Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Chřipka řádí, lékárny byly zavřené

První den roku naplno odhalil problém, před nímž dosud kraje zavíraly oči. V řadě míst museli cestovat nemocní lidé s recepty z lékařské pohotovosti i několik desítek kilometrů, protože v blízkosti nebyla pohotovostní lékárna.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

barbudo

Ještě malé doplnění...
... člověk, jehož léčení vyžaduje pohotovostní lékárnu pravděpodobně není způsobilý řídit motorové vozidlo. Je tedy třeba, aby oněch 100 - 120 km absolvoval vlakem či autobusem a o nákazu se podělil s dalšími zájemci.
0/0
5.1.2004 10:30

Michalll

V Rusku za takových okolností
otevírají překupníci zásoby vodky, nebo alespoň denaturák.
Zvažme včas, jestli to není pro nás vhodnjěší řešení, než léky v trezorech s lekárníky u moře.
Michal, libčeves, t. 603771186
0/0
3.1.2004 18:51

barbudo

Drobné upřesnění.
V článku se píše, že pohotovostní lékárny se ruší, neb je jejich provoz neekonomický. To je pravda pouze tehdy, je-li lékárna toliko prodejnou léků. Pokud jde o zdravotnictví a jeho náklady, je to nepravda, neřku-li vulgární lež.   
0/0
3.1.2004 18:46

vamberk

Tenhle bordel by snad měl především zajímat
paní ministryni zdravotnictví Součkovou. Nechápu, proč ztrácela čas např. předem prohraným bojem o místo v Senátu a nezabývá se tím, čím má - třeba tímto problémem. Mimochodem, ten čas, který věnovala svým soukromým aktivitám - snahou procpat se na trafiku v senátu, jí byl vyplácen plat za mizernou činnost ministryně zdravotnictví. Situace obyčejných lidí - t.j. třeba lékárna vzdálená 60 km je záležitost naprosto vzdálená a lhostejná politikům, kteří mají své výhody jisté a toto vůbec nechápou.
0/0
3.1.2004 14:55

noo

zásoba léků
Proč nemůže mít doktor na pohotovosti nebo v sanitce zásobu léků na chřipku, a vydávat je na recept, nebo i za úhradu? Já si to pak s pojišťovnou vyřídím. Přece s horečkou 39.7 nepojedu 60 km autem! A kdo nemá auto, nebo někoho, kdo by tam dojel, má vůbec smůlu....
0/0
3.1.2004 13:39

MSB

A proč si cestu nenecháte proplatit pojišťovnou?
Doktor to v ordinaci mít nemůže, protože mu to zakazuje zákon. Zato podle § 16 zákona o veřejném zdravotním pojištění Vám Vaše zdravotní pojišťovna hradí ve  výjimečných případech zdravotní péči,  jinak zdravotní pojišťovnou nehrazenou, je-li její  poskytnutí  z hlediska Vašeho zdravotního stavu jedinou možností zdravotní péče. Hrozí-li nebezpečí z prodlení, nepotřebujete ani předchozí souhlas revizního lékaře. Proto, byl-li jste nemocný, bylo to akutní, jedinou možností bylo jet pro léky 60 km autem, vemte si zákon o cestovních náhradách, spočtěte si, kolik jste projel, a vymáhejte to na pojišťovně.
0/0
3.1.2004 17:18

vamberk

Re: Myslíte to určitě dobře,
ale vžijte se do situace staršího osamělého člověka, kterému je nejen špatně, ale nemá auto, ani nervy na to, aby dodatečně lítal vymáhat na pojišťovně nějakou atypickou platbu jako je jízdné pro léky. Ministryně Součková místo shánění teplé trafiky v Senátu by se měla zabývat seriozně těmito skutečnými problémy lidí se zdravotnictvím, za kterýžto rezort jí platíme.
0/0
4.1.2004 18:08

k

Typický polistopadový bordel
Nikdo za nic nemůže,nikdo za nic nezodpovídá,nemocní lidé ať se starají sami!
My nahoře přece máme své lékaře i s léky!
0/0
3.1.2004 10:06

zdenka

Chudáci lékárníci
Když advokátní komora může nařídit ofáctví, tak proč lékárnická komora, nemůže upravit pohotovostní služby ve městech. Myslím, že lékáren je dost na to, aby si to podělily.  A také jejich přijmy jsou dost dobré na to, aby to zvládly.
0/0
3.1.2004 0:45

MSB

Re:
Myslím, že rozdíl je v tom, že advokátní komora nařídí ofáctví v případě, že klienta nikdo nechce zastupovat, kdežto v případě lékárníků jde o to, že to nikdo nechce zaplatit.
0/0
3.1.2004 8:53

Najdete na iDNES.cz