Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Neplatíš? Nepřepínej

Z praktického hlediska je úplně jedno, jestli zaplatíte za televizi 75 nebo 95 korun měsíčně. Pro veřejnoprávní televizi by to však znamenalo ročně půl miliardy navíc. Oponenti však říkají, že stejné peníze by přineslo to, kdyby platili všichni, kteří mají, tedy každý, kdo vlastní televizor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Katoda

Navrhuji !
V souladu s geniálními (jako vždy) návrhy našich zástupců v parlamentu, navrhuji následné opatření vycházející ze stejné logiky. Dálniční poplatek nechť platí všichni majitelé aut, nebo ještě lépe dálniční poplatek nechť platí všichni občané ve věku od jednoho roku (vrchní věková hranice nebude stanovena). Dále budiž zřízen specializovaný úřad (vedlejší produkt: snížení nezaměstnanosti), kterému všichni občané budou vykazovat: 1. že jsou nezletilí a tudíž nemohou automobil vlastnit (nutno doložit notářsky ověřenou kopií rodného listu). 2. že jsou slepí z čehož vyplvá totéž (nutno doložit lékařským vysvědčením), 3. že zemřeli (nutno doložit notářsky ověřenou plnou mocí osobě, která tento závažný výkon následně provede a kterou dotyčná potenciální mrtvola musí vystavit ještě před smrtí), 4. že automobil nevlastní (nutno doložit notářsky ověřeným místopřísežným prohlášením).  Zbylí majitelé budou následně povinni vést palubní deník svého vozu a při průjezdu jednotlivými obcemi si nechají u místních policejních stanic průběžně potvrzovar trasu svých cest. Na základě takto vedených záznamů bude dotyčnému vlastníku vozu již zaplacený poplatek vrácen v termínu nejbližších sedmdesáti osmi let. Jak prosté! Stačí trochu přemýšlet !
P.S. Mohl bych vědět, ktteří poslanci a za kterou stranu tuto zhovadil.st navrhovali? Abych dotyčnou stranu, nedej Bože, v příštích volbách omylem nevolil !
 
 
0/0
10.12.2003 12:08

VxMichal

Re:
a ještě jedna věc..bavíme se tu o smyslu veřejnoprávního kanálu. Jestli jím současná ČT je, to už je na jinou diskuzi....
0/0
8.4.2004 13:26

1_130_202_135

Re:
... v souladu s touto logikou budou všichni muži od 17 do 60 let platit preventivní alimenty...
0/0
8.4.2004 13:46

Fluffy

Re:
Beru
To by byl prispevek do statni pokladnicky.
0/0
8.4.2004 14:47

Jarmil56xjf

neplatiči
No já nevím, ale znám několik lidí, kteří neplatí,protože si myslí, že televize nehospodaří dobře. A mají pravdu.
0/0
9.12.2003 13:30

mef

kabelovka
Zajímalo by mě, jestli když rodiče platěj kabelovku jenž v rámci svojí nabídky distribuuje i program ČT je nutné platit i koncesionářský poplatek. Neměla by to platit spíš společnost která program dodává nám a dostává zaplaceno ? Já sám skutečně televizní program nesleduji a to v žádné podobě.Mám televizor pouze pro domácí kino, kde si jednou týdně pustím film jenž si vyberu a zaplatím v půjčovně a pro PS2. Signál je totiž u nás tak příšernej že bych si jen kazil oči. Zvyknul jsem si a ČT mi rozhodně nechybí.
0/0
9.12.2003 9:42

kráječ

pawlovská a spol.
rádio neposlouchám, na bednu koukám jen na vybraný pořady, rád bych platil jen tyto pořady a žádné jiné! teď podporuji pawlovskou nebo pořad hvězdy, které nehasnou, hodina pravdy apod. - děs! uvažuji o tom, že přestanu platit!
Až zmizí, nahrádí je více filmů v rámci film. klubu, více paskvilů, vertikál, dobrého sportu, budu zase podporovat celou tv!
0/0
8.12.2003 13:23

