Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

O co jde tetě Kláře a studentu Honzovi

Devadesát miliard ročně dáváme na školy. Na jednoho žáka přibližně šestačtyřicet tisíc. Podobně jako ve zdravotnictví se ty velké peníze leckde prošustrovávají, aby se jinde nedostávaly. Stejně jako ve zdravotnictví se také neustále čeká na "koncepční změny".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tarantulík

VZDĚLÁNÍ-pokračování???
Myslím si, že školství by konečně potřebovalo někoho, kdo se za něj postaví a bude doopravdy bojovat, protože aniž si to uvědomujeme, vzdělání je jedna z nejdůležitějších věcí v životě!!!
0/0
7.1.2004 11:30

eiji

Re:
Tesat ta slova do kamene, bratře... a vtloukat je do hlav (to je mnohem, mnohem těžší práce!).
0/0
8.1.2004 14:44

Tarantulík

VZDĚLÁNÍ???
Ačkoli jsem studentem pedagogické školy a s hodně body toho článku souhlasím, nemyslím si, že náš systém vzdělání je špatný. Ba naopak, myslím si, že je jeden z nejlepších na světě. Jen zde vidím snahy být "evropští" za každou cenu. No oni asi i vydavatele učebnic a jiní, kteří si na tom nahrabou, budou mít radost.
Ano, naše školství nevychovává odborníky jednoho směru (což mě na ZS i SS pěkně štvalo), ale kultivované lidi, kteří mají i všeobecný přehled. A promiňte, nechtěl bych skončit jako nějaký Američan, který ani pořádně neví co je to Evropa a natož jaké státy se v ní nacházejí. Je sice velice pěkné si ve škole jen "hrát", ale bohužel někdy je čas se také něco neučit nazpaměť. Třeba např. bez znalosti slovíček cizího jazyka se určitě nedomluvíte. Ano, je dobře, když se umíme k dětem snížit a podat jim látku co nejjednodušeji, tak aby ji pochopili, když poznáváme nové způsoby výuky, ale zase si uvědomme kdy, kde a za jakou cenu! Čeští učitelé a české školství nejsou vůbec špatné. Jen ty peníze kdyby byly. Bez nich nebude na nové pomůcky, knížky, ale také na platy odborníků, kteří budou odcházet.
0/0
7.1.2004 11:28

Najdete na iDNES.cz