Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jedeme domů. Do českého vězení

Po osmi letech strávených v thajské věznici Bang Kwang se pětatřicetiletý Radek Hanykovics a osmadvacetiletý Emil Novotný vracejí domů. Domů v případě obou znamená jediné - do českého vězení. Jsou odsouzenými pašeráky drog a vracejí se z Thajska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

boby69

Většina Čechů je zlá a mstivá!!!!!!!
Je neskutečné, kolik je tu zlých lidí !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vůbec nemá smysl Vám začít vysvětlovat, kdo jsou tu zločinci a kdo jsou oni dva nešťastní občané ČR. Jsou jen zlomkem z toho zla, které si to zlo pěstuje, žije z něj, bohatne a pak si dělá reklamu na dvou téměř nevinných lidech. Jak je tu poznat ubohost myšlení najivních lidí. Pro mě Radek, ani Emil zločinci zatím být nemohou. Za toto nikdy. Za toto by měli kriminálem zaplatit úplně jiní. A ten někdo, jsem si jist, že pochází z Thajska. Tuto zemi, už jen za toto, jak naložili s němi, bez možnosti obhajoby, nepatří místo v OSN. Toto není svrchovaná demokratická země, ale teror a klam na lidech. Je vidět, že lidé z internetu vůbec nechápou, co je propaganda a klam světa. Je mi Vás upřímně líto!!!!!!!
0/0
13.1.2004 18:47

František Koudelka 4.Kyju

Re:
Mě je upřímě líto lidí, kteří nejsou s to pochopit, že jestliže navštívím nějakou zemi, musím ctít jejich zákony a jestli mi to dodržování zákonů dělá takový trauma, tak tam vůbec nebudu jezdit, neslyšel jsem kromě techto dvou, že by si tam někdo stěžoval na nekorektnost thajských orgánů. S tím tlumočníkem pokud vím to bylo na policii a ne u soudu, jelikož to už to měla v ruce i naše ambasáda, která byla o případu informována, sledovala ho a tlumočili. A to , že tvrdil, že k tomu byl přinucen a chtěl to nahlásit, ale bohužel se nemohl domluvit, mi na letišti, kde skoro každý s personálu umí anglicky, nějak nesedí. Možná toho teď lituje, možná to bylo z mladické nerozvážnosti, ale první motiv stejně podle mě byly prachy. Koneckonců tam jel taky zadáčo na pozvání nějakejch pochybnejch týpků co mu cvakli letenku.
0/0
13.1.2004 19:26

GhorX

Re:
Pokud jste nikdy neviděl mrtvé dítě, které se předávkovalo heroinem, prodaným před školou lidmi, které tak obhajujete, tak laskavě zavřete hubu. Vaši kamarádi patří nadosmrti do kriminálu, já osobně doufám, že v něm i zhebnou. Pašovali tvrdé drogy, dobrovolně, za účelem vlastního zisku. Osobně si přeju, každý dealer drog dostal to, co připravil konzumentům jeho "zboží"; jen to nejhorší.
0/0
13.1.2004 20:17

boby69

Re:
Oni nejsou naši kamarádi, to jste špatně pochopil.
0/0
13.1.2004 22:42

old fashioned Vince

Jakýpak rozdíl?
Rozdíl mezi thajským a českým krimem bude jen ve značce vazeliny a národností údů, které je budou šoupat
0/0
13.1.2004 17:47