Evilman

Co mám dělat
Ne že bych zchudnul ale televizi jsem měl zapnutou naposled v červnu. Musím pélatit stupidní poplatky?
S.E.
0/0
8.12.2003 10:51

qoknu

Nabídka
Dobrý nápad odpovídající české povaze. Ať nějaký prodejcepracího prášku nabídne zdarma prášek tomu, kdo si půjde přihlásit TV. A Češi se přetrhnou.
0/0
8.12.2003 9:58

atvar

to je pekna hovadina
Prokazovat, ze nemam TV. Ja ji trebas nemam. Ale uz to vidim, jak budu muset nejakyho soudruha brat do bytu a von mi stanovi, ze prijde ve vsedni den nekdy od 10 do 16, tak ze na nej mam cekat.
To sem nasranej uz predem!
0/0
8.12.2003 8:43

puvodni_jouda

Re:
5min hledání pro oba weby
0/0
8.12.2003 1:15

Kajetan11

Re:
Super. Taky jsem to pouzil. Je videt, ze internet je medium budoucnosti. Proto se musi zdrazit. Ze ano pane Spidlo.
0/0
8.12.2003 16:07

puvodni_jouda

Redaktor=Neprofesionální diletant
Vážený pane redaktore,
jste bohužel zářným příkladem kvality české novinářské obce. Novináři mají asi patent na rozum. Naštěstí existují i jiné obory, kde ještě dokáží lidé pracovat kvalitně.  Bývá totiž zvykem, zjistit si něco o problému, o kterém píši. Již poměrně dlouhou dobu lze totiž platit koncesionářské poplatky přímo převodem!
 
0/0
8.12.2003 1:10

Dan 1

Milá televize,
TV přijímač vlastním několik měsíců a nepamatuji si, že bych se někdy díval na ČT, když se mohu poučit z NG, Discovery, zpravodajských stanic apod. Vy mi dáváte dost jednoznačně najevo, co si myslíte o mé inteligenci (Červený trpaslík, Přátelé) a já nemám jinou možnost obrany, než se na vás nedívat a neplatit. S tím kódováním je to dobrý nápad - budete vysílat sami pro sebe, což ostatně už nyní činíte.
0/0
7.12.2003 13:25

Boží Voko

Re: Uvádíte svět v omyl !!!
Popírate mou existenci. Já se na ČT dívat budu, takže nebude vysílat sama pro sebe.
Navíc žijete v národním bludu.ˇKocesionářský poplatek není určen pouze pro provoz ČT, tam jde jeho majoritní část. Část dostávají i organizace zajišťující přenosy atd.
Chápu ovšem, že tyto argumenty nejsou nic, proti zlobě, kterou v národě rozdmýchali především naši podaření politici. Ta je zaměřena na (bohužel) jediné médium, které je dokázalo klepnout přes prsty. Ale vy a s vámi ostatní se klidně poučujte z NG, Spectra, Discovery, Eurosportu nebo z Ruska. Ale pak nenadávejte, že se tu nedá žít.
0/0
8.12.2003 7:20

Katoda

Re:
A sakra, tys nám to dal! Pro mně a za mně si klidně Českou televizi sleduj, nikdo ti ji nezakazuje. Když ji ale sleduješ, tak si ji taky sám zaplať a nechtěj, aby ti ji platili ti ostatní, kteří při neokomunistické propagandě šířené touto "veřejněprávní" televizí, leda skřípají zuby. Z celé duše podporuji nápad, aby ČT kódovala svoje programy. Já si zaplatím UPC kabel a budu sledovat Discovery, National Geographics, Animal Planet , CNN a HBO, ty si pak budeš platit ČT a sledovat doktora Cvacha. Je to naprosto spravedlivé, každý zaplatíme za službu co si přejeme, aby nám byla poskytována. V naprosto zdravé soutěži se následně uvidí!
0/0
8.12.2003 8:57

palanka

Re: K zakódování ČTV
nemůže dojít z jednoho důvodu: okamžitě by klesl příjem ČTV na minimum (a poplatek za placený kanál by byl beztak vysoký) a ona veřejnoprávní by musela zákonitě zkrachovat! Je otázka, jak zde již také padlo, na co vůbec veřejnoprávní potřebujeme? Obávám se, že bez ní by se nic nezměnilo, nikdo by nijakou újmu neutrpěl. Ani ministr Dostál ne! Ustaly by hádky v parlamentu na jedno téma - rada pro ....!
0/0
8.12.2003 10:18

