Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Matka dvou dětí zaútočila na hranici

Palestinská sebevražedná atentátnice zaútočila na největším hraničním přechodu mezi Izraelem a pásmem Gazy v Erezu. Výbuch nepřežili nejméně čtyři lidé, deset dalších je zraněno. Všechny oběti jsou Izraelci. K útoku se přihlásilo hnutí Hamas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

chetgar

Arafat
Tož sem si přečetl cca 12 verzí Arafatova původu, z nichž některé se překrývají.
Zdá se být potvrzeno, že se narodil v Káhiře, ač sám tvrdí, že v Jeruzalémě a jeho známí zase povídají, že v Chán Júnisu v Gaze.
Jeho fotr byl obchodník s egyptskými kořeny, palestinské jsou sporné, ale tipuju, že nějaké budou (důvod následuje).
Matka byla Palestinka - žádná z verzí to nepopírá a prý dokonce z důležité jeruzalémské rodiny (příbuznost s muftím, co podporoval Hitlera nepravděpodobná). Když poznala J. otce, musel být v Jeruzalémě, mladé Arabky tehdá moc necestovaly. Zároveň musel mít fotr nějaké kontakty, aby se dostal do "vážené rodiny". Proto usuzuju, že měl v Jeruzalémě minimálně příbuzné.
Matka umřela, když bylo J. 4-5 let. Podle většiny verzí byl pak poslán z Egypta do Jeruzaléma k bratru své matky a zde byl vychováván.
Podle jedné ultraverze nevytáhl z Egypta paty do svyých 28 let - toto tvrzení je osamoceno, důkazy nepředloženy (egyptský přízvuk, kterým argumentují mohl klidně získat při studiích na káhirské univerzitě, o nichž není sporu). Po studiích sloužil v egyptské armádě za suezské krize...
0/0
14.1.2004 17:07

pinguinone

kdo posle na smrt
matku dvou malych  deti nema pravo komunikace s civilisovanym svetem....
0/0
14.1.2004 16:39

ixikojj

Vzpomínate?
Palestinci oznámil, že izraelská armáda zabila v Džanínu  500 civilistů. Když Izraelci odstranili nastražené nálože a umožnili západním médiím přístup do města, realita se ukázala jiná: těžké pěchotní boje o každý dům; 23 padlých izraelských vojáků; tucty zabitých teroristů. Žádný masakr.
Když izraelská vojska obklíčila Džanín, Arafat, uhnízděný v Ramaláhu vyzval „milión mučedníků“ k pochodu na Jeruzalém.  V uprchlickém táboře se totiž musely ochraňovat cenné hodnoty. Ty tvořily několik desítek chemických laboratoří vyrábějících výbušniny pro vražedné opasky atentátníků a rakety Kasam, arzenály plné samopalů a protitankových zbraní a kádry budoucích sebevražedných atentátníků. Proto ten povyk. 
Boje probíhaly v úzkých městských uličkách. V každém domě byly nastražené výbušniny, izraelská armáda opakovaně zastavovala palbu s požadavkem, aby civilisté opustili prostor, ale teroristé je použili jako štíty. 
V Afghánistánu, vy si Američané vzali na pomoc  bombardéry. Kdyby se to stalo v Čečensku, rusové by srovnali Džanín se zemí tak, jako Groznyj. Izraelské tanky byly v pozicích a mohly klidně střílet přímo do města a do tábora. Namísto toho ale vojáci šli do bojů bez podpory a toto riziko podstupovali, aby chránili palestinské životy.
Když město padlo, 1000 palestinských ozbrojenců se vzdalo. Kdekoli jinde, v nějaké jiné válce, by asi nezbyl nikdo, kdo by se mohl vzdát. Letectvo, rakety a dělostřelectvo by se o to postaraly.
0/0
14.1.2004 16:02

Mirek Bushín

to bylo keců o nespravedlnosti
A proto chvalme naši vládu a poslance, že matky s dětmi nepodporují - dobře vědí, proč!
0/0
14.1.2004 15:54

Nicegirl

Matka dvou deti se tet smazi v pekle
Mam takovy pocit,ze se v Izraeli pracovalo na nejakem miru,nebo ne? Bohuzel pro palestince slovo MIR znamena vyhazovat se do luftu.Vsichni v Izraeli co nechteji zit v klidu a miru by se meli privazat k jedne bombe a nechat se vyhodit do luftu a byl by klid.
0/0
14.1.2004 15:45

ixikojj

Arafat se roztahuje v cizí zemi!
Víte kdo Arafat???
 
