Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Já evropskou ústavu nechci, říká Klaus

Jedna z nejdůležitějších politických otázek současné Evropy, přijetí nové ústavy EU, rozděluje nejenom politiky na celém kontinentu, ale i v České republice. Prezident Václav Klaus v pondělí odmítl přijetí jakékoli evropské ústavy, a zůstává tím v ojedinělém postavení v celé Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

MUDr. Ladislav C.

Pozor!!!
Vyzýváme každého evropského občana, aby podpořil tuto petici! Úsilí vyjádřené mnoha hlasy evropského obyvatelstva může dosáhnout změny! Prosím pomozte tím, že podepíšete petiční dopisy určené hlavám a vládám vašeho státu a také požádáte své přátele a známé. Ochrana zvířat v Evropě potřebuje vaší pomoc právě NYNÍ!
podepsaní:
0/0
10.12.2003 7:13

lemax

Pan Klaus tomu jako vzdy nerozumi, tak at jenom uraduje a nic nepokazi jako doposud.
Pan president Klaus jako vzdy v minulosti prokazuje jak je inteligentni a predvidavy. Tak jako jeho ekonomicka reforma z roku 1990 vratila Cesko zpet do ekonmickeho bludiste coz je stale dusledek tapani tak stale ma snahu to dokazovat svou neomalenost a neschopnost se naucit to co je skutecne vhodne na nasi spolecnost nemusi byt navrhnuto prave z nej. Tech chyb uz bylo pane presidente az moc. Zustante v kresle presidentskeho uradu jako president a nechte delat politiku zkusenejsim a o mnoho lepsimi politiky nez jste byl vy sam. Jestli jste vubec byl. Prectete si podrobne zasady, prava navrzene z Evropske unie a vubec do toho uz nemluvte. Nebyt Evropske unie, taks jsme zustaly stat na dalsich 50 let. Kdo jiny nez Evropska unie nas prinuti delat vse poctive a podle prav. Ty prava a dodrzovani se predevsim vztahuji na nase lidi, kterym jak vidite sami poslanci a senatori nepomahaji tak jak pred volbami slibovali. Ted budou muset! Z toho mate obavy pane Klausi? Vemte hadru pane krali.............................. Ross - Adelaide
0/0
10.12.2003 0:15

Kleki Petra

Re:
Z tohoto příspěvku čiší zřejmá absence jakékoli informace o obsahu návrhu "Evropské ústavy". Jeho jedinou podstatou je osobní averze vůči Klausovi, kterého nežeru, ale v této otázce (snad poprvé v životě) naprosto bezvýhradně podporuji, neboť já jsem si ten návrh naopak podrobně pročetl a z kopřivky se budu léčit ještě na jaře.
0/0
10.12.2003 12:24

GhorX

Prezident se opět chová populisticky, ale...
Jakkoliv EU podporuji, tak tento šílený paskvil na "pravidla hry" odsuzuji a pokud budu mít možnost, nepodpořím ho. Něco tak rozsáhlého nelze lidským rozumem pojmout, tudíž nemůže existovat ani věcná kritika. A v tom případě se po nás chce, abychom podpořili nesrozumitelnou bibli, kterou si může každý vyložit podle svých potřeb. A proč se Václav Klaus podle mého názoru chová populisticky ? Protože označuje termínem "ústava" něco, co jí není. Tedy pokud MF Dnes zase sprostě nelže.
0/0
9.12.2003 19:31

Johny_S

Re:
Ne, je to "Smlouva o ústavě pro Evropu", ale to je jedno. Každý tomu stejně říká "ústava", tak o co jde? Přece nebudeme slovíčkařit.
0/0
9.12.2003 19:33

GhorX

Re:
Vy jste se nikdy nehádal s právníkem, že ?
0/0
9.12.2003 19:58

Johny_S

Re:
Radši jsem to nezkoušel. Právě proto, že dokáží chytit za slovo a smysl výroku naprosto převrátit.
0/0
9.12.2003 20:04

