Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Novotný for president

Emil Novotný a Radek Hanykovics jsou doma. Zajímavé je, že přes polovinu lidí v anketě jim přeje, aby si necivilizovaně vysoké tresty odkroutili celé. Vrah, který ušlapal manželku, ničema, který soustavně znásilňoval vlastní děti, ti by se jim mohli zvesela zasmát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pinguinone

KOMAREK
 jako vzdy
0/0
21.4.2004 16:23

1_130_202_135

Re:
Ano....blbej jako Komárek!!!
0/0
21.4.2004 16:44

kaikdj

právo na názor
Martine, rozumim Vám, kdyby bylo více lidí Vašeho smýšlení, svět by byl růžovější... Respekt!!!!
0/0
21.4.2004 13:46

Katoda

Četl jsem už několikrát...
.....fantasmagorické výplody redaktora Komárka, ale tohle je už úplný vrchol. Musel jsem dotyčný pakvil číst několikrát, protože jsem doslova a do písmene nechtěl věřit svým očím. Protidrogové zákony jsou špatné a každý má právo  atd. Výborně pane Komárek ! A až jim peníze na legalizované drogy dojdou budou houfně loupit a vraždit, protože "mají právo" na nakupování "rostlinných produktů"! Tohle už není na nadávání na Internetu, to je na pár facek ! A pořádných !  Bylo mnoho diskusí o postizích za pouhé držení a já jsem pro postih i těchto lidí. Ne proto, abych někoho převychoval, ale prostě proto, aby tito nesvéprávní jedinci, od nichž lze očekávat cokoliv, byli ode mne a od mojí rodiny izolováni v zařízeních na něž platím daně. A to stále mluvím o pouhých spotřebitelích ! Co tedy s lidmi, kteří zblblí z akčních filmů televize NOVA a idiotských článků pana Komárka a jemu podobných "žurnalistů" zapakují deset kilo heroinu a vydají se na cestu v představě jak na ty orientální blbce vyzrají a jak se napakují. Pro tyhle je jakýkoliv trest přéliš nízký!  Vyzývám případného právníka, který by četl tyto řádky aby nás informoval, zda vůbec není takováto propagace drog a trestné činnosti sama o sobě trestná. Je-li možno pana Komárka za dotyčný slint žalovat, udělám to. Mám toho už dost !
0/0
15.1.2004 12:23

karoten

Překlad
Naše zákony (a nejen naše) stojej za H. Mýmu vnímání spravedlnosti pramálo vyhovujou. Lidi maj mít právo svobodně nakládat s vlastními těly i osudy. Čím to sakra je, že budoucnost ocení prezidenta co seděl?
0/0
15.1.2004 9:54

tinky_linky

Já se nestačím divit
Mě opravdu připadá, že autor článku je nejspíše ovládán ve svých slovech lobby drogových bossů. Vžyť drogy jsou to největší svinstvo a jsou příčinou další kriminality - vražd, znásilnění, krádeží, atd. Takže ten, kdo je prodává, má de facto svůj podíl i na tom, co jejich uživatel následně provede. Takže je to jeden z nejhorších kriminálních činů. Taky srovnávat věznění Václava Havla a nějakého překupníka drog, to je opravdu moc. Vždycky se mi zdály příspěvky pana Komárka věcné, trefné a vtipné, ale toto je opravdu hodně "mimo mísu", skoro mi připadá, že to napsal pod jeho jménem nějaký feťák. Já pevně doufám, že jim tresty nezkrátí a nechají je dosedět, co jim zbývá, protože by to byla pro ČR mezinárodní ostuda. Mě i dost mrzí, že je nenechali v Thajsku, protože, když ti mladíci činili co činili, museli si být vědomi možných následků, a přesto to činili. Takže to vyústilo ve zcela logický konec. Mrzí mě, že tím oba způsobili trápení svým rodinám, ale s tím měli počítat a stát tu rozhodně není proto, aby řešil problémy drogových dealerů. Rozhodně jejich propuštění nepovažuji za úspěch české diplomacie, za úspěch bych považoval, kdyby například česká diplomacie vyjednala odzbrojení některé ze zemí jako je například Severní Korea apod. Opravdu moc často nereaguju na články, ale tohle je vážně trochu moc silné. BTW: nějaká slečna psala (mimochodem by mě zajímal její věk), že byla ne extázi a že je to v pohodě. No tak to blahopřeji, že jste taková silná. Znám jinou slečnu, která byla na extázi a nebyla tak silná a teď se raději nestarám, co dělá a jak žije, protože jí stejně už není pomoci, je totální troska se zkaženým životem, která doživá a která si nenechá pomoci. Vážně super život. No a takových je většina, protože je málo těch, kteří se s drogou dokáží vyrovnat a skoncovat. BTW2: ještě mě napadá, že by taková diskuse nemusela být, kdyby se v Thajsku uděloval za pašování drog rovnou trest smrti. Ale to jsem trochu kacíř.
0/0
15.1.2004 9:22

