Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za Asanaci padlo deset trestů

Obvodní soud pro Prahu 6 odsoudil deset důstojníků StB za akci Asanace. Devět z nich dostalo podmínku. Bývalý šéf východočeské StB Petr Žák dostal tři roky vězení nepodmíněně. Asanace měla v 70. letech donutit české disidenty k emigraci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

To ještě nekončí,
je tam v rámci asanace také jedno mrtvé dítě, tedy mrtvě předčasně narozené po 21.srpnu, po manévrech, kterými zmínění na disidentech udržovali svou brannou připravenost.
V Evropě snad na to bude prostor, šikanovat těhotné ženy v 9. měsíci se už toletovat nebude.
Je tam nedodělků více, také děti v kočárcích naházené do Labe v Ústí . Sice o generaci dříve, ale "někdo nemůže umřít", jak se říká a třeba se dočká.
michal, Libčeves
0/0
7.12.2003 19:30

bron

Stejna zlocinecka skupina??
Na me Asanaci spachala vojenska sprava v Prerove pod velenim soudruha nacelnika Krpce v roce 1999. Nez abych otrocil tem bolsevickym gumam a nemusel ten jejich bordel na Bratrske 2 vyhodit do luftu, tak jsem se zcela dobrovolne odstehoval do svobodne zeme, na Novy Zeland, a oznamil jsem to gumam i Polici CR. No a za pouhe dva roky uz jsem byl bez radneho soudu, v nepritomnosti, odsouzeny za sve prestehovani se do zahranici jakymsi soudruhem samosoudcem na 6 mesicu, podminene. To mi nevadi, ale vadi mi, ze jsem zarazen do stejne zlocinecke skupiny jako ta estebacka verbez! No jeste aby tak za 40 let odsoudili i soudruha nacelnika Krpce, to by byl vrchol...
0/0
7.12.2003 11:04

svobodny obcan

Bolsevici na soudech
Jak muze byt "velký odstup od spáchání jejich trestné činnosti " duvodem k nizsimu trestu ! Vysvetli mi to nekdo rozumny ? Jedine vysvetleni je, ze na nasich soudech jsou jednat byvali bolsevici a jednak spousta idiotu.
Kazdy stbak a kazdy clen teroristicke organizace Lidove milice, mel byt po roce 1989 zavren alespon na 15 let, uz jen za clenstvi.
Bylo spoustu lidi, kteri vstoupili do KSC kvuli zabezpeceni rodiny, ale do Stb a Lidovych milici sla jen ta nejvetsi bolsevicka hovada. Je treba si uvedomit, ze Lidove ilice strileji v roce 1968 do demonstrantu ostryma.
0/0
6.12.2003 20:22

petr z plzně

MŮŽEME BÝT RÁDI
ŽE SE VŮBEC DOŽILI SVÝCH ROZSUDKŮ,AŤ JIŽ JEJICH VÝŠE JE JAKKOLI SMĚŠNÁ.RYCHLOST NAŠICH SOUDŮ JE PŘÍSLOVEČNÁ A ZNÁMÁ PO CELÉ EVROPĚ.
0/0
6.12.2003 13:01

Danuška Herianová

ddd
vždyť je to komedie o několika dějstvích viz Analýza Dolejšího na http://www.idt.cz/view.php?cisloclanku=2003111703
0/0
6.12.2003 4:42

demokratic

Re: A proč by zrovna Dolejšího "Anylýza" měla být čímsi objevným či pravdivým ?
A proč by zrovna ona rádoby "Analýza" od pana Dolejšího, (která byla  už před lety mnoha fundovanými i obyčejnými lidmi rozcupována jako konspiračními  teoriemi prosáklý nesmysl) měla mít pravdu ? (a ne všichni ostatní ? Proč zrovna ON - a ne jiní - je ten jediný "pomazaný" který to všechno "dobře ví" ?)  Vždyť vezměme v potaz, že ten šokyalismus dochcípal nejen u nás, ale i mnohde jinde ve světě, a to především a hlavně pro jeho vlastní (z jeho podstaty vycházející) NESCHOPNOST, NEKONKURENCESCHOPNOST,NEMORÁLNOST,pro jeho programovou a nezbytnou praxi vyvyšovat kádrově neškodné nýmandy nad lidi naopak KVALITNÍ a SCHOPNÉ, na to není třeba nějaké složité organizování spiknutí, i když nějaký bolševik se jistě snažil něco (když už musel tak jako tak jít od válu) honem honem urvat, ale to nebylo příčinou, nýbrž důsledkem...
0/0
6.12.2003 10:23