ASICSAK

ANI NÁHODOU BYCH JIM TREST NEZKRÁTIL!!!!!
PORUŠILY ZÁKONY THAJSKÉHO KRÁLOVSTVÍ. BYLI ŘÁDNÝM SOUDEM SHLEDÁNI VINNÝMI A PRO NĚ JE JIŽ VÍTĚZSTVÍM, ŽE SI MOHOU ODSEDĚT ZBYTEK TRESTU DOMA. PRO OBČANY ČR TO ZNAMENÁ, ŽE POBYT VE VĚZENÍ TĚCHTO 2 ZLOČINCŮ JE BUDE STÁT HEZKÝCH PÁR MILIONŮ....... OSOBNĚ BYCH JE NECHAL ODSEDĚT CELÝ TREST V THAJSKU. URČITĚ DOBŘE VĚDĚLI DO ČEHO JDOU A  KDYBY SE JIM "AKCE" POVEDLA TAK TO DNES BYLI VÁŽENÍ OBČANÉ ČESKÉ REPUBLIKY A OSTATNÍM LIDEM BY SE SMÁLI.    
0/0
13.1.2004 16:06

Yusuf

Nespravedlivý rozsudek vzbuzuje negativní emoce
Jednak začnou křičet ti, co jim to přejou nebo by je chtěli popravit. Pár křikounů čítí svoji šanci, kde můžou ventilovat svoji sprostotu. U slušnějších lidí to zase vzbuzuje soucit, i zločinec si zaslouží určité zacházení. Přitom ti chlapci jsou pěkní grázlíci. Takových deset let by sedět měli, jejich počínání připravuje jiné o život nebo aspoň o zdraví a způsobuje adikci. Ale život ve vězení by měl být v lidských podmínkách. Ty podmínky v Thajsku - kdyby tak někdo choval psa nebo jiné zvíře, tak ho u nás popotahují spolky na ochranu zvířat kvůli týrání zvířat. Pár zemědělců už mělo popotahování, kvůli špatnému ustájení, nedostatečnému krmení atd. Jenže ten dobytek si žil lépe, než vězni v tom thajském vězení.
0/0
13.1.2004 14:43

jardahorak

Re:
Na co si to tady pořád hrajete??? Když chtěli fešácký kriminál, měli pašovat do České republiky. Dostali by podmínku a byli by v pohodě. Naprosto Vám nepřísluší kritizovat poměry v jiné svrchované zemi. Nevíte o Thajsku nic a dovolujete si odsuzovat z tepla svého křesla. Kdyby ti dva dostali provaz, tak nám nezbyde než pokrčit rameny. Soudil je řádný soud podle zákonů země, v níž zločin spáchali. Takže laskavě přestaňte moralizovat a odsuzovat jiné.  
0/0
13.1.2004 15:56

2Mac7

Re:
Co to je za názor  - naprosto Vám nepřísluší kritizovat poměry v jiné svrchované zemi ? To znamená, že bych nemohla kritizovat třeba zacházení s ženami za vlády Talibanu  apod. ? Ať se někde třeba vyvraždí , jen se do toho proboha neplést, to se nás netýká !!!
0/0
13.1.2004 20:05

boby69

monica.monica@email.cz
bobymu69 můžete psát na:
S Radkem Hanykovicsem se znám osobně od mala.
0/0
13.1.2004 14:24

Wolk

Re:
Tak se s tim moc radeji nechlub. Nechces take zalozit konto???
0/0
13.1.2004 18:31

boby69

Jsem pro pomoc R+E
Nemohu uvěřit svým vlastním očím.Kolik zlých a jednoduchých lidí mezi námi je.Co Vám Radek s Emilem udělali? Okradli někoho z Vás,zmrzačili či zabili někoho? Ne,pouze sobě zničili život,život svým rodinám a to je Vám málo? Ještě by jste je chtěli popravit? Za co? Kolik lidí v naší republice ve vyšších sférách okrádá nás všechny,kolik opravdových zločinců se pohybuje v kruzích kam obyčejný člověk ani nedohlédne a těm se věci promíjí,vztahuje se na ně imunita apod. Každý trest má být úměrný svému činnu! A ti dva,si takovýto trest NEZASLOUŽí. - Prosím tímto Vás,kdo tyto řádky čtete,zamyslete se nad celou věcí,Vy kdo máte děti,zamyslete se nad tím- mohu já 100%říci,můj syn či dcera by toto neudělali? Pokud máte jen trochu zdravý rozum,pak nemůžete věc vyloučit. Tak jak děti nemohou za své rodiče,tak ani rodiče zcela nemohou za své děti.Moudří lidé,hlaste se,pomozme alespoň trošičku těm dvěma a jejich rodinám,a přispějme na jejich návrat.-PARTNERKA -bobyho69
 