tinky_linky

Re:
jinak bych ještě rád dodal, že jsem pro legalizaci lehkých drog. ale tohle je vážně něco jiného, tohle je pěkné svinstvo
0/0
15.1.2004 9:24

kejlina

kejlina
Já si myslím, že by se jim měla většina jejich trestu prominout. V Thajském kriminále si odseděli až až a četla jsem že rok tam je jako 10 let tady, takže už maj v podstatě splněno. Jsou to mladí kluci a maj celej život před sebou udělali sice chybu, ale myslim si že na nějaký drogy už ani nepomyslej.Nějaký keci že zabíjej lidi tim že to prodávaj.....Já sama brala heoin 3 roky a nikdo mi to nikdy necpal byla to jen moje hloupost a moje rozhodnutí nikdo mi nic nenutil.Doufám, že se brzo adaptujou na zdejší podmínky a že jim oběma tresty zkrátí na minimum a  pak budou moct začít žít relativně normální život
0/0
14.1.2004 16:46

Raswan

Re:
Nemohli jim to prominout,podmínkou propuštění bylo že se trest nebude měnit.
0/0
14.1.2004 17:05

cybermiky

Re:
No pokud jim odpustí trest,alespoň si budete moci od nich koupit haš nebo jointíka co? Když jste brala jak píšete HEOIN ?? to hovoří samo za sebe ne ??
0/0
14.1.2004 22:34

jarda1

Překvauje mě
tolik ožralých pseudohumanistů mezi námi. Střízlivý by tuhle snůšku nesmyslů nemohl vyplodit. Měli je zastřelit.
0/0
14.1.2004 13:56

Víťa Jakoubek

Re:
střílet by asi měli blbce jako ty
0/0
15.1.2004 7:57

Kajetan11

Dealeri
Zabijte vsechny drogovy dealery do jednoho.......
A do tydne tu mate jiny a znovu.
Proc?
Protoze bude o drogy zajem. V tom je sila drogovych kriminalnich zivlu. Maji penize. Jedina cesta jak jejich moc alespon oslabit je snizit jim prijmy. To se da udelat jedinym zpusobem: Vychovou mladejch lidi a deti k jinejm zajmum. Kdyz nebudou mit zajem o drogy, nebudou je kupovat a drogove mafii klesnou prijmy a moc.
Veskera kriminalizace drog ma presne opacny efekt. Nebo vam snad pripada, ze takhle tvrdy tresty v thajsku maj vysledky? Pripada vam, ze v thajsku nemaj drogovou kriminalitu?
Kdyby takhle tvrda represe fungovala, tak by to prece muselo bejt videt. Kdyz to srovnam napr s holandskem, tak je to az do oci bijici. Ma snad holandsko vetsi drogovou kriminalitu nez thajsko?
To vsechno nebylo napsano pro obhajobu drog. Prave naopak. Je to navrh jak jejich neblahy dopady minimalizovat.
0/0
14.1.2004 13:27

