Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Špidla slíbil lepší časy s nižším dluhem

Na předsilvestrovský on-line rozhovor přišel premiér Vladimír Špidla. Většina tazatelů už hleděla do nového roku, ve kterém vláda začne realizovat reformu veřejných financí. Z mnoha otázek byla znát obava ze zdražování kvůli vyšším daním a ze snížení životní úrovně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

karoten

Zásyp pro eldrby
Chápu že tenhle cílevědomej kliďas zneklidňuje všechny fyzický osoby se záporným ziskem. Jednou to holt skončit musí. Ona taková návštěva v Makru je dost poučnej exkurs....to i v Kauflandu se člověk cítí lepší, taky pěkná spodina, ale relativně slušná.
0/0
2.1.2004 12:38

Eldrb

Re:
...máš pravdu...musí to skončit....Cílevědomý Špidla ?
Nech tý srandy.....Jinak mé účetní uzávěrky byly ziskové,a slušně ziskové,ovšem pouze do doby než jsem si vzal zaměstnance.Teď nemám nic.Ani zaměstnace ,ani peníze,ani zakázky a podělaný jméno u zákazníků.Takže mi zbývá jediné. Podívat se konečně na to,z čeho žijí takoví pitomci jako jsi ty. 
0/0
2.1.2004 13:37

karoten

Re: Nech se zaměstnat sám
třeba zkusmo, na čas -jako já. Neříkám že jsem šťastnej a že nemusím leccos překusovat. X-krát sem záviděl živnostníkovi svobodu práce, to jo, jenže to riziko krachu existuje a pokud k němu dojde, moc špatně by se nastupovalo zas někam do okovů zaměstnání. Mám to "štěstí" že jsem se profluktuoval až na místo kde mám relativní svobodu rozhodování a slušnej plat. Je to o náhodě která přeje připravenýmu, o schopnostech přesvědčit, umění zaimprovizovat....ale bez štestí se těžko žije každýmu. I melounářovi z topnejch olejů. Takže tak.....hlavu vzhůru, ono se všechno zase změní, vokamžiku kdy to nejmíň budem čekat. Nemyslím si že Špidla je symbol zla, on jenom jde za svojí vizí, naštěstí to není přes mrtvoly. Obávám se že v případě vlády modrejch pokrytců se můžeme těšit na měkčí formu feudalismu.
0/0
2.1.2004 14:01

Eldrb

Re:
Bingo...teď jsi se konečně trefil. Jde o SVOBODU...a ta je trnem v oku socanů. Proto to vše dělají. Svobodní lidé jsou vzdorní..moc se ptají.Chtějí vše vědět..tak o tom to je. A pokud mi někdo bere peníze,bere mi nezávislost a pokud mi bere nezávislost,bere mi SVOBODU.
0/0
2.1.2004 15:42

karoten

Re: No ano
Nechceš snad ale věřit - páč je to víra nic jinýho- že Klaus ji chce lidem opravdu dát? Já socany nikdy nevolil a nebudu, přesto pro mě představuje osoba V.Špidly určitou jistotu postojů, směřování. On smzř.nedojde tam kam oko jeho upírá se, na to je opozice moc silná - to je dobře, škoda jenom že poněkud nekonstruktivní.....až zoufale nekonstruktivní bych řek, doslova odrazující voliče s pravostředním názorem protože neuvěřitelně podlá. Na ODS nikdy nezkousnu lhaní. Je míň pravicová než KSČM komunistická. Tj.vůbec. Svobodu ti vezme taky a ještě bude tvrdit žes ji právě konečně obdržel.
0/0
2.1.2004 15:58

Eldrb

Re:
Prosim Tě,to jsou akademický řeči.Já kupříkladu jsem Klause nikdy nevolil, i když jsem v roce 90. dá se říci vyhazoval komunisty ze státní správy.Nemůžu mu zapomenout né nějakou kupónku nebo údajně zbabranou transformaci,ale to že se zasadil na ustavujícím sněmu v Plzni o to,že se otevřela vrátka komunistům do nově vznikající strany,a to hned na vedoucí posty. Také se mi vše nelíbilo v průběhu devadesátých let a uvěřil jsem Zemanovi. Bohužel byl jsem zřejmě zaslepen.A Špidla ? Ten nemá žádný směr,to je pouze ideolog.A hlavně lhář. A jeho postoje se odvíjejí podle momentální situace.Proto je  nejpilnějším čtenářem svodek BIS.A ty jeho řeči o spravedlivé společnosti.....hele, já se nechci rozčilovat.
0/0
2.1.2004 16:17