0/0
13.1.2004 14:12

Kleki Petra

Re:
Mrkám, mrkám, jak si to dokážete zjednodušit. Za to, že jejich aktivita neznamenala ničí smrt, mohou výhradně thajské úřady, které je včas zadržely. Popravit je nechci. Chci, aby si odseděli svůj soudem uložený trest a aby nejvýznamnějšími přispěvateli na vámi založený účet byli oni sami. Jejich blízkých je mi skutečně líto, v rozporu s názorem mnoha zdejších přispěvatelů jsem toho mínění, že výchova je pro vývoj člověka nutnou, ale ne nejpodstatnější složkou vyzrávání jeho osobnosti. A věřte mi, že moudří lidé nejsou zdaleka jen ti, kteří váš zjednodušený výklad reality akceptují.
0/0
13.1.2004 14:21

samsara

Re:
Je pravda, že takový trest si jistě nezaslouží. Na druhou stranu kdybych pašoval drogy, musel bych počítat s tím, co se může stát když mě chytí Ale jestli někdo otřebuje pomoci, tak někde jinde. Přispěl bych a přispívám tam, kde i peníze asi nikdy nepostačí. Co třeba dětský domovy, nemocné děti...Jejich rodiče taky nemají na jejich drahou léčbu a tady vidím pomoc užitečnější!!! Třeba. Jděte už i s Bobym někam.. 
0/0
13.1.2004 14:29

František Koudelka 4.Kyju

Re:
Jestliže přislíběj, že po propuštění budou každý den bezplatně pomáhat po dobu alespoň 4 hodin po dobu 10 let lidem, který herion zničil, život bral bych to jako účinnou lítost a možná bych jim odpustil a souhlasil s prominutím třetiny trestu( jsetli to porušej jdou do okamžitě dosedět). Zatím bych spíš přispěl na lidi , kterým pašeráci heropinu zničili život. A jentak mimochodem neodpouštím ani politikům a Koženým a jiným hlavounům.
0/0
13.1.2004 15:46

2Mac7

Re:
A nezničili si život sami feťáci ? Kdo je nutil drogy začít brát , nežačali s tím náhodou dobrovolně ?
0/0
13.1.2004 20:08

tinsel

ANONYMNÍ TLUČHUBOVÉ....
Po dlouhé době zase slušný příspěvek... Ano, jsem také stejného přesvědčení - nehledě na to, že slušně vychovaný člověk (tedy ten, komu se rodiče opravdu věnují) se drogám (všem) vyhne. Ale to znamená, že se o své děti musí rodiče opravdu starat, ne je jen živit a oblékat... případně občas uplatit nějakou tou hračkou, dárkem...   Tihle kluci udělali průšvih, samozřejmě. Ale jde o to, že jejich trest už byl určitě podstatně větší, než zasloužili - myslím tím i podmínky, o kterých se nám ani nezdá - ani nemluvě. Nevíme vůbec, v jakém jsou teď  zdravotním stavu...    Však o tom pan Velíšek na ČT 1 mluvil...   Ale zdejší "sekyráři"  zase mají téma...  Ono nadávat a ještě k tomu anonymně, dovede přeci každej blbec... (nijak se ve svém příspěvku nezastávám lidí, kteří drogy jakkoliv šíří, pochopitelně...) Ale jsou jinší věci, které by se mohly debatovat... http://www.kudlanka.cz/21607_item.html to je také problém dnešní mládeže
0/0
13.1.2004 13:40

