Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Po silvestru přijde epidemie chřipky

Po silvestru přijde nová vlna chřipky. Bude ještě silnější než ta, která přišla před Vánocemi. "Počítám, že nemocných bude mnohem více," odhadl hlavní hygienik Česka Michael Vít. Chřipkové epidemii se tak Česko nakonec zřejmě nevyhne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Ron Jeremy

Lékařská věda = ostuda lidstva
Lékařská věda neudělala za několik tisíc let významný pokrok. Metody léčení jakýchkoliv virových chorob připomínají praktiky babky kořenářky. Když se zeptáte lékaře, jak se léčí viróza, řekne vám, že buď se uzdravíte sám, nebo umřete! Existují jakési pokusné antivirové léky, ale jejich účinnost i záběr jsou velmi omezené a jsou velmi drahé. Nebýt pana Fleminga, který objevil penicilin, shnila by polovina pacientů po operacích na bakteriální zánět. Ptám se tedy: Jaký pokrok udělala lékařská věda, vlastně jeden z nejstarších vědních oborů, za posledních několik tisíc let? Vše v českém prostředí doráží zdravotní pojišťovny, které sice chtějí vybírat peníze, ale péči nehradit nejlépe žádnou, a dále pak systém sociálního pojištění, který lidi zcela demotivuje se doléčit, protože by to značně omezilo jejich často už velmi bídné příjmy.
Jednou přijde varianta lehce přenosné virózy typu chřipky, která lidstvo vyhubí. SARS by měl být varováním lidstvu před jeho neschopností a také nezodpovědností. Lidé se neléčí ať už z výše zmíněných finančních důvodů, z pochybného pocitu nepostradatelnosti nebo pod tlakem zaměstnavatele. V konečném výsledku je místo jednoho léčícího se zaměstnance nemocných 5, z toho 2 se léčí doma a zbylí tři nákazu přenáší dál. Na druhou stranu, pokud vás napadne s podezřením na nějaké onemocnění jít k lékaři, po pobytu v čekárně plné kašlajících a kýchajících lidí můžete podezření proměnit v jistotu, protože chytíte i to, co jste před návštěvou lékaře neměli.
Je nejvyšší čas s tímhle začarovaným kruhem něco udělat - jak na úrovni českého zdravotnictví, tak i ve výzkumu celosvětově. Jinak tu všichni pochcípáme na následky onemocnění, které způsobuje něco tak zdánlivě primitivního - virus.
0/0
30.12.2003 22:40

novakoz

13 nebo 1,3%
Když epidemie chřipky znamená 2000 nemocných na 100 000 obyvatel, pak to jsou 2 %. Psát, že u nás není epidemie, že je nemocných pouze 13 % může napsat jenom přepracovaný novinář.
0/0
30.12.2003 8:23

cheos

Slivovice
My, co pravidelně začínáme den stopičkou domácí slivovice, známe pojem chřipka pouze z doslechu. Chřipku jsem měl naposledy před pětadvaceti lety, ještě jako dítě.
0/0
30.12.2003 7:53

Doubic

SÍLA!!!
tak to je hustej článek  vše je tam minimálně 3x zopakováno a vedeno jako těžká propaganda očkování...
0/0
30.12.2003 1:56

alena.alena

Re:
vím o několika lidech (jedním z nichbyl můj muž) kteří před několika lety podlehli propagandě a dali se očkovat a následně měli velké zdravotní potíže (teda chřipku fakt nedostali - ale např. můj muž byl 3 neděle ve špitále, kde mu odsávali hnis z ledviny).Ostatně také soudím, že nejlepší je slivovice a vitamíny.
0/0
30.12.2003 7:55

Kasela

Re:
nikdy nikdo neví, jestli se s očkováním trefí přesně do viru, který má přijít (i když pravděpodobnost je veliká) a nikdo taky neví, co se stane, když se nechám každý rok očkovat, jaké to bude mít do budoucna vedlejší účinky.
Přwesně mi to jde do mentality zmíněného národa, který se může pobláznit z temelína, že se nechá i z 84 procent očkovat proti chřipce (i když mi tak vysoké číslo připadá jako novinářská kachna)
Ta slivovice mi nakonec připadá jako nejrozumnější...
 
0/0
30.12.2003 11:43

Najdete na iDNES.cz