GhorX

Re:
Prezident musí být lepší, než právníci. Nesmí být možné ho chytit za slovo. Ale jak jsem už napsal, považuji za pravděpodobné, že MF Dnes si citovanou větu standardně vymyslela.
0/0
9.12.2003 20:12

CoCs

klaus raus
To je opravdu drzost, co si ten klaus dovoluje. Prezident modrých strak a bolšanů. Normální člověk se za něj musí stydět.
0/0
9.12.2003 13:44

Johny_S

Re:
... a společně s Evropským socialistickým federálním svazem kráčet vstříc jasným zítřkům. Ano, ano, jedině to a nic jiného!
0/0
9.12.2003 13:48

Blackshield

Re:
Normální člověk by se měl stokrát víc stydět za ty idioty ve vládě. národ, který se nechá reprezentovat Svobodou, musí být k smíchu...
0/0
9.12.2003 13:52

martixy

Re:
Že by telefonista Tlustý, až do listopadu 89 člen KSČ a pravděpodobně nejvlivnější člověk v ODS byl důvěryhodný? Další "hvězdy" ODS včetně Langra, Dostálové apod. se mi taky nějak nezdají. Koneckonců byl to Klaus a ODS, kteří předali dobrovolně tzv. socanům vládu a v době opoziční smlouvy ji výměnou za koryta podporovali.
0/0
9.12.2003 15:42

Johny_S

Re:
Vzhledem k tomu, že jinak než Opoziční smlouva to nešlo, je to celkem pochopitelné. KDU-ČSL a US dohodu odmítly - kladly si příliš nepřijatelné požadavky jak pro ČSSD, tak pro ODS a nic jiného tu už nebylo. Tlustý možná byl členem KSČ, jenže kdo nebyl? V takové ČSSD tak půlka členů taky byla ve Straně, což je celkem pochopitelné, když měla přes milion členů. Každý desátý člověk byl komunista. Tak to zkrátka bylo a musíme se s tím smířit. Ne každý ovšem ideologii věřil (to ukazuje současná členská základna KSČM).
0/0
9.12.2003 19:17

Vaclav Hanus

Re: .... papouskujes proklamace tvych buzku
To, ze "to jinak nelo" je tve subjektivni tvrzeni. Byls snad na tech jednanich? Predpokladam ze ne. Takze pouze papouskujes to co jsi slysel od jedne ze smluvnich stran. Ta musi byt nesmirne rada, ze ma priznivce, kteri automaticky prebiraji za ve jejich pouhe proklamace. Druha smluvni strana tvrdi, ze to slo. A navic bylo obecne znamo, ze alternativ bylo vicero. Kuprikladu...kdyby ODS tehdy prizpusobila personalni obazeni nekterych svych celnich postu. Jem oobne prevedcen, ze tehdy jednani o povolebni koalici ztrskotalo ne proto, ze by nekdo podryval program ods, ale proto, ze nektere persony nominovane ods byly pro druhou tranu neprijatelne. A dnesek tuto verzi potvrzuje.
0/0
10.12.2003 9:35

karoten

Re:
A totálně to zprostituoval Jan Iljič Ruml Rumlovič. Vešel do dějin jako idiot kterej pro vlastní zásadovost znemožnil vytvoření pravicový vlády a přehodil na léta výhybku smerem do zarážky. Tedy výměnu na kusou kolej - to pro drážní puristy.
0/0
10.12.2003 10:06

Kleki Petra

Re:
Můj souhlas už nemůže být absolutnější.
0/0
10.12.2003 12:26

Templ

Re:
??? A Ty se jako řadíš k těm normálním lidem? Kdyby byl "bolšán", tak by vstupu do EF zatleskal...
0/0
9.12.2003 16:34

Templ

Ústava?
Když už nic jiného, pak přemíra textu (ve srovnání s ústavou USA) působí nedůvěryhodně. Kecy politiků hozené na papír - a nad každým slůvkem přemýšlet? Věříme natolik politikům, abychom tuto ústavu akceptovali?
0/0
9.12.2003 13:12

karoten

Re: Akceptujeme :o)
Ale zůstaň při zemi - číst ji nigdo nebude.
0/0
9.12.2003 14:53