Kleki Petra

Re:
No, s ohledem na obsahovou stránku tvého příspěvku... Víš o dětech něco jiného, než že se narodí, když se dva mají rádi???
0/0
13.1.2004 13:46

tinsel

Re:
Proč? Myslíš tím, že např. moje děti (dospělé) nikdy nenapadlo něco podobného, jako je braní drog? Jsou to normální lidé,  se všemi běžnými ctnostmi či nectnostmi - jen k životu nikdy neměli potřebu pít alkohol (nadmíru), kouřit (z přesvědčení), natož si "vylepšovat" život drogami... Promiň, ale něco vypovídá o stavu rodiny, když se například  "proflákne", že dítě droguje už přes rok...
Nikoho neodsuzuji za jeho způsob výchovy, ale podívej - všude máš alkohol, reklamy na něj - a přeci je plno lidí, kteří nepijí, nebo jen málo. Stejně tak je to s kouřením, tedy další "legální" drogou.
0/0
13.1.2004 14:25

Kleki Petra

Re:
Pokud jsou tvé děti dospělé, asi vyrůstaly v době, kdy dostupnost drog byla značně nižší, než dnes. Ovšem právě z okruhu lidí, kteří jsou zcela přesvědčeni o tom, že vychovávají své děti správně a proto se drogy jejich potomků vůbec nemohou týkat, se rekrutuje největší procento překvapených a šokovaných rodičů. Stačí si zjistit potřebné informace od profesionálních odborníků na drogovou problematiku. Takovou garanci totiž nemůžeme čekat u nikoho. Kromě toho, jak už jsem tu psal, každý člověk je jedinečný, takže já kupříkladu vím, že to, co mohu poměrně jednoduše výchovným působením ovlivnit u mého nejstaršího syna, je u mladšího značně problematické. Oni jsou totiž povahově přesně na opačných stranách spektra. To mi ovšem nenasadí takové klapky, abych si myslel, že můj nejstarší je z tohoto ohrožení venku jen proto, že je "hodný a vychovaný" a zároveň těsně před hranicí dospělosti. Tož tak.
0/0
13.1.2004 14:34

tinsel

Re:
Dobře, uznávám, , ale: píšeš, že jeden syn je snáze a druhý hůře vychovatelný. U nás to bylo totéž... Ale: můžeš mi zodpovědně a pravdivě odpovědět: "ano,i nejsem si  jist, jestli onen mladší bere či nebere drogy"? Ano, právě proto, že víš, že s nílm jsou větší potíže, tak se mu více věnujete, nejspíš nenápadně kontrolujete jeho zájmy, přátele, nálady... A věřím (a držím ti moc palce), že i tohoto synka postavíš dobře do života.  Totiž právě o tom je tato debata: když je dítě trochu víc problematické, je potřeba se mu o to víc věnovat, že?
0/0
13.1.2004 15:28

Kleki Petra

Re:
Já mám to štěstí, že rodina funguje a ve všech ohledech vládne maximální otevřenost. Můžu zodpovědně prohlásit, že si myslím, a jsem o tom přesvědčen, že ani jeden z nich zatím nic nezkusil. Ale jistota??? Musel bych být blázen, abych prohlásil něci takového. Kromě toho bych tě chtěl poopravit. Ta diskuse je mimo jiné o tom, že existují statisíce dětí a mladých lidí bez dostatečného zázemí, kteří se pohybují v nejrůznějších prostředích, a na ně nikdo výchovně nezapůsobí. Jsou oni hodni menší ochrany před dorgovým ohrožením? Ta otázka je řečnická, nepodceňuji tvou inteligenci. Jen to pro mne znamená argument svědčící ve prospěch toho, co jsem už dříve napsal, a to na několika místech této diskuse. Že totiž nedošlo k ohrožení nevinných životů jen proto, že thajské úřady včas zakročily. Zbytek jsou jen následky, s nimiž jako dospělí a svéprávní lidé museli počítat.
0/0
13.1.2004 15:40