Boží Voko

Re:
Nebudu zde opakovat pořekadlo o potrefené huse. Já si na rozdíl od řady ostatních platím oboje. Po Vás to samozřejmě nechci. Jistě bych se od Vás ve finále zbytečné debaty dozvěděl, že MUDr. Cvacha znáte ze CNN. Není náhodou katoda záporná elektroda ?!
0/0
8.12.2003 18:30

VxMichal

Re:
Milý Katodo... určitě by Ti nezaškodilo někdy zalistovat ve slovníku, aby jsi zjistil, co to znamená být  veřejnoprávní. Možná by se ti ulevilo, dozvěděl by jsi se, že taková instituce má zajišťovat vysílání pro menšiny, ať už etnické nebo kulturní, náboženské apod., vyvážené zpravodajství ( t.j. bez vlivů soukromých společností ) a zajišťovat kulturní programy, které sleduje byť jen část populace. Každý člověk, který umí počítat do deseti, ví, že něco takového se nezaplatí z příspěvků těch, jež takové úzkoprofilové pořady budou sledovat. Docvaklo? O tom, proč přispíváme všichni i na věci, které sami nesledujeme a je nám přispíváno na věci, které zase nezajímají a nevyužívají jiní lidé, jsem psal už do jiného příspěvku, na který jsi tak bouřlivě reagoval
0/0
8.4.2004 13:23

karoten

Re: A co sportíček?
Taková dotace zdělávacích etamínů by porazila slona! Vám však evidentně ani opulentní nabídka jůpísí nejni nic platná :o(
0/0
8.4.2004 14:42

Dan 1

Pane Komersi (Dekoji),
já jsem nepsal nic o tom, že by se tady nedalo žít. Navíc jaksi ani nerozhoduji sám, jaký kanál bude zapnut, takže občas musím zkousnout i Novu s přiblblými seriály. Chci jen platit za službu, kterou potřebuji a využívám a ne paušálně dotovat nenažraný kolos někde na Kavkách.
0/0
8.12.2003 19:33

plex

jaka je definice
napřed by měli přesně ujasnit za co se platí ?
za televizor jako kus ?
nebo za člověka, který se na ni dívá ?
nebo za byt/dům, ve kterém se Tv nachází ?
ono to pak nahrává k diskůzím, kolik bude platit hospodský (tam se dívá na jednu TV několi desítek lidí), kolik bude platit rodina se 3 dětmi, a kolik pracujícímuž , který má doma 2 TV a na chatě ještě třetí - nepoužívanou .
vždy se najde někdo komu to bude připadat nespravedlivé ...
 
0/0
6.12.2003 12:30

medved_cz

Re:
Specielne hostinsky bude platit jak mourovatej. Protoze: 1) zivnostnici a pravnicke osoby (=firmy, ale i neziskovky apod.) plati ZA KAZDY prijimac (TV nebo radio), nikoliv pausalne "za celou domacnost" jako fyzicke osoby. PLUS 2) TV zapnuta v lokale je verejnou produkci a z ni vybira vypalne Ochrany svaz autoru (OSA) a dalsi autorske mafie. Totez plati napriklad i pro cestovni kancelare (TV v autobusu) a treba i autoradia v osobnich sluzebnich automobilech (tam bez te verejne produkce)
0/0
7.12.2003 16:50

mateja

Proč nepodporovat ČT
ČT a její obhájci stále hovoří o veřejnoprávnosti této instituce a její veřejné službě.  Ve skutečnosti mám pocit, že zaměstnanci ČT realizují bolševický Dekret o půdě: Kdo na půdě pracuje, toho půda je. Nejen ze zpravodajství a publicistiky příliš vlastní zájmy , případně zájmy spřízněných skupin.  Před uvažováním o zvyšování poplatků pro ČT je třeba zabývat se i tímto problémem. Navíc ať ČT veřejnosti sdělí rozklíčované náklady, kolik stojí různé pořady, jaké jsou provozní náklady, atd. atd., kolik také z ČT plyne "spřáteleným" osobám a firmám. Za současného stavu by zvýšení poplatků bylo jen hození peněz do bezedné studny soukromých zájmů. Neznám jinou soukromou firmu, a ČT za daného stavu nic jiného není, do které by ze zákona měli občané platit své peníze a lidem v ní pomáhat naplňovat jejich soukromé libůstky .
0/0
6.12.2003 12:01