Templ

Re:
S tím asi politici kalkulují
0/0
9.12.2003 16:36

Kleki Petra

Jen tak pro přesnost
Nevím, kolik z Vás už návrh ústavy četlo, vřele doporučuji se o to pokusit. http://www.evropska-unie.cz/download/cz/oficialni_dokumenty/Smlouvy_EU/Navrh_ustavni_smlouvy.pdf Doporučuji pozornost zaměřit, po překonání úvodních pitomých deklarací, na článek 10 a následující, ovšem ani zbytek není marný. Zastáncem přijetí tohoto dokumentu budu přesně v okamžiku, kdy bude naše republika čítat alespoň 80 mil. obyvatel. Jinak je to národní sebevražda.
0/0
9.12.2003 12:45

Blackshield

Re:
Celý jsem to nečetl, stačilo mi zjistit, v čem všem si nebudeme moci rozhodovat jen sami a kde všude bude aplikován společný postup. Udělalo se mi z toho upřímně zle. A proto pryč se Špidlou a jeho evropskými řiťolezci, než bude pozdě!
0/0
9.12.2003 12:49

martixy

Podivný český národ
Myslím, že je lepší EU než blížící se komunistický převrat v ČR. Klaus sehraje roli Beneše a budeme v pr..
I v Rusku volí komunisty daleko méně lidí než u nás.
0/0
9.12.2003 12:43

Johny_S

Re:
Proboha, jaký komunistický převrat? To by s nimi musela jít do vlády ČSSD a Špidla to zatím rezolutně odmítá. Ty vysoké preference komunistů jsou jenom takový vzkaz lidí Špidlovi, že to má dělat lépe. Ve skutečnosti to s nimi nebude tak žhavé (stačí si vzpomenout na minulé volební období - to měli dokonce 28 % a jak dopadli).
0/0
9.12.2003 12:47

martixy

Re:
Je to myšleno s nadsázkou. Ale faktem je, že se bojím, že po počátečním nadšení, se opět projeví levicový a plebejský charakter českého národa (viz vysoké preference levice a komunistů i před 2. světovou válkou). Z tohoto důvodu si myslím, že nejsme jako národ důvěryhodní a naše izolace by nás mohla poškodit víc než tzv. socialistické směřování EU. Je možné, že EU bude více akceptovat sociální hodnoty,ale abysme my neakceptovali nakonec komunistické hodnoty. Je to v nás jako v koze a může se to projevit. Je normální, že u nás jsou nereformovaní a nepřejmenovaní komunisti nejsilnější ve srovnání pravděpodobně se všemi státy světa? Co můžeme přinést pozitivního světu, když se od něj izolujeme? Zatím máme jen holou prdel, silný nacionalismus a přehnané představy o spasitelské úloze levičáckého českého národa.
0/0
9.12.2003 13:24

Marusja @ Dusja

Vendula
Václave nedej se! Od toho jsme tě neposadili na Hrad, aby ses tulil k EU! I KSČ 
0/0
9.12.2003 12:17

moonraker

Re:
Tak ty jsi posazovala Klause na hrad?
A kterapak poslankyne KSCM jsi?
0/0
9.12.2003 16:44

Blackshield

já taky ne
Evropská ústava je naprosto zbytečná! Jen nám budou ostatní diktovat, jakou budeme mít zahraniční politiku a podobně. Navíc tam prosazují společný postup skoro ve všem a já nechci Spojené státy evropské. beztak to vzniklo jen ze závisti a z potřeby konkurovat USA. BTW, jaký je váš názor na eurokomisaře? Souhlasíte, aby o tomto důležitém postu rozhodovala vláda bez ohledu na opozici a lidi? A jestli tam bude ten ču*ák Svoboda, tak mě asi jebne!
0/0
9.12.2003 11:48

Johny_S

Re:
Mně se to taky nelíbí. Komisař by měla být osoba nadstranická, vzhledem k tomu, že je to dlouhodobá funkce. Už vidím, jak by se ódeesácká vláda vecele domlouvala třeba se Svobodou. Nebo ekonomickým expertem Pilipem (ten mě taky nadzvedl ze židle). Komisaře by měla vybrat vláda ve spolupráci s opozicí (mimo KSČM) a občanskými sdruženími.
0/0
9.12.2003 12:04

