Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rodiny s dětmi si příští rok polepší

Rodinám s dětmi se od 1. ledna příštího roku alespoň trochu uleví. K dvouapůltisícové "mateřské" si rodiče budou moci neomezeně přivydělávat. Má to však jeden malý háček: toho, kdo nemá babičku na hlídání, se novinka netýká.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Brblal

Líbí se mi ...
... jak vláda pomáhá rodinám s dětmi. Dokonce založila zvláštní odbor na ministerstvu. To tam na tom odboru budou zaměstnávat na 2-4 hod denně maminky na mateřské ? Leda prd, budou tam vymýšlet kraviny a budou za to dostávat peníze, které pak zase budou chybět jinde, třeba právě ny vyšší rodičovské příspěvky.
0/0
30.12.2003 12:31

Eldrb

Tato vláda...
..si není vědoma ničeho ! Takže pane Hrubý.neplácejte si játrama !!!
0/0
29.12.2003 22:21

koliboby

Jsem na mateřské
Opravdu mě tento článek potěšil, protože kdo by si v dnešní době nechtěl přividělat. Jenže opravdu to má jeden háček. Mým rodičům vláda zvedla odchod do důchodu tak, že než mi budou moci hlídat dítě, tak malá už bude chodit do školy. Na druhou stranu by můj původní zaměstnavatel uvítal, kdybych se vrátila do práce, ale při představě, že svoji šestiměsíční dceru nechám samotnou doma mě trochu děsí. Proto ikdyž bydlíme stále u rodičů nevidím to jinak, než že zůstanu doma a budu se o svoji dceru starat sama. Jedinou útěchou je to, že až moje dítě vyroste, tak tato vláda tu už nebude. Na závěr všem přeji pěkného Silvestra a lepší ten celý příští rok.
0/0
29.12.2003 12:30

bow

Re:
To si piš, že tato vláda tu už nebude. Tato vláda a ještě spousta dalších u koryta vyžere tento stát a zmizí na Bahamy nebo do jiného ráje. Až tvoje dítě vyroste, tak tady bude druhá Argentina.
0/0
29.12.2003 14:08

Spyro1

Prosba o pomoc
na http://www.kudlanka.cz/19815_item.html hledají svědky nemilé události. Na půlnoční byla napadena žena manželem a později i jeho kamarády. Policie neměla na práci nic jiného než zkontrolovat, zda si modřiny náhodou nenamalovala!!!
0/0
29.12.2003 10:37

Reynolds

Dulezita je dobre propecena
pecinska s furou prejtu.
To kdyz se s manzelkou nacpeme jitrnicema, vubec nam nevadi nase zdaneni. Pristi rok budeme mit tri zabijacky.
Nas spratek se stejne nepoved a odesel do mesta za buchtou, udelal prcka a uz jsou rozvedeny. Vsichni tri by potrebovali zdanit jeste vice az zcernaj.
 
0/0
29.12.2003 10:01

Ivcera

úředníci
 hlavně, že sehnali peníce na to oddělení co přemýšlí jak to nejlépe udělat
0/0
29.12.2003 9:36

Katoda

Kolikátého dneska je ?
Ptal jsem se sám sebe po přečtení uvedeného novinářského veledíla. Kdyby bylo prvního dubna, nebral bych dotyčný článek vůbec vážně. Bohužel prvního apríla nebylo. Zdá se, že to naše čacká vláda sociálního státu myslí vážně. Rodiny si polepší! Proboha v čem? Matka na mateřské dovolené bude moci pracovat ! Úžasné. Dovolím si připomenout jedno nebezpečí. Tímto nebezpečím bylo "právo ženy na práci" hlásané našimi bývalými  bolševickými vládci.Nebo nám vládnou dosud? Já už si nejsem nějak jist ! Z tohoto "práva ženy na práci" se velice brzy stala prachsprostá nutnost, protože vládcové to brzy zařídili tak, že jen málokterý muž byl schopen sám rodinu uživit. Podle mne hrozí akutní nebezpečí, že situace se bude opakovat. Establishment si brzy zvykne na to, že děti, neděti, ženské budou vydělávat. Následně se zavedou jesle, školky a další podobné ústavy, protože do ústavů děti podle názoru antiženy soudružky Sněhurky Volfové patří. Že nám vyroste další citově deprivovaná, nevzdělaná generace násilníků navštěvujících diskotéky vyzbrojeni baseballovými pálkami a nepomůže než násilný odstřel dotyčné škodné? Že už dávno jsou časy jeslí a školek pryč a že všichni odborníci říkají unisono, dítě patři k matce? Co je soudruhu Špidlovi a jeho spřežencům po tom. Vždyť tohle je vrstva, ze které se rekrutují jeho voliči, že? Takže milé matky, těšte se ! Soudruh Špidla to pro vás vymyslel. K péči o dítě budete moci a později i muset ještě pracovat ! To si polepšíte ! Jen přemýšlím, jestli jsem bl.ec já, soudruh Špidla, nebo zda mne soudruh Špidla (spolu s redaktory Mladé fronty) jenom za blb.e považují.
0/0
29.12.2003 9:25