karoten

Re: No tak to zlehči...
Zašvejkuj si trochu - to pomáhá :o) Takový znalosti člověka tížej, to chápu. Já zas vím že Klaus se nedostal do KSČ jenom proto že se všichni báli jeho ambicí a přezíravosti. Jenom proto byl "nestraníkem"...obávám se že na skutečnou podporu malopodnikatelů není momentálně v ČR atmosféra. Vlastně ji chtěj jenom ti živnostníci. Chce to čas, a zředit v tom unijním kafi, věřím že ten obrat přijde.
0/0
2.1.2004 16:32

Eldrb

Re:
Ale jó..dobrý..měj se jak chceš.
0/0
2.1.2004 16:37

barbudo

Re:
Šmarjá, jakou svobodu Vám tu kdo bere?
0/0
2.1.2004 15:58

k

Slíbil lepší časy
Nikdo vám nedá tolik,
jako já vám mohu slíbit!
Polistopadový kecy politiků,co už jsem jich slyše!
0/0
2.1.2004 12:26

ibufix

Klasika
Az na par sprostych trapaku byly otazky k veci a zajimave. Bohuzel Spidlidator se jim vyhnul tim, ze je okazale ignoroval. Nic noveho pod sluncem. Zeptate se Spidly proc vas boda nozem do zad a on vam s usmevem odpovi, ze to bylo zapocato za minule vlady a on se jenom snazi obratit trend :-( Doufam, ze pri pristich volbach uz mu lidi na ty jeho kecy neskoci... I kdyz Cesi jsou asi nepoucitelni :-(
0/0
1.1.2004 18:38

petr z plzně

KDY BUDOU
UŽ KONEČNĚ TOTÁLNĚ ZRUŠENY ZBYTEČNÉ A NESMYSLNÉ SOCIÁLNÍ DÁVKY PRO PŘÍŽIVNÍKY?pokud vím,tak nás stojí 200mld. KČ/rok.NEZAPOMĚL NA TO ŠPIDLA PŘI TVORBĚ REFORMY?
0/0
1.1.2004 18:00

barbudo

Re:
Důchodce = příživník ?
0/0
2.1.2004 9:29

specnaz

Re:
jiste
0/0
2.1.2004 23:06

bačkora

hajzl je to
Špidla je totální magor! A jeho odpovědi jsou velmi smyslupné: Občas sleduji atletiku, které jsou spojeny s přírodou, jako třeba kanoistika.
0/0
1.1.2004 16:25

Klomenda

Jak na to.......
Chudák Špidla si myslí, že z nás bude tahat peníze, které někteří ani nemáme. Jak na to? Jednoduše, zrušit živnost nebo firmu převést do ciziny, dělat načerno, hlásit se na pracáku, neplatit daně, simulovat až do invalidního důchodu. Majetek dobrou darovací smlouvou převést na blízkou osobu tak, aby nešel prošustrovat nebo ho mít venku v bezpečí. Klidně se nechat zavřít na státní útraty. Co je důležité, hlavně nedat tomuto státu ani korunu, protože to jsou peníze vyhozené do žumpy. Výsledek: státní kasa prázdná, evidence pracáků plná, věznice plné, důchodci a jiní sociálové hladoví, všichni stávkují........Podobný scénář se odehrál v 70tých letech v Chile, tam to mělo šťastný konec. A co v našem Rudém Kocourkově? Co myslíte?
0/0
31.12.2003 20:32

Eldrb

Re:
Dá se o tom uvažovat..ale zde nemáme Pinocheta..jako byl tenkrát v Chile..ten by tu byl zapotřebí...
0/0
1.1.2004 1:45