Blackshield

Re:
Já osobně bych navrhoval volby, jenže to je zase prostor pro populisty... A Pilipovi se nediv, dnes na něj se*e pes a to je poslední možnost vytřískat nějaké to koryto
0/0
9.12.2003 12:21

Johny_S

Re:
Ty volby jsou dobrý nápad. Pěkně to spojit s těmi do Evropského parlamentu, co mají být v červnu. Ale to by nám Prodi nedovolil. Ten si přece bude komisaře vybírat tak, jak se mu kdo jeví jako "Evropan". Kdo není dostatečný Evropan, ten být komisařem nemůže. Směšné.
0/0
9.12.2003 12:26

Blackshield

Re:
To jo, musí prokázat dostatečnou míru evropanství a angažovanosti v integračním procesu... Pche! Jak si může někdo dovolit plácnout takovou pi*ovinu, to fakt nechápu. Přeloženo do češtiny: nelezeš nám do prdele, jsi out! a´t žije evropská demokracie, halelujá
0/0
9.12.2003 12:29

Johny_S

Re:
Takhle to fungovalo za komoušů - nejsi ideologicky dostatečně způsobilý, tak to místo nedostaneš. Ve vedení EU se teď logicky shromažďují zastánci integračního procesu (když tam odpůrce nepustí) a ti z toho vyvozují, že je v něm třeba pokračovat, protože neslyší kritické hlasy. O, jak demokratické...
0/0
9.12.2003 12:32

Blackshield

Re:
Oni nejen že je neslyší, oni je zadupávají do země a každého odpůrce by nejraději hodili na pranýř a zlynčovali. A to je to, co mě děsí. Kdo nejde s námi, jde holt proti nám a S EU na věčné časy, HAHAHA. To už fakt nezbyde než emigrovat, tak jen dostudovat a pádit
0/0
9.12.2003 12:43

karoten

Re: Studujete?
Proboha....s takovejma názorama a za moje prachy.....To je DEMOKRACIE v praxi }:-(
0/0
9.12.2003 14:58

Johny_S

Re:
A ty jsi vystudoval? S takovejma názorama a za moje prachy!
0/0
9.12.2003 19:25

karoten

Re: Za a) si netykáme
Pane spoludiskutére a za b) Vy jste mi nic neplatil. Mám pouze základní školu a jsem pravděpodobně o něco starší - tudíž předpoklad peněžního toku z Vašich konkrétních (zřejmě nominálně nevýznamných daní) směrem ke mě se jaksi nekoná.
0/0
10.12.2003 10:16

hockeysta

?
proč mu nějak nemůžu uvěřit, že ty caviky dělá z lásky k vlasti????
0/0
9.12.2003 11:29

Johny_S

Re:
A proč to teda dělá?
0/0
9.12.2003 11:30

karoten

Re: Z lásky k moci...nebo k moči..?
0/0
9.12.2003 11:50

Vaclav Hanus

Re: pro toto
Protoze je za to "placen" lidmi, ve kterych prospech tyto veci hlasa a prosazuje. Placen je prinejmensim tim, ze je umele udrzovan "na lukrativnich funkcich", jako "na infuzi", protoze jak je znamo, bez nich by si pan prezident svuj zivot asi tezko mohl predstavit.
0/0
9.12.2003 11:50

hockeysta

Re:
protože se mu to prezidentování rozleželo v hlavě vzhledem k výši platu toho EUROPOSLANCE (450.000 KčúMěs). to je daleko víc, než splaší Klaus jako prezident včetněě náhrad. Jestli si myslíš, že jde o něco jiného než o peníze, tak ses měl narodit v době krále Artuše.
0/0
9.12.2003 12:13