Jasir Arafat je synem egyptského obchodníka a narodil se pod jménem Muhammad Abd ar-Raúf v Káhiře.   Nikdy neměl s Palestinou nic společného.   V Káhiře studoval ale už v této době, jako 17 - ti letý vydělával na pašování zbraní arabům, kteří je pak používali proti Židům. V devatenácti byl vůdcem skupiny, která se o pašování zbraní starala.
Po válce studoval stavitelství na univerzitě v Káhiře a záhadným způsobem se dostal se do čela Palestinské studentské ligy. Následně se dostal až k organizaci Al- Fatah, jejíž činností byly ozbojené útoky proti Izraeli.
V roce 1968 se stal vůdcem Palestinské Organizace, která páchala krvavé útoky proti Izareli. Arafat získal pověst zločince a teroristy. Jordánský král Hussein po nejkrvavějších útocích proti Izraeli zakázal působení Arafatovy organizace v Jordánsku. Ten se chtěl přesunout do Libanonu ale nakonec skončilo ústředí organizace v Tunisu.
V sedmdesátých letech spolupracoval s OOP a skupinou Černé září.
V roce 1988 Arafat oznámil OSN, že jeho organizace je ochotna uznat Izrael jako suveréní stát. Následný vývoj je prakticky nepochopitelný, když vezmeme v potaz, čím se Arafat do té doby zabýval. V roce 1993 se sešel v Oslo s těmi, kdo byli až do této doby jeho úhlavní nepřátelé. Podepsali spolu známou "Mírovou dohodu z Oslo". Hlavními aktéry byli - Arafat a na izraelské straně Yitzak Rabin(předseda vlády) a Shimon Peres (ministr zahraniční). Všichni tři si za tuto dohodu vysloužili Nobelovu cenu za mír (1994).
Ve spojitosti s Arafatem je dobré si připomenout ještě jednu velmi důležitou dohodu. Jsou to dohody z Camp Davidu. Tehdy byl jeho společníkem při mírovém jednání Ehud Barak. Prostředníka při jednání dělal tehdejší americký prezident Bill Clinton. Ač vše vypadalo velmi nadějně a podmínky, které nabízela izraelská strana více než velkorysé, Arafat nepochopitělně dohodu odmítl. Klasické jsou slavné Arafatovy v
0/0
14.1.2004 15:45

chetgar

Kecáš
Yasser Arafat – iography *   Mohammed Abdel-Raouf Arafat As Qudwa al-Hussaeini was born on 24 August 1929 in Cairo 1 , his father a textile merchant who was a Palestinian with some Egyptian ancestry, his mother from an old Palestinian family in Jerusalem. She died when Yasir, as he was called, was five years old, and he was sent to live with his maternal uncle in Jerusalem, the capital of Palestine, then under ritish rule, which the Palestinians were opposing. He has revealed little about his childhood, but one of his earliest memories is of ritish soldiers breaking into his uncle's house after midnight, beating members of the family and smashing furniture.
After four years in Jerusalem, his father brought him back to Cairo, where an older sister took care of him and his siblings. Arafat never mentions his father, who was not close to his children. Arafat did not attend his father's funeral in 1952.

ixikojj

Re: nekecám
To je Arafatova verze životopisu, kterou známe velmi dobře. To co jsem zveřejnil je životopis tak jak je. 
0/0
14.1.2004 16:42

chetgar

Re:
tohle není arafatova verze - ta tvrdí, že se narodil v jeruzalémě a v životě z něho nevytáhl paty . Kde jsi vzal tu svoji?
0/0
14.1.2004 16:45