Ayssan

Re:
Souhlasím!! Konopí free.
0/0
14.1.2004 13:59

Pongo

Re:
Malá připomínka:
Propagace drog, návykových a zakázaných látek ve veřejných médiích (čímž je i internet) je trestným činem. Takže svou předchozí hláškou se dopouštíš minimálně přestupku vůči zákonu.
0/0
14.1.2004 15:44

Ayssan

Re:
Jsem si toho plně vědom. Už s napětím očekávám fízly u dveří.
0/0
14.1.2004 17:39

merrygold

Re: podvod
Veškerá kriminalizace drog je jenom podvod. Nejvíc na drogách vydělávají policajti a úředníci. Vemte si jen ty nejváženější a nejbohatší rodiny v USA, které nyní jedou v politice, ty všechny si získaly své bohatství na drogách a pašování alkoholu za prohibice (např. Kennedyovi). Takže nikdo z vládnoucí třídy vlastně nemá zájem na legalizaci drog, ani u nás.
0/0
14.1.2004 17:43

Ayssan

Manitou volá Kleki Petru
Tady to nežije. Kam se ztratil Bílý otec. Snad ho nedostal Mr. Senter?
0/0
14.1.2004 12:56

tonyk

Přiznávám,
že jsem si celý článek musel přečíst několikrát, abych vůbec pochopil, že autor je buď fanoušek nejhorší kriminality nebo totální neznalec poměrů věznění pana soudruha Václava 1. Havla.
Pokud někdo pašuje drogy, vystavuje sebe, hlavně sebe, možnosti trestu při odhalení, nebo vystavuje sebe do světla vychytralců, kteří za uskutečnění tohoto "dobrého " skutku zinkasují několik pár desítek a možná i stovek tisíc. Jak se říká, s jídlem roste chuť. Takovejch šmejdů, kterým není nic svaté jezdí jen po našich silnicích nepočítaně. A to co předvádějí je plivnutím do tváře všem slušnejm lidem. Jednou jim to vyjde a zkusejí to znova, distribuce drog souvisí i s prodejem zbraní a skoro každej grázl jí dneska má. slušnej člověk ji nepotřebuje a hlavně se k ní nedostane...
A co se týká věznění pana Václava 1., neznáme nikoho, kdo by s ním kdy sdílel celu. Ano - byly na něj sledovačky, ale trochu z jiného důvodu. Když budete někde politickej utlačovanej hrdina a půjdete vožralej jako kráva z hospody a přitom si rozbijete držku v příkopu, lidi se dozví to, že ho policajti "zase někde zmlátili".
Tenhle národ je stádo ovcí, nic víc, než stádo nováckejch ovcí...
TONDA 
0/0
14.1.2004 11:52

Ayssan

Re:
Hele, že ty posloucháš velice často Orlík a pod. Tvé názory jsou tím značně ovlivněné.
0/0
14.1.2004 12:01

tonyk

Re:
Nemusím poslouchat Orlík, abych nevěděl co se tady děje. Jistě, je tu republika "Bordel", ale nevelebit někoho, kdo se chce napakovat, mi nepřijde tak Orlíkaté, nemyslíš?
T.   
0/0
14.1.2004 12:52

Ayssan

Re:
Napakovat se chce každý, jenom někteří k tomu zvolili riskantnější cestu.
0/0
14.1.2004 13:04

tonyk

Re:
Jasně, tomu rozumím. Ale proč za to někoho vynášet do nebes a dělat z něj mučedníka? Tomu já teda nerozumím... 
0/0
14.1.2004 13:11

Ayssan

Re:
Celý tenhle článek je spíš taková stať, kterou bohužel někteří vzali příliš vážně. Já osobně je nevynáším do nebes, ale nesnáším názory typu "zavřít ho, až zčerná".
0/0
14.1.2004 13:20