Vaclav Hanus

a ja nechci klauze
Paklize ma byt jedinym duvodem evropskeho sjednocovani odbourani tariffu a taxu, je to zoufale malo pro radoveho obcana. To pouze nahrava hornim 10 tisicum. Paklize by platil jen tento princip, vedlo by to k rozevreni socialnich nuzek v jednotlivych, temer samostatnych "integrovanych" zemich. Jediny zpusob, jak tuto nerovnovahu vyrovnat, aby nebyl soucasne zabit globalizacni proces je vytvoreni obecne platneho systemu standardu, pouzitelnych jako referencni vzory pro globalni legislativu, ktera se bude muset ale vyporadat s jednim velikym ukolem - jak zamezit tendenci k narodne socialistickemu egoismu velkych statu. Prvni velike selhani bylo nepochopeni provazanosti mezi narodnimi duchodovymi systemy a liberalizovanym pracovnim trhem. Zpusob jakym tato otazka byla vyresena bude zae nahravat hornim 10t. A to bude mit za dusledek posileni hlasu politickych sil "nalevo od leveho stredu" provazejici integracni proces.
0/0
9.12.2003 11:23

mrcprc

Re: Hezky napsané
samé nesmysly. už první dvě věty...Jak pro horních 10? Co to je?
0/0
9.12.2003 12:23

Vaclav Hanus

Re: No,...
Kdyz si vemes dolnich 10 tisic, tak onech "hornich" jsou ti na opacnem konci spektra.
0/0
9.12.2003 13:40

JTR

Prosím nějakého modrého ptáka
ať konkrétně napíše, jak se dotkne nová euroústava mojí osoby (drobného soukromého podnikatele??? Zatím to beru jenom jako žvásty politiků protože těm jde o koryta a popularitu!!! Pomůže mi to při vymáhání pohledávek, budu při placení soc. a zdrav. pojištění rovnoprávní s polostátními podniky, které nic neplatí a nic se jim neděje???? čekám na fundované příspěvky!!! 
0/0
9.12.2003 11:14

Johny_S

Re:
V nejbližší době asi nijak. Ale až bude naše země proti své vůli (protože si to novou váhou svých hlasů prosadí Německo a Francie) vtažena do obchodní války s USA, to budeš teprve koukat. Evropská ekonomika na nic takového nemá. Tady jde o princip. Proč by za nás měl rozhodovat někdo jiný? Proč bychom měli sledovat zájmy velkých států, když naše můžou být úplně jiné? Celé generace bojovaly za naši samostatnost, a když jsme jí konečně dosáhli, zase se jí máme vesele vzdát ve "prospěch společenství"? Už jen ty neustálé žvásty o dobru společenství zavánějí socialismem.
0/0
9.12.2003 11:19

JTR

Re:
Děkuji, v první větě je vše a ostatní jsou žvásty pomalu ve stylu 50. let!!!! My jsme nejlepší, bojovali jsme za svobodu, o nás bez nás....... Neznám vládu (včetně komančů před 1989), která by mi nějak pomohla!!!!!!! Od EU si slibuji hlavně možnost volného pohybu a zavedení jednotné měny a ostatní jsou kecy politiků!!!!!!
0/0
9.12.2003 11:30

Johny_S

Re:
Já taky nemluvím o komančích. To jsme byli satelitem Sovětského svazu. A jen jsme se toho zbavili, budeme členy Svazu Evropského. Jednotná měna asi není taková výhra, když ji tolik zemí odmítá (naposledy Švédi a ti by si ji podle vstupní smlouvy zavést měli). Volný pohyb osob je hezká věc a dříve jsem ho považoval za výhodu, jdenže pak mi došlo, že to znamená nejen cestovat na západ, ale i příliv cizinců k nám. Je nás málo, vymíráme, takže v Čechách žádný Čech brzy být nemusí.
0/0
9.12.2003 11:34

JTR

Re:
Á pán je nacionalista!!! Já hodnotím osoby dle toho co umí a jak se chovají. Lepší dobře pracující Ukrajinec než, kterýkoliv poslanec!!!! A raději se připojím k civilizovaným (kde fungují základní právní principy) státům než budu sám jako kůl v plotě!!! Kdo to jenom již někdy říkal?
0/0
9.12.2003 11:41

Najdete na iDNES.cz