Raswan

Re:
Podle rodného listu se narodil v Káhiře .
0/0
14.1.2004 17:20

chetgar

BTW - us-israel.org má zase tuhle
Mohammed Yasser Abdul-Ra'ouf Qudwa Al-Husseini, more commonly known as Yasser Arafat was born August 24, 1929, in the Gaza Strip. Arafat attended King Fuad University in Egypt where he received a Bachelor Degree in Architecture Engineering in 1951.
In 1958, he left Egypt to Kuwait where he worked as an engineer and met with Abu Jihad. In Kuwait, he discussed the idea of establishing “ Fatah ” the Palestinian National Liberation Movement. He then returned to “Palestine” and met with a group of Palestinian activists and founded Fatah Movement on January 1, 1965. Arafat stayed in Jerusalem until 1967 before moving to Jordan. He secretly returned to “Palestine ” three times...
0/0
14.1.2004 16:47

Flat Vamp

Re:
Já taky cet, ze není z Palestiny. Ale Arab je v kazdým prípade, tak vo co de? 
0/0
14.1.2004 16:50

ruleta

Re:
tohle je info prevzane z Palestinskych zdroju...
0/0
14.1.2004 16:52

chetgar

Anebo
Ve smyslu hesla know your enemy znají sionističtí radikálové nejvíce verzí.
0/0
14.1.2004 16:51

ScipioAfricanus

No a diky tomu
drzi toho ha*zla pod krkem pekne uzko.
0/0
15.1.2004 9:27

Yusuf

Re: Zajímavé info, ale hodnověrné?
Asi zcela ne. Ti, kdo mu dali nobelovu cenu nejsou apoň pro mě tím pravým zdrojem. Navíc chyby v angličtině (ritish místo British). Co to je, že byl Palestinec s některými egyptskými předky? Palestinci jsou Arabové, kteří žijí v Palestině. Arabové žijící v Egyptě jsou Egypťané. Jazyk mají Arabové stejný, rozdíly jsou na úrovni dialektu. Stejně jako Moravan, Valach, Hanák nebo Chod je pro mě Čechem. Že jeho rodina pochází z Egypta - to je fakt. Že byli Palestinci - to je věc, jak to sami cítí. Např. řada Romů se cítí být Čechy, Slováky, Maďary. Když budu chtít, můžu se taky přihlásit k palestinské národnosti.
0/0
14.1.2004 16:49

ScipioAfricanus

No pokud jde jen o to
ze chybi prvni pismeno, tak to psal nejspise Pilat, ten si v tom libuje, zvlaste ve slove Israel
0/0
15.1.2004 9:29

ekekerb

Lidska ubohost a tupost je nekonecna
Nechutne, nechutne, nechutne!!!!!!!!!!!!!! To, co tady predvadi ten fasista Dolly B, to je napresdrzku. Ty fasounsky parchan**, tebe bych nasilne premistil do Izraele, abys tam ty zrudo hlidal restaurace pred sebevrazednymi atentatniky. A tajemnik, ten se zase predvedl---odpapouskoval par novinovych titulku o saronovi, a tim se zaradil na tu “spravnou stranu” (tj, na tu, na ktere se to tak nejak vseobecne vi,ze). JSI UBOZAK, TAJEMNIKU. Jinak ty “informace”, ktere hlavne ta zruda Dolly B vytahla od toho zprofanovaneho zmetka chomskeho jsou samozrejme, v lepsim pripade, dost zkreslene----ma na mysli to o tech procentech. Takze (i kdyz strucne) 1) zide si pudu KUPOVALI, nekdy i za dost premrstene ceny,a jakou pudu-poust, od marnotratnych Arabu, kteri pak jen cumeli, co s tou jejich pudou dokazali udelat-jak ji dokazali kultivovat, 2) nasledny novy hospodarsky rozkvet prilakal statisice Palestincu hlavne z Jordanska, kteri do Izraele imigrovali za praci!!!!!!!!!!!!!!!!, proste za lepsim------NEKOLIKRAT VICE PALESTINCU PROSTE PRISLO DO IZRAELE-resp. na tehdejsi izraekska uzemi, stat jste neexistoval (napr, jako turci do nemecka], NEZ SE JICH TAM NARODILO---------VSE PRED ROKEM 1948, 3) toto vse neustale vzbuzovalo zavist/nenavist nekterych palestincu (v cele s jejich muftim-Haj Aminem Al-Hussejnim---BTW-tento clovek aktivne podporaval Hitlera a dokonce se s nim v 41 setkal), take jeste pred 48, coz se projevovalo napr. tim, ze palestinci rabovali izraelske obchody----uz od 20. let!!!!!!!!!!!!!!TEDY DAVNOPRED VZNIKEM STATU IZRAEL 4) rok 1948-OSN, vy zmetci, to OSN, kterym se vy tady tak casto ohanite, rozhodlo o vzniku dvou statu-Izrale a Palestina-----a hned na to se nekolik arabskych statu vrhlo na Izrael, aby jej znicilo (aby se nemuseli divat, jak jim za humny-pardon-za dunami-nekdo prosperuje a laka jejich obyvatelstvo----a od te doby je to furt to same, az to doslo tam, kam to zakonite muselo dojit---- palestinsky fasismus a ZED. A pricina konfliktu----obycejna
0/0
14.1.2004 15:42