kouc

Špidlo odejdi
Z odpovědí předsedy vlády je zřejmé,že si vůbec neuvědomuje co touto pseudoreformou způsobila tato vláda.Jeho odpovědi,že spousta OSVČ podvádí při placení daní a proto budou platit daně všichni bez rozdílu toho,zda mají zisk ,je princip kolektivní viny a rezignace na to ,že draze placení úředníci na FÚ a Policie neplní své úkoly,za které je platíme.Tento člověk si neuvědomuje co podnikání obnáší a že zisky jsou často dosti pod minimální mzdou.Soc. dem. zvýhodňuje jednu sociální skupinu/zaměstnance/ před druhou/živnostníci/.Dále zadlužení země je tak katastrofální,že argentinská krize se kvapem blíží.Renomovaní ekonomové se shodují v tom,že katastrofální dluh v r.2004-115milard,bude hluboce překročen a nezaměstnanost velmi rapidně poroste.A předseda vlády  nám lže o vzrůstající ekonomice a životní úrovni.Zdůvodňuje to velkým oběmem nákupů a růstem mezd.Pane předsedo ,předvánoční nákupy byly nákupy na dluh a průměrnou mzdu nebere 75% obyvatelstva.Předseda vlády v on-line rozhovoru lhal.Lhal tak,jako soc.dem lhala před volbama,což připustil i Sobotka sdělením,že hesla o vyšších důchodech,příspěvcích za narozené dítě atd.,nebyly myšleny vážně a byly vysloveny v kontextu voleb.Tato vláda škodí našemu státu.
0/0
31.12.2003 0:30

kouc

Re: PODPIS
Pavel Andrlík,Přerov   andrlikpa@seznam.cz
0/0
31.12.2003 0:34

Danuška Herianová

Re:
ano toto je již dlouho probíráno zde Jsou živnostníci pro vládu přítěží?    a Zavedeme paušální minimální trest
0/0
31.12.2003 3:19

Eldrb

Re:
Vcelku s tebou souhlasím až jeden detail.Špidla a jeho garda,včetně Unie Svobody !,né že jenom zvýhodňuje zaměstnance před živnostníky,tato parta přímo ze živnostníků dělá zloděje ,lumpy..vyvolává pocit mezi obyvatelstvem,že živnostníci mohou za veškerý svrab do kterého padáme.Vytvořila ze živnostníků nové třídní nepřátele.
0/0
2.1.2004 9:14

Thyronx

Dluh nebude nizsi Spidlo,
To zjistis uz po par mesicich roku 2004.Bilance se dela v 1.ctvrtleti a ta napovi. Nezamestnanost se bude zvysovat.To neprekvapuje ale u vlady ktera nevi jak vytvaret nova pracovni mista. Ostatne co tahle vlada vi? Bude se obmenovat, ale zasadni reseni nebude zadne.Vladnich uredniku bude opet pribyvat po tisicich. Vy vsichni ostatni je budete zivit.Budete zivit kazdeho kdo nevytvari zadne hmotne hodnoty.A tech panecku je.....
0/0
30.12.2003 23:43

Thyronx

Reforma?
Reforma nesnizila dane pracujicim, ale za to zvysila podstatne DPH.S takovou "reformou" bych se bal prijit mezi lidi pane Spidlo.Nema jediny prorustovy prvek a hlavne neudelal jste nic pro snizeni stavu vladniho aparatu..Slusny clovek by za teto situace opustil vladni kreslo.Jak je videt spolehate se jen na svych 101koalicnich hlasu. Ano lide by se meli mit lepe,ale za Vasi vlady se budou mit jen hur.Vite to sam pane Spidlo a nedokazete si to priznat.CSSD a koalice uspesne snizuje zivotni uroven sveho lidu. Pokud budou mit nekteri z Vas zvyseny plat pristi rok, bude to diky firmam a ne diky vlade.
0/0
30.12.2003 23:35

kouc

Re:
Naprostý a bezvýhradný souhlas.Tento člověk,který je předsedou vlády netuší do jaké složité situace jeho diletanská vláda tento stát dostala
0/0
31.12.2003 0:38

JerryGN

jako kůl v plotě
Pane premiére... až přijdou lepší časy, tak VY už tady nebudete...
0/0
30.12.2003 23:25

Chodovarka

Měli jste ho dát na Silvestra
Ten starej komik měl vystoupit až zítra, na Silvestra. Jeho legrační odpovědi a prdelní ksichty by silvestrovskou estrádu náramně vylepšily.
0/0
30.12.2003 23:14

Zajda61

blééééééééééééé
běžte do prdele socani,.......... rychle
0/0
30.12.2003 22:41

kódll

jdi do . . .
Špidla ??????????????????
AŤ UZ JDE DO PRDELE
0/0
30.12.2003 21:46

DrHorak

Na obě strany fifty-fifty
Reformu potřebuje náš stát jako prase drbání. Jenom u těch koryt by se nemělo tak mlaskat
0/0
30.12.2003 21:41

Adélka

Sliby chyby
Sliby se slibují a blázni se radují. Slibovat, to tahle vláda umí - ale že se i teď najdou tací, kteří jí věří, to je opravdu na pováženou.
0/0
30.12.2003 20:45

Bohemia

Obcanum Ceske republiky.
Vladimir Hucin  byl opet vyzvan Policii k vyslechu ve veci soudruha  pplk.JUDr.(SNB)Jana Murceka. Tento komunisticky gauner dal na Vladimira Hucina a na Zbynka Horvata trestni oznameni za to, ze v den vyroci lidskych prav v Holesove na namesti usporadali protikomunisticke vystoupeni - koncert.
 
