Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vláda chce zvýhodnit malé státy v EU

Špidlův kabinet v noci dojednal taktiku, s níž půjde do debaty o evropské ústavě. Ministři chtějí při hlasování o důležitých bodech v unii zvýhodnit malé státy. Budou prosazovat, aby zásadní návrhy Evropská rada nejprve předložila k posouzení parlamentům členských států.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Johny_S

Zamyšlení
Seděl jsem ve volební místnosti a při referendu jsme na jednom lístku (ANO) objevili přípisek, který hovoří za vše: "Jsem rád, že jsem se dožil vstupu do Evropské unie. Budu rád, když se ještě dožiju jejího konce." To myslím hovoří za vše. Kéž by...
0/0
8.12.2003 17:47

Southernik

Mnoho zdaru...
Záměry naší vlády jsou fajn, ale méně fajn je jejich faktická prosaditelnost. Naši páni politici (ti populističtí z ODS zejména) stále zapomínají, že v Evropě nejsou jen naše národní zájmy. Současná pozice Německa, Francie a spol. je jasná - všechno to platí a nemají tomu přináležící váhu. Představa, že by Polsko, nebo Španělsko mělo mít stejnou váhu jako Německo, je směšná a pro Německo jistě nepřijatelná. Proto pokusy malých států, které navíc nejsou ještě ani v Unii, podstatně ovlivnit budoucí Ústavu jsou jen alibistické výkřiky do tmy.
Jinak myšlence evropské integrace fandím - ty posmívaná tři procenta jsou totiž mnohem více, než by odpovídalo současnému vlivu ČR na Evropskou unii.
 
0/0
8.12.2003 16:09

Zahledeny

Re:
souhlas.
0/0
8.12.2003 16:11

Johny_S

Re:
Takže je správné udělat z EU německo-francouzskou kolonii, v níž se skáče, jak Německo a Francie pískají a kde se proti jejich vůli neprosadí už vůbec nic? Naše tři procenta by určitou váhu měla, ale pouze v případě, že by například Německu zůstalo těch procent 9%. S pětinou všech hlasů má mnohem větší šanci prosadit své zájmy, nikoli zájmy EU a potažmo naše. Proto evropské integraci nefandím - a budu hlasovat proti návrhu ústavy.
0/0
8.12.2003 17:44

DedecekHribecek

Re:
"Naši páni politici (ti populističtí z ODS zejména) stále zapomínají, že v Evropě nejsou jen naše národní zájmy." Byla to a je ODS která tvrdila a tvrdí, že není evropa a evropské zájmy ale, že to je o zájmech jednotlivých států. Proč si myslíte, že dostali nálepku euroskeptiků? Můžete toho ODS vyčítat hodně ale v tomto směru nazvyli jako první pravý stav věcí.
pokud vím tak stávající stav je takový, že všichni musí souhlasit se vším - opravte mne jestli se mýlím. Proč by naši politici, kteří by měli hájit naše národní zájmy, měli přistoupit na ona tři procenta. Je hodně států které jsou malé a již jsou členy EU. I tyto státy se budou bránit.
Z EU si dělá pohůnka Německo a Francie Viz pakt stabiltity který zavedli a nyní si udělili výjimku. Klasická ukázka rovného přístupu v Evropě.
0/0
9.12.2003 8:37

Luke_S

Socialistická pakáž
čili naše vláda ustoupí nakonec ve všem, protože se rádá vrátí do svého lůna - lůna socialistické Evropy
0/0
8.12.2003 9:38

Komediant

2 ústavy?
Tak a budeme mít dvě ústavy. Jednu evropskou a jednu která již nebude platit :-(
Článek 1
1) Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana. (2) Česká republika dodržuje závazky, které pro ni vyplývají z mezinárodního práva.
Článek 2 (1) Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní. (2) Ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo. (3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon. (4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.
0/0
8.12.2003 8:49

P3P4

Re:
No jo, ale co chces delat s EU, kdyz ani nema pravni subjektivitu? Vsak 2 Ustavy na ruznych urovnich se preci nekrizi?
0/0
8.12.2003 9:21

Johny_S

Re:
Kříží, protože už nebude platit, že "Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát". O svrchovanost totiž přijdeme.
0/0
8.12.2003 17:45

Danuška Herianová

dd
Socialisté Mertlíku, Zemane Špidlo DĚKUJEME to bude rána až budeme platit prohranou arbitráž s Nomurou !!!
 
viz. :
POZICE ČR VE SPORU S NOMUROU JE SLABÁ
Pozice státu, který v arbitráži žádá kvůli krachu bývalé IPB po japonské bance Nomura asi 263 miliard korun, je slabá, uvedl to právník Oldřich Choděra. Tato částka má představovat úplné odškodnění za veškeré ztráty, které stát utrpěl uvalením nucené správy a následným prodejem IPB. Koncepce návrhu české strany je podle Choděry pochybná a je spíše mediálním manévrem než právním aktem. Dále se domnívá, že spor s Nomurou svým významem dalece přesahuje závažnost nedávné arbitráže CME a Ronald Lauder vs. ČR. Stát je naopak přesvědčen, že jeho pozice ve sporu je silná. /www.ihned.cz/
0/0
8.12.2003 8:38

Danuška Herianová

ddd
kdyby jste radši udělali dle EU daňe http://www.idt.cz/view.php?cisloclanku=2003120801
0/0
8.12.2003 8:14

Najdete na iDNES.cz