Boží Voko

Re: Ve své podstatě máte velikou pravdu.
I mne uráží, když slyším jak televize potřebuje peníze na vlastní tvorbu a argumentuje tím, že na ni má veškeré potřebné. A po skončení téměř každého pořadu si v závěrečných titulcích přečtu, které soukromé studio to pro ČT vyrobilo. Ale rozkrýt ceny nelze. To by se náro divil, kolik berou jejich Jiřinky, Péťové, Mirkové a jiní. Navíc: řadu jiných produktů si také koupíte, a nechcete slyšet kolik lidí si na tom hráblo.  A věřte mi, že třeba prodejní síť potravinářská, ás okrade o mnoho víc, než ČT. A jedeme dál: auta, náhr. díly, PHM, oblečení, zábava vůbec. Mobily ....
0/0
8.12.2003 7:32

GhorX

A pane Jandourku,
můžete mi prosím objasnit, jak lze měřením vypátrat "ilegální přijímač" ? Že Vy jste, při Vašem vzdělání, měl na mysli vysílač ? Protože z principu věci prostě přijímač, ať už legální, či nikoliv, zaměřit nelze. Jinak s Vaším názorem plně souhlasím.
0/0
6.12.2003 6:09

whitebeard

Re:
na rozdíl od Vás, pan Jandourek asi ví, že i přijímač vysílá elmg, vlny, které se zaměřit dají.
0/0
6.12.2003 9:26

GhorX

Re:
V tom případě buďte laskavě konkrétnější a uveďte, jak lze v městském prostředí detekovat výkonově nepatrné zdroje EM vln, které vysílá obrazovka a odlišit je od jiných zdrojů, například od monitorů (téměř totožná frekvenční charakteristika) a od placených, "legálních" přijímačů (identická frekvenční charakteristika). Nemluvě o tom, že ani v případě, že by posádka vozu měla podezření na neplacenou televizi, nemůže to být považováno za důkaz čehokoliv. Před pár lety mi něco podobného tvrdila nějaká podivná osoba na poště, když jsem odhlašoval televizi. Prý se musí ona osobně přesvědčit v mém domě, že televizi skutečně nemám a když jí to neumožním, přijede na moje náklady měřící vůz, takže hned potom, co jsem se jí vysmál, jsem se na to ptal známého na Radiokomunikacích.
0/0
6.12.2003 9:41

medved_cz

Re:
TV lze od monitoru rozlisit celkem snadno. Zadny monitor nema obnovovaci frekvenci 50 Hz (=TV). Plus CRT zarizeni (TV, monitory...) lze jiz nyni pomoci komercne dostupne techniky odposlouchavat konkretni monitor az na vzdalenost 1 km. Takze to neni velky problem. Druha vec je ta blbost o nutnosti prekontrolovani absence TV tou postovni osobou.
0/0
7.12.2003 16:58

Kajetan11

Re:
Tak to byste se divil. Dokazu Vam, ze i monitor se da prepnout do frekvence 50Hz.
0/0
8.12.2003 16:13