demokratic

Mažou mi tu příspěvky, ač tam není ani nic sprostého, ani reklama, jenom holt nejsou dost rudé ...
Mažou mi tu příspěvky, ač tam není ani nic sprostého, ani reklama, jenom kritizuju rudochy (což přece můžu - i kdybych kritizoval prezidenta, natož stranu, která byla parlamentem prohlášena za ZLOČINNOU...) Takže nevím, co si o tom mám myslet... Nevadí, napíšu to znova. Týká se to mého příspěvku níže o tom, že "stáří nemůže být samo o sobě alibi"... Tvrdím, že u nás je to se soudnictvím dokonce ještě o něco horší: nejen že neodsuzuje bolševiky proto, že mají "alibi" tím že jsou STAŘÍ, ale oni nesoudí ani mladší rudé lumpy... (věřím že nikoli proto, že platí jak se říká: "vrána vráně oči nevyklove") Ale ono to má (to NESOUZENÍ) dost DEMORALIZUJÍCÍ efekt na ty slušné, protože si řeknou: tak já jsem se omezoval, nelezl jsem jim do zadku, tudíž jsem na tom byl mnoze hůř než ONI, dokonce když jsem proti nim něco málo udělal, protože mi svědomí nedalo se neozvat či něco neudělat, tak mě osolili, a nakonec i po rozpadu toho jejich lágru se STÁLE JEŠTĚ mají líp a jsou vysmátí... Ono se snad nakonec vyplácí být (politická či jiná) kurva... Ale já věřím, že "Boží mlýny melou pomalu, ale jistě..."
0/0
6.12.2003 0:03

demokratic

Takže když bude lump dělat lumpárny dost dlouho a stihne zestárnout, tak se mu nic nestane ?
Takže když bude lump (či jejich strana) dělat své lumpárny dost dlouho, a stihne tedy v klidu a v pohodě zestárnout (a čím větší ty lumpárny budou, tím více vystraší ty slušné kolem, jak je jeho záměrem, a tím tedy i déle se mu to bude dařit, zejména, když bude odpůrce rovnou vraždit, aby nemohli vystupovat jako eventuální pozdější svědci), tak když bude ty lumpárny dělat dost intenzívně (a tedy i) (v důsledku toho) dost dlouho a nerušeně, tak, když na něj přece nakonec jednou dojde, tak jeho "alibi" bude to, že to je lump STARÝ, a že ho TUDÍŽ nemůžeme (po právu) odsoudit ? - Co to je za nesmysl ? Nacistické grázly také pan Simon Wiesenthal a jeho středisko (ale nejen oni) stíhali (a stíhají) po celém světě DODNES, a když je vypátrají, tak je NORMÁLNĚ soudí, a NORMÁLNĚ zavřou... Protože v logice věci by znamenalo, že když si počkám až zestárnu a někoho zamorduju či budu jinak obtěžovat, trápit, mučit, buzerovat, tak se mi NIC NESTANE ? Pak je ovšem třeba domyslet - pozor teď přijde myšlenka - fakt, že když jsme se radovali, že bolševici vymřou sami, a že od nich bude brzo pokoj, že teprve na prahu své senility začnou dejme tomu páchat atentáty a budou vysmátí, protože jako starce je přece nikdo neodsoudí... a nebo snad  - konečně - ANO ?
0/0
5.12.2003 23:30