Raswan

Re:
Zčernat nemusí,v krimech se to už tak dost černá od cigánů,stačí když ho jen zavřou :-))
0/0
14.1.2004 17:49

iuos

hmm
Neexistuje sebemenší náboženský ani mravní důvod, proč by mělo být dospělým lidem zakázáno pěstovat, prodávat a kupovat produkty několika rostlin
znamená to, že neexistuje sebemenší náboženský ani mravní důvod proč by mělo být dospělým lidem zakázáno vyrábět z kovů a umělých hmot výrobky (zbraně)? (a následně je používat)
dále mne překvapilo, že pan komárek uvádí, že byli odsouzeni podle zákona - tak co tady řeší? v tahjsku mají holt jiné zákony než my. my máme jiné zkény než v německu, atd. prostě byli odsouzeni za trestný čin, tak proč z nich děláme nějaký chudáky? ANO jsou to chudáci, ale duševní...
0/0
14.1.2004 11:02

Pongo

Komárku,
ty sis musel šlehnout a teprv pak jsi šel vyplodit tenhle blábol, co?
Ti dva pašeráci drog můžou být rádi, že se vůbec mohli vrátit domů. Nepletu-li se, tak Thajsko je jednou z několika zemí, kde jsou podobné případy trestány i smrtí. Že vyfasovali 42,5 a 25 let? Platí totéž co jsem již napsal.  Že podobné tresty u nás nejsou? Jen naše škoda. Důchodce, pachatel nejméně 15-ti výbuchů, které jen náhodou nikoho nezabily, měl šanci vyfásnout 15 let. Neměl by spíš dostat doživotí (i když k jeho věku by to bylo i těch 15 let)? Opilá matka opije své dítě, svým tělem ho zabije, odnese do lesa a tělíčko zapálí, načež následně zburcuje celou Policii, která vyprodukuje monstrakci. Za to dostane 3 roky. Není to také směšný trest? Měla dostat 10 let a náhradu celé akce k tomu. A o tom to taky je. Tresty jsou zde naprosto nepřiměřené. Někdo ukradne milion a jde sedět na 7 let. Někdo zabije člověka a jde si sednou na 5 let. Někdo obchoduje s drogami a vyfasuje 3 roky...
 
Jak se zde někdo zmiňoval o rozdílu mezi konopím a tvrdými drogami. Ono i to konopí zabíjí, jen pomaleji. A i když "huliči" zastávají jiný názor, pravda je taková, že kouření marihuany je pro tělo škodlivější než tabák a alkohol dohromady. Navíc razantně přispívá k odumírání mozkových buněk, takže onen člověk postupně "blbne".
0/0
14.1.2004 11:01

Ayssan

Re:
Alkohol přispívá k odumírání mozkových buněk více než marihuana a co se týče cigaret, jsou v konečném účinku škodlivější, neboť je na ně vyšší návykovost, takže někteří jedinci jich vyhulí až 40 denně, což lze s jointy jenom těžko.
0/0
14.1.2004 11:16

Pongo

Milý huliči
i když si to nechceš přiznat, plácáš bláboly. I na marihuanu je návykovost a jsou škodlivější než "legální" drogy. Zdá se, že proces odumírání mozkových buněk je u tebe v plném proudu. Nebudu se zde rozšiřovat o dalších účincích "neškodné" trávy. I když přeci jen - narušení funkce jater, slinivky, daleko větší rizikovost rakoviny plic, hrtanu... mám snad pokračovat? Běž si radši vyhulit dalšího jointa. Aspoň bude od tebe dřív pokoj.
0/0
14.1.2004 11:23

Ayssan

Re:
A ty si dej svoji denní porci cigaret a rumů, zastánče legálních drog. Až ti na dveře zaklepe zubatá, tak se budu těšit ještě plnému zdraví. Mimochodem, požívání plnotučné hořčice výrazně zvyšuje možnost rakoviny žaludku.  
0/0
14.1.2004 11:31