Vaclav Hanus

...tak takhle to tedy vidi KDU_CSL?
Spolecne zdaneni manzelu docela "prispeje" ke stabilite manz. svazku...kde jeden se stane vyrazne nadrazeny, s moznosti kdykoli svazek opustit druhy vyrazne zavisly a bez budoucnosti (ztrata profesni praxe). Manzelska laska s pistoli u hlavy....
0/0
29.12.2003 9:13

pepta

Re:
nějak jsem tuto úvahu nepochopil... Myslím si, že společné zdanění teoreticky opravdu může přispět ke stabilitě svazku, neboť se snižuje celková daňová zátěž rodiny. Prakticky by však o  stabilitě vztahu měly rozhodovat jiné věci než peníze
0/0
29.12.2003 9:36

Vaclav Hanus

Re: ani se nedivim
ani se nedivim, zes to nepochopil..Sam uvadi sze, tim ze rodine zustane vic penez (pozor! bude platit jen pro bohate rodiny..) svazek se utuzi. Cili sam jsi uvedl penize jako jediny duvod. Ja jsem naopak psal, ze to neni uhrnna vyse "usetrenych penez", ale je to o vztahu a o vzajemnem respektu. ...kde se ani jeden nedostane na vedlejsi kolej...do nenavratna. Ovsem pripoustim,ze se takovato situce da osetrit peclivymi predmanzelskymi majetkovymi smlouvami..
0/0
29.12.2003 9:51

kestrik

Zena na materske....
Vlada si je toho vedoma...... Urcite udelame,co bude v nasich silach...... Bohuzel,nejak se nenasly finance....... Priste, urcite, spolehnete se...... bla..bla...bla..blaaa..... POJDME JIM VSEM ROZBIT KONECNE TY JEJICH NENAZRANE HUBY !!!!
0/0
29.12.2003 8:58

Eldrb

Re:
..tak na to bych i slyšel.
0/0
29.12.2003 23:06

clovek69

Směšné
Myslím, že ušetřený peníz na daních pro rodiny s dětmi, který dělá při zvýšení odečitatelné položky na dítě o 2 tisíce ročně reálný příjem dle výše příjmu rodiče 25-50 Kč/měsíc vůbec nestojí za řeč a vůbec nic neřeší (25-50 Kč měsíčně zcela jistě mnohonásobně sežere jen zvýšení DPH u některých výdajů na dítě).  Je to jen mediání hra vlády, která soudí na inteligenci lidí dle sebe, což jí vychází alespoň u novinářů, kteří ochotně a bez přemýšlení napíšou, že si rodiny s dětmi polepší. Možnost přívydělku pro matky je dobrá věc, ale on je spíš problém pro matky sehnat po mateřské práci, ale tato diskriminace se složitěji řeší, proto je lepší ji vůbec neřešit - néé? Celé je to ale o tom, jak zvýšit daně a odvody hned a mluvit  a mluvit a mluvit o tom, jak bude společné zdanění manželů, zvýšení rodičovského příspěvku, odstranění diskriminace žen po mateřské (ale to až jindy, co nejpozději a pokud možno nikdy - on se nějaký důvod najde). Ono totiž rodičů s dětmi je míň než důchodců, státních zaměstnaců a lidí s nejnižším vzděláním, a to jsou ti praví voliči pro vládu - je jich přece mnohem víc, stačí jim slibovat a oni vládu nějak u koryta udrží !  Dnes přece platí heslo pryč s dětmi, pryč s podnikateli, pryč s inteligencí a vzděláním ať žije masový volič ! Pryč s budoucností ? To je jim jedno ! Havně si užít plná koryta teď , dluhy někdo nějak zaplatí ! Nebo ne ?
0/0
29.12.2003 7:06

JP007

Re:
Moc hezky napsané a výstižné.
0/0
29.12.2003 7:19

Katoda

Re: Směšné
Chce se mi zvolat: "Jsme jedné krve, ty i i já!"
0/0
29.12.2003 7:47

karoten

Re: Lepší lidi tu asi holt nejsou....
Slušný a zároveň vlivný - nejsou. Slušný a bez vlivu - plný sklady. Hyeny bez skrupulí se rvou o mršinu společnejch peněz nepřetržitě. Tak co s tím? Mlčet dál, emigrovat nebo se angažovat? Jak si vysvětlit třetinovou podporu ods a pětinovou (resp.další třetinovou) komoušů? To ukazuje na naprostý myšlenkový zoufalství.... V 1.řadě bych zaved´pozastavení volebního práva lidem žijícím dlouhodobě na státní útraty - důchodcům. A za 2.podporuju názor zavést rodičovský volení za nezletilý děti, volby totiž nejsou o ničem jiným než o budoucím nakládání s veřejnejma prostředkama. Pokud rodina platí daně státu, má mít právo o jejich budoucím využívání rozhodovat plným počtem členů protože se plnýho počtu členů bude budoucnost týkat.
0/0
29.12.2003 10:47

Tomáš Jemarný

Re:
Když mně soudružky redaktorky svatosvatě slíbí, že si ono vládní polepšení, které mne díky zvýšení odečítatelné položky čeká, budou strkat rovnou do pr*ele, budu jim je klidně posílat (v mincích).
0/0
29.12.2003 17:28

karoten

Re: jeeeeeeee
Ty víš jak soustrušky redaktorky vypa? No jo ale z tý aplikace mincí do konečníku by se měla dělat onlajn interaktivní reportage :+D
0/0
30.12.2003 9:56

YFNA

zase napul,
jako vzdycky...
0/0
29.12.2003 6:45

Danuška Herianová

reforma
Reforma veřejných financí   popis .
0/0
29.12.2003 2:38

Najdete na iDNES.cz