhé lásku k humoru. Když publicista Václav Budinský napsal knihu Jak přestat kouřit, psala mu předmluvu ministryně zdravotnictví a sponzorem byla AstraZeneca.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cejkis

pochopil jsem špatně?
Z toho článku vyplývá, že jmenovaná firma je jediná, která zmiňované léky dováží??? Takže předpokládám, že tato firma je velikostí tak na 5 lidech. Něco v zahraničí koupí přidá si 500% a prodá to na český trh, kde jí to všichni v rámci pojištění zaplatíme?? A když budeou třeba Vánoce, tak nám dá tato společnost třeba 10% slevu??
Přesně takhle jsem slyšel informace o společnosti, která dodává na český trh speciální zařízení a materiály pro zubařská oddělení. Nakoupí a jelikož jsou v monopolním postavení, taksi přidají i 200% třeba i více. A jednou za rok udělají akce a dávají třeba 20% slevu. A lékaři si myslí, jak je to výhodné.
Tak takhle funguje naše zdravotnictví vrs. lekárny a dodavatelé zdravotnického materiálu a zařízení
0/0
19.1.2004 10:38

KarelN99

Hele jeden Poslanec :
<a href=" ČSSD'>http://www.zbyneknovotny.cz/index.php?item=30">ČSSD se bojí, že nebude mít dost voličů ?</a>
0/0
19.1.2004 10:24

Destroyer7

Další
Když jsem sledoval, jak Součková pletichařením tlačí skrz ČSSD Špidlu do čela, tak jsem si kladl otázku, zda i po dosažení cílové mety zůstane Součková šedou eminencí řídící Špidlu a nebo zda se bude chtít projevit. Zda si vyžádá nějakou "odměnu". Zvolila odměnu. Stala se ministryní zdravotnictví. Jeden by čekal, že by této problematice mohla rozumnět. Ale je vidět, že je víc pletichářkou, než odborníkem na zdravotnictví. Ten konec prostě neuřídila. Dál měla ovládat Špidlu jako pimprle a ne se zviditelnit. Jakmile vystoupí ze stínu a dostane funkci, tak musí ukázat, co umí. Jak je vidět, umí to, co umí každá žena - pletichařit, intrikařit. Když přijde na činy, tak je duševně impotentní.
Téma článku je dalším příkladem arogance moci, kterou můžeme vidět napříč celým politickým spektrem. Jak rád bych jim to "spočítal" ve volbách. Jenomže ona je to všechno stejná banda. Je to bezvýchodná situace. Je to smutné.
0/0
19.1.2004 10:13

johnwolf

Je to <I> z ryby ! - kde <I> znamená PEETCHA
Paní součková nám tu věší na nos socialistické bludy. Lékař dělá vždy to, co je pro mě jako pro pacienta nejlepší. To, že za to díky socialistické vládě Součkové a V..Špidly nedostanou zaplaceno, je potupa vzdělaných lidí a svinstvo které doufám odstanou současní socialisté jednou pořádně sežrat !!!
0/0
19.1.2004 9:25

zab1

Že by?
O Součkové si myslím své, ale tady si někdo fantazíruje, ne? Kdyby paní ministryně nějak zvýhodnila pana Budínského, nebo nakladatelství, tiskárnu atd. zmíněných knih (což svou předmluvou neudělala, spíš naopak,myslím),pak by  stálo za to se tím v tisku zabývat. Zmíněná firma byla ale sponzorem, to mě nedává nějakou přímou souvislost. Různé "napojení" by správný Sherlok mohl najít na každém plakátě fotbalového utkání, koncertu, divadelního představení....
0/0
19.1.2004 8:05

zorro123

Re:
Ty Sherlogu je to jasný případ skryté korupce. To nefunguje tak, že někdo přijde a vsune ti tajně obálku. Volí se tento legální postup. Ministryně napíše předmluvu a sponzor knihy ji za toto zaplatí ( většinou se napíše celá kniha a sponzor skoupí celý náklad, ale ministryně by asi knihu nezvládla ), protože pro něj vykázala práci a ona mu za to přihodí prachy z veřejného fondu zdravotního pojištění.
0/0
19.1.2004 8:50