Pongo

Haha
Pokud bych si měl dát stejnou denní porci cigaret a rumů jako ty "neškodných" jointů, pak bych na tom musel být hodně zle a určitě dementní.
Mimochodem, požívání blábolů Ayssana výrazně zvyšuje možnost nevolnosti žaludku.
0/0
14.1.2004 11:37

Ayssan

Re:
Nemusíš je přeci požívat, stačí si je přečíst.
0/0
14.1.2004 11:58

antix

Re:
...a ono se musí něco takového povinně konzumovat? Když nehulím marihuanu a nefandím drogové scéně, znamená to, že musím nutně místo toho kouřit a pít alkohol? To je demagogie. Nic z toho člověk přece nemusí. Máš snad něco i proti kefíru a pobytu v přírodě?
0/0
14.1.2004 11:43

Ayssan

Re:
Nereaguju obecně, ale jen na příspěvek zastánce alkoholismu. Pochopitelně, že se společnost nedělí na alkoholiky a "feťáky".
0/0
14.1.2004 11:51

Pongo

No jo, vždyť to říkám.
Zjevně ti mozkové buňky odumírají daleko rychleji než jiným. Najdi mi jedinou větu, ve které bych se zastával "legálních" drog, či se dokonce zastával alkoholismu. Holt už to máš vyhulené.
A mimochodem, až si pro mě příjde zubatá, ty už budeš dávno čuchat ke kytkám zespoda, protože si neničím zdraví hulením trávy, nekouřím, napiji se jen výjimečně a to tak, abych neurazil, pivo nepiji vůbec a k tomu sportuji.
0/0
14.1.2004 11:57

Ayssan

Re:
A nešlechtíš taky plné jabloně a nehrabeš se v záhoně?
0/0
14.1.2004 12:10

Kleki Petra

Re:
No tak aspoň je jasné, že ty Orlík neposloucháš. Takže kdo, Ivan Mládek a ještě Kája Gott? Ale pozor, Karel drogy nebere, Karel ten teda ne!
0/0
14.1.2004 12:14

Ayssan

Re:
Jo, hlas musí být v pořádku
0/0
14.1.2004 12:19

Pongo

Tak co?
Už jsi našel větu, ve které bych se zastával alkoholismu nebo ti došel dech?
Plané a dokonce ani plné jabloně nešlechtím a ani se v záhoně nehrabu, neb jsem čistokrevný městský člověk bez venkovských sídel. Zato ty ses tady nepřímo přiznal ke konzumaci zakázané drogy. Nevím, kdo tedy do sebe rve drog víc. Jestli já s těmi zhruba čtyřmi skleničkami vína za rok nebo ty s denní dávkou jointů.
0/0
14.1.2004 15:39

char77

Re:
" Běž si radši vyhulit dalšího jointa." je veta na kterou reagoval Ayssan. Takze ti to pouze vratil podobnym zpusobem. Nicmene potrefena husa se vzdycky ozve "sportovce"
0/0
15.1.2004 2:32

pekulka

Proč?
Čtu tady některé příspěvky a musím se opravdu smát. Sama jsem si drogy zkusila a v pohodě jsem se z toho dostala. Sice musím uznat, že heroin to tedy nebyl, byla to extaze. Nikdy jsem z toho nevinila prodejce/dealery drog, že jsem to zkusila a ani je z toho nehodlám vinit, když do toho spadnou moje děti. Je to každého rozhodnutí a záleží na člověku, jak se k tomu postaví. Nechápu tedy proč někteří z Vás odsuzují takovým hnusným způsobem 2 kluky, kteří s heroinem kšeftovali. Jsou to taky jen lidi, proč sakra neodsuzujete lidi, kteří někoho zabijou a za rok jsou z pastaku venku, parchanta, kterej znásilní....je mi z toh fakt zle. Abych to shrnula, doufam, že jim prezident udělí amnestii, odseděli si dost a v hrozných podmínkách. Doufam, ze bude nějaká petice, znam spoustu lidi, kteří ji podepíší semnou.
0/0
14.1.2004 10:50