ekekerb

Re:
A pricina konfliktu----obycejna lidska zavist a nenavist, podminena civilizacnimi rozdily----Izrael je vyspou nasi, zapadni civilizace, Palestinci jsou uz ted naprosto zdegenerovany narod, ktery musi byt od Izraele oddelen tou zdi. A tady kopiruju par linku----zadne sra/ky, jako od toho chomskeho http://home.san.rr.com/gnasser/7-28-2003TheWall.htm - ten nejlepsi link o zdi, zatim http://gush-shalom.org/thewall/images/map_big_eng.gif http://www.us-israel.org/jsource/myths/mf3.html - historie, mýty http://www.mideastweb.org
0/0
14.1.2004 15:45

Flat Vamp

Černobílý...
...tajemník.
0/0
14.1.2004 15:41

ixikojj

Pravda a lež
Protiizraelská propaganda
1. Často jsou nám v tisku předkládány fotky "nevinných dětiček" odváděných izraelskými vojáky čo policisty. Sledovaný cíl je jediný. Představit je jako oběti a chudáčky, kterým je na každém kroku ubližováno. Nikdo už ale nezmiňuje, že tyto děti útočí kameny a dokonce i něčím, čemu se říká "molotovův koktejl". Cílem nejsou jen vojáci, ale i běžní civilisté.
2. Na fotkách můžete vidět i izraelské vojáky, jak střílejí do davu dětí, které mají jen kameny. Když pomineme to, že i kámen je zbraň, která může vážně zranit, nebo dokonce zabít, můžeme se podívat na celou záležitost z trochu jiného úhlu.
a) všimli jste si někdy, že za těmi dětmi stojí jejich starší bratři s Kalašnikovi?
b) všimli jste si někdy, že terčem těch nevinných dětí s kameny nejsou jen vojáci, ale i civilisté?
c) víte, že ne každý náboj vytřelený z izraelské zbraně je náboj ostrý? Na demostracích se používají gumové projektily.
4. Otázka, která rozhodně není od věci. Pouvažujte nad tím, jak by jednaly ozbrojené složky ve vaší zemi.
Vliv Izraele na vzdělání Palestinců
Kladný vliv měl Izrael nepochybně i na vzdělání Palestinců. O této záležitosti se ale v tisku vůbec nemluví.
Statistické údaji izraelského vlivu na vzdělání Palestinců:
Výzkum je z let 1970 - 1983 z Yehudy a Shomronu: Negramotní Arabové v procentech: - muži: 1970 - 27,8% 1983 - 13,5% - ženy: 1970 - 65,1% 1983 - 38,9% Počet Arabů, kteří ukončili střední školu: - muži: 1970 - 1,4% 1983 - 12,4% - ženy: 1970 - 0,5% 1983 - 5,3% Izrael zřídil a financuje Arabské školy všech stupňů, včetně 4 univerzit. Vybudoval a udržuje také obrovskou Centrální Arabskou knihovnu. V Izraeli jsou oficiálně používány dva jazyky - hebrejština, ale i arabština a státní úředníci musí ovládat oba.
0/0
14.1.2004 15:32