zab1

Re:
Vysvětlil jsi mi to pěkně. Obzvláště co je to sponzor. Já se dosud domníval, že když někoho sponzoruji, dobrovolně mu věnuji nějakou hodnotu, třeba peníze. Jak je to v tomto případě víš asi líp. Teď  jsem se však od tebe dozvěděl, že je to vlastně zaměstnavatel, pro kterého pracuje autor, grafik, vydavatel, distributor atd.,tedy ten, co tu knihu fakticky vlastní a když to dobře jde, tak ji od sebe ještě koupí a sám si ji prodá, jedním slovem blázen, ať mu to dlouho vydrží. Náš problém možná bude v tom, že já četl  "sponzor knihy" a ty "sponzor Součkové". Ale o to zřejmě redaktorům šlo.
0/0
19.1.2004 10:24

app

Náhodou,
Součková je boží. Mám rád pandy. Jsou to milá zvířátka.
Kdybyste se pak do mně nenaváželi kvůli zoofilii, šel bych do ní.
0/0
19.1.2004 7:22

Sudajev

Re:
Právě jsi urazil pandy ty jsou hezké a chytré.
0/0
19.1.2004 13:26

pjcom

svéprávnost
"Jsem svéprávná ministrině" řekla Součková - a je to s čím by se mělo něco dělat ! Psychiatři by se měli trochu více snažit aby toma tak nebylo a vyřešila by se spousta problémů ! Kdo z mých předřečníků chválí tuto ministrini a třeba poukazuje na to, že předtím jsme kritizovali někoho jiného, je sám jako ona. Kritika člena vlády je pozitivní věc, ale pani Součková je trochu výjimka ! Ona nejenže nemá schopnost řídit resort, ale ještě ke všemu o tom neví a myslí si, že je hvězda!  David a spol. dělali chyby, ale přímo neškodili, Součková je funebrák českého zdravotnictví !Kdo to nevidí - pán bůh s ním
0/0
19.1.2004 6:45

Santa1

Součková je dobrá
Jasně, Součková je netvor, který může za všechno špatné v našem zdravotnictví. To byl svého času i pan David, jeden z mála, který usiloval o skutečný pořádek. Ovšem doktoři ho nenáviděli natolik, že ho populista Zeman odvolal. U ministra zdravotnictví platí - čím více doktoři řvou, tím je lepší. Jasně že na něm nenechají nit suchou, když jim nesype. Tady se ovšem redakce sekla, protože určování doplatků má na starost ministerstvo FINANCÍ a ne zdravotnictví. Ale fakta nejsou důležitá, když je třeba napsat tendenční článek.
0/0
19.1.2004 4:59

formad

Re:
Součková je nejslabším článkem naší slaboučké a slaboduché vlády, a byla by jím i kdyby řídila jakýkoliv resort. Je naprosto nekomunikativní a připadá mi i "méně chytrá". Osobně si nemyslím, že by na stavu našeho zdravotnictví cokoliv změnila, ani nemůže, vše jsou produkty "myšlení" jejích náměstků, ona sama je jen "podporuje".   Tohle je teprve ta správná vláda "sebevrahů" zabijí je příští volby, ty vyhraje ODS no a v dalším volebním období to převálcuje KSČM. Takže budeme opět kráčet k "lepším zítřkům". Děs, ale není koho volit - všichni jsou totiž úplně stejní.
0/0
19.1.2004 6:29

pjcom

Re:
systém doplatků má na starosti ministerstvo financí (?) a ministerstvo zdravotnictví do to nemluví (???) - no tím hůř  Ale stejně myslím, že se pleteš ! Ono to bude asi trochu jinak, ne ?
0/0
19.1.2004 6:53

janny93

Souckova je hvezdou na www.AmIBitch.com
oznamkujte vasi "oblibenou" ministryni na www.AmIBitch.com
Napiste ji vzkaz
0/0
19.1.2004 3:13

argument

...
..."snížil bych se" a šel bych s tou firmou kokřtít knihu
0/0
19.1.2004 1:33

argument

"s níž"?
0/0
19.1.2004 1:32

Najdete na iDNES.cz