A my se ptame: Jak je mozne ze v zemi ktera za par mecicu vstoupi do EU jsou tolerovany fasisticko-bolsevicke soudy, ktere jsou ovlivnovany komunistickymi zlocinci jako je pplk. Murcak temer 15 let po Sametaku. Neumime si dost dobre predstavit ze by v Nemecku bylo mozne v roce 1960 stihat antifasisty fasistickymi soudy, ale jak je videt z dnesni Ceske republiky, kde v parlamentu a v senatu neustale porusuji zakon o zlocinosti komunismu je mozne vse.
 
Vyzyvame ministra vnitra Ceske republiky aby vyuzil jedinecne prilezitosti ktera se naskytne pri 6. sjezdu KSCM, vsechny zlocince pozavirat, uveznit nebo dat do blazincu. Vyzyvame pracovniky rozvodu elektriny aby odpojili v dobe konani komunistickeho sjezdu el. proud. Vyzyvame vsechny organizace ktere  maji podle smluv zasobovat  6. sjezd, aby smlouvy zrusily. Vyzyvame pracovniky rozvodu vody aby voda do mista konani 6. sjezdu netekla.
 
A Vas, obcany Prahy prosime aby v konani sjezdu jste vase ctyrnohe milacky chodili vyvencit pred sjezdovy palac kde rakovinovy nador Evropy se bude pripravovat na prasknuti a Vas, obcany Ceske republiky, pokud se nador nevyrizne razantnim zpusobem privede do katastrofy.
 
Za Spolecnost slusnych krajanu Jiri Vanek
pf2004
0/0
30.12.2003 20:25

rakoska

Re:
toto rozsahle a hezke povidani by jsi mel smerovat nekam jinam a ne jako ohlas na dane tema...tady ti to nikdo resit nebude...apropo, co je to "Spolecnost slusnych krajanu" ?? dik za vysvetleni
0/0
30.12.2003 20:30

bron

Re:
Patri to sice jinam nez do diskuse o danich, ale poukazuje to na to, ze v Absurdistanu se deji jeste daleko horsi svinstva nez zvysovani dani...
0/0
31.12.2003 3:31

Dan 1

Že je Špidla starý kůň,
mi bylo dávno jasné, že se ho však někdo snaží obhajovat, mne děsí. Co mi ale v rozhovoru zásadně chybí, je obvyklé ptydepe o "vyvedení země z krize". Dost signifikantní, že socky tento newspeak raději opustily. Dále pak přítel předseda vynechal své oblíbené téma, totiž své tetování na hýždi. Škoda, přišel jsem pozdě a nestihl se zeptat, zda si nechal tu růži přebarvit do ruda. Každý musí přece uznat, že se premiér dopouští zrady na voličích strany růdé růže. Neumím si představit, že by měl Topolánek na špideli červeného ptáka nebo Ransdorf zelenou třešni. Ale vážně: nandali jste mu to hezky a paní Součková, vystupující pod krycím jménem Hanus, to nezachrání.
0/0
30.12.2003 20:02

Eldrb

Re:
....
0/0
30.12.2003 20:55

kouc

Re:
ŠPIDLA NENÍ STAREJ KŮŇ.JE TO STAREJ LHÁŘ.
0/0
31.12.2003 0:33

Blackshield

Prý že
bude odpovídat, ha! na polovinu neodpoví vůbec a na druhou půlku jen to, co se mu hodí...Jediné co umí je ohánět se zlepšením ekonomiky a přitom z každého jeho slova číší, že tomu nerozumí ani co by se za nehet vešlo. Je to hajzl prašivej a někdo by se ho už konečně mohl zbavit! Jakkoli...
0/0
30.12.2003 19:42

netz

Dotaz
Před volbami jste slibovali podporu rodinám s dětmi. Nyní nedostanu ani příspěvek na dopravu. Myslíte že budu Vaší stranu volit?
0/0
30.12.2003 19:20

pjcom

promiň premiére
,že ti tykám, ale z čeho chceš zaplatit dávky v nezaměstnanosti pro armádu živnostníků, která čeká aby zaklepala po 1. lednu na dveře pracáků ?Reforma ti tolik nevynese !
 