Flat Vamp

Re:
A ci ty rakety v civilních ctvrtích, ty jsou taky gumový?
0/0
14.1.2004 15:38

Raswan

Re:
Vzhledem k tomu že je bežné mezi teroristy a "bojovníky" za svobodu používat děti jako vojáky či živé bomby nebo živé štíty tak se není co divit že se motají v cílových oblastech...
0/0
14.1.2004 15:39

ekekerb

Re:
BTW, Kalkilija ma byt obehnana obyvlaste vysokou zdi,protoze palestinsti fasouni vyuzivaji hornich pater domu k tomu, aby strileli na auta projizdejici po nedaleke izraelske dalnici...
0/0
14.1.2004 15:52

Dan 1

Je vidět,
že nehorší noční můrou Palestinců je jejich suverénní stát. Kdykoli hrozí, že budou samostatní, začne to bouchat, aby znemožnili další vyjednávání. Teď, když Šaron mluví o likvidaci židovských osad, za což je kritizován i lidmi z Likudu, pociťují Arabové opět potřebu "bojovat". Za co? Za federaci, aby se náhodou nemuseli živit sami? Kdepak, dostavět zeď, aspoň pětimetrovou, ať se mezi sebou třeba sežerou a ukamenují a ubouchají. Nepochybuji o tom, že tohle si Šaron líbit nenechá a udělá zase protiopatření, ani o tom, že si pak náckové a komanči budou moci vyřvat hlasivky, jak jsou ti žiďáci zlí.
0/0
14.1.2004 15:28

ruleta

Re:
zed je 8 metrova...
0/0
14.1.2004 15:34

Dan 1

To je dobře.
0/0
14.1.2004 15:41

ekekerb

Re:
... bude velmi zajimave, co se na BV zacne dit, az ta zed bude dokoncena....i proto je dobre, ze Irak byl osvobozen...
0/0
14.1.2004 16:16

Dan 1

Vzhledem k tomu,
že 60% hodlá podporovat terorismus i po osamostatnění, budou to asi dělat jako al-Káida - spící agenti na území Izraele, kteří čas od času zaútočí. Do té doby to budou vzorní studenti a zaměstnanci.
0/0
14.1.2004 16:21

tajemnik letajiciho ostrova

gandhi
"Palestina náleží Arabům ve stejném smyslu, v jakém Anglie náleží Angličanům anebo Francie Francouzům… Co se dnes děje v Palestině, nelze ospravedlnit žádným morálním kodexem chování… Jestliže [Židé] musí na Palestinu pohlížet geograficky jako na svou národní domovinu, je špatné vstupovat do ní ve stínu britských děl. Nábožensky motivovaný čin nelze uskutečnit za podpory bajonetu nebo granátu. Mohou se usídlit v Palestině jen z dobré vůle Arabů… Jak je vidět, jsou s Brity zajedno, pokud jde o oloupení lidí, kteří jim neudělali nic zlého. Neobhajuji arabské ukrutnosti. Mým přáním je, aby si v odporu vůči tomu, co oprávněně považují za nepřijatelný přehmat ve své zemi, zvolili cestu ne-násilí. Ale vzhledem k uznávaným zásadám dobra a zla se proti arabskému odporu tváří v tvář drtivé převaze nedá namítat vůbec nic." Mahatma Gándhí, citováno z knihy Země dvou národů (A Land of Two Peoples), vyd. Mendes-Flohr .
0/0
14.1.2004 15:17