tinsel

Re:
Uznávám, máš velkou pravdu v tom, že asi oba, resp. obě naše rodiny jsme se opravdu snažili - že je mnoho dětí, které tohle štěstí nemají. Bohužel (a znovu musím přiznat, že máš pravdu), vím o plno mladých, které jsem znala už jako spolužáky mých dětí, byli to docela fajn kluci i holky... ale díky tomu, že jejich rodiče nebyli tak "usurpátorští", že třebas ani na dost věcí neměli (nemyslím tím finančně), tak to s nimi dopadlo mizerně. Bydlím na pražském sídlišti. Ač je to k nevíře, je tu v podstatě malá vesnice, uprostřed určitého okruhu ulic vždy jedna škola... Po základce, i když se rozprchli, bydleli většinou stále doma a tak se ví, jak to s nimi dopadlo (dopadá).    Ale stále si myslím, že díky hnusné komerci ve všem, velkému businessu, se ve velkém měřítku žádná ochrana proti drogám nekoná…   Všichni vědí, že se např. na diskotékám berou drogy… Vědí, jak to vypadá na Hlaváku, jak v „erotických salonech“…  Jen drobnost pro ilustraci: odskočila jsem si v KD na toaletu – vedle se konala odpolední diskoška – a tam jsem viděla v koutě sedící holčinu, která si právě něco píchala. (Je to před šesti lety) Když jsem to okamžitě říkala v tamější restauraci, jen se pousmáli a doporučili mi, abych se starala o své.
  Teď už asi jsou běžnější pilule..  
0/0
13.1.2004 16:08

boby69

Jaký soud je odsoudil, byl nezávislý, dopustili se za co pikají?
Uvědomte si, že je odsoudil thajský soud a za jakých zatím známých důvodů se tam dostali. Pro mě nepřijatelné a dokud je neodsoudí nezávislý soud a ten thajský pro mě není, pak nevěřím oprávněnosti, že se ocitli tam, kde byli a jsou nyní. V davu, v pelechu toho krásného života, který si tady každý užívá jste silní, ale za jakých okolností Ti lidé se tam dostali, Vás zajímá méně. Ne, pomoc jim, mě a další neodradí!!!! A Vy co dál chcete myslet na svoje další blaho, užívejte si dál svých prožitků. Každý farář by Vám řekl, zkusme je pochopit a pomoci jim. I kdyby byli vinni, nejsme schopni soudit spravedlivě vrahy a oni mají takto zaplatit za něco, co mohlo být i jinak???
0/0
13.1.2004 12:22

František Koudelka 4.Kyju

Re:
Proč si myslíš, že ten soud není nezávislý, že dává za pašování herionu vyšší pálky?
0/0
13.1.2004 12:24

Kleki Petra

Re:
Ke všem tvým vstupům: STS Chvojkovice? No, asi zkrátka nějakej dobrej oddíl, no!
0/0
13.1.2004 12:41

zab1

Re:
Moc důvěry ve spravedlnost  u mě thajský soud nevyvolává, když už být souzen, tak málokdo by po tom toužil. Stejně jako v Kambodži či Laosu. A to mi nevymluvíte. Kromě toho, pokud si pamatuji, Novotný neměl k dispozici ani tlumočníka, takže jeho obhajoba byla přinejmenším podivná. Vinen být mohl, rozhodně ale to, na co má každý obžalovaný v civilizované zemi právo, mu bylo odepřeno. Asi tak
0/0
13.1.2004 13:09

modry_karku1

Re:
zapomnel ses zminit o partnerce ... napis jeste co si o tom mysli partnerka !
0/0
13.1.2004 13:12

samsara

Re:
Asi takhle, každý sám svého štěstí strůjcem. Tady není co chápat. Jestli bych mohl někomu pomoci, tak rozhodně někomu kdo to potřebuje mnohem víc. ..A že by se takových lidí nebo dětí našlo spousta.
0/0
13.1.2004 14:10