kdyz to tak pozoruju

Neplatis? Neprepinej. vs Nevnucujte za poplatek neco, o co ne kazdy ma zajem.
Nechapu, proc se parlamentem pretrasaji navhy typu "prokazovani neexistence TV pristroje" ci jine navrhy na vymahani poplatku za sledovani CTV. Dost dobre totiz nechapu ani roli ci poslani verejnopravni televize. Je jim zachovani ceske tvorby ci snad udrzeni vyssi urovne poradu pro narocnejsiho divaka? K cemu je ale potom Ministerstvo kultury, producenti ceskych filmu, atd. Navic narocnejsim divakem neni prece kazdy, a tak si myslim, ze by z moralniho hlediska nebylo spravedlive po prumernem divakovi Novakovi chtit, aby prispival na tvorbu cehosi, na co se on nehodla koukat (predstaveni z Narodniho Divadla, cesky serial o panu Strosmajerovi, ci historicky dokument z druhe svetove valky,...) Nebylo by jednodussi prenos signalu CTV zakodovat, a kdo o nej bude mit zajem, muze si jej dobrovolne koupit. CTV by si tak konec koncu usetrila dohady a potize s neplatici  a navic by se nevytvoril prostor pro korupci a uplatky vymahacum koncesionarskych poplatku. Stejne jim kazdy bude tvrdit, ze TV sice vlastni, nicmene se na ni diva pouze na NOVA, Prima, VHS, DVD, ci rodinne videozaznamy z dovolenych,... Logicky by vymahaci poplatku meli byt schopni prokazat, ze se dotycny neplatic na CTV opravdu diva.  Navrhuji tak CTV but zkomercnit na ukor kvality programu ci vysilanych poradu, nebo zakodovat, a kdo se chce divat, at si zaplati. Urcite by tak odpadl problem s vynucovanim poplatku od tech, kdo se na CTV opravdu nediva. Ale to by bylo asi moc jednoduche.
0/0
6.12.2003 3:25

GhorX

Re:
Nesouhlasím. Koncesionářské poplatky slouží k tomu, aby se kdokoliv mohl podívat i na něco jiného, než primitivní komerci. Samozřejmě můžeme debatovat o tom, zda něco takového ČT nabízí, tedy obvykle. Ale to jsou dvě různé věci.
0/0
6.12.2003 6:05

Rubinus666

Re:
To je právě bolševický přístup. Nevidím žádný důvod podporovat unionistickou půlprocentní televizi. Ostatně od doby, co byl vynalezen počítač, je stejně telvizní vysílání stupidní zábavou pro ... .
0/0
6.12.2003 13:42

kdyz to tak pozoruju

Re:
K tomu aby se kazdy KDO BUDE PLATIT za signal mohl divat na neco jineho nez primitivni komerci bude slouzit prave ona CTV. Zakodovana ovsem. Vlastne pro ty, kdo jiz nyni poplatky plati, k zadne zmene nedojde. Budou se i nadale divat na CTV. K tomu, aby si vsak signal CTV nekdo koupil a vyhnul se tak koukani na pitomoucke reklamy typu kralicek Ariel, bude muse CTV usilovat o kvalitu pro divaka urciteho zamereni. Nekdo ma rad prirodopisne dokumenty tak si koupi Discovery Channel, nekdo ma rad dejepis, tak si priplati za blok kanalu, ktery obsahuje History Channel, atd. Nevznika problem, ze se kouka, kdo neplati, jako v pripade koncesionarskych poplatku, kde navic nutite platit i ty, kdo se nediva. Opravdu nevidim logiku vasich myslenek. 
0/0
6.12.2003 19:23

havrda2165

Re:
osobne poplatky platim, ale ne ctv se nekoukam, krome prenosu hokeje a proto jsem pro zakodovani obrazu aby jsem nemusel platit. Jenom nez jsem ji prihlasil tak to byla na poste akce na 2 hodiny, protoze tam na mne koukali jako na nejakeho exota, co ze to chci zaplatit? At si na to ctv vydela poradnou sledovanosti a ne reklamami a konc. poplatkami.
0/0
6.12.2003 21:46

Martin_

Re: Taky platici
Jak by tedy televize vydelavala, kdyby nemela prijem ani z koncesionarskych poplatku a ani z reklamy. Nelede na to - jakym zpusobem rozdelovat penize z niceho dle sledovanosti ?
Poplatky bych nezvsoval - maximalne tak pridat reklamu.
0/0
8.12.2003 9:31

Gottwald

Re:
At si na to ctv vydela poradnou sledovanosti a ne reklamami a konc. poplatkami. === to je pane věta  
0/0
8.12.2003 12:29





Najdete na iDNES.cz