ScipioAfricanus

Tohle je fakt super ukazka
totalni zpitomelosti pacifistickych humanistu.  Gandhi, modla nenasilneho odporu, jako zastance Palestincu a v podstate schvalujici jejich teroristicke metody. Neco jako pacifista a humanista Havel vyzivajici k bombardovani Belehradu na podporu snah o cernohorskou samostatnost. Tyhle smesni pomatenci mne vzdy a znova skvele pobavi, to je lepsi nez Svejk.
0/0
15.1.2004 9:37

fleret

jaka to musi byt motivace,
matka 2 deti,22 let a je ochotna naslouchat silne nebezpecnemu a poskozenemu frustratovi,jakym sajch ahmed jasin bezesporu je.
0/0
14.1.2004 15:11

tajemnik letajiciho ostrova

jaka to musi byt situace
matka 2 deti,22 let a je schopna provest sebevrazedny atentat odplatou za krutosti okupacni zeme, jakou je Izreal...  
0/0
14.1.2004 15:17

Flat Vamp

Re:
Normální fanaticka.
0/0
14.1.2004 15:34

Nicegirl

Re:
Je hezke jak jeji schopnost ocenujes.
0/0
14.1.2004 15:49

ruleta

Re:
Ona je vlastne obet...ufff...silne kakao
0/0
14.1.2004 15:56

Dolly B

Bijte je!!!!!!
Plne chapu, proc Palestinci biji zlodeje, kteri jim ukradli pudu. Jen houst a vetsi kapky. V roce 1948, v okamžiku, kdy se Izrael prohlásil za stát, vlastnil v Palestině legálně jen něco málo přes 6 procent půdy… Po roce 1940, když mandátní úřady omezily židovské vlastnictví půdy na několik oblastí na území Palestiny, pokračovalo ilegální odkupování (a odprodávání) na 65 procentech celkové plochy vymezené Arabům. Takže když byl v roce 1947 schválen plán rozdělení [Palestiny], půda v ilegální držbě Židů byla jako fait accompli (hotová věc) zahrnuta do území vyhrazeného židovskému státu. A když Izrael vyhlásil svou suverenitu, okamžitě vydal celou řadu zákonů, jimiž rozsáhlé plochy arabské půdy (z jejíchž majitelů se stali uprchlíci, a byli prohlášeni za ´nepřítomné statkáře´, aby mohli být zbaveni vlastnictví svých pozemků a aby se za žádných okolností nemohli vrátit) legalizoval." Edward Said, Palestinská otázka (The Question of Palestine) .
0/0
14.1.2004 14:51

ixikojj

Ať se klidně vyhodí do vzduchu všichni!
Jsem pyšný na premiéra Ariela Šarona.  Žádné levicověintelektuální bláboly a vize nezmůžou proti fanatikům vůbec nic. Kdysi Židé šli do koncentráků  a věřili  slibům nacistů. A za svou naivitu zaplatili šesti milióny mrtvých.  Ale dnes  už z nich nikdo blbce dělat nebude.
Úryvek rozhovoru spisovatele Amose Oz a Arielem Šaronem z roku 1982
Předmluva Uziho: Šaron je zrůda... Ale jen díky těmto zrůdám dnes Izrael stále existuje. Ztvrdl nám zadek, a jsem rád, že už si nekopnete. Dokud je Izrael silný a nebezpečný, šílený a divoký, tak z mých dětí nikdo v koncentračních táborech neudělá mýdlo neudělá a ostatní si řešte jak chcete... Ovce nemůže sežrat lva. Tak co?
Ariel Šaron: Povězte o Izraeli co chcete. P ovězte, ze je to židovsko-nacisticky stát. M ám v úmyslu zajistit, aby i moje děti mohli žít s nebo bez p apežova požehnání, nebo jiných náboženských lídrů. Zničím každého kdo zdvihne ruku na moje děti a kašlu přitom na čistotu našich zbraní. Je mi jedno, zda to bude křesťan, muslim nebo žid . Minulost nás učí, že ten kdo nezabije, bude zabit. To je železný zákon. My prostě začneme další a další válku a budeme ničit, dokud toho nebudou mít dost. A víte proč to stoji za to, i když nás to udělalá ještě méně oblíbenými v takzvaném civilizovaném světe? Protože už nechceme poslouchat nesmysly o slavné židovské morálce, morální lekci holocaustu, nebo o čistém obraze a vlastnostech židů, které vzešli z plynových komor.
0/0
14.1.2004 14:37