František Koudelka 4.Kyju

Kde bručet?
Dámy a pánové, myslím si, že u úmyslných trestných činů by mělo být respektováno právo země kde se zločin stal, potrestat jej v této zemi už jen proto , že v každé zemi je jiný trestní řád. ( s výjimkou diktatur kde můžeš jít sedět za to, že mluvíš málo servilně k moci atd. ). Zajímalo by mě co by dělali lidi, kteří se jich zastávají, kdyby si jejich ségra vzala nějakýho Araba, byla mu nevěrná , on ji zabil a po předání by byl ve své domovské zemi propuštěn, jelikož podle šaríji postupoval zcela legálně.Ti hoši věděli, že pašování tvrdých drog je v Thajsku těžkým zločinem a halt to riskli aby si vydělali velmi slušný kotouče, na to , že ten herák může dost lidem zničit život a některým i doslova, kašlali jelikož ve srovnání s pár tisícovkama zelejch vejvaru, je přece pár přičmoudlech joudů nepodstatná záležitost.
0/0
13.1.2004 12:20

František Koudelka 4.Kyju

Re:
...tisícovkama zelenejch vejvaru....
0/0
13.1.2004 12:22

Yusuf

Re: Uznávat justici barbarských zemí?
Třeba k těm Arabům. Zloději opovrhuji, jak těmi v supermarketu, tak těmi typu V.Koženého. Ale uznávat rozsudek těchto barbarských zemí? Za ukradnutí drobnosti za 200Kč useknout ruku nebo aspoň 2 prsty? Ten thajský rozsudek se uznat musel, aby se těm dvěma mohlo pomoci. Všichni by měli vědět, že tu jde o uznání na úrovni mezinár. vztahů a platnosti rozsudku. Morální uznání rozsudku - asi těžko, nejsme snad barbaři?
0/0
13.1.2004 12:39

František Koudelka 4.Kyju

Re:
Mě se ty trestu taky ani trocu nelíbí a proto, když jsem tam jel jsem si přečetl jak to tam chodí a co nedělat, já jim prostě nebudu vnucovat, že jsou barbaři proto, že dávaj za zprostředkované ničení životů 50 let v díře. A k těm Arabům, já bych byl proti vydání protože přestupek spáchal tady tak ať si ho tady i odpyká. Tito hoši ho spáchali v Thajsku tak ať si ho tam i odpykají.
0/0
13.1.2004 14:26

Majkyho_pupik

Re:
Thajsko je barbarska zeme..? co se tady vsechno clovek nedozvi..
0/0
13.1.2004 20:17

jarda1

Pašování drog
To se náš stát zase vyznamenal. Každého kriminálníka tahat sem. Teď budou živi v kriminále na státní útraty, t.j. z našich daní. Měli by je popravit, ti už stejně nikdy lepší nebudou. Napakovali se, mají vystaráno. Pamatuji si, jak tenkrát pan Klaus (v té době předseda Poslanecké sněmovny) jel do Thajska. Doufám, že je neomilostní. Pokud ano,  bude to plivnutí do tváře slušným lidem. Oni budou pašovat drogy dál a smát se nám ostatním do očí. Já bych pro ně nehnul ani prstem. Ať si to odpykají. Grázl zůstane vždycky jen grázlem. Chtěl bych vidět, zda by USA tolik usilovaly o vydání pašeráků drog do americké věznice, a to se tam s kriminálníky zdaleka tolik nemalují jako u nás. Opět triumf ožralých pseudohumanistů.
0/0
13.1.2004 11:54

PetrHK

Re:
Jestli jsou tzv. "slušný lidi" stejně inteligentní jako ty, to budu radši fakt  pašovat ty drogy...
0/0
13.1.2004 12:08