Raswan

Re:
Milá zlatá,i drogy zabíjí :-)To že někoho mizerně odsoudí za vraždu však nijak nezlehčuje či neomlouvá pašování drog...
0/0
14.1.2004 10:56

Ayssan

Re:
Konečně rozumný člověk!! Plně s Vámi souhlasím. Jenom mám obavy, že ten současný prezident milost neudělí, ten se řídí hlasem většinového lidu a ten není amnestii nakloněn.
0/0
14.1.2004 10:58

antix

Re:
Ti dva zničili život sobě, svým rodičům jenom kvůli hloupé chamtivosti přijít levně k penězům - asi nevěděli, co po nich ti mafiáni vůbec chtějí? Dá se napsat, že droga zničila rodiny, i když nebyla přímo konzumována. Ráda bych znala názor rodičů dealerů, kdyby si ten tvůj příspěvek přečetli! Nesouhlasím s názorem, že drogy nejsou nebezpečné. Nesouhlasím s tvrzením, že dealeři za nic nemůžou. Ti dva byli dospělí, věděli, do čeho lezou a risk v jejich případě zisk nepřinesl. Můžou být rádi, že jsou ještě naživu. Člověk drogu k životu nepotřebuje. Pokud je závislý na lécích, jsou tu lékaři, aby je odpovědně předepsali.
0/0
14.1.2004 10:59

pekulka

Re:
Názor rodičů? Tak hele, jestli že jejich děti začnou fetovat, tak to rozhodně není chyba dealera. To dítě musí chtít!!! A pokud se to dítě doma nudí, rodiče s ním nemluví, nemají na něj čas, nebo mu dají více peněz než mladej člověk potřebuje, tak se pak nedivim, že jde a něco si koupí. Asi to pořád nechápeš. Jestli, že někdo podlehne drogám, tak tu chybu musí hledat sám v sobě.
0/0
14.1.2004 11:24

antix

Re:
Počkej si, až budeš mít děti, budeš se jim věnovat ze všech sil a vlivem špatných okolností se dítě dostane někam, kam nedohlédneš. Pak piš rozumy.
0/0
14.1.2004 11:29

pekulka

Re:
Až budu mít děti a nedejbože by do toho spadly, tak si zametu před svým prahem a nebudu vinu shazovat na někoho jiného!!! Takže z toho plyne: ZAMEŤ SI NEJDŘÍV PŘED SVÝM PRAHEM.
0/0
14.1.2004 11:33

Kleki Petra

Re:
Víš, ty skutečně nemáš ponětí, o čem píšeš. A přitom to zase tak složité není. Jenom si ještě jednou pořádně přečti odpovědi na tvůj původní příspěvek a chvilku nezaujatě přemýšlej. Věř mi, za pokus to stojí. Třeba názor nezměníš, to je tvé právo, které ti nikdo nebere. Ale nezkusit to je hloupé.
0/0
14.1.2004 11:40

iuos

hmm
proč sakra neodsuzujete lidi, kteří někoho zabijou a za rok jsou z pastaku venku, parchanta, kterej znásilní - ty samozřejmě odsuzujeme taky, jenže je neodsuzují naše soudy (resp. zákony). každý dostává trest podle toho, v jaké zemi mají zákony.
P.S. před dávnými časy se říkalo :
dura lex, sed lex!
doufám, že to je dobře
drogy jsem si taky vyzkoušel, ale zjistil jsem, že se dost dobře obejdu i bez nich. a taky každý den vidím, co s lidma dělaj
0/0
14.1.2004 11:07

YFNA

Re:
potrebujes novy prisun, co?
0/0
14.1.2004 11:20

Najdete na iDNES.cz