Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rok 2004 bude horší

Většina lidí se bojí, že jim v roce 2004 klesne životní úroveň. Bojíme se, že po vstupu do Unie se zdraží věci. Ty věci, které jsme letos rekrodně nakupovali, až tak, že skoro všechny věci v obchodech došly a všechny už máme doma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Danuška Herianová

0/0
30.12.2003 16:51

Katoda

Re: Vládní reforma....
Milá Danuško, přeju ti v příštím a následujících letech mnoho dalšího optimismu při splácení dluhů, které tato a předchozí sociálně demokratická vlády nasekala. Víš-li pak, kolik to v tomto okamžiku činí ? Letos každý jeden (včetně starců a nemluvňat) dlužíme 47 000 Kč, v příštím roce to bude již 60 000 Kč, z čehož lze prostým násobením vypočíst, že čtyřčlenné rodině bude spláceti 240 000 Kč. Kapitálu, úroky nejsou započteny. Jak sis těch peněz užila (na jazyk se mi dere velice nelichotivé oslovení). Kde jsou ty na dluh utracené peníze vidět?
0/0
31.12.2003 7:44

skeptický optimista

Re:
Mohu tě, Katodo, ujistit, že mnohem větší dluh než ten vládní způsobily a ještě způsobí sami občané tím, že houfně nakupují na splátky spotřební zboží. Jedná se o stovky miliard. Dále je zajímavé, že pravice odmítá krátkodobě deficitní hospodaření státu, ale zároveň radí lidem, aby si byty kupovali na hypotéku a zadlužili se v miliónech na polovinu produktivního života. Jsou to všechno jenom laciný kecy. Realita je úplně jiná než jak kecaj politici, píšou novináři a plkaj diskutéři. Někdy je mi až k smíchu jak pravicoví voliči jen papouškují to co jim nakukali jejich svatí. Bez známky vlastního úsudku. Na druhou stranu chápu, že pravicová zjednodušení umožňují snáze přežít a nedělat si zbytečnou hlavu s vážnými problémy kolem nás.
0/0
31.12.2003 9:37

gumig

Re:
Kdo co volil to má. Bolševickej národ chtěl zákony na všechno, nedošlo mu že moralka není v paragrafech. Počet lidí volící UV KSČ je čím dál vyšší, to je jen známka že bolševik nadělal v tomto státě větší morální paseku než se zdá. Ti co mají rádi KSČ nevidí ani půl roku dopředu.
0/0
31.12.2003 10:45

CoCs

Klaus
to kdysi uměl, ale pravda to nebyla. Dnes to pravda je, ale skoro nikdo si to nemyslí - v důsledku nepochopitelné mediální masáže, že se vše dneska dělá špatně. Nelze se divit tomu, že ODS a bolševici mají tak vysoké preference.
0/0
30.12.2003 16:18

StandaT

autore, autore
ono to je spíš o novinářích a médiích než o politicích. Kecy o celebritách, černá kronika a sport. Kecy o celebritách, černá kronika a sport. Kecy o celebritách, černá kronika a sport. ... Kde mám vzít optimistický informace ? A hlavně od koho? Všude normalizační "hvězdy", silikonový "umělkyně" ... plytkost ... kuchařky ... humor pro lůzu ...
0/0
30.12.2003 16:18

skeptický optimista

Re:
Ano, ale to jsou typické průvodní znaky tzv. svobodné společnosti. Postupný úpadek všeho. Jiné už to nebude. Inspirativní prostředí může vzniknout pouze v době útlaku, jako protireakce společnosti. Viz 60. léta. Když se lidem dobře daří, chybí hnací motor, katalyzátor. Probíhá postupný rozklad hodnot . Smrádek, ale teploučko. Takto zanikla většina vyspělých civilizací v minulosti.
0/0
30.12.2003 16:49

karkulizna

Re:
jeste jsi zapomnel, ze se ani nedaji sehnat vstupenky na hokej
0/0
30.12.2003 16:57

Katoda

Re: autore, autore
Milý Stando, ptáš se, kde máš vzít optimistický informace ? Nepřemýšlel jsi náhodou o tom, že prostě chybějí proto, že žádný nejsou ? Danuška výše ti jednu poskytla. Vládní reforma začíná letos. Danuščinu logiku sice nechápu, protože  "reformou" se zatím nazývá pouze a jenom zvýšení daní, které se logicky musí promítnout do cen prakticky všeho, nicméně Danuščinu radost a optimismus z těchto opatření plynoucí jí závidím. Jo, kdyby k něčemu podobnému došlo za Klause, to by Danuška spílala ! Pardon, chystá se ještě jedno opatření. Rodiny s dětmi si "polepší". Spočívá to v tom, že matky na mateřské dovolené budou moci neomezeně pracovat. Takže sbohem mateřské dovolené. Leč vraťme se in medias res. Znám cestu jak slyšet výhradně optimistické zprávy. Více než padsátiprocentní vítězství bolševiků ve volbách. Zaručuji ti, že už nikdy nic jinýho, než optimisický zprávy neuslyšíš. Nevím kolik je ti let, ale mně je pětapadesát a z toho jsem čtyřicet let nic jinýho, než optimistický zprávy neposlouchal. Ostatně, ten zářný okamžik není daleko. Tento "národ" navolil napřed Zemana a pak Špidlu na základě fantasmagorických slibů vuřtů bez práce. Vuřta nedali a příště ho slíbí komunisti. A buřt bez práce, to je naše. S obvyklým pozdravem, stydím se, že jsem taky Čech, Katoda. 
0/0
31.12.2003 8:00

YFNA

Re:
k tomu se neda nic dodat.... !
0/0
31.12.2003 8:10

Najdete na iDNES.cz