Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Císařovo nové auto

Václav Klaus bude jezdit škodovkou. Když začínal jako politik, řekl o svém životě za socialismu - já jsem měl ještě trabanta, když si jiní už pořizovali škodovky. Nyní chce přestoupit do škodovky, když jiní jezdí mercedesy. Je to rozumný čin, nebo duté populistické gesto?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pinguinone

Komarek
..to se neda cist...
0/0
18.12.2003 16:15

Kleki Petra

Pro Naxona:
Mám rád lidi, kteří mají v hlavě kromě mozku také rozum a zapracovali na utřídění informací pochytaných z nejrůznějších stran. Díky, ušetřils mi práci s odpověďmi na ptákoviny zdola.
0/0
18.12.2003 10:37

Naxon

Nejen pro Daňového Soumara – IV
Shrnuto a podtrženo - zaměstnanecký potenciál má Škodovka vč. subdovoatelů srovnatelný např. s Českými drahami, akorát s tím rozdílem, že nestojí s nataženou dlaní a nežere každý rok miliardy z našich kapes. A to by si měli politici zejména při dnešní rozpočtové situaci uvědomit a takovéto podobné podniky podporovat.
0/0
17.12.2003 20:05

Daňový soumar

Re:
                     Platí tě Škódofka aspoň slušně???    
0/0
18.12.2003 9:29

Čuník

Re:
Když už se odpovědí nedostává, přichází na řadu urážky či křečovitý smích, kterým se dotyčný snaží zakrýt nedostatek argumentů k dalšímu pokračování či vlastní uznání toho, že ten druhý to ví možná lépe.
No ale diskuse nevolá po poražených a vítězích, volá po dobrání se pokud možno nejlepšího závěru, nakterém se budou podílet všechny zúčastněné strany. Daňový Soumar tak dává najevo, že to co napsal app a poté sem uvedl Naxon je te správný závěr na téma, jestli má cenu uvažovat o škodovce jako o českém autě a o gestu pana prezidenta jako správném a prospěšném kroku.
0/0
18.12.2003 16:12

Daňový soumar

Re:
My jsme si to, Čuníku, vyargumentovali jinde (bohužel, jsme každý psali o něčem jiném). Rozesmála mě Naxonova sveřepost, se kterou překopíroval svoje příspěvky do další diskuse. A gesta profésora prezidenta mě už 10 let neberou.
0/0
18.12.2003 16:57

Naxon

Nejen pro Daňového Soumara – III
2. Je důležité si uvědomit, kde ta firma platí daně. A to je Česká republika.
 
3. A taky je dobré vědět, že zaměstnává přes dvacet tisíc nadprůměrně placených lidí v Čechách, kde je také český stát odrbává z daní a sociálního pojištění.
 
4. A poslední věc - Škodovka není jenom závod v MB, ale jsou to desítky dalších dodavatelských firem v Čechách, které tady taky platí daně jak za sebe, tak i za desítky tisíc zaměstnanců.
0/0
17.12.2003 20:05

Naxon

Nejen pro Daňového Soumara – II
Co je na tom, že Škodovka patří do VW?
 
1. Být Škodovka čistě česká, tak už není. To si musí každý uvědomit, že ty miliardy do vývoje, rozšíření   a modernizace výroby by si Češi asi z prstu nevycucali.
0/0
17.12.2003 20:04

Naxon

Nejen pro Daňového Soumara – I
Těm, kteří stále nechápou (nebo nechtějí pochopit – že Daňový Soumare) význam gesta pana presidenta sem vykopíruji příspěvek od “app” ze 17.12.2003 10:48 z diskuse na

Naxon

0/0
17.12.2003 20:10

Daňový soumar

Superblb v Superbu
Jinak to ani dopadnout nemohlo...    
0/0
17.12.2003 17:31

huhu007

Re:
ostatně ten Superb - to není jen tak nějaký Superb...Jde vyrobit Superb z umělé hmoty a Superb se zlatým plynovým pedálem. Takže o skromnosti bych se příliš nerozšiřoval, pokud si to neověřím...
0/0
18.12.2003 11:27

karoten

Co není jasno?
Pánové mají zřejmě drobný dyslektický problémek....Feuileton je prost dvojakosti, nabízí zřetelný pohled autorůf na prezidentovu limousinu! Jde o gesto k vlastnímu národu, lhostejno z jakejch pohnutek. Prostě gesto. A je pravda že díky Klausově chování v minulosti se bude vnímat všelijak...jenom ne upřímně. Takže přejme mu toho Superba s narcisem místo antény, pokud u něho zůstane a a tiše nevymění za cizinu - Klausi čest. Aspoň něco.......
0/0
17.12.2003 9:53