0/0
30.12.2003 19:10

Danuška Herianová

dd
Vzkaz pro premiéra : Neděkujeme ale už prosím odejďete !!!!
To co jste nám připravili je hnus !
 
0/0
30.12.2003 16:50

Vaclav Hanus

Re: ..asi jsem zvedav...mozna jsem zena..
zajimalo by me, koho by jsi si tam Danusko prala...po odchodu Spidly. A take by me zajimalo, ktere zakladni body reformy nejvice odmitas a jake alternativy by jsi navrhovala. ..staci 3 nejpalcivejsi.
0/0
30.12.2003 17:18

Eldrb

Re:
..odpovím ti za dotyčnou..kohokoliv ,protože horší než Špidla už nikdo nemůže být...Kóódle.
0/0
30.12.2003 17:25

Vaclav Hanus

Re: ...mrrrrkhle
Takze i komuniste jsou ti lepsi?...trrrdlej prrrrdle...
0/0
30.12.2003 17:42

Eldrb

Re:
...když už si to nakousl, tak jo...nepůsobí mi to radost ,protože se mi komunardi smějou za to jak jsem byl v 89 blbej...ale jo...a ty přehlásky..to je co ? A že by zrovna tobě vadili komunardi ?  Vždyť jsi jeden z nich....myšlením bolševik jako prase...trubko.
0/0
30.12.2003 17:55

Vaclav Hanus

Re: ..a ty pseudonyma si nech pro sebe a pro tvou rodinu
Co ty vic o mym mysleni el-drbe? S tema rozsypanyma znakam jsi zacal ty, takze ty bys to mel vysvetlit...
0/0
30.12.2003 18:20

Eldrb

Re:
Podívej,uznávám že osobní invektivy nemají cenu...já nevím jak by na tom byl Tlustý s Nečasem a nevíš to ani ty..ještě tu šanci neměli.I když Tlustý jako napravený komunista..nevím,nevím.Ale budiž. Mají nějakou vizi mají nějaký směr.Mají ho i komusti,bohužel nebo bohudík... Ale Špidla se svou tlupou nemá nic ! K moci se prolhali,lžou dál a jsou to neumětelové. Nebudu tu rozebírat co a jak a  proč. Jedno je jistý,s podnikatelů a hlavně z drobných živnostníků udělali nové třídní nepřátele,jsme prostě lumpové.To bylo několikráte řečeno panem Špidlou a panem Škromachem.Vedou nás do průšvihu,který už asi nerozchodíme. A musí,prostě musí pryč..nebo to špatně dopadne. Ostatně ty různé policejní manévry,které nám předvádějí,to má svůj záměr.Preventivně ukázat sílu a moc a zabalit to populistických žvástů.Pokud to vidíš jinak je to tvoje věc....já to vidím takhle.
0/0
30.12.2003 18:55

Vaclav Hanus

Re: ..takze, dobrou noc
Ja to tedy vidim zasadne jinak. Ale o me videni ty stejne nestojis.
0/0
30.12.2003 19:03

Eldrb

Re:
Dobrou a štastnej a veselej..
0/0
30.12.2003 19:20

Vaclav Hanus

Re: ..dobra, kdyz uz jsi to nakousl
Puvodne jsem se chtel sice bavit s Danuskou...ale budiz. Ptam se dale: a tlusty necas by byl take lepsi nes Spidla?
0/0
30.12.2003 18:22

Dedek NY

Re: Příspěvek zrušen
obsahuje nepřípustné výrazy a redakce si nepřeje...... Dobrá,tedy jinak. Ne nejsou soudružko nebo soudruhu Je to stejná zlodějská banda vrahů a ničemů s kterými vy soc.dem. jste vždy táhli za jeden provaz a zrazovali tento národ. Viz Košický vládní program a pod.Nemohu použít slova,která bych vám a vám podobným řekl, protože v redakci i-Dnes sedí pravděpodobně lidé vašeho ražení a dbají úzkostlivě na to, aby se komoušům proboha neublížilo. Ale mějte na paměti, že podruhé už národ nebude na Václaváku cinkat klíčema a volat Nejsme jako oni. Páni redaktoři je tento příspěvek povolen?
 
0/0
31.12.2003 1:37

Najdete na iDNES.cz