Dolly B

Re:
Naprosta pravda, Izrael je potreba srovnat se zemi. Kecy o miru nemaj cenu. Jen bijte, drazi Palestinci po hube. Je to vase zeme.
0/0
14.1.2004 14:40

Flat Vamp

Re:
Ku*va, ty jsi ale fakt kráva vymastená, blbá.
0/0
14.1.2004 15:36

Nicegirl

Re:
Tobe by taky mel nekdo dat pres hubu,protoze si do ni ani trochu nevidis.
0/0
14.1.2004 15:51

Dolly B

.
Par zajimavosti o sionismu z Neviditelneho Psa: http://pes.eunet.cz/veda/clanky/25260_0_0_0.html
0/0
14.1.2004 14:32

Dolly B

Re:
A jedna mimoradna chutovka pro vsechny obhajce Izraele. David Ben Gurion, který byl naprostým realistou, si jeho podstatu dobře uvědomoval. V neveřejné debatě poznamenal, že ´v našich zahraničně politických jednáních arabskou opozici přehlížíme´, ale vybízel, abychom ´si přiznali pravdu mezi sebou´. Pravda byla, že ´politicky jsme agresoři a oni se brání… Je to jejich země, protože ji obývají, kdežto my sem chceme přijít a usadit se tu, a z jejich úhlu pohledu jsme příchozí zvenčí a chceme jim jejich zemi vzít´… Britové vzpouru velmi brutálně potlačili." Noam Chomsky, Osudový trojúhelník (The Fateful Triangle) Tak co, stydite se, obhajci zlocincu?
0/0
14.1.2004 14:35

ScipioAfricanus

Jo to mas pravdu
ostatne to o Ben Gurionovi je notoricky znamo, to napsal nejen Chomsky. Jeste realistictejsi postoj k Arabum meli Zabotinskij a Trumpeldor (rusti Zide), ketry bylo hned jasne, ze po dobrem to s Araby nepujde a jako prvni zacali vyzivat a aktivne organizovat zidovskou domobranu - Doporucuji ti precist Paul Johnson: Dejiny zidovskeho naroda. Ale nestydim se vubec, naopak musim rict, ze jakozto moralne rozhorcena ku*va mne desne rajcujes.
0/0
14.1.2004 14:57

ScipioAfricanus

Matka-hrdinka
ktera timto prikladnym cinem zajistila svym detem zarivou budoucnost. Nez mit za sousedy tyhle silence, to uz radeji bydlet s Cikanama.
0/0
14.1.2004 13:47

Dolly B

Jen tak dal
Izrael vzniknul terorem a etnickymi cistkami. Neni problem si to najit v jakekoli literature. Jestlize nekdo obhajuje stat Izrael, obhajuje zlociny proti lidskosti. Pokud by Palestinci nebojovali, dopadli by jako Indiani. Jen tak dal. Podobne utoky plne schvaluji.
0/0
14.1.2004 13:44

ScipioAfricanus

No pokud by Palosi dopadli jako Indiani
tak by mohli obliznout vsech deset. Misto prace se jen flakat a zit ze socialnich podpor, turistu a prijmu z kasin. Holka pitoma, ty shanej volice do parlamentu nebo sukej pred kamerou ale nemarni svou mizivou mozkovou kapacitu na veci kterym stejne nerozumis.
0/0
14.1.2004 13:51

Dolly B

Re:
Byl si nekdy v Arizone? Ja jo. Monument Valley a okoli. Krajina krasna. Jenom tam neni voda. K dnesnim prijmum vedla cesta lemovana statisici a miliony mrtvych. Cela kultura puvodnich obyvatel Ameriky byla znicena. Na to si ale asi ve skole chybel.
0/0
14.1.2004 13:55

ScipioAfricanus

Prednedavnem jsem cetl
jak cromagnonci (tedy tvi predci) vylozene sezrali chudaky mene schopne neandrtalce. A to vsechno jenom proto, aby se mohla narodit tak pitoma krava jako ty.
0/0
14.1.2004 13:59

Dolly B

Re:
Debil jako ty je pod moji uroven
0/0
14.1.2004 14:00

Najdete na iDNES.cz