Yusuf

Re: Odpykali si už dost, měli štěstí, že to vůbec přežili
Kdyby je teď pustili, tak byl jejich trest horší, než se u nás dostává za vraždu. Poslední rozsudek - 10 let za bodnutí družky do srdce. Poměry ve vězení nejsou srovnatelné u nás a v Thajsku. Poměry tam jsou zcela nelidské, kdyby to šlo, tak bych je pustil. Osobně jsem pro tvrdé tresty - za vraždu trest smrti, doživotí nebo od 20 let nahoru. Za brutální ublížení na zdraví 10-20 let, v podobném pásmu i dealerům drog, hlavně organizátorům, šéfům gangů atd. Tito byli spíš jen pěšáci - těm by 10 let stačilo. Kriminál, kde by museli řádně pracovat, nicméně v lidských podmínkách. To v Thajsku nebylo. Než tam dostat 20 let a víc, to je asi humánnější  trest smrti.
0/0
13.1.2004 12:33

jarda1

Re:
Takové jsou thajské zákony. A v Thajsku je soudil řádný soud.
0/0
13.1.2004 12:36

Yusuf

Re: Jistě, a Basajev by je v Čečensku postavil ke zdi
Ten soud v Thajsku jistě odpovídal jejich zákonům. My máme kulturu jinou. Ruce zlodějům nesekáme, vězení vypadají taky jinak. Přitom Thajsko je dosti proslulé svoji prostitucí a korupcí? A najednou jsou takoví mravokárci?
0/0
13.1.2004 12:42

Kleki Petra

Re:
... má bejt??? Když se vydám do USA a přepadnu tam benzínku, u které zastřelím pumpaře, měl bych mít předem dobře promyšleno, jestli náhodou nejsem ve státě, kdy se budu smažit na křesle, nebo kuckat v komoře, případně propadat do hlubokého spánku za asistence lékaře. Ve Velké Británii dostali osmiletí kluci doživotí za zabití mladšího chlapce. nepokládám tyto státy za nedostatečně demokratické, přestože nesouhlasím s takovými tresty. Pokud ale budu páchat zločiny v nich, je to jen a jen můj problém. To, že u nás je strop trestní sazby za vraždu 15 let a všechno navíc se označuje za trest výjimečný, je věc jiná. I tak je náš stát "proslulý prostitucí a korupcí", jak píšeš. A mravokárců tady najdeš za šesták věrtel, stačí, když si přečteš vlastní příspěvky a jednoho z nich máš.
0/0
13.1.2004 12:57

boby69

Kdo Vám dal právo soudit??!!!
To, co si tady společně s partnerkou od některých pročítáme, je humus naší mstivé společnosti. Hanba za některé z Vás. Nikdo nemá z Vás právo soudit ani jednoho, nic o tom nevíte a neví nikdo z nás. Do této, či podobné situace se může dostat kdokoliv z Vás... Nezapomeňte!!! Je Vás tu hodně pomstichtivých a zlých lidí. Nedá se to ani číst. O to větší odhodlání je naše, Radkovi a Emilovi pomoci!!!!!!!!!!!!!!!! A my jim pomůžeme!!!!!!!!!!!
0/0
13.1.2004 11:44

jardahorak

Co to tady kecáš??????
Nech se vyšetřit. Do téhle situace se většina z nás nikdy nedostane, protože nejsme hajzlové, porušující zákony a pašující herák do Thajska. Lituji, že nedostali provaz. Nechápu, proč takovýto póvl taháme zpět do země. Doufám, že ve smlouvě o převezení vězňů je klauzule zabraňující předčasnému propuštění těch zmetků. Při stavu naší justice se klidně můžeme dočkat toho, že tento lidský odpad bude za nějaký rok mezi slušnými lidmi.
0/0
13.1.2004 11:51

hbf

Re:
Ukažte mi na někoho, kdo neporušuje zákony, dík. Dnes a denně vidím na silnicích spousty lidí, kteří z vysoka kašlou na zákony a tu a tam jsou za nimi i ti nevinné mrtvé děti, o nichž se tu s oblibou píše.
0/0
14.1.2004 15:15