svobodny obcan

Re:
PRESNE TAK. VYSOKY VEK NEBO NEMOC BY NEMELA BYT ZADNYM DUVODEM PRO NIZSI TREST PRIPADNE NEODSOUZENI. GRAZL JE GRAZL A CIN BYL JEDNOU VYKONAN.
0/0
6.12.2003 20:25

jarda1

Havel je taky zločinec
Havel je taky zločinec a nikdo ho neodsoudil. Ta amnestie v roce 1990, jejímž následkem bylo několik desítek vražd (nedávno vyšetřili jednu trojnásobnou z roku 1990), byla zločin a to mnohem horší. Celá akce Asanace je proti tomu úplná prkotina. A další zločin byla omluva sudeťákům za odsun. Měl by být taky odsouzen. Ti estébáci neudělali desetinu toho, co on a byli odsouzeni.
0/0
5.12.2003 14:38

kouc

Re:
a ty jsi idiot
0/0
5.12.2003 16:46

demokratic

Re: Ale ale soudruhu Bilaku...
Ale, ale soudruhu Bilaku, to snad nemyslíš vážně... Pokračuješ sice v tradičních vašich desítky let vedených útocích na pana Václava Havla, (kterému nikdo z vás nesahá ani po kotníky), tentokráte pod záminkou amnestie kterou udělal opravdu možná příliš širokou, ale jistě ne s vědomím toho, že to něčemu uškodí, ostatně v té době všeobecné euforie celého národa, že už jste konečně v hajzlu, byl leckdo (i k vám) velkorysejší než by jste si zasloužili (a teď se nám to vrací i s úroky...) Ostatně jak možná víte, tak i v jiných podobných situacích, kdy se zcela ZÁSADNĚ mění společenský systém z hanebného kasárenského na demokratický a svobodný bývají amnestie velmi široké, a to jak v dobách dávných tak nedávných, a samozřejmě i ve světě... A co se týče té vaší polopravdy o údajné omluvě sudetským Němcům, tak ta se týkala nikoli samotného odsunu (ten ostatně schválily všechny vítězné mocnosti, a nebyl uplatňouván pouze u nás), ale ta omluva se týkala těch nezákonných akcí, které šly nad rámec pouhého odsunu, při nihž se realizovaly různé zdivočelé rudé gardy, a odnášely to i evidentně nevinné děti apod. Takže já respektuju, že vám soudruhům Váslav Havel nikdy nevoněl, ale už by jste mu konečně mohli dát pokoj a nepodsouvat mu donekonečna různé vaše rudé dezinterpretace, polopravdy či lži, kterými ho chcete (avšak psi štěkají a karavana jde dál) diskreditovat a snížit (kéž) tak jeho mimořádnou oblibu jak u našich lidí, tak především ve světě... Styďte se...
0/0
5.12.2003 23:19

svobodny obcan

Re:
Havel je sice blb a idiot, ktery udelal spoustu nesmyslu, ale srovnavat ho s bolsevickymi a stbackymi prasaty je opravdu silne kafe.
Rekl by jsi, ty bolsevicka zrudo, jeste jednou nejakemu slusnemu cloveku do oci, tu vetu: "Ti estébáci neudělali desetinu toho, co on a byli odsouzeni."
0/0
6.12.2003 20:15

alice

paradoxy
1) Dostali nižší tresty pro "velký odstup od spáchání jejich trestné činnosti ". K tomu velkému odstupu přispěla bezmála z poloviny našela pomalá justice. 2) Obhájci požadovali osvobozující rozsudek protože obžalovaní "zastávali na krajských správách StB vysoké funkce". Taky úžasný, takže být svině zasluhuje trest, ale supersvině mají být osvobozeny.
0/0
5.12.2003 13:11

kolemjdouci1974

havel udelal jednu velkou chybu
ze se neopklopil lidmi kteri by koumouse postrilely. alespon nejake jako v rumusku!
0/0
5.12.2003 12:31