Katoda

Re: Co není jasno?
Mohl bys, milá Karotko specifikovat, jaké "Klausovo chování v minulosti" máš konkrétně na mysli. Nechci ovšem číst to, co ti do hlavy o Klausovi napumpoval Komárek a jemu podobní. Uvažuj a uváděj pouze to, co si můžeš ověřit. Uvědom si laskavě, že minimálně sedmdesát pět procent příslušníků obce novinářské jsou bud sami absolventi fakulty žurnalistiky (nejbolševičtější ze všech fakult, kam byli přijímány dětičky těch nejvěrnějších z nejvěrnějších), nebo jejich potomci. A buď prosím velice, velice konkrétní !
0/0
17.12.2003 10:31

Kleki Petra

Re:
Souhlas. Pokud jde o osobní prezentaci, jsem s Klausem spokojen. S komárkem nespokojen, ale to je jiná kapitola.
0/0
17.12.2003 10:46

Majkyho_pupik

Re:
Moc nerozumim tomu, jaky je vztah mezi tim, ze novinari studuji fakultu zurnalistiky a Klausem, ale Klausovo chovani je skutecne tezko /vetsinou, ne vzdy/ slucitelne s funkci presidenta. Na druhou stranu je spravne, ze jezdi /bude jezdit/ ceskym autem a ze tim splni slib, ktery dal, coz dela malokdo s politiku..
0/0
17.12.2003 11:04

Kleki Petra

Re:
Pořád nikdo neodpovídá ne Katodovu otázku, v čem konkrétně je jeho chování neslučitelné apod. Mnohokrát jsem slyšel věty o jeho aroganci, nikdy o aroganci Zemana, dnes Špidly, Cyrdy Svobody, ozubeného finančníka, Standy Velikého atd.  Prosím o vysvětlení, jinak mám pocit, že jsem si přisedl kabel.
0/0
17.12.2003 11:09

Majkyho_pupik

Re:
O Zemanovi nema cenu vubec mluvit, na rozdil od nej ma Klaus aspon inteligenci, ostatni jmenovani jsou naprosto neduleziti my neprijdou jako arogantni. Coz neznamena, ze bych je jakkoliv uznaval. Klausovo chovani vuci novinarum, politikum a vubec komukoliv kdo ho neuznava jako "pana Profesora" je naprosto neuveritelne a neuspel by s nim ani 5 minut v jakekoliv ustavni funkci na zapad od nasich hranic..
0/0
17.12.2003 11:19

Kleki Petra

Re:
No vidíš, takže jde jen o věc názoru. Já to vidím úplně jinak, a to i přesto, že na pivo bych s Klause určitě nikdy nešel, protože mí přátelé jsou daleko menší suchaři, zato s výrazným smyslem pro humor. Tyto vlastnosti však u prezidenta neočekávám a jsem daleko radši, když prezentuje náš stát jako svébytný a sebevědomý útvar. A to mi Klaus splnil beze zbytku.
0/0
17.12.2003 11:26

Majkyho_pupik

Re:
Hm, jeho problem je to ze nejvic ze vseho prezentuje sebe a touto "uzasnou" prezentaci vcelku skodi nasi zemi. Nechci aby nas vsude vnimali jako lidi nepristupny kakemukoliv jinemu nazoru, ci vubec dialogu o jinych nazorech..Ale mas pravdu, je to vec nazoru.
0/0
17.12.2003 11:34

karoten

Re: o.k.
Jsem zas na chvíli u pc takže odpovídám. Chování p.Klause vykazuje jisté konstanty. Jakoukoli situaci dokáže obrátit ve vlastní prospěch, peníze jsou u něho tzv."až na 1.místě" - což může být předmětem závisti u někoho a u jiných zas důkazem absence morálních zábran. Ekonomii upřednostňuje ba povyšuje na univerzální evangelium - což pro někoho je inspirativní a hodno obdivu génia, zatímco pro jiného je obrazem deformace osobnosti na čistý ratio bez emoční složky vůči okolní-nedostatečně geniálnímu- a schopnosti pokory. Formálně se chová slušně až reprezentativně, dokáže hrát prezidentskou roli, ale právě že jenom roli. Na prezidenta nemá, ještě tak nějaký investmentcompany, to jo. Ale prezident země musí mít nadhled a schopnost filozofickýho zhodnocení dopadu vlastních činů-podpisů, nestačí si bezmezně věřit, naopak je třeba umět o sobě pochybovat - a to Klaus nedokáže.
0/0
17.12.2003 14:08