Kleki Petra

Re:
???  Souvislost s pašováním drog je zde skutečně nabíledni.
0/0
14.1.2004 15:21

iuos

hmmm
chodím do práce, nekradu, šetřím na to, abych si mohl pořídit valstní bydlení - udláte vy dva humanisti na mne také sbírku? nebo musím porušit zákon a dostat se do kriminálu? nebo mám rovnou někoho zabít?
jo, v thajsku je to peklo, ale oni si to peklo vybrali sami. chtěli víc a maj zkaženej život, ale to jsou holt pravidla hry. hráli vabank a prohráli
0/0
13.1.2004 11:51

Kleki Petra

Re:
Já je nesoudím. Odsoudil je soud. Já jen doufám, že si celý trest v plné výši odpykají. Je-li toto pomstychtivost, pak s plným vědomím prohlašuji - ano, jsem pomstychtivý.
0/0
13.1.2004 11:56

Wolk

Re:
No my Trutnovaci ho zname.Byl to peknej pasek.At rekne co predchazelo jeho"misi"?Musel chudak stravit na (nekym)zaplacenem hotelu v Thajsku s (nekym)zaplacenyma holkama a (nekym) zaplacenym konfortem.A cekal a cekal az mu reknou:a ted pojedes a prevezes a pak dostanes a nebudes uz nikdy muset makat.Ale bohuzel...........
0/0
13.1.2004 12:11

Katoda

Re: Kdo vám dal právo..
Tak přesně takhle vznikají legendy o Jánošíkovi, který bohatým bral a chudým dával. Ze dvou dobráků zblblých akčními filmy a přesvědčenými, že nějaké orientální poloblby snadno oblafnou se udělá pomalu oběť nějakého spiknutí. Tito pánové, kteří si museli být vědomi toho, co je heroin za svinstvo si snažili vydělat, no a ty podceňované poloopice jim jim na to káply. Podle zákona dotytečné země dostali flastr jako Brno. Mezi námi, trestal bych tak pašeráky, překupníky a  obchodníky s drogami i u nás. Je skutečně fantastické dojímat se nad jejich strašným osudem, nad oběťmi těchto drog a podobných pánů se s partnerkou nedojímáte, že? Výsledkem je, že další desítky let bude dotyčné "chudáky" živit český daňový poplatník. I když je mi líto jejich rodičů a příbuzných (jich samotných ani za mák) nechal bych je s klidným svědomím tam, kde byli.
0/0
13.1.2004 13:39

boby69

chceme založit učet na pomoc Radkovi a Emilovi
Většina obyčejných občanů naší republiky nezná pozadí tohoto případu. Bydlím nyní v Trutnově, má partnerka se zná osobně s Radkem Hanikovicsem již z dětství a z domu, kde nyní bydlí rodiče jeho i partnerky. Je těžké soudit ... Myslím si osobně, že tito dva lidé zaplatili za něco o čem ví nejvíce zatím jen oni více, než si již zasloužili. Můj názor je takový, že by mělo být jen otázkou brzkého času k tomu, aby se dál udělalo vše pro to, aby oba byli co nejdříve propuštěni na svobodu, byť by to bylo podmíněčně. Jsem i pro to, aby byla vyhlášená věřejná sbírka na ně a z ní mohla být financována cesta z Thajska i další byť mezinárodní spravedlivý proces. Osobně jsme s partnerkou připraveni Radkovi i Emilovi pomoci osobně a sbírku na ně založit. Pomoc jim, měla přijít již dříve.
0/0
13.1.2004 11:04

m_a_r_c

Re:
sorry, ale pokud je propusti, tak by si ti penize meli splacet sami. Pokud je to jen tech 100t tak to snad kazdej, kdo je schopnej si najit praci za dva tři roky splati.
0/0
13.1.2004 11:09

Najdete na iDNES.cz