martin09

Re:
Taky jsi udělal jednu velkou chybu.
0/0
5.12.2003 12:45

*MAJ*

Re:
Kdyby jednu...
0/0
5.12.2003 12:50

exe

Re:
Havel byl náš, doufejme, poslední president zvolený KSČ. To zvolení bylo asi za "něco" a rozhodně se to dohodlo už před 17.11.89. Kdyby se nedohodli, KSČ by si zvolila někoho jiného, nebo student Růžička alias Zifčák by neumíral a ČTK by to nerozšiřovala.
0/0
5.12.2003 13:15

jeen

Poslední???
Tak si myslím, že i ten po Havlovi se dostal do funkce DÍKY komunistům (alespoň několika).
0/0
5.12.2003 14:18

indza

Tak nevím
Mám se tomu smát, nebo brečet?
0/0
5.12.2003 12:08

RCG

Pripadam si jak Alenka v risi...
Právě velký odstup od spáchání jejich trestné činnosti označila státní zástupkyně za polehčující okolnost.  To je smutne pani zastupkyne.... nerikam, ze ty dedky plesnivy zavirat do kriminalu,ale pouzit takovej argument ve mne zbuzuje litost nad vasim (ne)moralnim (socialistickym) kreditem...
0/0
5.12.2003 11:44

-Sandstorm-

Re:
I když jsem to přímo neslyšel, tak si myslím, že státní zástupkyně použila zákonný termín "snížení nebezpečnosti činu pro společnost". Tento institu skutečně české trestní právo zná a má svou logiku.
Polehčující okolnost je něco úplně jiného a do úst státní zástupkyně ji vložila novinářská právní nevědomost.
[Srov. stále se opakující chybu, že někdo byl v trestním řízení "potrestán pokutou", kterou nelze jako trest uložit (pouze peněžitý trest, pokuta je sankce ve správním řízení).]
Takže bych se na státní zástupkyni tak nehněval.
0/0
5.12.2003 13:12

Haaja

Nejapný antikomunismus tohle divadlo
stejně zpuchřelý jako prostaty těch pánů. Maximálně bych je vyhodila z těch jejich vil a výtěžek z dražby poslala těm postiženým. Důležitější je zatočit s komunismem v hlavách od Klause, přes Špidlu, Buskovou, Grosse, po Kalouska až ke Grebeníčkovi, Gottovi, Havlovi, Jágrovi, Štajdlovi, Lucii Bílé, Rumlovi a dalším, kteří mají komunismu plný mozek. Já mám komunismu plný brejle. 
0/0
5.12.2003 11:44

RCG

Re:
no s tou casti o bolsevickym uvazovani Klause a spol. naprosto souhlasim  
0/0
5.12.2003 11:46

*MAJ*

Re:
Ja souhklasim az po Gotta. Pak ne, jo, ne, jo  Schvalne, jeslti jsem to popletl...
0/0
5.12.2003 12:53

*MAJ*

Re:
Popletl... tak jeste jednou. Ne, jo, jo, ne, ne. Hm, to jsem to hodne zvoral.
0/0
5.12.2003 12:54

ja_sam_a_sam

Re:
a co s tím děláš kromě blbejch keců?
0/0
5.12.2003 11:49

Haaja

Co je tohle za komunistické uvažování?
Proč bych s tím měla něco dělat?
0/0
5.12.2003 12:00

Loner

to je vysmech
jedine co si z toho clovek odnese, ze spolupracovat s totalitni moci se vzdy vyplati.
0/0
5.12.2003 10:39

AnalProbe

MAAAAALO!
0/0
5.12.2003 10:24

JTR

Argument
soudružky státní zástupkyně: velký odstup od spáchání jejich trestné činnosti - to je opravdu polechčující okolnost!!!! Škoda, že tu krávu neznásilnil někdo před x lety a za x let dostane za to metál, dle argumentů soudružky!!!!!
0/0
5.12.2003 10:21

Craig

Re: Argument
"Za Asanaci padlo deset trestů" radsi meli najit deset kandelabru a ten dobytek tam povesit i s tou statni zastupkyni!
0/0
5.12.2003 11:31

Najdete na iDNES.cz