Vaclav Hanus

Re: ..Jo! Asi tak...
A jeste bych k tomu leccos dodal. Ale nemam cas.
0/0
18.12.2003 9:43

karoten

Re: Velmi konkrétně
On není moje krevní skupina, jeho vystupování mě popuzuje a utvrzuje v dojmu že jde o vyhraněnýho sobce neschopnýho vyslechnout natož přijmout názor někoho jinýho. Bojím se ho, jsem přesvědčenej že usiluje o absolutní moc a že se tý myšlenky nikdy nevzdá. A to přestože se snaží držet fasádu demokrata, pro něj je demokracie jenom prostředek jak dosáhnout svý vlastní vize "rajský zahrady"...hlava nehlava. Ješitnost v krystalický podobě.
0/0
17.12.2003 14:15

Kleki Petra

Re:
No vidíš, já jsem měl podobný pocit z Václava Havla, který kázal vodu a pil víno. Jenže to jsou všechno jen ukázky animálních reakcí na určitou osobu, nic konkrétního, pocity a dojmy zaměněné s pojmy. Taky si nedělám čáku na objektivní zhodnocení V. Havla, protože vím, jak mě byl nesympatický a jak jsem jej podezíral z mnoha postranních úmyslů, a to i přesto, že ty postranní úmysly každý, kdo je vidět chtěl, ihned zpozoroval. Je to však objektivní ? (to byla jen řečnická otázka, nepodceňuji Tvou inteligenci)
0/0
17.12.2003 14:58

karoten

Re: Není
Ale mě to nevadí :o) Nedělám si nárok na objektivitu v tak akademický debatě jako je prezidentskej kočár a jeho míra vkusu/nevkusu. Ta je samozřejmě vnímaná právě přes ty osobní pocity každýho 1ho.
0/0
17.12.2003 17:05

killy

Komárku, nestačím se divit...
..jakejma prkotinama se musí zabývat novinář, aby odborně posoudil, jak se má hlava státu dostat z místa "A" na místo "B" (o čemž to je). A takovejch netušenejch možností o pořádným psaní tady je.....
0/0
17.12.2003 9:23

Katoda

Komárku, nejsi nemocen?
Nejsi Komárku nemocen, nebo už Ti na základě reakcí čtenářstva došlo, že Tvoje posedlost Klausem začíná nabývat patologických rysů a musíš začít brzdit, protože by Tvoje posedlost mohla mít u nadřízených negativní dopad? Jinak se naprosto ztotožňuji se značkou Jirha níže. Neodpustil sis ovšem naznačit, že škodovka vlastně neí škodovka, používání tuzemských vozů je a není populismus a zavěštil sis co budou, či nebudou politici dělat. Jdi se vycpat Komárku, mne neoblbneš !
0/0
17.12.2003 8:50

Kajetan11

tatra
Aby to nebylo jeko se Zemanem, ktery odmitl BMW a chtel "obycejnou" tatrovku, ktera v te dobe byla ovsem o 300 000,- drazsi (coz samosebou neuvedl) a to ten bavorak uz v jeho staji byl. Jinak nepatrim mezi zavistivce a myslim, ze prezident je predevsim reprezentativni funkce, takze proti tomu, aby jezdil v Superbu nemam vyhrady.
0/0
17.12.2003 8:04

rewell

no nevím
je to sice hezké, že si prezident pořizuje Superba, ale Audina 8 je prostě Audina. Osobně bych to neměnil.
A co takhle nějakého američana - takový Cadillac Sixteen to je mašina, nebo ten Maybach.
 
0/0
17.12.2003 7:54

jirha

Komárek se už dočista zbláznil
Jinak si neumím vysvětlit tenhle článek. Na začátku jsem měl dojem že klaus jezdí ve škodovce, cestou jsem si přečetl že je to Audi tedy Volkswagen což je i škodovka, uprostřed jsou politici kupující něco levnějšího nazýváni populisty a že se jedná o mravní poklesek aby na konci po mementu že se budou vzájemně trumfovat byl Klaus pochválen za to že přesedlal na Superb.
Tak nevím co čtu a Komárek už asi neví ani co si myslí.
0/0
17.12.2003 6:22

0100

0100
Správný počin, někdo již konečně musí být příkladem hejtmanům, starostům a ministrům, že když se omezí podnikatelé a mají si utahovat opasky, když si paradoxně na to vydělají a nikdo je nedotuje, tak nesmějí mlaskat ani státní úředníci, které dotuje stát. Není to populistické gesto a za tohle si zaslouží Klaus jedničku.
0/0
17.12.2003 6:14

Jarda-NL

Re: Udelal správne
Souhlasím, udelal správne. Navíc, je to dobré auto. Se Superb jsem mel zkusební jízdu a byl jsem velmi spokojen.
0/0
22.12.2003 8:18

Najdete na iDNES.cz